Tisková zpráva BSA - Reakce

Mediální odbor působí v oblasti komunikace mezi stranou a veřejností, resp. sdělovacími prostředky; mediální odbor vydává tiskové zprávy a stanoviska strany, monitoruje média, propaguje akce strany atd.

Moderátor: Mediální odbor

Odpovědět
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10310
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18253 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tisková zpráva BSA - Reakce

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ahoj dnes jsem získal TZ pana Hlaváče, o tom, jak jsou úsěšný a odměňují pozici "lovec pirátů"

Můžeme prosím reakci.

Vzniká nová profese: „lovec softwarových pirátů“
BSA letos vyplácí lovcům pirátů rekordní odměny

• 100 000 korun obdrží oznamovatel, který pomohl odhalit nelegální užívání softwaru ve firmě zabývající se projektováním. Dalších téměř 200 000 korun vyplatí BSA v příštích měsících.
• Stíhané firmy nejčastěji podnikají v oblasti služeb, výroby, designu, inženýrství a architektury.
• Firmy za pirátství v průměru zaplatí poškozeným výrobcům softwaru 390 tisíc korun.
• Potenciál odměn pro lovce pirátů v ČR představuje přibližně miliardu korun.

PRAHA, 24. února 2016 — Protipirátská organizace BSA | The Software Alliance (BSA) vyplatí rekordní odměnu téměř 100 000 korun oznamovateli, který pomohl odhalit nelegální užívání softwaru ve firmě zabývající se projektováním. Policejní prohlídka ve firmě zjistila, že firma užívala neoprávněně konstrukční a grafický software firem Autodesk a Adobe.

„V rámci trestního řízení firma souhlasila uhradit náhradu škody ve výši téměř jednoho milionu korun, kromě toho si firma musí veškerý software legálně zakoupit. Z náhrady škody bude oznamovateli vyplacena 10procentní odměna. Díky jeho informacím a spolupráci při vyšetřování jsme byli schopni případ vyřešit velmi rychle,“ říká Jan Hlaváč, mluvčí protipirátské organizace BSA. Dalších téměř 200 000 korun vyplatí BSA lovcům pirátů v příštích měsících, jakmile budou příslušné případy uzavřeny. Oznamovatelé mohou případy podat přes www.softwarelegalne.cz.

Nejčastěji se pirátsky užívá kancelářský software a operační systémy (výrobce Microsoft), grafické a návrhářské programy (Adobe), CAD aplikace (Autodesk) či utility, například antivirové systémy (Symantec). Stíhané firmy mají většinou méně než 150 zaměstnanců a podnikají v oblasti služeb, výroby, designu, inženýrství a architektury.

Téměř každý třetí program v Česku je nelicencovaný. Podle poslední analýzy se v Česku užívá pirátsky 34 % softwaru a softwarové firmy tím přicházejí ročně o tržby v hodnotě 3,6 miliardy korun.

Počty „lovců pirátů“ rostou, někteří se chtějí pátrání věnovat na plný úvazek
Odměny za informace vedoucí k odhalení a usvědčení pirátských firem nabízí BSA více než rok. Jen loni tak BSA získala přibližně 130 relevantních podnětů k podání trestního oznámení. Počet oznamovatelů roste, přičemž někteří se chtějí pátráním po pirátech dokonce zabývat na plný úvazek.

„Pokud budou schopní si sami vyhledávat případy, mohou se tím dobře uživit, ve firmách se totiž nachází nelegální software v hodnotě více než 10 miliard korun. Lovci pirátů tak mohou získat teoreticky na odměnách více než miliardu korun,“ uzavírá Jan Hlaváč, mluvčí protipirátské organizace BSA.

INFOBOX: Protipirátská organizace vyplácí informátorům 10procentní podíl ze zaplaceného odškodnění, a to až do výše 300 tisíc korun. Odměnu oznamovatel obdrží až v okamžiku úspěšného vyřešení případu, tedy zaplacení náhrady škody. Náklady pro nelegálního uživatele mohou činit až trojnásobek hodnoty nelegálního softwaru.

***

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Další informace poskytne:

Jan Hlaváč, tiskový mluvčí BSA
e-mail: jan.hlavac@mediakom.cz; mobil: 777 076 760
http://www.bsa.org
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

O protipirátské organizaci BSA

BSA | The Software Alliance (www.bsa.org) je přední světová asociace zabývající se prosazováním ochrany práv duševního vlastnictví v softwarovém průmyslu. Sdružuje přes sedmdesát společností, které ročně investují miliony dolarů do vytváření softwarových řešení, jež pohánějí ekonomiku a zlepšují moderní život. Prostřednictvím partnerství s orgány státní správy, orgány dohlížejícími na dodržování práv duševního vlastnictví a vzdělávacích aktivit rozšiřuje BSA horizonty digitálního světa a buduje důvěru v nové technologie, které tento svět posouvají vpřed. Tuzemskými členy BSA jsou společnosti Acronis, Adobe, Apple, Asseco Poland S.A., Autodesk, Bentley Systems, CNC, DBA Lab S.p.A., Microsoft, Siemens, Symantec, Tekla a The MathWorks.
Přílohy
2016_02_24_BSA_lovci_rekordni_odmena.pdf
(128.21 KiB) Staženo 95 x
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21733
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5297 poděkování
Dostal poděkování: 12580 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tisková zpráva BSA - Reakce

Příspěvek od Lukas.Novy »

Odhadem 3 roky stara zalezitost?

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Odpovědět

Zpět na „Mediální odbor“