Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Martin Broz »

OFFTOPIC[quote="Karel IV"][quote="Ondrej Profant"] [/quote]Dá se to tak říct[/quote]

Nemohl by ses v tom citovani nejak vice rozepsat? Pokazdy ctu jenom kdo cituje, ale co a na co reagujes, je ve hvezdach. Diks.
Uživatelský avatar
Karel IV
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2010, 15:30
Profese: Hudba
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Karel IV »

OFFTOPIC[quote="Martin Broz"][quote="Karel IV"][quote="Ondrej Profant"] [/quote]Dá se to tak říct[/quote]

Nemohl by ses v tom citovani nejak vice rozepsat? Pokazdy ctu jenom kdo cituje, ale co a na co reagujes, je ve hvezdach. Diks.[/quote]
Když je citování prázdné, tak je v něm nic.
To znamená, že buď nic a nebo opak.
čili nebo všechno

Umíš teď odpovědět na svou otázku ?


O jinou než poslední Ondřejovu zprávu se v tomto případě nejedná. Kdyby ano citaci bych upřesnil,aby nedošlo k omylu(záměně).
Jmenuji se Karel IV, neboť jsem čtvrtým Karlovcem v rodinné linii.
Pamatuji li si správně, tak před Karlovci tu byli dva Josefové.
Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Spirit »

OFFTOPIC[quote="Karel IV"][quote="Martin Broz"]

Nemohl by ses v tom citovani nejak vice rozepsat? Pokazdy ctu jenom kdo cituje, ale co a na co reagujes, je ve hvezdach. Diks.[/quote]
Když je citování prázdné, tak je v něm nic.
To znamená, že buď nic a nebo opak.
čili nebo všechno

Umíš teď odpovědět na svou otázku ?



O jinou než poslední Ondřejovu zprávu se v tomto případě nejedná. Kdyby ano citaci bych upřesnil,aby nedošlo k omylu(záměně).[/quote]
IMHO bude lepší, když se příště raději rozepisovat nebudeš. Tučně zvýrazněné má totiž takovou informační hodnotu, že ji tady většina není schopna intelektuálně vstřebat. :roll:


Ondrej Profant píše:
Vilem Marsik píše:Takže ona už to není tak úplně pravda:
http://www.abclinuxu.cz/zpravicky/sourc ... erych-zemi

SourceForge to nechává na správcích projektu, ve výchozím nastavení je blokování zapnuté, ale dá se vypnout. Radši bych viděl kdyby to bylo ve výchozím nastavení vypnuté, ale aspoň něco.
Naopak to povazuji za mnohem zakernejsi! Bezny uzivatel si toho nevsimne a nezrusi to -> cili to tlaci k autocenzure, coz mi prijde neuveritelne alibisticke a pokrytecke.

Tohle proste podryva slusnost... zalozim projekt, nejsem informovan. V dobre vire se o nej staram a bump! Pak mi nekdo sdeli, ze jsem svine, co cenzuruje a bude mit pravdu, budu se za to stydet...
Myslím, že to v SourceForge vzhledem ke stávající US legislativě vyřešili celkem elegantně. Předpokládám, že kdyby byl blok defaultně vypnutý, bylo by na to v případě porušení zákona pohlíženo jako na jejich zodpovědnost. Nicméně by to mohli bez rizika vylepšit tak, že alespoň pro neamerické účty by blok dafaultně vypnutý být mohl.
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Uživatelský avatar
Karel IV
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2010, 15:30
Profese: Hudba
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Karel IV »

OFFTOPIC[quote="Spirit"][quote="Karel IV"][/quote][/quote]Kdo by to byl řekl ..... :D :D :-D
Jmenuji se Karel IV, neboť jsem čtvrtým Karlovcem v rodinné linii.
Pamatuji li si správně, tak před Karlovci tu byli dva Josefové.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Petr.Vileta »

Spirit píše:Nicméně by to mohli bez rizika vylepšit tak, že alespoň pro neamerické účty by blok dafaultně vypnutý být mohl.
A jak poznaji neamericky ucet? Kdyz pouziju TOR nebo jine maskovani IP a vyberu si IP z Tuvalu a uvedu i dalsi Tuvalske udaje, tak jak maji sanci zjistit, ze jsem ve skutecnosti treba z New Yorku?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin Broz
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 9428
Registrován: 08 črc 2009, 12:40
Profese: SMRT MODERACI
Bydliště: Internet
Dal poděkování: 1529 poděkování
Dostal poděkování: 5426 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Martin Broz »

OFFTOPIC[quote="Karel IV"][/quote]

Ale co třeba když to přeleze na další stránku nebo to neni reakce na právě poslední příspěvek? Musim pak rolovat nebo hledat o co jde i na jiné než aktuální stránce. No nic. Dik za objasnění tohohle systému quotování made by Karel IV. Šetří se tu papír, nebo čas?
Uživatelský avatar
Karel IV
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 52
Registrován: 20 čer 2010, 15:30
Profese: Hudba
Dal poděkování: 1 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Karel IV »

OFFTOPIC[quote="Martin Broz"]OFFTOPIC[quote="Karel IV"] [/quote]Ale co třeba když to přeleze na další stránku nebo to neni reakce na právě poslední příspěvek? Musim pak rolovat nebo hledat o co jde i na jiné než aktuální stránce. No nic. Dik za objasnění tohohle systému quotování made by Karel IV. Šetří se tu papír, nebo čas?[/quote]

Řikal jsem, že je to vždy reakce na poslední příspěvek.
Každý to dělá jinak a jestli chceme fungovat na jednom místě tak je třeba se domluvit.
Šetřim čas, který se tráví při rolování stránky. Není třeba opakovat to co už je na jedné stránce.
Někdy se stane,že je předchozí zpráva na předchozí straně, pak je třeba ji otevřít. Nikdy jsem to neviděl jako problém nebo zdržování, nevyskytuje se to často.

Spíše než papír tak přehlednost.

Když sou otázka a odpověď vidět pod sebou, tak není třeba otázku kopírovat.
Když budu odpovídat na otázku uživatele,která je na straně 3 a stran je 7 i kdyby to byla jeho poslední otázka(zpráva), tak nekopírovat (quotovat) otázku je nedobré

Cedulka offtopic je ale dobrá výhoda pro přehlednost, uživatel nemusí koukat a rolovat na to co nechce. Opakem je zas, že může nevidět to co chce a musí klikat na všechny cedulky :-D

Offtopic cedulky jsem potkal až tady a systém pro ně nemám :)

'Musim pak rolovat nebo hledat o co jde i na jiné než aktuální stránce'
Takovou situaci nevytvářím

nevim jak se mam vyjadřovat aby mi bylo rozumět.

Úpravy: 2
Jmenuji se Karel IV, neboť jsem čtvrtým Karlovcem v rodinné linii.
Pamatuji li si správně, tak před Karlovci tu byli dva Josefové.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Petr Vileta píše:
Spirit píše:Nicméně by to mohli bez rizika vylepšit tak, že alespoň pro neamerické účty by blok dafaultně vypnutý být mohl.
A jak poznaji neamericky ucet? Kdyz pouziju TOR nebo jine maskovani IP a vyberu si IP z Tuvalu a uvedu i dalsi Tuvalske udaje, tak jak maji sanci zjistit, ze jsem ve skutecnosti treba z New Yorku?
Tak to nezjisti, stejne jako nezjistime, kdo udelal jeden maly zarez do pamatneho stromu v Horni Dolni... Pokud jsou zakony nesmyslne vymahany za kazdou blbost, tak se jedna nejmene o autoritaticni rezim. Konec koncu, proto mame soudy, aby zde byla jista tolerance, ze... ale to se dnesnim rezimum nelibi.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Spirit
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1005
Registrován: 29 dub 2009, 13:33
Dal poděkování: 3 poděkování
Dostal poděkování: 49 poděkování

Re: Svobodný software? Ano, ale jen pro někoho...

Příspěvek od Spirit »

Petr Vileta píše:
Spirit píše:Nicméně by to mohli bez rizika vylepšit tak, že alespoň pro neamerické účty by blok dafaultně vypnutý být mohl.
A jak poznaji neamericky ucet? Kdyz pouziju TOR nebo jine maskovani IP a vyberu si IP z Tuvalu a uvedu i dalsi Tuvalske udaje, tak jak maji sanci zjistit, ze jsem ve skutecnosti treba z New Yorku?
A proč by to měli zjišťovat? Bych řekl, že tu jde o to, aby se vlk(US gov) nažral a koza(SourceForge) zůstala celá. ;)
... and the Spirit of God was hovering over the waters. :D
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“