Imigranti

Aktuální kauzy týkající se programu a politiky Pirátů.
Pravidla fóra
Toto je veřejné fórum, které nesděluje politická stanoviska či názory Pirátské strany. Dodržujte prosím jeho pravidla.
Do vnitrostranické diskuse se mohou naši příznivci zapojit, pokud vstoupí do příslušné skupiny registrovaní příznivci.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Rozhodčí komise
Příspěvky: 4644
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr a poslanec
Dal poděkování: 9744 poděkování
Dostal poděkování: 5619 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

Roman.Kucera píše:Jojo, jsou to všechno výroky typu "Válce zabráníme velice jednoduše. Stačí podpořit mír."

Dobře Marku. USA nikdy nebyly zemí Indiánů. Ale severoamerický kontinent před vpádem imigrantů ano. A tvrzení, že kolonizátor není imigrant si vyvrať samostudiem pojmů.
Aby jednou Abu Ali nevysvětloval svým dětem, že Spojené Islámské Státy Evropské nikdy nebyly zemí Evropanů. Bude mít pravdu jako ty s tím USA, manipulátore.
Jako víš, že USA vznikly až v roce 1776? Asi se jen oba bavíte trochu o něčem jiném. Tobě jde asi obecně o evropskou kolonizaci severní Ameriky.
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondra.kl »

hele ... mám zásadní problém ... neustále se nám tady rozmáhaj čecháčci a vytlačují naši přirozenou kulturu. Navrhuju na vysočině postavit 4 metrový plot s 24/7 ozbrojenou ostrahou a všecky pokusy o překročení rovnou střílet. Náš národ a kulturu nedáme! :fet:
Ondrej.Knotek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 111
Registrován: 27 říj 2012, 17:33
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondrej.Knotek »

Imigrace pouze cílená, dopředu schváleným jednotlivcům. Není možné aby se někdo sebral přijel a řekl jsem tu, starejte se o mně, mám svoje práva...... Takové rovnou vracet a v případě masivní invaze použít krajní řešení, aby nedošlo ke vkročení na Evropský kontinent (ať si to každý přebere sám co tím myslím).

Samozřejmě není možné hovořit o stejných právech - jediný na co má doopředu schválený imigrant nárok je - přizpůsobit se.

Tohle je jediný akceptovatelný postoj. Neřízená imigrace je ohrožení bezpečnosti státu a Evropy. A pokud k tomu piráti přistoupí jinak, tak jsou hrozbou pro stát a Evropu .
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

Frantisek.Navrkal píše:Tobě jde asi obecně o evropskou kolonizaci severní Ameriky.
No tak jasně. Ony Ty Spojené Islámské Státy Evropské taky vzniknou až nejdřív za 100 let. Ty nikdy nebudou zemí Evropanů.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 2738
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1844 poděkování
Dostal poděkování: 3053 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Michal.Ketner »

Jo no meli bychom ty imigranty rovnou vyhlazovat a zavirat do ghett. :fet: :roll:
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Příspěvky: 15166
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9751 poděkování
Dostal poděkování: 17930 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Roman.Kucera »

10k ročně je opravdu hodně optimistická hranice. Ale dejme tomu, jsme sluníčkáři.
Nesmíme dopustit, aby těch 10k/ročně nevytvořilo ghetto. Jak to uděláme? Ještě jednou: JAK TO UDĚLÁME?
A další otázka. Kolik to bude stát? Kde na to vezmeme? Snížíme důchody? Nebo podpory v nezaměstnanosti?
Odpovídejte, sluníčkáři.
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Ondra.kl
Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
Příspěvky: 3729
Registrován: 18 čer 2009, 12:09
Profese: IT administrátor
Dal poděkování: 727 poděkování
Dostal poděkování: 3798 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Ondra.kl »

Kolik bude stát nová železná opona? A kde na ni vezmeme? Odpovídej, mráčkaři ;)
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Martin.Shanil »

Ondra.kl píše:Kolik bude stát nová železná opona? A kde na ni vezmeme? Odpovídej, mráčkaři ;)
každý přeci ví, že svoboda není zadarmo. :fet: OFFTOPIC(bacha na takovouto demagogii)
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10822 poděkování

Re: Imigranti

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Simona.Skorepova píše:Tak teorii už máme na světě a teď už by mě zajímala jenom ta praxe.
Jakým způsobem stíhat pašeráky?
A proč prosím tě na konzulátu v Maroku, když většina cest jde přes Tunisko a Libyi? Jen pro info v TN máme zastoupení, v Libyi Slovensko.
A ta poslední je asi nejdůležitější - jak stabilizovat situace v zemích původu?
Protože pokud není odpověď, jsou to jen povrchní plky, kterými můžeme plnit vlákna na fóru, ale výsledek žádný.
Stíhat pašeráky by nejspíš mělo Italské/Řecké námořnictvo/pobřežní stráž. Nelíbí se Ti pašeráci? Ok, budeme muset sáhnout do společné Evropské kasičky a pomoct to Itálii/Řecku zatáhnout. Nelíbí se Ti Frontex? Fajn, mě se taky nelíbí, pokud nechává umírat lidi žízní na moři. Ale nemám nic proti tomu, aby zabavili pašerákům loď, pozavírali je do vězení atp. Neděje-li se, asi by příslušní kapitáni měli dostat příslušné rozkazy.

Konzuláty - spousta lidí to zkoušela přes Ceutu a Melillu do Španělska. Jo, samozřejmě budou muset být v Lybii a Turecku. A EU má společnou zahraniční službu, tak by asi měla začít vyvíjet iniciativu. Těch konzulátů v Severní Africe je za celou EU mrtě moc, tak by asi měly začít vydávat příslušné dotazníky. Ok, Morgeriniová by si asi měla přestat válet špeky.

Stabilizace situace v zemích původu - případ od případu. Někde potřebují peníze, někde by ocenili přístup na trh, další potřebuje dodávku technologie.... Máme nějakou společnou zahraniční politiku, máme ministerstvo zahraničí, měly by něco dělat. Nejsem odborník na každou Africkou zemi, kterou mi ukážeš, abych řekl, čím se jim má pomoct.

A ve finále - ano, jsou to jen plky na fóru. Jako Piráti máme 1 europoslankyni a pár senátorů. Nezávisle na tom, co kdo napíše do tohoto vlákna, máme zanedbatelnou moc převést to do praxe. Ale to jsi přece věděla, už když jsi to vlákno zakládala, ne? :)
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Imigranti

Příspěvek od Marek.Necada »

V případě Ameriky se jednalo o organizovanou agresi evropských mocností s cílem ovládnout dané území – zde je označení invaze zcela namístě.
Uprchlíci se přesouvají individuálně, aby mohli žít jakžtakž snesitelný život, nikoliv proto, že je někdo vyslal. Sancta simplicitas!

Dejme tomu, že okupanta je možné označit za immigranta. :roll: Ale obecný přistěhovalec, natožpak uprchlík, není žádný okupant.

Fakt mě děsí, že se ta konvičkovská rétorika přesouvá i do naší partaje.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Odpovědět

Zpět na „Pirátské kauzy“