Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Republikovému předsednictvu je svěřena moc výkonná a je zároveň statutárním orgánem strany.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti republikového předsednictva. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Petros.Michailidis
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 923
Registrován: 01 úno 2012, 15:35
Profese: programátor analytik
Bydliště: Petrovice u Karviné
Dal poděkování: 1148 poděkování
Dostal poděkování: 1780 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Petros.Michailidis »

Zdravím vás vespolek,

jak jste zaregistrovali, L.Nový podal do podatelny KK k řešení darovací smlouvu se spolkem Media Res (https://www.pirati.cz/_media/fo/vydaje/ ... diares.pdf - podepsaná ještě I.Bartošem; existuje kopie podepsaná zástupcem RP - D.Michailidu). Ze skutečností v tomto podání zveřejněných vyplývá, že spolek Media Res nenaplnil bod 2 smlouvy, a to v části o neprodejnosti sborníku. Sborník je v současné době prodáván v knihkupectvích.

Prodáváno zde:
http://knihy.abz.cz/prodej/autorske-pravo-2015 a zde http://neoluxor.cz/odborne-knihy/autors ... 5--233117/

V tomto okamžiku doporučuji RP, aby zaslal protistraně rozhodnutí o odstoupení od smlouvy. Důvod je jasně dán prodejem těchto sborníků, jejich komerční distribucí, která je v rozporu se smlouvou. Ta nijak nespecifikuje, že by se část tisku (opět podotknu, že se nejedná o dotisk) mohla komerčně využít (v druhém odstavci darovací smlouvy je napsáno "Sborník je neprodejný...").

A můžeme tuto záležitost považovat za uzavřenou.

Díky
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petros.Michailidis za příspěvky (celkem 2):
Lukas.Novy, Tomas.Vymazal
Petros Michailidis
tel: 777 897 146
otec dvou Pirátek (to je dobrá kvalifikace, ne?)
Tobias.Esner
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7802
Registrován: 22 čer 2013, 12:03
Dal poděkování: 5022 poděkování
Dostal poděkování: 3823 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Tobias.Esner »

Jelikož mám po přeinstalaci PC a nemám ještě naklonovanej github, není puvodní skartovaná smlouva (oba výtisky) nahrazena smlouvou novou, která je přiložena v puvodním vlákně.
Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Zdravím a omlouvám se, že vstupuji do podatelny RP, ale věc se mě týká, neb smlouva byla uzavřena na popud MO a hrazení, které neproběhlo, je taktéž z mého rozpočtu.
Smlouva byla podepsána a k jejímu plnění ani z jedné strany jaksi nedošlo.
Faktem je, že se po světě prodávají sborníky, kde je napsáno za finančního přispění Pirátů.
Při nastavení celé akce i formulaci smlouvy jsem předpokládal toto.
a) Vznike 500 ks sborníků, které budou neprodejné a budou distribuovány zdarma do institucí.
b) Sborník bude ke stažení pod svobodnou licencí
Netočím se ani na nějakém slově dostisk. MediaRes si se sborníkem ve finále může dělat co chce, pokud bude splněno a) a b).
Pokud smlouva nebo záměr říká něco jiného, je to špatně, ale hledáme správné řešení.

Petr Žantovský je momentálně mimo republiku.
Navrhuji následující postup.
1. zatím nic nehradit
2. vyčkat na vyjádření PŽ o reálném plnění a zárukách plnění dle a) a b)
3. Po konfrontaci RP a tohoto vyjádření se rozhodnout.

Ideální průchod systémem je tedy takový, že bude prokazatelně vyrobeno 500ks výtisků distribuovaných do institucí a my zaplatíme.
Jednání může vést jak RP, pokud je někdo přesvědčen o mé zaujatosti či "nekalých úmyslech" , jak jsem se dočetl jinde, nebo ho jako "objednatel" povedu já a o výsledcích a závěrech budu informovat.
Ivan
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Vojtech.Pikal
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Faktem je, že se po světě prodávají sborníky, kde je napsáno za finančního přispění Pirátů.
Shrnuti:

Jo. Nejakej vychcanek prodava knizku plnou piratskych a svobodnych textu v cene 30 Kc (ktery mame zaplatit my) za 150 Kc (ktery dostane on). Prodava ji, prestoze se smluvne zavazal ji neprodavat. Nepodalal ji do knihoven, prestoze se smluvne zavazal ji poslat. Existuje jenom 500 ks a vsechny informace, ktere jsme dostali prostrednictvim tebe jasne rikali, ze tyto cekaji na financni prispevek a pote budou odeslany do knihoven (vicemene takovy trapny pokus o vydirani, ale dejme tomu, ze slo jenom o manipulaci s cash flow, kdy my bychom nakonec zaplatili rozeslani a oni ten tisk). Po uzavreni smlouvy, ktera kodifikuje jak to, ze se sbornik nebude prodavat tak to, ze naklady na tisk platime my a rozvoz oni, jsme se realne dostali z nasi strany do prodleni (avsak smlouva potvrzuje, ze prachy byly jiz prijaty, takze na tohle se odvolavat nelze), protistrana jednak zatim nesplnila zavazek sbornik distribuovat do knihoven (coz se da napravit), predevsim vsak porusila zavazek o neprodejnosti sborniku (a to se opravit neda).

Podrobnosti uz tu jsou 30x.

Muzeme si vybrat, bud nam Zantovsky lhal o svych umyslech, ale pro svou neschopnost si precist smlouvu se tedka bude muset obejit bez zaruceneho zisku. Nebo cely plan s komercni distribuci Ivanovi dopredu a ferove vysvetlil, Ivan si uvedomoval, ze pri takovych podminkach to prijt nemuze (na komercnim projektu se ucastnit nebudeme), celou vec nam popsal o dost jinak nez se od Zantovskyho dozvedel a podobne debilne filtroval i informace v druhem smeru, takze Zantovsky si myslel, ze to, co podepisuje je v souladu s predem popsanym planem.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Ivan.Bartos »

A já opakovaně žádám Lukáše, aby nevěštil z koule, nežvatlal v podatelně RP, neb věc podal ke KK a ta to postoupila řešení RP a nemanipuloval svým rádobyviděním celé situace. Dohoda zněla přesně tak, jak jsem podával původní požadavek do PaRo. Komerční projekt jsme primárně nechtěli podporovat. Všechnu komunikaci s Petrem žantovským jsem napostoval do fóra i historicky v PaRo.
Neflákám se někde u kompu abych měl čas spřádat nějaký plány vole kvůli 15 000,-
Co si uvědomoval či neuvědomoval Ivan nemůžeš vědět, ale velmi rád o tom stále píšeš...skutková podstat je popsána. Hledáme řešení. Tz jen kalíš vodu.
Čekám na pověření či nepověření RP. Asi tak.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Nestracej energii tim, ze me budes zadat, abych neceho zanechal. V podatelne si budu zvatlat jak chci, muze (a ma) se ti to nelibit, ale to je tak vsechno, co s tim muzes delat, se s tim smir.

Samozrejme, ze nemuzu vedet, co si vedel, ci nevedel, ale narozdil od tebe taky nepredkladam zadny falesny dilemata, ono totiz kdyby jedno z toho nebyla pravda, neni nic jednodussi nez nam povedet, kde je ta treti moznost, ve ktery jsou vsichno ferovy a cestni.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Dominika.Michailidu
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 3692
Registrován: 28 črc 2011, 22:13
Profese: výtvarník
Bydliště: Krnsko
Dal poděkování: 8305 poděkování
Dostal poděkování: 6373 poděkování

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Dominika.Michailidu »

..anžto jsem tam nakonec podepsaná já, ráda se zúčastním nejlépe osobní schůzky se zástupcem Medias Res, kde bychom vše probrali. KK bych měla na drátě. To pokud se rozhodneme to neukončit.

Já bych se totiž ještě chtěla zeptat, jak to dopadne s tím uvolněním textů pro volné šíření? Protože to bylo uvedeno ve smlouvě, kterou tu chcete stornovat. Jestli už je to někde uvedené tak se omlouvám, ještě jsem to celé nepročetla.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dominika.Michailidu za příspěvky (celkem 2):
Vojtech.Pikal, Tomas.Vymazal

Svobodný internet nedáme. Ale vemte si místo něj válku proti drogám.
Me gusta myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Příspěvky: 21725
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: auditor kyber. bezpečnosti, muž z Brna
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 5273 poděkování
Dostal poděkování: 12570 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Lukas.Novy »

Na ty texty se klidne vyprdni, stejne tam neni nic zajimavyho a kdyz je, tak je to uz davno na netu.

Máte pocit, že Vás KK nebo jiný funkcionář šikanuje, pomlouvá či zesměšňuje? Nejsem právník, ale zastoupím Vás v jednání s přezkumnými orgány. Pište nestranickému ombudsmanovi na ombudsman@krtek.net
Tel: 777-5-KRTEK

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5260
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Lukas.Novy píše:Na ty texty se klidne vyprdni, stejne tam neni nic zajimavyho a kdyz je, tak je to uz davno na netu.
Tak na netu je vsechno, ze...otazka je, jestli je to v tech zbylych destinacich.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Ivan.Bartos
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 10309
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4200 poděkování
Dostal poděkování: 18246 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odstoupení od smlouvy s Media Res, spolek

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Komunikuji s Dominikou. Dnes jsem Petrovi Žantovskému odeslal tento email:
Ahoj Petře. Potřebuju s tebou probrat asi i společně s Dominikou vývoj celé akce sborníky.
1) Ano, podepsaná smlouva se zasekla u nás a už je zanesena v systému. Za to se omlouvám.

2) K plnění z naší strany nedošlo a v současné chvíli, pokud nedojde k narovnání stavu ani dojít nemůže, a to i v momentně, kdy na knížce, která se distribuuje, píše že vzniklo za podpory České pirátské strany.

Se sborníky, jako takovými si samozřejmě můžeš dělat, co chceš. Tzn. tisknout i prodávat. Náš příspěvek se týkal konkrétní emise výtisků zdarma. Já jsem však celou věc do Participativního rozpočtování i jako projekt Mediálního odboru přihlašoval, a vycházelo to i z naší emailové korespondence a telefonní komunikace na základě předpokladu, který jsme se snažili zachytit i ve smlouvě.

Předpokládal jsem a oprav mě, jestli jsem to kdy chápal blbě, že náš příspěvek je na vytisknutí cca 500 ti sborníků, které budou bezplatně distribuovány do institucí.

Momentálně je situace taková, že sborník ještě není zaregistrovaný, o distribuci nemám žádné info a prodává se normálně na krámech za 150,-
Máme s tím principiální problém, protože nemáme žádný doklad o nějakých 500 výtiscích ani představený záměr, jak naplnění smlouvy z tvé strany bude realizováno.

Já jsem popotahován, a z pohledu transparence vlastně docela oprávněně, že plnění není garantováno ani kontrolováno.
Navrhni prosím, zda je třeba se setkat, nebo jakým způsobem můžeme současnou situaci vyřešit, aby jsme mohli my i ty dostát smluvním podmínkám příspěvku.

Díky
Ivča

Tenhle emial postuju do fóra do patřičného vlákna.

Zde přikládám ukázku jednoho z posledních našich emailů

Ahoj čekám na schválení žádosti na 15 000,-
Padlo tam několik otázek.
Psal si, že je výtisk 500ks už hotov?
Kolik byl náklad na produkci a tisk těchto 500, abych ukázal, jak je náš příspěvek použit.Jednotlivé výtisky jsou neprodejné a jdou kam?Dostaneme výtisk, popř. kolik? Budou pak k dipozici i ostrá data? Děkuji
Informace potřebuju pro zdárné dokončení operace. Ivan


Tisk je hotov, náklad na tisk a graf. přípravu byl celkem 20.000 Kč, nejsou v tom žádné honoráře. Kniha se neprodává, jde do knihoven, škol, úřadů atd. Dostanete výtisky ihned, jak se schválí ten příspěvek. Počet - kolik potřebujete? Co jsou to podle tebe ostrá data? Fakturace výroby? Top je možné, jakmile schválíte a odešlete příspěvek na náš účet.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Zamčeno

Zpět na „Podatelna republikového předsednictva“