Odvolani a neodvolavani???
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
Ha, Michal vynalezl novou univerzální odpověď na všechno
To si osvojím! Proč se zabývat fakty? 
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Frantisek.Navrkal
- Rozhodčí komise
- Příspěvky: 4644
- Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
- Profese: datový inženýr a poslanec
- Dal poděkování: 9744 poděkování
- Dostal poděkování: 5619 poděkování
Re: Odvolani a neodvolavani???
To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické. Může si z toho vzít, jak uzná za vhodné a jít dál. Po několika stránkách vlákna se stejně asi nové argumenty neobjeví a člověk to pak může prostě ignorovat, dokud/pokud členský podnět neuspěje a nedojde k jednání a hlasování CF, ale to už není předmětem tohoto vlákna.
Nějaká expirace členských podnětů ovšem není možná i z jiných důvodů úplně zlý nápad, ale je to zase regulace navíc (tj. zvýšení komplexity JdŘ) a argumenty pro její zavedení zase nejsou tak podstatné, AFAIK.

Nějaká expirace členských podnětů ovšem není možná i z jiných důvodů úplně zlý nápad, ale je to zase regulace navíc (tj. zvýšení komplexity JdŘ) a argumenty pro její zavedení zase nejsou tak podstatné, AFAIK.

- Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvky (celkem 2):
- Martin.Shanil, Alexandr.Mansurov
Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
Moje poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou
- Michal.Ketner
- Předseda/předsedkyně místního sdružení
- Příspěvky: 2738
- Registrován: 09 pro 2012, 13:16
- Profese: Panda všeho druhu
- Dal poděkování: 1844 poděkování
- Dostal poděkování: 3053 poděkování
Re: Odvolani a neodvolavani???
Tohle je evidentní logickej klam Falešné dilema + ještě něco , já bych rád nepoužíval ale pokud tady tak demagogicky argumentuješ tak to odporuje rozumné diskuzi proto tě na to upozorním.Důvod chápou všichni, kteří něco dělají
Abych byl k tématu já sám nevim jestli jsem pro nebo proti mít limit na délku odvolání. Protože vidím pro a proti na obou stranách , proto bych to rád diskutoval pomocí opravdových argumetů a ne vecich založených na demagogii
-----BEGIN GEEK CODE BLOCK-----
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
Version: 3.1
GM/IT/MU/S/CS/P/SS d--- s+:+ a? C++++ U++ P+ L++ E--- W++ N* o-- w--- K+++++ O- M-- V- PS+++ PE-- Y ++ PGP+ t+ 5+ X+ R+++ !tv b+++ DI- D+++ G++++ e h+ r-- z*
------END GEEK CODE BLOCK------
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
Jestli chceš průběžnou zpětnu vazbu, klidně zaveďte sekci fóra SPOKOJENOST S FUNKCIONÁŘI a u každeho trvalou anketu s měněním hlasůFrantisek.Navrkal píše:To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické.
* velmi spokojen
* spokojen
* nespokojen
* velmi nespokojen
X nehlasuji (pro řešení překliků)
Hlavně ať to není ODVOLÁNÍ a nestraší to nahoře na fóru.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 4):
- Barbora.Hruzova, Mikulas.Peksa, Vaclav.Fortik, Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Barbora.Hruzova
- Zástupce vedoucího odboru
- Příspěvky: 331
- Registrován: 27 říj 2013, 22:24
- Profese: knihovnice, spisovatelka
- Bydliště: Praha 6
- Dal poděkování: 1630 poděkování
- Dostal poděkování: 708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
Jsem pro.Roman.Kucera píše:Jestli chceš průběžnou zpětnu vazbu, klidně zaveďte sekci fóra SPOKOJENOST S FUNKCIONÁŘI a u každeho trvalou anketu s měněním hlasůFrantisek.Navrkal píše:To je to fakt takový problém to snést? Potenciálně odvolávaný to samozřejmě musí do určité míry sledovat, aby měl zpětnou vazbu, ale to snad není tak problematické.
* velmi spokojen
* spokojen
* nespokojen
* velmi nespokojen
X nehlasuji (pro řešení překliků)
Hlavně ať to není ODVOLÁNÍ a nestraší to nahoře na fóru.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
- Robert.Magni
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
Jak to víš? Ty to nechápeš a něco děláš, nebo to chápeš a nic neděláš? Nebo další dvě možnosti?Michal.Ketner píše:Tohle je evidentní logickej klam Falešné dilemaDůvod chápou všichni, kteří něco dělají
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Karel.Rada
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 708
- Registrován: 12 srp 2013, 23:36
- Profese: O
- Dal poděkování: 1802 poděkování
- Dostal poděkování: 1338 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
I když mám často zásadní výhrady k činnosti některých funkcionářů, nejsem příznivcem odvolávacích anket. Většina jich je založena jen proto, že prostě je někdo někomu nesympatický, tak se založí vlákno na odvolání. Pak se přidá pár notorických remcalů a je z toho nekonečný seriál, který úspěšně paralyzuje jakoukoliv smysluplnou činnost.
Doporučoval bych, aby každý člen směl jen jednou za rok podat návrh na odvolání kohokoliv. Každý by si pak rozmyslel, jak s tímto svým právem nakládat. Jednou za pět let bych přiznal právo navrhnout zrušení, rozpuštění a vypuštění pirátů jako celku. Bylo by vhodné založit projekt PaRo na nákup dostatečného množství sodného louhu k tomuto účelu. Nehašené vápno by sice bylo levnější, ale výsledky nejsou tak spolehlivé. Jelikož jsem za stranické peníze zatím nesežral ani jeden chlebíček, doufám, že p.t. pirátstvo bude příznivě nakloněno tomuto nápadu na účelné využití stranických financí.
Doporučoval bych, aby každý člen směl jen jednou za rok podat návrh na odvolání kohokoliv. Každý by si pak rozmyslel, jak s tímto svým právem nakládat. Jednou za pět let bych přiznal právo navrhnout zrušení, rozpuštění a vypuštění pirátů jako celku. Bylo by vhodné založit projekt PaRo na nákup dostatečného množství sodného louhu k tomuto účelu. Nehašené vápno by sice bylo levnější, ale výsledky nejsou tak spolehlivé. Jelikož jsem za stranické peníze zatím nesežral ani jeden chlebíček, doufám, že p.t. pirátstvo bude příznivě nakloněno tomuto nápadu na účelné využití stranických financí.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 4):
- Roman.Kucera, Mikulas.Peksa, Barbora.Hruzova, Vaclav.Fortik
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Odvolani a neodvolavani???
1) Na tvoje výhady se ti může každý vedoucí z vysoka vykašlat takže děláš jen dobře že si je necháváš pro sebe. Návrh na odvolání je zatím jediný prostředek, který členové s výhradami vůči zvoleným mají. Navíc když většina vedoucích viditelně odmítá skládat účty ze své (ne)činnosti.Karel.Rada píše:1) I když mám často zásadní výhrady k činnosti některých funkcionářů, nejsem příznivcem odvolávacích anket.
2) Většina jich je založena jen proto, že prostě je někdo někomu nesympatický, tak se založí vlákno na odvolání.
3) Pak se přidá pár notorických remcalů a je z toho nekonečný seriál, který úspěšně paralyzuje jakoukoliv smysluplnou činnost.
4) Doporučoval bych, aby každý člen směl jen jednou za rok podat návrh na odvolání kohokoliv. Každý by si pak rozmyslel, jak s tímto svým právem nakládat.
5) Jednou za pět let bych přiznal právo navrhnout zrušení, rozpuštění a vypuštění pirátů jako celku.
2) Jak to poznáš, že jsou založeny na sympatiích nesympatiích není to náhodou jen tvůj subjektivní dojem? Jinak tvoje paušalizace je nepatřičná.
Kecy které se tady vedou o hromadách odvolávání jsou čistě účelové. Přiton stačí projít historii fóra a shrnout kolik podnětů k odvolání za pět let bylo a kdo je vznesl z jakého důvodu a s jakým výsledkem.
3) Kteří to jsou? Někteří totiž remcají účelově, aby obhájili postavení svých kamáradíčků z mokré čtvrti, kteří jim jdou v případě potřeby na ruku. Nedělejme si iluze že jsme o moc lepší než jiné politické strany zvlášť vzhledem k našemu setrvale nepatrnému počtu minimálnímu počtu zapojených do činnosti. Což byl hlavní slibh BH před jejím zvolením vedoucí PO.
4) Tohle doporučení je naprosto absurdní a vychází z nesmyslné představy že jsou mezi námi členvé kteří opakovaně nebo snad hromadně usilují o odvolávání geniálních vedoucích kteří do roztrhání těla plní svůj volební program.
5) Copak zachtělo se ti podílu na stranické pokladně
- Vojtech.Pikal
- Republikové předsednictvo
- Příspěvky: 23308
- Registrován: 19 srp 2010, 23:45
- Profese: poslanec, informatik
- Bydliště: Olomouc
- Dal poděkování: 32404 poděkování
- Dostal poděkování: 25668 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolani a neodvolavani???
Dokud podnět na odvolání nedosáhne podpory alespoň cca 15, 20 lidí, nemá smysl ji vůbec sledovat, zejména pro odvolávaného.
(a teĎ mě za to odvolejte, ale jsem předsedajícím dost dlouho, abych věděl, kde je krytická hranice pro nějakou podstatnost.)
(a teĎ mě za to odvolejte, ale jsem předsedajícím dost dlouho, abych věděl, kde je krytická hranice pro nějakou podstatnost.)
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 4):
- Mikulas.Peksa, Robert.Magni, Frantisek.Navrkal, Alexandr.Mansurov
-
Petr.Bajgar
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 7455
- Registrován: 22 čer 2009, 21:57
- Profese: ,
- Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
- Dal poděkování: 6882 poděkování
- Dostal poděkování: 3620 poděkování
Re: Odvolani a neodvolavani???
Spíš by si mohl uvést na pravou míru tvrzení, že odvláváme vedoucí jako na běžícím pásu.Vojtech.Pikal píše:Dokud podnět na odvolání nedosáhne podpory alespoň cca 15, 20 lidí, nemá smysl ji vůbec sledovat, zejména pro odvolávaného.
Přitom pokud vím tak naposledy byl odvolán LN z vedení TO a to po předlouhém jednání a přehadování o jeho nepostradatelnosti a nenahraditelnosti.
Jo a taky by nebylo od věci kdyby jsi ty nebo někdo jiný za RP začal informovat o činnosti RP, aby to nevypadalo jako, že nic neděláte. Protože ne každý ví jak jste a kdo z vás je aktivní a kam všude například LČ jezdí a o čem všem jedná.
Jak můžeme požadovat transparentní informování o činnosti/nečinnosti od vedoucích Krajských sdružení a vedoucích komisí a odborů, když o své činnosti a v jiných věcech nečinnosti, neinformuje ani RV ani RP ani KK ani RK.