Nejspíš zde: vnitrostranicka-diskuse-f75/volebni-stab-t32721.htmlVojtech.Pikal píše:Tam se dělá program, tohle je něco jiného - organizace, řízení.
Souhlasím, že by to měl dělat štáb, ale nevím, jestli to někde dělá.
nasměrujte mě.
Zřízení Volebního odboru
Moderátor: Predsedajici
- Alexandr.Mansurov
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 1597
- Registrován: 22 lis 2010, 16:56
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 5113 poděkování
- Dostal poděkování: 2015 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
Alex Mansurov, alexandr.mansurov@pirati.cz
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Nejsem proti zřízení VO. Existence odboru ještě nezaručuje, že bude fungovat jak má (viz PO) a souhlasím, že by byla žádoucí větší koordinace mezi odbory a stranickými orgány obecně. Ale toto by byl žádoucí pokus zaměřit se důsledněji tímto směrem a zároveň smysluplná cesta, jak zúžit široké pravomoci AO a MO.
Ohrazuji se ale, podobně jako Martin Shánil, proti návrhu, že by snad VO měl předpokládat nějakou tajenou práci.
Hlasuji pro projednání.
Ohrazuji se ale, podobně jako Martin Shánil, proti návrhu, že by snad VO měl předpokládat nějakou tajenou práci.
Hlasuji pro projednání.
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Ano existence odboru sama o sobě není ještě zárukou jde ale o to, že odbory jsou v naší struktůře v podstatě jediné celorepublikové koordinační a organizační orgány podporující naší součinnost v jejich statusem daných směrech.Ivo.Vlasaty píše:Existence odboru ještě nezaručuje, že bude fungovat jak má (viz PO) a
souhlasím, že by byla žádoucí větší koordinace mezi odbory a stranickými orgány obecně. Ale toto by byl žádoucí pokus zaměřit se důsledněji tímto směrem a zároveň smysluplná cesta, jak zúžit široké pravomoci AO a MO.
Ohrazuji se ale, podobně jako Martin Shánil, proti návrhu, že by snad VO měl předpokládat nějakou tajenou práci.
Hlasuji pro projednání.
S velkým podivem dlouhodobě shledávám jako velice podivné že většině členů PP-CZ v podstatě nevadí a nebo dokonce vyhovuje dlouhodobá nefunkčnost PO.
Jako by snad ani nešlo o to abychom byli silnou a politicky schopnou stranou, ale jen divadýlkem pro několik kašpárků, kteří si díky PP-CZ hrají na zajímavé.
AO v podstatě dlouhodobě a systematicky převzalo vládu nad PP-CZ pomocí administrativních příkazů a nařízení.
MO to je stat ve státě v naší PP-CZ které si opanuje moc nad tím čím vlastně PP-CZ je a má být.
Za této situace máme skutečně znašný demokratický deficit.
M.Shánil buď mylně pochopili nebo nedejbože překroutil co jsem měl na mysli, když jsem psal o tom, že by VO měl pracovat pro naši PP-CZ a ne pro jiné konkurenční politické strany tím že by informoval dřív tyto konkurenční strany než členy PP-CZ o VO připravované volební strategii.
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Přemýšlím opakovaně nad v podstatě nezájmem Pirátů o koordinovanou předvolební a volební součinnost.
Je nás dohromady pouhopouhých 440 členů a o počtu našich příznivců máme tak akorát mlhavé představy a přitom se někteří dovolávají schopností "Hejna".
Jenže i "Hejno" potřebuje organizované jádro které by mohlo podporovat.
Vypadá to jako by Piráti ignorovali - rezignovali na zkušenost, že i málo jedinců když spolupracují na vysoké úrovni má silu tisíců.
Je nás dohromady pouhopouhých 440 členů a o počtu našich příznivců máme tak akorát mlhavé představy a přitom se někteří dovolávají schopností "Hejna".
Jenže i "Hejno" potřebuje organizované jádro které by mohlo podporovat.
Vypadá to jako by Piráti ignorovali - rezignovali na zkušenost, že i málo jedinců když spolupracují na vysoké úrovni má silu tisíců.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
- Robert.Magni
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Petře, máš pravdu, že je potřeba, aby někdo koordinoval předvolební aktivity, co většina zpochybňuje je potřeba dalšího odboru.
Osobně si myslím, že jak systém odborů, tak garantů je chybou a máme přejít na systém programových pracovních skupin.
Navrhuji, aby nejen pro následující období, ale obecně byl automaticky chápán jeden člen RP jako osoba zodpovědná za nadcházející volby (programově by měl dělat to, co se tu rozebírá, že by mohl/měl dělat VO) - vždy ve funkčním období nějaké volby jsou (min. senátorské).
Osobně si myslím, že jak systém odborů, tak garantů je chybou a máme přejít na systém programových pracovních skupin.
Navrhuji, aby nejen pro následující období, ale obecně byl automaticky chápán jeden člen RP jako osoba zodpovědná za nadcházející volby (programově by měl dělat to, co se tu rozebírá, že by mohl/měl dělat VO) - vždy ve funkčním období nějaké volby jsou (min. senátorské).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
- Robert.Magni
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
1) Děkuji za pochopení. Trvalo to sice sedm let, ale pořád lepší po sedmi letech než vůbecVaclav.Fortik píše:1) Petře, máš pravdu, že je potřeba, aby někdo koordinoval předvolební aktivity,
2) co většina zpochybňuje je potřeba dalšího odboru.
3) Osobně si myslím, že jak systém odborů, tak garantů je chybou a máme přejít na systém programových pracovních skupin.
2) Když jiní přišli s podnětem ke zřízené PO, nebyl v tom problém. Pozornosti hodné však podle mě je že v podstě nikomu nevadí, že je PO dlouhodobě nefunkční a někteří dokonce do krve bránili bývalou tzv. vedoucí, která otevřeně přiznávala, že v PO v podstatě nedělá vůbec nic. Nemohu se proto ubránit paranickému pohledu, že někdo velice stojí o to, aby PP-CZ nezačala fungovat a nezačala dělat svojí efektivní činností konkurenci dnešním mafiánským partičkám v politice. Protože počty členů jednotlivých tzv. politických stran jsou stále do očí bijícím způsobem tak ubohé, že při troše snažení bychom jim mohli velice snadno začít nakopávat ty jejich zločinecké zadky.
Opravdu nechápu proč je pořád takový problém zřídit odbor který bude mít jasnou zodpovědnost? To jestli v rámci tohoto odboru bude pracovat jedna nebo několik pracovních skupin už je pak jen věc schopností a možností daného odboru.
3) Proč je pro V.F. problém dělení zodpovědnosti podle odborností? Kdyby nebyly naše odbory tak slabé jak od založení v r 2009 jsou, mohlo by v nich být i několik programových pracovních skupin. Zatím ovšem viditelně nikdo neusiloval o personální posilování odborů, natož aby usiloval o vznik odborných pracovních skupin.
-
Vaclav.Fortik
- Člen KS Praha
- Příspěvky: 2087
- Registrován: 02 črc 2009, 22:39
- Profese: manager
- Dal poděkování: 3902 poděkování
- Dostal poděkování: 3768 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Máš špatnou paměť, zřízení VO/ štábu ... jsem prosazoval kontinuálně od roku 2010 (možná i 2009) - lze na fóru vyhledat - dost pravděpodobně ještě před tvými snahami - jen jsem už tehdy pochopil, že o to není zájem ..., ale jak píšu výše ne v podobě jak to požaduješ - odbory i garanti jsou nefunkční už z podstaty jejich konstrukce a fungování naší strany.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvek:
- Robert.Magni
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Plno věcí zapomínám, ale o tom, že jsem navrhoval zřízení volebního odboru na CF 2009 je možno najít záznam v zápise z jednání a taky, že chybělo jen pár hlasů, aby VO mohl tehdy vzniknout. Kdyby tehdejší RP s předsedou I.Bartošem splnlo slib obnovit jednání o vzniku VO a nenechalo volební přípravy na MO a díky vedoucímu MO až na posledních pár dní před volbami mohli jsme tehdy využít velkých očekávání vkládaných spoluobčany v tento náš projekt protože v mnoha týdnech od řijna 2009 do května 2010 kdy se konaly parlamentní volby. Tehdy jsme měli jedinečný prostor na předvolební vyjednávání a agitaci. Bartoš však naši budoucnost vložil do rukou tzv. odborníka J.Podhajského, který veškeré volební akce a činnosti ponechal na tři týdny před volbami s tím, že když "Mu seženeme na kampaň 30 OOO OOO,- tak nás prý dostane do parlamentu".Vaclav.Fortik píše:Máš špatnou paměť, zřízení VO/ štábu ... jsem prosazoval kontinuálně od roku 2010 (možná i 2009) - lze na fóru vyhledat - dost pravděpodobně ještě před tvými snahami - jen jsem už tehdy pochopil, že o to není zájem ..., ale jak píšu výše ne v podobě jak to požaduješ - odbory i garanti jsou nefunkční už z podstaty jejich konstrukce a fungování naší strany.
Co so ale nevzpomínám je, kde byl a co dělal v té době V.Fořtík.
Jistě ale vím, že jsem celou tu dobu do CF 2009 do voleb 2010 jsem burcoval a protestoval proti absurnímu požadavku na finanční zdroje od J.Podhajského, které jsme neměly a neuměly získávat tenkrát stejně jako dnes a ještě absurdnějšímu marnění cenného času a v podstatě všech našich dostupných možností před volbami.
Díky I.Bartošovi a J.Podhajskému jsme dokonale promarnili vzácné období velkých očekávání vkládáných spoluobčany v naši PP-CZ a navíc naivitou našich tehdejších vedoucích představitelů otevřeli prostor pro odnikatelské projekty V.Bártových Veselých Veverek a M.Kalouskovy TrOP 0,9%. Následovali čtyři roky bez prostředků a bez koncepce od voleb k volbám. Za to co jsme naší naivitou a nschopností způsobili spoluobčanům uvolněním prostoru těmto šmejdům a jejch vládnutím bychom se měli občanům omlouvat od rána do večera každý den. Protože jsme tím v podstatě přispěli i k následnému vzestupu ologarchy Babiše s jeho politickým cirkusem herců a zaměstnanců najatých jako členy tzv. politické strany ANO.
Marnění našich možností a příležitostí je ale viditelně naše specialita, kterou jako asi jedinou "Dovednost" ovládáme dokonale.
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Zřízení Volebního odboru
Jak sleduji (ne)činnost (ne)schopnost tzv. Volebního štábu a po sedmi letech z neblahých zkušeností opakovaně "Punkerského" přístupu k volbám jsem skutečně zvědav kolik voleb bude muset ještě Český "pukerská" strana prohrát než členové seznají účelnost systematické dlouhodobé přípravy na volby 
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zřízení Volebního odboru
Navrhovatel již není člen strany a máme zřízená volební štáb a volební výbor.
Je přesto nějaký člen, který by si chtěl podnět adoptovat?
Je přesto nějaký člen, který by si chtěl podnět adoptovat?