Zdůvodnění mé rezignace

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Libor.Spacek »

Frantisek.Navrkal píše:Fakt nechápu, odkud se bere dojem, že jsme na tom s přímou demokracií jakkoli hůře než před třemi lety. To je v naprostém rozporu s mojí zkušeností. Rád bych, kdyby to tu Libor rozvinul, protože tohle prostě nechápu a považuji přímou demokracii za velmi důležitou.
Rozvíjím:

Stačí porovnat účast na zasedáních RV a kolik z 24 členů se dostavilo hlasovat třeba naposledy do Jihlavy. V Brně v květnu v roce 2013 jich ještě bylo dvacet. Pokud "nejsou lidi" a "není zájem", tak pro to existují příčiny, které vy ale odmítáte vidět, protože se vám nehodí si je přiznat, jak tvůj dotaz sám dokazuje. Znám hodně lidí, kteří tam normálně jezdili a konstruktivně přispívali, ale dnes už povětšině nejsou ve straně, anebo nikam nejezdí a vy jenom jásáte, že jste si očistili stranu a můžete si všechno řídit z práglu jak se vám zachce a nejlíp hodí.
Naposledy upravil(a) Libor.Spacek dne 16 lis 2015, 20:54, celkem upraveno 2 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 5):
Karel.Rada, Roman.Kucera, Dalibor.Zahora, Jiri.Kaderavek.sen, next_ghost
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Dalibor Zahora píše:
Frantisek.Navrkal píše:Fakt nechápu, odkud se bere dojem, že jsme na tom s přímou demokracií jakkoli hůře než před třemi lety. To je v naprostém rozporu s mojí zkušeností. Rád bych, kdyby to tu Libor rozvinul, protože tohle prostě nechápu a považuji přímou demokracii za velmi důležitou.
sis asi a další ani nevšim o čem se hlasovalo a jak se PD omezila, že? :)

post425396.html#p425396
IMO se přímá demokracie neomezila. CF klidně může RP přikázat nějakého člověka jmenovat garantem nebo naopak přikázat jeho odvolání.
Libor.Spacek píše:Stačí porovnat účast na zasedáních RV a kolik z 24 členů se dostavilo hlasovat třeba naposledy do Jihlavy. V Brně v květnu v roce 2013 jich ještě bylo dvacet. Pokud "nejsou lidi" a "není zájem", tak pro to existují příčiny, které vy ale odmítáte vidět, protože se vám nehodí si je přiznat, jak tvůj dotaz sám dokazuje. Znám hodně lidí, kteří tam normálně jezdili a konstruktivně přispívali, ale dnes už povětšině nejsou ve straně, anebo nikam nejezdí a vy jenom jásáte, že jste si očistili stranu a můžete si všechno řídit z práglu jak se vám chce a nejlíp hodí.
Já rozhodně nad absencí aktivity členů nejásám. A příčiny chci vidět. A tu poznámku o řízení z Prahy už vůbec nechápu. Nějak nevím, komu jsi to adresoval, kdo je to "vy", ale pokud tam řadíš i mne, tak meleš nesmysly.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Libor.Spacek »

Franto, tahle situace v RV nastala za tvého času u jeho kormidla, tak být tebou, tak raděj mlčím. Dalším urážením, že melu nesmysly, jenom proto, že jsem ti upřímně odpověděl na to, co jsem považoval za upřímnou otázku, zhola nic nespravíš.
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Nechtěl jsem urazit. Pouze jsem chtěl lépe vymezit, co tvrdíš, a případně se proti tomu ohradit.

Jinak pokud máš nápad, jak aktivitu zlepšit, tak ho uveď.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
Rostislav.Reha, Mikulas.Peksa
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Lukas.Novy »

U kormidla? RV nema kormidlo.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 4):
Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Martin.Shanil »

chtít po RVčku aby vydalo takové stanovisko k uprchlíkům aby se líbílo všem je blbost. To samozřejmě všichni vědí. RVčko velice špatně pracuje online velice málo používá mumble a pro hlasování je imho většina jeho členu nedostatečně připravená. Při volbě členů jsme imho podcenili skutečnost, že RVčko neni jen byro orgán tvořící předpisy, ale taky orgám, který by měl produkovat ideové výstupy. Toho schopných je v něm proto pomálu. S garantama jsme na tom možná trochu líp, ale taky nic moc. Výstupy nemají šťávu, často vypadají tak bezpohlavně, že by mohly být výplodem skoro každé "politické demokratické" strany. Až to vypadá, že vždy převládne snaha napsat to tak, by to nikoho nenasralo a abychom se jako partaj neprofilovali nijak extrémně. Opatrnost nám ale nesluší a nikoho neosloví.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal, next_ghost
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1394
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1492 poděkování
Dostal poděkování: 1479 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Ludek.Blaha »

Takhle nějak jsem si to všechno představoval.
Čistě hypoteticky, kdybych náhodou zůstal jako jediný člen, mohl bych se v souladu s předpisy zvolit předsedou strany?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ludek.Blaha za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Petr.Vileta, Vojtech.Pikal
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Lukas.Novy »

Ciste teoreticky nemuzes byt jediny clen strany, protoze musis mit obsazene krom statutarniho i kontrolni organ.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Vojtech.Pikal
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Frantisek.Navrkal píše:
Dalibor Zahora píše:
Frantisek.Navrkal píše:Fakt nechápu, odkud se bere dojem, že jsme na tom s přímou demokracií jakkoli hůře než před třemi lety. To je v naprostém rozporu s mojí zkušeností. Rád bych, kdyby to tu Libor rozvinul, protože tohle prostě nechápu a považuji přímou demokracii za velmi důležitou.
sis asi a další ani nevšim o čem se hlasovalo a jak se PD omezila, že? :)

post425396.html#p425396
IMO se přímá demokracie neomezila. CF klidně může RP přikázat nějakého člověka jmenovat garantem nebo naopak přikázat jeho odvolání.
Aha, takže RV odhlasuje zrušení příme volby garantů CF a centralizuje pravomoc jmenovat je vrcholným orgánem RP a přímá demokracie se neomezila?
Zkus si to třeba porovnat s programovým bodem Přímá demokracie:
Přímou volbu významných politických i stranicky nezávislých postů legislativy, exekutivy, justice, státních úřadů, správních rad a kontrolních orgánů.
Ale zrovna u tebe mě vlastně tahle ekvilibristika už nějak nepřekvapuje, někdy od kauzy pokusu vytunelovat Svobodnou hudbu, vím, že dokážeš okecat cokoli, když se ti to hodí (nebo prostě nejsi schopen kritického úsudku). ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Marek.Necada

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Jan.Novak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2090
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 3535 poděkování
Dostal poděkování: 2456 poděkování

Re: Zdůvodnění mé rezignace

Příspěvek od Jan.Novak »

Já si to prostě neodpustím - přímá demokracie je vláda lidu. Ne vláda volených zástupců (v tomto případě RV). Takže psát, že vystupuji ze strany, protože se oslabila přímá demokracie a odvolávat se fungování RV (zastupitelské instituce) je oxymóron.

Ostatně to co je v našem programu pojmenováno "přímá demokracie" není přímá demokracie, ale pouze její prvky.

Koukám, že největší bojovníci za "přímou demokracii" ji rozumí asi tak jako Tomia Okamura. Smutné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Vojtech.Pikal
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“