Průběžná komunikace

Fórum pro diskusi a hlasování krajského předsednictva

Moderátoři: PKS Jihočeský kraj, Administrativa-KS Jihočeský kraj, KoKS Jihočeský kraj

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Přesouvám sem komunikaci přes SZ
Začněme

Odesláno: 01 pro 2015, 15:00
od Ivo.Vlasaty
Ahoj,

mohli bychom si na dnešní podvečer (navrhuju 18 hod.) domluvit první schůzi na mumble? Nebo s tím programem máte problém a budeme vymýšlet něco jiného?
Re: Začněme

Odesláno: 01 pro 2015, 15:13
od Vaclav.Urban
Jsem pro, aby se jednání vedla veřejně na fóru krajske-predsednictvo-jihocesky-kraj-f304/
a abychom jednali bez dlouhých slohových cvičení. Předtím musíme dostat práva od Tobiho a možná také dovolit 4. místopředsedu.

Moje stanovisko - program obecný a hledejme lídra a přední kandidáty a připravujme je.
Re: Začněme

Odesláno: 02 pro 2015, 01:35
od Ivo.Vlasaty
@Kolis: Promiň za spěch, byl to jenom návrh, Václav a Peeno byli na fóru přítomní, zkusil jsem, jestli se neozveš i ty.
  • mumble
    Raději bych ten mumble řešil po mumble, ale když jinak nedáte, zkusím to obhájit písemně.
    1) Hovor by měl být otevřený a od příště s předstihem předem oznámený všem, kdo se budou chtít zapojit. Můžeme pořizovat záznam a minimálně stručný zápis by měl existovat, aby mohli zbystřit a vyjádřit se i ti, kdo se jen tak účastnit nechtěli (nebo nemohli), když tam bude něco pro ně podstatného. Oficiální jednání by samozřejmě měla běžet na fóru OFFTOPICnebo tom, co ho snad jednou nahradí. Rozhodně mi nejde o to, vytvářet nějaké zákulisní prostředí, ale faktem je, že značná část komunikace už teď probíhá v SZ, ve FB chatu, po telefonu, na ne vždy zrovna početných schůzích, předpokládám, že FB skupina taky nezanikla jen proto, že jsem ji opustil. Takže už teď je situace taková, že všechno na fóru prostě není.
    2) Myslím si, že je to efektivnější a vhodnější nástroj k nadhazování nápadů a získání rychlé zpětné vazby i k probrání organizačních věcí. Velmi nerad trávil plno zbytečného času přemýšlením, jak co napsat, abych se náhodou někoho nedotkl nebo nebyl špatně pochopen (často prostě píšu pomalu a navíc se to až moc snadno odkládá). Všichni víme, jak snadno se při psané komunikaci objeví nějaká nevraživost. Myslím, že v hovoru můžeme nedorozumění řešit rychleji a lépe.
  • krajská schůze PROSINEC
    Díky volbě PKS jsme prošvihli stanovený termín k výběru data schůze. Po půl roce by měla být zase v ČB, že ano?
    Nepamatuji se teď, z čeho vychází zvyk, že bývá v neděli, ale budu-li se toho držet, vychází nám tyto možnosti:
    13.12 (pokud ji vyhlásím zítra, jinak by nebyla řádně ohlášená, což bych nerad)
    20.12
    27.12
    a případně 3.1.2016
    Dva dotazy: Vyhlásím anketu, což by znamenalo, že schůze bude pár dní před Vánoci/během Vánoc/poslední den prázdnin? (to může mít výhody i nevýhody) Nebo ji rychle svolám na 13.12? Asi spíš řádně anketu, že... Nebo?
    Počítáme jen s nedělemi nebo přidám i pátky?
  • jiné schůze a setkání
    Josef.Krajc píše:Upřednostnil bych spíš osobní schůzku, klidně v Budějovicích, příští týden. Vyhovovalo by ti to?
    @Peeno: Osobní schůzka může být, ale jen o víkendech. Třeba v pátek na schůzi MS ČB nebo i v sobotu, nejspíš pojedu přes Protivín, můžu se zastavit. Příští týden pojedu na jih zas, možná budu v ČB ještě v pondělí.
    @všichni: Pochopitelně jste taky zváni na schůzi MS ČB v 4.12 od 17:00 (tenhle pátek).
    11.12 od 20hod. mají schůzku naši nezávislí Piráti v Soběslavi, mám v plánu tam jet.
    Začínám plánovat výjezd v lednu do Prachatic. Jestli mě v tom chcete podpořit (PKS by mělo reprezentovat především, že), ale předem už víte, že některé víkendy/dny nebudete moci, napište mi to prosím rovnou, ať to nedávám do ankety.
  • krajský volební lídr
    Měli bychom si stanovit termín pro primární volbu lídra (harmonogram zatím nikdo nevyhlásil a asi nemá cenu sestavovat si vlastní. Realistický by podle mě byl deadline konec března.
To je snad všechno, co jsem zatím chtěl, dobrou noc.
Re: Začněme

Odesláno: 03 pro 2015, 00:26
od Ivo.Vlasaty
Dobře, anketu jsem tedy založil bez vašeho vyjádření.
Aby bylo transparenci učiněno zadost, můžu tuhle konverzaci zkopírovat na fórum (PKS nebo KF?), abychom v ní mohli pokračovat tam?
Re: Začněme

Odesláno: 03 pro 2015, 07:03
Od: Josef.Krajc
Komu: Ivo.Vlasaty
Čau, na schůzi Budějovic a okolí se na chvíli ukážu. Termíny pro KS by teď přes Vánoce mohli být problém. Nejlépe z toho podle mě vychází první lednový termín.
Re: Začněme

Odesláno: 03 pro 2015, 08:25
od Vaclav.Urban
na PKS
Re: Začněme

Odesláno: 03 pro 2015, 20:42
od Lukas.Kolarik
Jak jsem psal, s telekonferencemi nemám problém. Měly by být předtím ale jasně dány body, které se budou probírat ( ať už z důvodu přípravy tak z důvodu udržení nějaké formy jednání )

Anketu si vyhlásil dobře, nepředpokládám ale v tomto ročním období moc velkou účast. Uvidme. ( možná bych přidal ještě klikátko : preferuji raději zasedání po novém roce )

S dalšímy kroky bych zatím počkal do doby než budeme kompletní. Ale aktivitě a fantazii meze nekladu :)

L.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Změna:
soběslavská pirátská schůzka se posunula na sobotu 12.12 od 19:00.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Souhlasím, body by měly být předem dané a podložené, abychom se mohli připravit, o čem bude řeč. U první telekonference mi to připadalo zbytečné.
Nevidím důvod čekat s jakoukoliv činností na dovolbu, zatím ani nevíme, jestli se někdo přihlásí. Zahájím ji, kdyby někdo chtěl převzít předsedání jednání, rád předám.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jsme tedy po dovolbě kompletní. A těší mě, že stejně jako minule zastupujeme různé části kraje.
  1. Rád bych se tedy něčeho dobral v telekonferencování. Bylo by možné sejít se na mumble příští středu (6.1.) od 19:30? Probrat bychom měli všechny z těchto bodů, které do té doby uspokojivě nevyřešíme písemně tady.
    1. Navrhuji, abychom si na telekonference vyhradili středy (a jako náhradu, když to nebude vhod čtvrtky) od 19, případně 20 hodin. V pondělí jsou, pokud vím, schůze MS v Hradci, v úterý zastupitelské úterky v Praze, víkendy jsou pro mě problém. Pepa prý nemůže dřív, než takhle večer. Rozhodně nepočítám s tím, že bychom se slýchali každý týden, ale tohle vymezení, pokud bude přijatelné pro všechny, by usnadnilo svolávání, když to bude potřeba.
    2. Vezme si na sebe prosím někdo zodpovědnost za nahrávání mumble konverzací a tvorbu zápisu?
    3. Otevřenost jednání všem členům KF a tvorbu záznamu doufám stačí stanovit neformálně. Nebo to budeme stanovovat usnesením?
  2. Další krajská schůze připadá na březen a Jindřichův Hradec. Václave, mohu tě pověřit její organizací?
  3. Vzal jsem si na sebe uspořádání výjezdu do Prachatic. Jestli mi s tím někdo chcete aktivně pomoci, zapište prosím do důdlu, kdy můžete, ať s vámi počítám při výběru data: http://doodle.com/poll/rz8va2rn47ictxa2 Účast přislíbila Lydie čerstvě Bartošová (jestli přiveze i Ivana nevím), která tam studovala střední. Někdo říká, že bychom měli dát inzerát třeba do Deníku. Myslím ale, že k vážnějším a spolehlivějším zájemcům o členství nebo spolupráci se spíš dosíťujeme přes osobní kontakty. Například se pokusím přilákat lidi (někteří jsou mí známí), kolem Královy "Živé vily" (už několikrát jsem o nich mluvil). Co si o inzerátu myslíte vy?
  4. Podle pravidel hospodaření rozhoduje o proplacení záměrů do 5000 Kč "hospodář" (což jsem v kraji aktuálně já, ale rád bych tím pověřil některého z místopředsedů, kdo se hlásí?) a do 50 tisíc samo předsednictvo. Až nad 50 tisíc hlasuje KF. Ty hranice mi připadají příliš vysoké, nepřiměřené velikosti rozpočtu, se kterým kraj hospodaří, a usnesením je PKS, respektive KF mohou snížit (viz PraH §11 (3)). Navrhoval bych snížit je na dvě pětiny (tedy 2 000,- respektive 20 000,-), případně polovinu (2 500,- /25 000,-). Mohu o tom dát zahájit jednání?
  5. Nechce se mi do toho, ale musím: sestavím návrh rozpočtu a s vaší pomocí ho snad dostanu do stavu, kdy jej budeme moci předložit KF. Necháme MS hospodařit s jejich podíly členských příspěvků? Pepo, Lukáši, Václave, zjistěte prosím, jestli o to vaše MS stojí. Sestavení takového rozpočtu by mělo být primitivně jednoduché, aspoň se to MS naučí.
  6. Vzhledem k žalostné údržbě stránek kraje (včetně fejsbůkové) a MS a malé mediální aktivitě asi potřebujeme někoho, kdo bude mít za stránky zodpovědnost a bude pobízet k psaní článků. Jste někdo ochotný si to na sebe vzít? Nebo zkusíme pověřit někoho mimo PKS? Zakládat krajský MO je na můj vkus příliš formální přístup, ale i to je možnost, jestli to někde funguje.
  7. Co s těmi senátními volbami? Za oba obvody sedí ÓDéeSáci, Jirsa už očividně nějakou dobu kampaňuje a krom Šumavy se populisitcky vozí po uprchlícíh. Eyeberta neznám, nevím jestli je to taky takové zlo, ani jestli bude mandát obhajovat.
    1. krumlovský obvod: zatím padly dva návrhy. Od Pavla Krále o koaliční podpoře krumlovského starosty za ČSSD. Sdělil jsem mu svůj osobní názor, že nás Carda může oslovit a požádat o podporu, že se o něm rád něco dozvím, ale že tomu moc šancí nedávám a z naší strany v tomhle směru aktivita vycházet nebude. Rád bych znal názor zbytku předsednictva. Druhý byl příslib Sváťy Mlčocha, oslovit profesora Kindlmanna. Mám váš souhlas, abych tomu vyjádřil podporu a zjišťoval možnosti kandidatury tohoto nezávislého kandidáta, předpokládám, že za koaliční podpory nás a zelených?
    2. táborský obvod: Zatím vím, jen co jsem vyrozuměl na schůzi od Jindry. Že bude nejspíš kandidovat Ruml (za zelené?). A že jsi se pozitivně vyjádřila o táborském starostovi Fišerovi. Podpořit starostu za nezávislé hnutí, který má šanci vyhrát, je podle mě dobrý nápad (a je to podobné strategii, která se rýsuje v Praze). Zaznamenal jsem od něj zrovna ten vcelku sympatický otevřený dopis Brichtovi. Jindro, můžeš nám toho o něm napsat víc? Ta kandidatura je jistá? Jak je to s tím Rumlem? A víš něco o tom Eyebertovi?
  8. Zjišťoval jsem (nejdřív v Soběslavi, pak i u Crya), jaká finanční podpora by byla vhod našim zastupitelům (nedostávají za to skoro nic, dělají to na úkor zaměstnání, zato mají různé výdaje navíc). Dal jsem tedy najevo, že mohou žádat o proplácení provozních nákladů, například na tisk. Nabídl jsem soběslavským pomoc s PaRo. Shoda byla, že nemá smysl zastupitele platit (jako třeba v Praze), zaprvé bychom si mohli dovolit jen směšnou částku, zadruhé z toho vznikají problémy a konflikty. Myslím, že i tak bychom ale měli do budoucna (zejména jestliže budeme mít po volbách krajské zastupitele) přemýšlet o nějakém systému odměňování jako motivaci například k vykazování práce v redmine. Ale není to aktuální problém.
    1. Pár dalších informací ze Soběslavi, co jsem pochytal v prosinci na jejich schůzi: Starosta si zřejmě přítomnost lidí, kteří politiku chtějí dělat jinak, bere osobně, na zákony příliš nehledí, úřad je k Pirátské opozici poměrně nepřátelský a v zastupitelstvu jsou často sami proti starostovi loajální většině. Vypadá to, že se snaží Martina Kákonu různými intrikami vypudit ze zastupitelstva, ale z pana Krále, který je na kandidátce jako náhradník, jsem měl pocit, že by si nepomohl. Zastupitelstvo se neschází ze zákona povinné každé tři měsíce, navrhované body nezařazují, Rada zachází s rozpočtem dost svévolně, přístup k informacím rozhodně není bezproblémový, vymahatelnost a respekt k zákonům je tam dost mizerný... Martin si našel hůře placenou práci, aby na zastupitelskou práci měl čas. Měl jsem dojem, že Iveta Matějů je v zastupitelstvu méně vzdorná, než on. Spor s městem kvůli pokutě za zábor dál trvá. K tomu Martin sousedí s otcem starosty (už poměrně starý pán) a dlouhodobé konflikty před pár měsíci vyvrcholily hloupou fyzickou potyčkou kvůli ostříhanému živému plotu. Martin se nechal vytočit a starému pánovi dal pohlavek. Následovala potyčka, která podle starostovy rodiny skončila odvozem do nemocnice a obviněním z těžkého ublížení na zdraví. Martin má jinou verzi událostí (ačkoliv uznává, že násilím nic řešit neměl a uznává, že trest za přestupek si zaslouží) a podal žalobu za křivé svědectví a pokus o ublížení na zdraví. Jediným svědkem je bohužel žena starostova otce a práce policie nevypadá zrovna nestranně, ještě ani nevyslechli Martina. Pomáhá mu Pirátský právník Filip Hajný, ovšem ne zadarmo.
    2. Jan Kodat chce s pomocí PaRo a Frank Bold na jihu uspořádat cosi jako konferenci, kde by zastupitelé v podobné situaci mohli dostat právní rady. Jak já tomu rozumím, trochu jako PirateCon. Sám by to vysvětlil lépe. Ptal jsem se, jestli komunikují nebo nějak spolupracují s táborskými Piráty, Jan Kodat prý občas ano. Dál jsem přislíbil pomoci podat do PaRo projekt na podporu vydání nezávislých opozičních a občanských novin. Jméno paní, která by měla přípravu na starosti jsem bohužel zapomněl. Také se řešily cyklostezky a pár dalších lokálních věcí (to už nikoliv v souvislosti s PaRo).
    3. Oznámil jsem, že budeme rádi, pokud někdo bude chtít kandidovat do kraje, a že i nezávislý kandidát může být na volitelném místě. Že mít zastání v krajském zastupitelstvu může být jen ku prospěchu. Víc jsem nikoho zatím nepřemlouval. Ale rád bych někoho z nich viděl mezi čelními kandidáty.
    4. Mohl bych vás požádat, abyste byli se soběslavskými i vy víc v kontaktu? Pokud možno nejen s M.Kákonou a J.Kodatem. I když nejsou straníci a zavázali se prý během komunálního volbeního období do strany nevstupovat (nicméně M.Kákona o tom i tak přemýšlí), nepochybně to Piráti jsou.
  9. K Václavovým poznámkách k programu a slohovým cvičením:
    • Ano, často se příliš a zbytečně rozepisuju, vím o tom, líp to neumím. Nicméně všechno se stručně sdělit nedá a vysvětlovat a vyříkávat si věci musíme. Radši se pokusím předejít konfliktu delším a možná zbytným textem. Jelikož psaná komunikace ke konfliktu sklouzne snáz, než mluvená nebo osobní. I proto moje snaha zavést mumble, i proto důraz na schůzování. I když tam jako introvert nebo kvůli omezenému času nikdy nevyřeším všechno.
    • K sestavování programu v padu nemám námitky. Ale jak si představuješ, že by program měl být obecný? Schopnost sestavit pro podmínky kraje konkrétní program považuju za důležitou schopnost, kterou by měla mít každá strana vážně mínící svou kandidaturu. Značka nám potřebných 5 % nezajistí a jestli máme kampaňovat, potom tak, aby nám to procenta přidalo, ne naopak. Avizoval jsem, že bych program rád o něco obohatil, třeba to převezmou i do obecného. Některým tématům se nevyhneme, na dálnici a Temelín se budou ptát všichni natvrdlí novináři, imigraci musíme mít vyjasněnou, abychom byli schopni srozumitelně a jednotně reagovat na BPI a Konvičku, Úsvit atp., jinak na to doplatíme. Atp. A taky budu klidnější, když tím programem budou kandidáti - ať už to bude kdokoliv - vázáni.
    • Ano, hledání lídra a čelních kandidátů je priorita.
edit
Doplnění drbů k senátním volbám:
Kindlman v Krumlově kandidovat nechce. Polibek smrti od TOPky prý dostal David Jan Žák, sondují pro něj podporu u zelených.
Asi by ty senátky chtěly vlastní vlákno v jihočeském fóru, žejo...

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

10. Dodnes nikdo nezkrátil adresu FB stránky. Pokud nebudete protestovat, nastavil bych ji na
  • K tomu od tebe, Václave, ale potřebuji nastavit správcovskou pravomoc. Předem děkuji.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Lukas.Kolarik
Příspěvky: 832
Registrován: 05 zář 2013, 21:08
Profese: OSVČ
Bydliště: Katovice
Dal poděkování: 225 poděkování
Dostal poděkování: 1112 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Lukas.Kolarik »

OK, tak jdeme na to.
Stručně okomnetuju Tvé body.

1. Středa neni problém, dokonce jedinej volnej večer v kalendáři. Akorát musim koupit nějakej mikrofon :)
a) středy nejdou problém, pokud bude o čem mluvit můžem
b) navrhuji střídání v pořizování zaznamu a zapisu
c) stačí formálně, jednání pirátů jsou vždycky otevřená, pokud neni dano jinak

3. Inzerát neni špatnej nápad, určitě je lepší lidi oslovit dříve a nahnat si je na jedno místo než jen tak běhat po ulicích. Taky bych udělal FB událost a nechal nasdílet Prachatickým kamarádům.

4. Částky bych nechal, jednak by to zbytečně dělalo problémy FO, druhak korespundují s pravidly hospodaření strany a dále se mi osobně nezdají nějak vysoké. Ale jednání klidně zahaj, rozhodne většina.
Pokud máš nutkání něhoho pověřit, nabízím se.

5. Jsem pro nechat hospodařit eMeSka a sestavit jejich rozpočet. Muselo by se jim ale něco přihodit z krajského rozpočtu. Třeba ve Strakonicích bychom hospodařili s 600,- a to je zbytečný. Osobně si myslím, že MS ví lepe, kde jsou třeba peníze použít a mají pro to i příležitosti a proto bych je alokoval spíše tam a nezatěžoval další byrokracií, kontrolní systémy strany myslím fungují dobře a vše stejně bude transparentní. Z krajského rozpočtu se toho moc loni nenačerpalo.

6. Problém vidím v tom a já s tím také hodně bojuji v ST, že málo vytváříme vlastní příspěvky. Já v podstatě jenom recykluju to, co je na FB strany. Chtělo by to motivovat MS, aby měsičně vytvořili řekněme 3 zpravy z regionu ( kauza, pochvala, uspěch, informace ) a kraj by si pak mohl jenom vyzobávat. ( Písek tohle už děla docela pěkně )

7.
a) rozhodně bych preferoval našeho kandidáta nebo společného s někým než podpora někoho z jiné 'zaběhnuté' strany. Sice na senátorské místo asi ještě pomýšlet nemůžeme, ale je dobré, aby Piráti při volbách zazněli. Máme nějaké bližší info o tom profesorovi?
b) nechal bych zaím Táboráky, s něčím určitě přijdou

8. Prozatím bych zastupitele neodměnoval. Ono ve své podstatě by to měla být funkce čestná. Do budoucna bych ale nějaký odměnovací systém vymyslel. Orientaci by měla být ale spíš na výsledek.
a)Soběslav je celkove průser. Obec, kde máme zastupitele, ale ti jsou paralyzováni místními "vepříky". Určitě jsem pro finanční podporu této lokalitě. Taky by měla přijít pomoc ve zvýšení fokusu na místí radnici celým krajem potažmo stranou. Aby starost neměl dojem, že bojuje proti místní dvojici, ale viděl že mají kluci podporu celorepublikového subjektu. Dá se na strostu vyhrabat nějaká špína? Věnoval bych Soběslavi v krajském foru jedno téme, aby se mohli lépe předávat informace.... fyzické napadení a následná přihraná reakce staříka je taky prušvih, to musí ale vyšetřit policie, každopádně bych to ale rozhodně řešil s právníkem.
b) konference super nápad, přidal bych také blok pro širší veřejnost - jak komunikovat se státní správou, to Frank Bold umí dobře.
c) OK
d) OK

9. Podrobný rozpracovaný program je jistě dobré mít někde k nahlédnutí, pro volby ale stejne musíme vybrat 2 -3 témata a ty odprezentovat nejlépe jednou větou či sloganem.

K volbám obecně: Pokusme se zamyslet a přijít na nějaký nový neotřelý komunikční kanál, něco netradičního, co nás dostane před oči lidí, sdělí jim naši myšlenku a nebude to stát moc peněz. Zkusme nějak inovovat rozdávání letáků a plakátovaní ploch. Zaujmout je prostě nějak jinak, něž na co jsou zvyklý u řekněme oldschoolových stran. Vypadá to nemožně, ale věřím, že něco takového existuje.

To jen tak stručně, zbytek na mumble
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Kolarik za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Nikdo není na světě úplně zbytečný, i ten největší hlupák slouží alespoň jako špatný příklad.
------------------------------------------

tel: 777279221, email: lukas.kolarik@pirati.cz, Profil
Josef.Krajc
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 62
Registrován: 31 led 2012, 15:30
Dal poděkování: 34 poděkování
Dostal poděkování: 86 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Josef.Krajc »

Čau, k bodům:

1. Středa od 19:30 mi vyhovuje, celkově bych se středami neměl být problém
a. souhlasím, ale myslím, že není nutné pořádat je každý týden. Rozhodně tedy ne v teď v relativně mrtvém období, kdy je krátce po volbách (komunálních) a do krajských je ještě celkem daleko. Pokud si to ale samozřejmě situace bude vyžadovat, můžeme konference pořádat klidně i častěji.
b. souhlasím s Lukášem, střídat se
c. neformální otevřenost, bez zbytečných administrativ

2. Se schůzí v březnu předběžně počítám, avšak bude hodně záležet na konkrétním datu.

3. Po založení MS v Písku byl podán inzerát a měl velký úspěch. Přišlo se podívat hodně zvědavých lidí, sympatizantů a také z té schůzky vzešla velice dobrá spolupráce, která u několik jedinců skončila členstvím. Inzerát opravdu zapůsobil a proto jsem jasně pro. Přišli se podívat i místní politici, kteří otevřeně přiznali, že je inzerát překvapil a přišli na jeho základě. Nevím ale, jestli zrovna deník je ten nejvhodnější... Není nějaké lokální periodikum, které je rozšířenější?

4. Současné částky mi připadají přiměřené, ale nemám problém se zahájením jednání. Funkci hospodáře bych se ale raději vyhnul.

5. Už o tom s ostatními členy MS jednám.

6. Rád bych přispíval jak na stránky, tak na facebook. Ale ne v plné míře. Myslím, že by bylo dobré to rozmělnit mezi více členů, frekvence příspěvků pak bude vyšší a obsáhneme více problémů kraje. FB stránka našeho píseckého MS myslím funguje velmi dobře, hodně příspěvků, ohlasy i diskuze. Nemám problém s komunikací i reakcemi, takže bych tuhle možnost určitě kvitoval.... S internetovými stránkami je ale větší problém, psaní článků chce podklady, názory, zdroje a těch se bez širší spolupráce nikdo nebere. MO bych nezakládal.

7. Senátní volby mi přijdou jako takový český volební paskvil... Zájem voličů mizivý, kandidáti zpravidla tragičtí, kompetence diskutabilní.
a. straníka bych podporoval jen pokud by nebylo jiné východisko. I když by to samozřejmě chtělo více informací o panu Cardovi.
b. stejně tak jako v předchozím bodu by to chtělo více informací o panu Fišerovi. Podpořit starostu za nezávislé hnutí by mi ale rozhodně bylo milejší, než podpořit starostu za ČSSD.

8. Souhlasím s tvým názorem, že zastupitelé by si určité odměny zasloužili. Je to práce, která stojí čas (pracovní i ten volný), nervy a velké úsilí.
a. situace v Soběslavi zní jako špatná gangsterka... Bohužel mé znalosti práva v této oblasti jsou více, než laické... Podobné situace jsou na malých městech až překvapivě časté, i u nás v Protivíně podobné boje mezi starostou a opozičními zastupiteli probíhaly. Musím bohužel na základě této zkušenosti říci, že je to boj s větrnými mlýny... Martin Kákona si určitě zaslouží poskytnout právní zastoupení a chtěl bych se zeptat, jestli je možné mu na něj alespoň částečně přispět stranickými penězi? Celá situace je ale dost komplikována fyzickým útokem... Martina jsem sice viděl, ale rozhodně nemůžu tvrdit, že ho znám a tak objektivně nemůžu celý problém posoudit. I tak bych ale přispěl na jeho právní podporu na základě presumpce neviny. Co udělat výjezdní zasedání jako je v plánu v Prachaticích i v Soběslavi, poprosit nějakého našeho mediálně známého člena o účast a ukázat starostovi, že tímhle jednáním stojí proti celé naší straně? Medializace problému by mohla také pomoci.
b. zní to jako dobrý nápad.
c. nemám připomínky

Líbí se mi Lukášův nápad... Dlouho už nad něčím takovým přemýšlím, ale musím říct, že mě nenapadá vůbec nic :) Když dáme hlavy dohromady, určitě na něco přijdeme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Krajc za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

1a. Dobrá, budeme minimálně tři, to už má smysl. Tak dneska poprvé. První session bude asi stejně aspoň zezačátku trochu testovací. Na tomhle počítači jsem mumble nikdy nepoužíval, snad to nebudu muset moc štelovat. (Taky se může stát, že po pár hovorech zjistíme, že se mumblování neosvědčilo.)
b. Dobrý nápad, střídat se ;) Tož napoprvé ten zápis a záznam bude asi na mně, že...

3. Nehodlám běhat po ulicích, chci domluvit čajovnu nebo hospodu. S FB eventem počítám, dobré by bylo (jak mi naštěstí připomněl Simon) rozvěsit pár plakátů, což ale má dvě podmínky: někdo by ho musel spíchnout a já s grafikou neumím (Václave?); někdo z mých/(našich) by je tam musel rozvěsit.
Zkusím zjistit, jestli mají nějaké lokální periodikum. Jestli jo, inzerát zkusím.

4. OK, asi to nechám být.

5. Hospodařili byste ve ST dokonce jen se 300,-. OS jde polovina příspěvku. Kolik by ti připadalo smysluplné? Desetinásobek z členských příspěvků zaplacených v minulém roce? To by znamenalo částky od 3k pro Strak. po něco přes 10 k pro Písek. (Ha! Kdo nezaplatil, ať urychleně pošle, jinak ochudí svoje MSko!) Z minulého roku zbylo dost peněz, dovolit si to můžeme.

6. Ano, Písek a Soběslav to umí. Ale opravdu si myslím, že potřebujeme někoho, kdo to bude na úrovni kraje mít na starosti. Stejně jako v redakci je potřeba někdo, kdo dohlíží, že ostatní včas napíšou, co slíbili a aby to nějak vypadalo... Já se snažím na FB občas něco dát a držet krajskou stránku aspoň trochu aktuální, ale na pravidelnou údržbu moc nejsem. (Kdysi už se to trochu řešilo: krajske-forum-jihocesky-kraj-f408/stran ... 20141.html)

7. Taky si myslím, že kandidáty cizích stran by bylo vhod leda podpořit ve 2.kole, pokud budou dost malé zlo proti dost velkému zlu.

8a. Dost podobně mluvil Cryo, že bychom měli dát najevo, že za nimi stojíme. Třeba otevřeným dopisem. Ale to bychom si na to někdo musel sednout s někým ze Soběslavi. Já to v nejbližší době nebudu. Výjezd? Můžeme někdy přijet na jejich schůzi. Nebo na tu právnickou konferenci. Když navíc přijede i někdo mediálně známý, může to být lepší, než nějaké články nebo dopisy, to je pravda. Udělal bych tam klidně i zasedání KS, ale nejdřív červnové...

9. Ano, program musíme propagovat heslovitě.

Neotřelá kampaň bude jedině plus, to určitě ano.

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Uživatelský avatar
Vaclav.Urban
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 779
Registrován: 04 čer 2010, 11:34
Profese: redaktor, publicista a nakladatel
Bydliště: U Nádraží 783/II, 37701 Jindřichův Hradec
Dal poděkování: 555 poděkování
Dostal poděkování: 1152 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Vaclav.Urban »

Omlouvám se za pozdní odpověď, už jsem to měl dvakrát rozepsané, šetřeme prosím svými příspěvky s časem těch druhých

1. Středy chodím s klukem do bazénu, někdy možná

2. Ano. Uvolníme nějaké peníze na zajištění prostor, nebo uděláme útratu v hospodě?

3. Výjezd a inzerát Piráti nabírají straníky? Jsem proti nahánění straníků. Je třeba získávat kvalitní a charakterní osobnosti a ty se podle mého získávají jinak.

4. Neměnil bych. S Lukášem souhlasím

5. MS by asi měly hospodařit s vlastními rozpočty, (hlavně žádné inženýrství s násobkama nezkoušej)

6. Webovky bych nerad, ale FB začnu lépe plnit. Spravuju taky JH webovky a FB. Budem mít snad v JH nějaké kauzy - chci se zaměřit na kamery a chci dát do kupy taky názory na uprchlickou vlnu.

7. Kdyby o to stál a chtěl kandidovat, mělo by smysl podpořit rektora JČU Libora Grubhoffera (postavil se Zemanovi, byl ochoten zapojit se do pomoci uprchlíkům, jeho funkce má zvuk.) Edit: Pokud ho nezvolí rektorem, byl bych silně pro ho oslovit, zda by za nás kandidoval do senátu. http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/k ... slo-416504

8. Aktivita by měla vyjít od nich, když bude třeba něco proplatit, nevidím problém

9. Já nepíšu slohová cvičení, chytni se za nos. Zásadně neotravuju druhé dlouhými elaboráty. PROGRAM jako vždy obecný společný celé straně. Máš pravdu, že na zásadní otázky bychom mohli mít připravené odpovědi, které bychom si měli prodiskutovat a nenechávat to na lídrovi. Ale nepřeháněl bych to s rozsahem.

10. Adresu stránky jsem zkrátil.
"Snad nic není pro politiku, ale i pro život tak důležité jako poznávat lidi. Poznat ty pravé a povolané, ale také prokouknout ty nesprávné a neprávem se deroucí na veřejnost." TGM
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Místní předsednictvo
Příspěvky: 2233
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice
Dal poděkování: 8754 poděkování
Dostal poděkování: 3667 poděkování

Re: Průběžná komunikace

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

Jindra ještě neměla nastavená práva PKS (moje chyba, nedoručil jsem výsledek dovolby AO, už napraveno), tak zveřejňuji za ni:
Jindra.Matlachova píše:Odesláno: 11 led 2016, 15:03
Od: Jindra.Matlachova
Komu: Ivo.Vlasaty
Ahoj, takže k bodům:
1. Mumble večer mi nevyhovuje, i kdybych ho zprovoznila. Jediná práce, kterou jsem sehnala, je brigáda v baru, takže večer makám. Ráda se vyjádřím písemně, až budu mít přístup.
2. Se schůzí v březnu počítám, zkusím se spojit s Václavem Klecandou a Michalem Reinišem kvůli společné dopravě.
3. Výjezdy jsou výborný nápad, i inzeráty. Je třeba větší propagace na FB.
4. Zahaj jednání.
5. Zbude v rozpočtu i něco pro nás, kteří nemáme MS? Nic nečerpáme, nemám ani žádné propagační materiály.
6. Stránky jsou opravdu v žalostném stavu. Klidně bych o správcovství požádala někoho mimo PKS.
7. Jestli bude Ruml kandidovat, přesně nevím, ale všude se tady o tom mluví. Náš starosta Jirka Fišer je muzikant, sportovec, nadšený cestovatel, takový hipík, co jezdí po táboře na koloběžce. Dokáže ale i být tvrdý a jít si za svým. Má v zastupitelstvu ,,příznivce'' tak půl na půl. Chce toho pro Tábor udělat hodně a proto bych snad byla radši, aby nám tu zůstal. Senátor Eybert je jiné kafe. Decentní, vždycky v obleku, v senátě už je ,,mazák''. Oceňuju na něm, že i když tady v komunálkách skoro všichni ,,skalní'' odeesáci přeběhli, např. ke svobodným, on zůstal ve svém a vyhrál v Chýnově na celé čáře. Cca se 41 procenty. Stíhá dělat v Chýnově starostu, strašně moc toho pro tohle městečko udělal, např. natáhl tam mladé rodiny, zrekonstruoval bazén, hřiště, změnil vesnici ve město....Kdybych věděla, že Jirka Fišer zvládne práci v senátě a zároveň bude makat tady jako Eybert, neváhala bych. Má ale tolik aktivit okolo, že jsem taky na vážkách, koho podpořit.
8. Nechápu, proč Martin pořád ještě není člen. Na schůzi ve Strakonicích chtěl přihlášku podepsat, ale minulý předseda jí tam neměl. Od té doby nic....Líp by to vypadalo, kdyby jsme odsouhlasili finanční pomoc na právníka pro člena. Že se v Soběslavi zastupitelstvo neschází jak má a je tam strašný chaos, je fakt. A ten sousedský spor nebyl, pokud vím, poprvé. Sama mám s něčím podobným zkušenost a stojím za Martinem. Konference, kterou vymýšlí Honza Kodat je dobrý nápad.
9. Co se týká voleb, chce to pořádný slogan a pořádného lídra. Co se týká rozepisování, jsem pro stručnost. Lidi romány číst nechtějí. Kandidovat do krajských voleb by měli všichni členové a nejaktivnější příznivci.

Zatím se měj a zkus mi to tam nějak nacpat. Nebo mi napiš, až budu mít přístup a já si to tam překopíruju.
Jindra

Ivo Vlasatý
České Budějovice
ivo.vlasaty@pirati.cz
792446700

Zamčeno

Zpět na „Krajské předsednictvo Jihočeský kraj“