Zdůvodnění mé rezignace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dalibor Zahora píše:Ale zrovna u tebe mě vlastně tahle ekvilibristika už nějak nepřekvapuje, někdy od kauzy pokusu vytunelovat Svobodnou hudbu, vím, že dokážeš okecat cokoli, když se ti to hodí (nebo prostě nejsi schopen kritického úsudku). ;)
Já se pokoušel vytunelovat Svobodnou hudbu? Sis mě s někym spletl, ne? Já jsem se na tom projektu nikdy skoro nijak nepodílel. Nejvíc, co jsem se Svobodnou hudbou udělal je, že jsem se pobavil s jedním člověkem z Děčína, co má obchod s oblečením a probrali jsme, jak se vyhnout poplatkům kolektivním správcům. To je tak asi celý.

Jinak zpět k těm garantům. Jde tady o to, že CF snad nikdy v historii žádného garanta nezvolilo ani neodvolalo, takže fakt tuhle změnu nepovažuji za problém. Navíc nezapomeň na to, že je možné také vyvolat mimořádný přezkum. No a hlavně tuto změnu předpisů si schválilo samo CF; nešlo o nějaký diktát. Paradoxně možná fakt, že toto rozhodnutí zpochybňuješ jde proti principu přímé demokracie, protože to rozhodnutí v rámci přímé demokracie vzniklo. A BTW, já jsem osobně hlasoval proti tomu usnesení.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Petr.Vileta »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Frantisek.Navrkal
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Vaclav.Fortik
Člen KS Praha
Příspěvky: 2087
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 3902 poděkování
Dostal poděkování: 3768 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Odklon od přímé demokracie pociťuji velmi silně jak uvnitř strany, tak i navenek v jejím prosazování - bohužel...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vaclav.Fortik za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, Patrik.Dolezal
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin.Shanil píše:Opatrnost nám ale nesluší a nikoho neosloví.
Já bych si nebyl tak jistej. Tenhle by mohl o opatrnosti vyprávět. ;)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Lukas.Novy »



still winning.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Libor.Spacek »

Jan.Novak píše:Já si to prostě neodpustím - přímá demokracie je vláda lidu. Ne vláda volených zástupců (v tomto případě RV). Takže psát, že vystupuji ze strany, protože se oslabila přímá demokracie a odvolávat se fungování RV (zastupitelské instituce) je oxymóron.

Ostatně to co je v našem programu pojmenováno "přímá demokracie" není přímá demokracie, ale pouze její prvky.

Koukám, že největší bojovníci za "přímou demokracii" ji rozumí asi tak jako Tomia Okamura. Smutné.
Jasně, ale proč záměrně ignoruješ fakt, že jsem zmínil CF na prvním místě? Jenom abys mohl být smutný?

Abychom PD někdy dosáhli, musíme se alespoň vydat správným směrem, to znamená obecně širší rozhodování, ne užší. Bohužel Pirátská strana se teď ubírá špatným směrem, jak třeba ten příklad s garanty ukazuje. Vymlouvat se, že CF může cokoliv změnit je už bohužel humbuk, po tom, co jste si upravili JDŘ tak, aby bylo hračkou jakékoliv rozhodnutí CF preventivně zablokovat. Demokracie, i ta nepřímá, je křehká věc a pokud vám jde víc o ordnung, tak ji brzo ztratíte úplně.

Jste ve vývrtce smrti "going down in flames". "Nejsou lidi" tak centralizujete, důsledkem čehož je čím dál více členů otrávených, že nemají možnost žádného participativního zapojení a odchází a tak dokola, jak říkám, vývrtka. Pokud se mne týče, já se chytám padáku. Ale budu vám držet palce, třeba ještě opět dostanete ta 3%.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 2):
Martin.Shanil, next_ghost
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Ales.Sura
Člen KS Praha
Příspěvky: 2095
Registrován: 05 kvě 2009, 12:04
Profese: aplikační inženýr, vývoj IC
Bydliště: Praha 7, Bubeneč
Dal poděkování: 1952 poděkování
Dostal poděkování: 3102 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Ales.Sura »

Liboréééé, to néééé!!!
Ale vážně. To je škoda. Lidé se kterými souzním buď odcházejí nebo zažívají horké chvilky. Navíc to jsou ale lidi za kterými je vidět kus práce.
Pokud by nebylo pozdě tvé rozhodnutí zvrátit, tak bych se určitě přimlouval aby sis to ještě rozmyslel!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ales.Sura za příspěvky (celkem 4):
Libor.Spacek, Petr.Vileta, Martin.Shanil, Ales.Jakl
"Prosíme ty, kteří tvrdí, že něco nejde, aby nezdržovali ty, kteří už to dělají!"
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Libor.Spacek píše: Abychom PD někdy dosáhli, musíme se alespoň vydat správným směrem, to znamená obecně širší rozhodování, ne užší. Bohužel Pirátská strana se teď ubírá špatným směrem, jak třeba ten příklad s garanty ukazuje. Vymlouvat se, že CF může cokoliv změnit je už bohužel humbuk, po tom, co jste si upravili JDŘ tak, aby bylo hračkou jakékoliv rozhodnutí CF preventivně zablokovat. Demokracie, i ta nepřímá, je křehká věc a pokud vám jde víc o ordnung, tak ji brzo ztratíte úplně.
PD na prvnim miste predpoklada absolutni transparentnost a tudiz informovanost elektoratu. Bez informaci neni svobodna volba a tudiz ani PD.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Libor.Spacek píše:Vymlouvat se, že CF může cokoliv změnit je už bohužel humbuk, po tom, co jste si upravili JDŘ tak, aby bylo hračkou jakékoliv rozhodnutí CF preventivně zablokovat.
Opravdu lze jakékoliv rozhodnutí CF preventivně zablokovat? Kdo a jak tak může učinit?
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2090
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 3535 poděkování
Dostal poděkování: 2456 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Jan.Novak »

Libor.Spacek píše: Jasně, ale proč záměrně ignoruješ fakt, že jsem zmínil CF na prvním místě? Jenom abys mohl být smutný?

Abychom PD někdy dosáhli, musíme se alespoň vydat správným směrem, to znamená obecně širší rozhodování, ne užší. Bohužel Pirátská strana se teď ubírá špatným směrem, jak třeba ten příklad s garanty ukazuje. Vymlouvat se, že CF může cokoliv změnit je už bohužel humbuk, po tom, co jste si upravili JDŘ tak, aby bylo hračkou jakékoliv rozhodnutí CF preventivně zablokovat. Demokracie, i ta nepřímá, je křehká věc a pokud vám jde víc o ordnung, tak ji brzo ztratíte úplně.

Jste ve vývrtce smrti "going down in flames". "Nejsou lidi" tak centralizujete, důsledkem čehož je čím dál více členů otrávených, že nemají možnost žádného participativního zapojení a odchází a tak dokola, jak říkám, vývrtka. Pokud se mne týče, já se chytám padáku. Ale budu vám držet palce, třeba ještě opět dostanete ta 3%.
Přímé demokracie dosáhneš ve chvíli, kdy nebude zastupitelská demokracie. Přímou demokracii žádný moderní stát nemá, ani Švýcarsko. Přímou demokracii měly třeba Athény.

OFFTOPICTakže například požadavek na striktně poměrný systém v našem volebním programu nemá co dělat v bodě nazvaném "přímá demokracie"

Takže, jestli Ti správně rozumím - tvoje pojetí přímé demokracie utrpělo činností RV? Zajímalo by mě (ale vážně, nesnažím se trollit, vzhledem k tomu, že právě pracuji na diplomce, která se snaží identifikovat všechny možné skupiny uvnitř PS mě tohle opravdu zajímá. Kdyžtak si prosím odmysli ostatní moje pichlavé poznámky :) ) čím a jak? Co se týče CF - Tvůj hlavní problém je s limity (tzn. určenými hranicemi, které dovolují jednotlivé body projednat a později schválit)? A na RV Ti tedy nejvíce vadí nekvalitní (myšleno zj. neaktivní) členstvo?
Naposledy upravil(a) Ondra.kl dne 18 lis 2015, 17:18, celkem upraveno 1 x.
Důvod: ondra.kl: opraven tag citace
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“