Politikaření aneb něco k námitce.

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Tak nám skončil kolotoč ohledně vydání stanoviska Pirátů k imigrantům.
Po projednání v RV bylo vytvořeno stanovisko s kterým někteří nesouhlasili a tak došlo k hlasování. V prvním kole zvítězil názor (C) že se má tato otázka předat k projednání vrcholovému orgánu tj, CF. Z cca 20 členů RV hlasovalo pro tento názor 6. Jako druhý skončil názor, že se má toto stanovisko uvedené jako (A) schválit a vydat jako názor Pirátů. Pro tento názor hlasovalo 5 pirátů. Přistoupilo se proto k druhému kolu kde bylo uvedeno že jediným stanoviskem je bod (A) pod nimž byl uveden celý tento několikastránkový výtvor. Na závěr pod tímto bylo uvedeno, že se dá také hlasovat pro bod (C) o předání k projednání CF.
Protože se mi to nelíbilo, podal jsem na radu zkušených námitku proti tomuto druhému kolu. V pátek jsem odjel mimo bydliště a vrátil se v neděli odpoledne. Jaké bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že o námitce bylo již hlasováno a tak jsem se podíval jak. V 00,10 hod v sobotu ráno bylo vyhlášeno hlasování jednatelem kterým je
Alexandr Mansurov. Již v 00,22 hod hlasoval proti námitce F.Kopřiva, v 00,32 hod hlasoval proti námitce P.Lysek, v 1,45 hod hlasovala proti námitce L.Kozlová, v 7,06 se přidal i L.Findeis aby potom ve 14,26 hlasoval pro námitku L.Špaček a v 18,21 proti námitce L.Barton. Do konce sobotního dne počkal Alexandr Mansurov aby v 00,05 se rozhodl zdržet hlasování a v 00,12 hlasování v neděli ráno ukončil. Jaká to náhoda, že piráti hlasující převážně pro (A) kteří nechtějí aby rozhodovalo CF tak urychleně hlasovali.
To že nakonec druhé kolo hlasování skončilo (A)...8 hlasů a (B)...6 hlasů je jasné a tak jsou členové 8 lidmi odstavení od možnosti hlasovat o imigrantech.
A tak jen na závěr. Pro toto stanovisko jsem nehlasoval a ani s nim nesouhlasím. Otázkou je, jestli mám vůbec zůstat členem RV.
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Roman.Kucera »

Zůstaň.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Lukas.Novy »

Prvni kolo (approval)
Účast: 15
Pro A: 10
Pro B: 5
Pro C: 11

Druhe kolo (preference)
Účast: 14
Pro A (návrh usnesení): 8
Pro C (předložení CF k projednání): 6

rozbor:

Kód: Vybrat vše

a navrkal
b mansurov
c kopriva
d mikolas
e kaderavek sen.
f lysek
g spacek
h cuma
i gill
j barton
k kozlova
l polakova
m kopecny
n stepanek
o findejs

1. kolo
Aabc  f hi k mno
B   de g  j l
Cabcde gh jkl n
D

1. kolo postupujici moznosti
Aabc  f hi k mno
Cabcde gh jkl n

1. kolo nerozhodnuti (6 clenu)
Aabc    h  k  n 
Cabc    h  k  n

1. kolo rozhodnuti (4 pro usneseni, 5 pro odkazani)
A     f  i   m o
C   de g  j l  

druhe kolo
A bc  f hi k  no
Ca  de g  j l

maska neshody rozhodnutych
A            M 
C            
Zavery:
Po prvnim kole mela zcela marginalni naskok moznost odkazani CF, skupina nerozhodnutych vsak predstavovala v tu chvili 6x vetsi silu.
V druhem kole se ukazalo, ze v nerozhodnutych preferuji dve tretiny moznost A, pouze jedna tretina by radeji vec odkazala CF.
V druhem kole nehlasoval Kopecky, ktery byl ale rozhodnut hlasovat pro moznost A.

Z vysledku, tak jak jsou k dispozici nic nenaznacuje tomu, ze by doslo k taktizovani nebo politikareni.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Lukas.Findeis
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Lukas.Novy »

To, ze se nikdo z hlasujicich, kteri byly pro odkazani CF, nezucastnil hlasovani o namitce (z vyjimkou trolla Spacka), osobne prisuzuji vic nez cemu jinemu schopnosti hrde prijmout prohru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Mikulas.Peksa
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

Máš Krtku pravdu. Všichni členové RV stejně jako ostatní piráti sedí celou sobotu u PC aby mohli hlasovat, či si přečíst jeden z tvých denních 30 příspěvků. Pardon asi možná i 50-ti. Nechce se mi to počítat. Máš-li něco proti mně, tak prosím. Nevím proč ale urážíš Špačka, který trolí určitě méně než ty. Zachovej trochu slušnosti a serioznosti. Ono to zase tak nebolí trochu zatnout zuby.
A já nakonec více mluvil o podivných časech hlasování než o výsledku. Ale těch časů jsi si asi nevšiml, což chápu. Člověk nemůže stihnout vše.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Libor.Spacek
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Lukas.Novy »

Nikoho sem neurazil. Ale kdyz nekdo hlasuje pro namitku, ktera muze vratit situaci jenom do faze, kdy by rozhodnul stejne jak doposud, tak je to trolleni.

K podivnym casu, staci si precist jednaci rad, ktery jasne stanovi, kdy melo to hlasovani o namitce probehnout a jak dlouho melo trvat. Predsedajici nemohl cinit jinak, v opacnem pripade by ho bylo mozne narknout z politikareni, takhle ne.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Mikulas.Peksa
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Lukas.Novy »

§ 11 Námitka (JdR)

(1) Námitka je návrh postupu, kterým celostátní fórum zvažuje návrat k předchozímu stavu při zpochybnění správnosti jeho postupu. Všechny námitky je třeba podat bezprostředně po tom, co nastala namítaná skutečnost.

(2) Pokud celostátní fórum námitce vyhoví, obnovuje se stav před namítanou skutečností a k namítané skutečnosti a následujícímu postupu se nepřihlíží. Jinak celostátní fórum v postupu pokračuje a k další stejné námitce nepřihlíží.

§ 11 Hlasování na Internetu (JdR RV)

(1) Doba trvání hlasování se stanoví následovně:

Typ hlasování doba
Všeobecná shoda na návrhu postupu 24 hodin
Hlasování o návrhu postupu \\(mimo rozhodující hlasování) 24 hodin
Rozhodující hlasování 96 hodin
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Jiri.Kaderavek.sen
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 2326
Registrován: 14 črc 2009, 08:00
Profese: bývalý obchodník, dnes důchodce
Dal poděkování: 2631 poděkování
Dostal poděkování: 3122 poděkování

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Jiri.Kaderavek.sen »

No a zase máš Krtku pravdu. Já ale nemyslel že se hlasuje podle našich byrokratických předpisů ale to, že máme tak pracovité členy RV kteří dokáží tak rychle reagovat v noci na vyhlášené hlasování již po 12 respektivě 22 minutách nebo třeba po 1,30 hod. Ale přeji vám to. Jen prostě nejsem na šaškárny stavěný. Ale to na naši korespondenci stačí protože vím, že potřebuješ mít vždy v každém vlákně svůj příspěvek na konci. Měj ho tedy. :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Kaderavek.sen za příspěvky (celkem 2):
Ivan.Bartos, Karel.Rada
člen České pirátské strany
tel: +420775335227
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ja se omlouvam, Jiri, ale jako politikareni mi spise prijde tvuj postoj. RV je kvalifikovana takove prohlaseni vydat a hlasovani probehlo s malym zaskobrtnutim (ktere jsi namital) dle predpisu. Pokud mas jiny POLITICKY nazor, tak jsi ho bohuzel demokraticky neprosadil. To se stava (a to skoro pokazde, pokud neni hlasovani jednomyslne).
Ucast RV na hlasovani neni nic moc, ale to je zalezitost dlouhodoba...

V cem konkretne vidis to politikareni? Ze tvi oponenti dokazou hlasovat?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Mikulas.Peksa
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
Ludek.Blaha
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 1394
Registrován: 23 čer 2014, 00:11
Profese: strategický zkompetentňovatel
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 1492 poděkování
Dostal poděkování: 1479 poděkování

Re: Politikaření aneb něco k námitce.

Příspěvek od Ludek.Blaha »

A jak to tady dopadlo?
Aby člověk mohl hlásat pravdu z radnice nebo z parlamentu, musí se tam nejdřív prolhat...
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“