Zdůvodnění mé rezignace
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Ne. Však už konsistentně říkám, že bychom měli přejít na něco jiného, a že i systém papírků a urny je lepší než tohle. Holt se musíme víc scházet offline.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10822 poděkování
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Né, papírky a urny né, jen to né. To mají Němci a je to děsný psycho. Celej víkend se 2000 lidí baví v drahým velkým sále o blbostech.Roman.Kucera píše:Ne. Však už konsistentně říkám, že bychom měli přejít na něco jiného, a že i systém papírků a urny je lepší než tohle. Holt se musíme víc scházet offline.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
- Marek.Necada
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Simona.Skorepova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1731
- Registrován: 18 bře 2012, 14:16
- Profese: maminka
- Dal poděkování: 995 poděkování
- Dostal poděkování: 1433 poděkování
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Hele, Jakube, řekla bych, že mě celkem dobře znáš a taky víš, že vám (magoši) fandím, takže si dovolím pár poznámek. Lidi ze vzdálených regionů mohou mít občas pocit, že na jejich názory Praha či Ostrava kašle, generační rozdíly, kdy tzv. mladší "převálcují" starší je aktuální situace, znalost předpisů ne každého baví, i když chápu, že základní znalost je nutná. A můj názor je, že pokud to půjde tímto směrem, fajn zbavíte/me se té nesouhlasné menšiny, což ovšem znamená, že se stanete/me šedým monolitem tradiční strany a to nechce nikdo, ani ty.Jakub.Michalek píše:Hele, v politice to nefunguje tak, že když mi neschválí usnesení, tak rezignuju. To bychom jako opoziční Piráti v Zastupitelstvu nedělali nic jiného než rezignovali. Myslím, že je důležité, že v republikovém výboru sedí lidé, kteří mají na konkrétní věci jiný názor a jejich vyjádření mohou přispět k vytříbení schvalovaných rozhodnutí, byť třeba jejich názor nepřevládne. Myslím, že každému z nás se něco ve straně nelíbí, stejně jako se nám nelíbí něco v rodině, církvi nebo práci. Mám za to, že rezignace by měla přijít, až když jde o zásadní problém, který nejde řešit ani tolerovat, a pokud je k dispozici lepší alternativa. Myslím, že v tomhle případě neplatí ani jedno.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Simona.Skorepova za příspěvek:
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Ale co máme dělat, aby ta menšina neodcházela? Já su taky v menšíně v hodně (asi 398) věcech. A taky jsme neodešel 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
- Lenka.Kozlova, Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Rostislav.Reha
- Kontrolní komise
- Příspěvky: 4692
- Registrován: 15 říj 2013, 12:16
- Profese: informatik
- Bydliště: Ostrava
- Dal poděkování: 6802 poděkování
- Dostal poděkování: 7520 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Offline se maji schazet lokalni sdruzeni. Co nejvic je treba resit online a co nejvic transparentne verejne. Kazdy nazor je cenny, ne jen ten, jehoz autor ma dost casu a penez ho nekam prijet obhajovat. Ma to byt co nejjednodussi a nejlevnejsi. Jinak jdou vsechny prvky PD do haje.Roman.Kucera píše:Ne. Však už konsistentně říkám, že bychom měli přejít na něco jiného, a že i systém papírků a urny je lepší než tohle. Holt se musíme víc scházet offline.
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Junior clen KK.
-
Simona.Skorepova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1731
- Registrován: 18 bře 2012, 14:16
- Profese: maminka
- Dal poděkování: 995 poděkování
- Dostal poděkování: 1433 poděkování
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Ty jsi fenomén, Roji. A tvé uživatelky tě milují. Chceš vážnou odpověď?Roman.Kucera píše:Ale co máme dělat, aby ta menšina neodcházela? Já su taky v menšíně v hodně (asi 398) věcech. A taky jsme neodešel
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Souhlas. Ve straně jsou aktivní jenom komunální zastupitelé a pár jedinců, kteří něco dělají na vlastní pěst. Strana jako taková ale pro řadové členy nenabízí žádnou smysluplnou činnost. Tak se pak nedivte, že je forum plné byrotrollingu a hádek o ničem.Libor.Spacek píše:Jste ve vývrtce smrti "going down in flames". "Nejsou lidi" tak centralizujete, důsledkem čehož je čím dál více členů otrávených, že nemají možnost žádného participativního zapojení a odchází a tak dokola, jak říkám, vývrtka.
Na druhou stranu mě fascinuje, že když tu někdo vyhlásí vlastní projekt, kde na zapojení stačí fakt necelých 5 minut a Ctrl+C/Ctrl+V, tak se ze 6 lidí, co tomu projektu dali palec, aspoň trochu zapojí jenom 2.
Technická, přímá demokracie může obsahovat prvky zastupitelské demokracie. Zastupitelé by měli mít na starosti hlavně veškerou nudnou byrokracii, kterou lidi nechtějí řešit sami. Přímá demokracie znamená, že když se lidi budou chtít k něčemu vyjádřit, tak budou mít vždycky poslední slovo.Jan.Novak píše:Přímé demokracie dosáhneš ve chvíli, kdy nebude zastupitelská demokracie. Přímou demokracii žádný moderní stát nemá, ani Švýcarsko. Přímou demokracii měly třeba Athény.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 7):
- Vaclav.Fortik, Simona.Skorepova, Vojtech.Pikal, Marek.Necada, Frantisek.Navrkal, Petr.Bajgar, Libor.Spacek
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Chtěl bych Libora Špačka vyzvat, aby do RV kandidoval znovu, jestli to ještě lze.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Zdůvodnění mé rezignace
Vojtech.Pikal píše:Chtěl bych Libora Špačka vyzvat, aby do RV kandidoval znovu, jestli to ještě lze.
vnitrostranicka-diskuse-f75/zduvodneni- ... 31492.htmlLibor.Spacek píše:Možná jste se doslechli, že jsem včera rezignoval z RV i ze strany.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Vojtech.Pikal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.