Imigranti

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 726
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 242 poděkování
Dostal poděkování: 699 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Michal.Horak »

@Roman.Kucera : souhlasím se vším , co tady píšeš, já bych tady plkal taky, abych Tě podpořil, ale nemám na to čas , OFFTOPICto jenom pro ty, co si čárkujou poměr sil

Mimochodem pro všechny, Piráti , alespoň tady na Jihu, začínají být vnímáni jako sluníčkářská strana, takže jsem se setkal s hafo lidma, kteří mi upozornili, že jejich hlas už nedostanem. Vklad do krajských voleb nic moc.

Ještě k tomu shánění někoho, kdo byl v Africe, dobrovolně se přiznávám, že jsem loni v létě strávil týden v Alžírsku, ale souvislost k tomuto tématu mě nenapadá.
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tak ještě jednou:
Jak uděláme, aby z přílivu imigrantů 10k/ročně nevzniklo ghetto?
Kolik to bude stát? Kde na to vezmeme? Snížíme důchody? Nebo podpory v nezaměstnanosti?
Kdo první odpoví jinak než debilní protiotázkou, získává bludišťáka.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondra.kl »

Roman.Kucera píše:Jak uděláme, aby z přílivu imigrantů 10k/ročně nevzniklo ghetto?
Na 100%? Asi jedině tak že budeme kontrolovat myšlení všech obyvatel - neumíme totiž zabránit lidské přirozenosti která k vytváření ghett sklouzává.
Roman.Kucera píše:Kolik to bude stát? Kde na to vezmeme? Snížíme důchody? Nebo podpory v nezaměstnanosti?
Těžko říct ... chce to masivní výzkum, třeba se to během staletí povede ... ale upřímně - doufám že ne.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Lukas.Novy »

Roman.Kucera píše:Tak ještě jednou:
Jak uděláme, aby z přílivu imigrantů 10k/ročně nevzniklo ghetto?
Kolik to bude stát? Kde na to vezmeme? Snížíme důchody? Nebo podpory v nezaměstnanosti?
Kdo první odpoví jinak než debilní protiotázkou, získává bludišťáka.
Predevsim to budeme resit bez souvislosti s imigraci.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Marek.Necada »

Idea provedení: Uprchlíky rozstrkávat do bytů na různých místech, a intensivně integrovat (jazykové a kulturní kursy, popř. rekvalifikace a praxe, socialisační programy).

Řádový odhad nákladů: Řekněme, že náklady by byly velkorysých cca 15–20 kKč měsíčně na uprchlíka (ubytování + strava a nějaké kapesné + kursy). Při 10k uprchíků ročně a průměrných třech letech do zapojení uprchlíků do běžného, ekonomicky aktivního života to znamená 5–7 GKč ročně. To jsou tak náklady na korupci při dálniční výstavbě. Této částky by se navíc zhruba dosáhlo pouze tehdy, kdy by přišly najednou ony desetitisícové vlny uprchlíků, zhruba v třetím roce. Protože by pak ze systému měli vylézat integrovaní daňoví poplatníci.

Bludišťáka prosím zaslat na adresu uvedenou vpravo, pod profilovou fotografií.
Naposledy upravil(a) Marek.Necada dne 25 čer 2015, 14:28, celkem upraveno 2 x.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Řádově větší vliv na státní rozpočet má náš vlastní demografický vývoj. 10 tisíc imigrantů má ve srovnání vliv v řádu promile (a dlouhodobě možná pozitivní ;) ).
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Marek.Necada píše:Idea provedení: Uprchlíky rozstrkávat do bytů na různých místech, a intensivně integrovat (jazykové a kulturní kursy, popř. rekvalifikace a praxe, socialisační programy).
Jakých bytů? My máme prázdné byty? Proč v nich nebydlí naši bezdomovci?
Co když v těch bytech nebudou chtít bydlet a sjedou se všichni na jedno místo? Jak tomu zabráníme? Budeme je hlídat?
Jaké jsou náklady na jednoho vězně (našince)? Budou náklady na uprchlíka vyšší nebo nižší a proč?
Když tedy (velmi chytré) nebudeme problém migrantů řešit v souvislosti s migrací, jak ho budeme řešit? Pro vlastní nezaměstnané nemáme práci, pro vlastní nemocné nemáme péči. Pro vlatní nemocné cizími infekcemi nemáme ubytovny s karanténou. Teda vlastně ubytovny ne, byty s karanténou, rovnoměrně rozmístěné, aby nedošlo k infekčnímu ghettu.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Jan.Kochert
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 385
Registrován: 12 zář 2011, 18:52
Profese: pirate
Dal poděkování: 1278 poděkování
Dostal poděkování: 1184 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Jan.Kochert »

Michal.Horak píše:Mimochodem pro všechny, Piráti , alespoň tady na Jihu, začínají být vnímáni jako sluníčkářská strana, takže jsem se setkal s hafo lidma, kteří mi upozornili, že jejich hlas už nedostanem. Vklad do krajských voleb nic moc.
Sluničko v ČR nechceme! :twisted:
Ne vážně, chápu, že "Piráti=sluníčkáři" má v tomhle případě pejorativní význam. Ale jak se jmenuje to na (asi kýženém) opačném konci té škály? Kdo bychom měli být?
I'm not „future”. You're retro.
Profil !
Uživatelský avatar
Ondrej_Marek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 910
Registrován: 07 čer 2013, 10:38
Profese: IT administrátor/tiskař
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 1020 poděkování
Dostal poděkování: 1454 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondrej_Marek »

OFFTOPIC[quote="Ondra.kl"]Kolik bude stát nová železná opona? A kde na ni vezmeme? Odpovídej, mráčkaři ;)[/quote]
postavíme ji z tlejících mrtvolek sluníčkářů :D
Naposledy upravil(a) Ondrej_Marek dne 25 čer 2015, 15:21, celkem upraveno 1 x.
SMRT GENERALIZACI, SMRT INFORMAČNÍMU ŠUMU
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tyhle otázky tady kladu já, což je jen taková prdel.
Ale zítra je budou klást voliči a novináři a až uslyší to vaše blekotání, spadnem na 0.8 %. A mezitím nám zruší svobodu panoramatu, zavedou EET a prohibici všechno.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“