Kandidátka do Krajských voleb 2016

Moderátor: PKS Ústecký kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.

  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.

  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.

  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.

  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.

Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Ahoj základno, jak jistě víte, gradují nám předvolební vyjednávání. Termínově to vypadá takto:
do čtvrtka musíme předat jména vyjednávacího teamu a jména prvních pěti lidí na kandidátku.
12.12 v sobotu v 10.00 – v kině Hraničář – bude známo čelo kandidátky
19.12.v sobotu v 10.00 – tamtéž – dělení financí


Prosím členy aby v tomto vláknu hlásili svůj záměr kandidovat s odůvodněním.A to, čím dříve, tím lépe 8-) (Očekávám představení kandidátů včetně jejich popisu, předních schopností atd) Jedná se o volitelná místa...
Případně zájemce o součinnost ve vyjednávacím teamu za Piráty.
(Zatím se jednání s Pro!Krajem a Stranou Zelených účastnili: za PKS Bára Přibylová, Zdeněk Štěpánek, Vladimír Charvát,a Lukáš Blažej (RegP))

V Hraničáři v Ul budou představitelé Pro!Kraje - nezávislí a vyjednávací teamy oslovených subjektů. ( SZ, Piráti, HNHRM, a PRO! (Pro!kraj s podporou Pro!Chomutov, Pro!Ústí a Volba pro Děčín ) Takto by měla být tvořena budoucí čtyřkoalice.

OFFTOPICDo tohoto vlákna vložím taky zápisy ze všech vyjednávání, pro fajnšmekry
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
Uživatelský avatar
Vladimir.Charvat
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 312
Registrován: 04 lis 2010, 15:57
Profese: strojařský konstruktér, promotér
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 162 poděkování
Dostal poděkování: 313 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Vladimir.Charvat »

Děkuji Báře za uvedení.

Osobně počítám s kandidaturou na spodních příčkách kandidátky jako výplň. Teď je řada na Vás ostatních, hlaste se ;-)

A za sebe hlásím ty, které si dovedu na volitelných místech představit a které bych tam rád viděl.
Bára, Lukáš, Radek, Honza Kochert, Víťa, Zdenek.

Jen bych drobně opravil Baru.
Věta :
( SZ, Piráti, HNHRM, a PRO! (Pro!kraj s podporou Pro!Chomutov, Pro!Ústí a Volba pro Děčín ) Takto by měla být tvořena budoucí čtyřkoalice.
by měla znít
( SZ, Piráti, HNHRM, a PRO!, s podporou Pro!Chomutov, Pro!Ústí a Volba pro Děčín + případněs podporou ostatních PRO jako je Pro!Bilinu, Pro!Teplice ) Takto by měla být tvořena budoucí čtyřkoalice.
OFFTOPICNesouhlasím s jediným slovem, které říkáte, ale navždy budu bránit, abyste je říkat mohl. Voltaire
Až se svět ohlédne za našim stoletím, bude plakat. Ne proto, že bylo zaplaveno krutostí, ale proto, že dobří lidé mlčeli. M.L.King
Člověk není Homo Sapiens Sapiens, ale Pan Narrans. Terry Pratchett
Tož, demokracii bychom měli, teď ještě nějaké ty demokraty. Tomáš Garrigue Masaryk
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Oznamuji záměr být na kandidátce na kraj. Nemám ale žádné extra ambice být zvolen na čelo. Netrvám vlastně ani na té první pětce. Nicméně pokud by opravdu nebyly lidi, tak mě prosím řaďte odzadu... Osobně bych se dokázal vidět v druhé desítce, ale netrvám na tom.

Pokud seženeme 20 lepších lidí, rád budu 21. Bohužel jsem realista a skončím čtvrtý...
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

OK, vzhledem k tomu, že za Piráty dýchám a účastním se (až na jedno) všech dosavadních jednání, které probíhají od léta, mám tudíž v situaci přehled a několik spolukandidujících osobností už znám i osobně ( s hlubokým respektem vůči nim a jejich dosavadní práci na kraji ) oznamuji svůj záměr kandidovat za Piráty, ideálně v čele koalice. Reálné propojení politiky s běžným životem je ok, protože pracuji jako OSVČ a tudíž jsem časově flexibilní.
Je na čase abychom začali uvádět naše myšlenky do praxe a úspěch v Krajských volbách 2016 je možnou cestou.... :fet:
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
anonym45627
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7
Registrován: 31 říj 2013, 22:43
Profese: osvč - mediální služby
Dostal poděkování: 11 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od anonym45627 »

Zdravím a fandím. Ale na kandidátku po těch křivých obviněních, že Piráty zneužívám pro vlastní zviditelnění nemám chuť. Nadále jsem tudíž Pirát solitér :) A také kontinuální odpůrce uzavírání jakýchkoliv koalic, kteréžto vždy blbě dopadnou. Martin Zíka
Uživatelský avatar
Barbora.Pribylova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 364
Registrován: 27 říj 2013, 19:52
Profese: Koordinátor dobrovolníků
Bydliště: Ústí nad Labem
Dal poděkování: 467 poděkování
Dostal poděkování: 257 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Barbora.Pribylova »

Martin.Zika píše:Zdravím a fandím. Ale na kandidátku po těch křivých obviněních, že Piráty zneužívám pro vlastní zviditelnění nemám chuť. Nadále jsem tudíž Pirát solitér :) A také kontinuální odpůrce uzavírání jakýchkoliv koalic, kteréžto vždy blbě dopadnou. Martin Zíka
Já četla: A také kontinuální odpůrce uzavírání jakýchkoliv HRANIC, kteréžto vždy blbě dopadnou. . :lol:
tel: 734370038xx

" I když lidé nevědí, co je dobro, mají ho v sobě. "
David.Pestak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 8
Registrován: 02 čer 2014, 12:38
Profese: manažer prodejny
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 5 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od David.Pestak »

No tedy stále nevíme s kým ta kandidátka bude a kolik předních míst se obsadí.Co se týká mně,tak preferuji Báru Přibylovou na čelo kandidátky a když zbyde pro mne důstojné místo hodné kultury,tak budu rád.Předeslat však musím,že pro mne je prioritou Děčín a jeho kultura,potažmo kraj a kultura.Neřeším celostátní politiku a to už vůbec ne v krajských volbách,neřeším v krajských volbách ani uprchlíky.Lokální témata jsou pro mne víc než témata evropská a celostátní.
Tak zatím asi tak :)
Díky za přečtení a přeji důstojné domluvení koalice :)
David Pešťák
Uživatelský avatar
Lukas.Blazej
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 776
Registrován: 24 lis 2010, 18:04
Bydliště: Ústí nad Labem - centrum
Dal poděkování: 890 poděkování
Dostal poděkování: 1369 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Lukas.Blazej »

Ahoj.
Pro začátek pár otázek:
Kdo z nás na krajském zastupitelstvu byl a vystupoval tam? Kdo ho pravidelně sleduje a ví, co se na něm děje? Kdo zná současné zastupitele (kteří budou z velké části zvoleni znovu) a ví, co od nich očekávat? Kdo z nás dokáže z hlavy říct, zda schválení určité věci podléhá radě či zastupitelstvu a umí si to odůvodnit, pokud mu tajemník řekne, že to tak není? Kdo z nás dokáže vůbec říct, čím se krajské orgány zabývají? Kdo z nás dokáže skvěle veřejně vystupovat a ví, jak v současné době funguje krajský úřad?
Odpověď zní: Nikdo.
Máme šanci získat jednoho, možná dva zastupitele. Budou to první "velcí" pirátští zastupitelé v Ústeckém kraji a naše jediná šance pro větší mediální prostor. Je velice důležité, jakým způsobem budou vystupovat, jak budou připraveni, zda je někdo dokáže rozhodit a zda si budou umět své body obhájit. Určitě se pro několik pirátů najde místo ve výborech a možná i komisích, ale zastupitelé budou jediní, kteří budou veřejně vidět.
Z tohoto důvodu, ač nečlen, hlásím svůj záměr kandidovat v čele kandidátky. Půl roku jsem blízce sledoval, jak se vede krajské město, mám zkušenosti s prací v opozici (analýza a připomínkování materiálů, tvorba protinávrhů, prezentace a argumentace na zastupitelstvu) a občas sleduju i krajská zastupitelstva. O mých zkušenostech rád poreferuju osobně, případně se můžete zeptat Báry nebo Vládi. Přecijen je tohle fórum veřejné a nerad bych na něj psal všechno.
Určitě nejsem ideálním kandidátem, dělal jsem a budu dělat chyby. Na druhou stranu si myslím, že dokážu vhodně prezentovat a (v rámci možností) prosazovat pirátské myšlenky na kraji. Pokud bychom časem došli k tomu, že je tuto práci nutné vykonávat full-time (v případě, že bychom měli jen jednoho zastupitele a nedostatek aktivních lidí na obsazení nabízených pozic v orgánech), mám možnost se krajskému zastupitelstvu věnovat naplno.
Tel. 778702712
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4765
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9913 poděkování
Dostal poděkování: 5725 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Já jsem na tom asi stejně jako Zdeněk.

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Radek.Holodnak
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2640
Registrován: 06 pro 2012, 20:51
Profese: filozofický antropolog
Bydliště: Žatec
Dal poděkování: 1397 poděkování
Dostal poděkování: 2076 poděkování

Re: Kandidátka do Krajských voleb 2016

Příspěvek od Radek.Holodnak »

Rád bych kandidoval na 1. - 5. místě.

Měli bychom neprodleně vyhlásit primárky.
Odpovědět

Zpět na „Ústecký kraj“