Proplacení cestovné Lanškroun

Podatelna slouží pro jednotlivá podání určená primárně pro PKS. Dále se sem oznamují rezignace.
Podatelna je veřejná a proto se v ní chováme slušně.

Moderátoři: Personální odbor - celý, PKS Pardubický kraj, KoKS Pardubický kraj

Pravidla fóra
V tomto vlákně se prosím ostatním členům stručně představte:
  1. Podání vložíte kliknutím na ikonu Obrázek, která se zobrazuje, pokud jste přihlášeni.
  2. Do předmětu napište název svého podání.
  3. V textu prosím uveďte vaše podání pokud možno co nejsrozumitelněji.
Krajské předsednictvo vás bude informovat o řešení vašeho podání.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34678
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31621 poděkování
Dostal poděkování: 25727 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Ten paragraf neni tezky na pochopeni. Vsak ho vymyslel VIleta.
Jakoubek mi kdysi vysvětloval takové ošklivé latinské slovo, jak to jen bylo? Bylo to něco se středočeským hejtmanem, no, sakra ... aha, už vím - ratihabitace.

Já tedy nejsem právník, ale když jsem ten hloupý kus vyhlášky sám vymyslel, tak asi vím čeho jsem tím chtěl docílit. Takže bych řekl, že když by cesta byla zdůvodnitelná, odsouhlasitelná a proplatitelná předem, je zdůvodnitelná, odsouhlasitelná a proplatitelná i zadem, tedy zpětně.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jenze zduvodnena ani odsouhlasena neni.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34678
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31621 poděkování
Dostal poděkování: 25727 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:Jenze zduvodnena ani odsouhlasena neni.
Ondrej.Cesik píše:Prosím předsedu o schválení výdaje za palivo na krajskou schůzí do Lanškrouna ze dne 8.11. Zpáteční cesta Chrudim Lanškroun je 160 km. Dle vyhlášky je proplácena úhrada ve výši 2,50 Kč za km. Celková částka je tedy 400 Kč.
Výdaj je do 5000 Kč, tedy stačí souhlas hospodáře.
Ondrej.Cesik píše:No, jeli jsme na krajskou schůzi. Co se týče vytíženosti auta vezl jsem Pavla Štěpánka, Zdeňka Kubalu a Petra Bajgara.
4 osoby v autě vyjde vždycky laciněji, než jakákoliv veřejná doprava, dokonce i v Praze místo MHD.

Koukám na žádost https://www.pirati.cz/fo/vydaje/fo_522_2015 a proplacená zatím není.

OFFTOPICUž jsi otravnej jako komár v ložnici. Najdi si práci, holku, nepřítele mimo stranu, jdi na léčení ... ale tohle vážně lidi jen znechutí a přestanou ti naslouchat i ti poslední, kteří tě ještě berou alespoň trochu vážně.

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Lukas.Novy »

Petr.Vileta píše:Výdaj je do 5000 Kč, tedy stačí souhlas hospodáře.
Cemu na
Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být schválena příslušným orgánem, který člena (členy) na cestu vysílá.
Souhlas musí obsahovat místo odjezdu a cíl cesty, případně i trasu (např. při volební kampani) a v případě použití automobilu i přibližnou délku v kilometrech.
jsi nerozumel?

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34678
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31621 poděkování
Dostal poděkování: 25727 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Petr.Vileta »

Lukas.Novy píše:
Petr.Vileta píše:Výdaj je do 5000 Kč, tedy stačí souhlas hospodáře.
Cemu na
Pracovní cesta za účelem plnění stranických úkolů musí být schválena příslušným orgánem, který člena (členy) na cestu vysílá.
Souhlas musí obsahovat místo odjezdu a cíl cesty, případně i trasu (např. při volební kampani) a v případě použití automobilu i přibližnou délku v kilometrech.
jsi nerozumel?
Dobře, že jsi mě upozornil na zbytečnou složitost a striktnost předpisu. Vydával jsem ho v době, kdy se neproplácelo cestovné vůbec, na účtu jsme měli prd a nechtěl jsem hned "povolit uzdu" úplně. Zamyslím se a zmírním ho. ;) Tuto žádost samozřejmě dotáhneme podle původní vyhlášky, počkám si na souhlas PKS. 8-)

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Lukas.Novy píše:Ten paragraf neni tezky na pochopeni. Vsak ho vymyslel VIleta.
Všechny paragrafy byly vymyšlený akorát k tomu, aby mě štvali. Mě o "krásách" byrokracie nemusíš přesvědčovat. A klidně můžeš svoje cíle deklarovat otevřeně. Nemusíš jet tak zběsile sporem.

Petře, jestli je doplnění požadavkem vedoucího FO. Doplním ho. A propo se za splnění podmínky schválení dá považovat rámcové schválení 3000 Kč na cestovné. krajske-forum-pardubicky-kraj-f414/hlas ... 30098.html

Jinak bych byl pro smetení požadavku Lukáše Nového ze stolu. K požadování doplnění nemá mandát. Svůj mandát náhodného kolemjdoucího využil správně. Na upozornění, že z jeho pohledu u požadavku chybí důležité byrokratické náležitosti. Podle mě to je detail. Krajská schůze je samo zdůvodňující. Proplacení je na rozhodnutí a zodpovědnosti vedoucího FO. Lukáš, pak může rozhodnutí napadnout u tvého nadřízeného orgánu. Který by měl tvé rozhodnutí podpořit nebo rozporovat. A dle mě by ho měl podpořit. Aby zamezil byrokratickému trollingu a plýtvání sil na nadbytečnou byrokracii.

Vyčištění předpisů bude fajn.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ondrej: Uz ted je KK zavaleno podobnymi pripominkami. Chces dalsi?
Pokud jste funkcionari, tak jste povinni si predpisy nastudovat. Pokud nevyhovuji praxi, je mozne navrhnout zmenu. Kdyz si to budes hradit z vlastni kapsy, tak ti do toho nikdo kecat nebude, do te doby ale dodrzuj pravidla. A pokud te na to Krtek upozorni, aniz by bezel ke KK, tak vylivat si na nem zlost je z oblasti "zabij posla"... :roll:

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ondrej.Cesik píše:A propo se za splnění podmínky schválení dá považovat rámcové schválení 3000 Kč na cestovné. krajske-forum-pardubicky-kraj-f414/hlasovani-cestovne-t30098.html
Naopak, usneseni o vyslani na pracovni cestu by bylo zaroven i zamerem. Opacne to ale neplati. Nebo si snad mohu podat zadost i ja a nechat si proplatit cestu z prahy do brna a zpet kvuli zasedani meho kraje? To cestovne je univerzalni ne?
Ondrej.Cesik píše:K požadování doplnění nemá mandát.
Ja tu jen upozornuji, nepozaduji nic.
Ondrej.Cesik píše: Svůj mandát náhodného kolemjdoucího využil správně. Na upozornění, že z jeho pohledu u požadavku chybí důležité byrokratické náležitosti. Podle mě to je detail. Krajská schůze je samo zdůvodňující.
Neni, ucast na schuzi je dobrovolna, clenove tam neplni zadne ukoly.
Ondrej.Cesik píše: Proplacení je na rozhodnutí a zodpovědnosti vedoucího FO.
Vedouci FO odpovida pouze za formalni spravnost, vecna spravnost je zodpovednosti hospodare.
Ondrej.Cesik píše:Lukáš, pak může rozhodnutí napadnout u tvého nadřízeného orgánu.
U KK jenom.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Ondrej.Cesik
Člen KS Pardubický kraj
Příspěvky: 995
Registrován: 15 črc 2012, 18:37
Profese: programator
Dal poděkování: 114 poděkování
Dostal poděkování: 287 poděkování

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Ondrej.Cesik »

Sansom píše:Ondrej: Uz ted je KK zavaleno podobnymi pripominkami. Chces dalsi?
Pokud jste funkcionari, tak jste povinni si predpisy nastudovat. Pokud nevyhovuji praxi, je mozne navrhnout zmenu. Kdyz si to budes hradit z vlastni kapsy, tak ti do toho nikdo kecat nebude, do te doby ale dodrzuj pravidla. A pokud te na to Krtek upozorni, aniz by bezel ke KK, tak vylivat si na nem zlost je z oblasti "zabij posla"... :roll:
Ahoj, díky za příspěvek do už poměrně rozsáhle diskuze. Zavalení KK připomínkami je smutným faktem. Zatím se vede diskuze. Cestovné jsem k proplacení do podatelny nedával. Za určitých podmínek můžeme dojít až do podatelny KK. Kdyby byl jen poslem bylo by to docela vpoho. Věci by se postupně pročistili. Ale řekl bych, že Lukáš bude i ochotným realizátorem. Co Lukáši?

Na Lukáše budu reagovat později. Teď se jde pařit a potřebuju si věci dávkovat po kouscích. Aby je člověk strávil. Jako trénink a info o předpisech je to dobrý jen s hodně negativním nádechem.
Budovatel o kousek lepšího světa.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 34678
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 31621 poděkování
Dostal poděkování: 25727 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Proplacení cestovné Lanškroun

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ondrej.Cesik píše:Petře, jestli je doplnění požadavkem vedoucího FO. Doplním ho. A propo se za splnění podmínky schválení dá považovat rámcové schválení 3000 Kč na cestovné. krajske-forum-pardubicky-kraj-f414/hlas ... 30098.html
Prosím, projednejte to v krajském předsednictvu a dejte hlasovat o dodatečném souhlasu. Sice je to pod 5000 Kč, ale ... ;)

EDIT: aby bylo úplně jasno - projednejte tuto jednu konkrétní žádost.

@Sansom: je dobré si nastudovat předpis, který jsem sám vydal a hlavně se zeptat někoho cizího, co jsem tím vlastně myslel. :P
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Rostislav.Reha

Řadový člen, stínový ministr švihlých nápadů a fórista

Fide, sed cui fidas, vide.
Věř, ale komu věříš měř.

(Perchta z Pernštejna - Bílá paní)

Zamčeno

Zpět na „Podatelna“