Odvolani a neodvolavani???

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátoři: Administrativní odbor, Předsedající

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Ivan.Hruza
Člen KS Praha
Příspěvky: 231
Registrován: 02 srp 2014, 12:06
Profese: Specialista na kybernetickou bezpečnost
Dal poděkování: 108 poděkování
Dostal poděkování: 282 poděkování

Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Ivan.Hruza »

Tak jako jsem nepouzil mumble od TO, jini do dnesnich dnu nevyuzil stranicke vymozenosti od jinych odboru - napr. FO (podat fakturu, atd.) PO (zajit na skoleni, atd,)... :-) Svuj hlas bych tedy byval prihodil do kolonky "Zdrzel se" - alespon do chvile, nez bych si o tom mumble neco zjistil, anebo si ho sam vyzkousel. U ostatnich hlasujicich uz to asi tak samozrejme neni...

Kazdopadne stav ankety je dle selskeho rozumu, po vice nez mesici, jasny na prvni pohled. Zato po formalni strance je to dobra schiza... Mate opravdu pocit, ze by takhle melo fungovat i to odvolavani politiku (uredniku, spravcu mumble, vratnych a kdovikoho jeste.)?

Nebo to zavedeme i u soudu?
Nekoho vesele obvinime, pak ho budeme soudit (nekdy ve variante pranyrovani s vulgaritami a dalsimi stredovekymi vymozenostmi) a az nas to prestane bavit, tak se na to proste jen vykasleme a prestaneme se tim zabyvat...
A ten dotycny pak bude jako co???? Viny, neviny, odvolany, neodvolany, nebo spis tak jak se to zrovna bude v danou chvili hodit.
Osobne bych si totiz v takove situace musel pripadat jako, ... , no vlastne bych ani nevedel co, ze?

Pro vysvetlenou pisu v rekci na vlakno ze ktereho bylo oddeleno OFF TOPIC flame, ktere zazehl jiz sam navrhovatel na prvnim screenu
zvlastni-zaznamy-f523/odvolani-b-hruzov ... 29105.html
a paralelne probehnuvsi
clenske-ankety-f637/odvolani-p-bajgara- ... 29108.html

Jsem nenormalni ja, nebo ten system? :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Hruza za příspěvky (celkem 3):
Robert.Magni, Barbora.Hruzova, Roman.Kucera
“For every complex problem there is an answer that is clear, simple, and wrong.”
H. L. Mencken
anonym2064
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7040
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Dal poděkování: 9164 poděkování
Dostal poděkování: 9447 poděkování

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od anonym2064 »

A přitom zásada je tak jednoduchá. Právo odvolávat má ten, kdo má právo volit. Pokud jde o funkce na které je někdo někým dosazen pak je nutné tlačit na dosaditele. Nástroje máme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym2064 za příspěvek:
Petr.Bajgar
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Příspěvky: 5808
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 23330 poděkování
Dostal poděkování: 4753 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Robert.Magni »

Je to nedomyšlený.Hlasování na nekonečno
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvek:
Barbora.Hruzova

Robert Magni
zabzicek@gmail.com
799796575
Nelíbí se vám moje názory ? Tak vypadněte na bar !
Roger Waters, Praha 2023

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Vedoucí resortního týmu
Příspěvky: 26608
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37386 poděkování
Dostal poděkování: 30856 poděkování

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Hlasování není na nekonečno, volební období někdy končí.

Jdu tohle vlákno přemístit do vnitrostranické, když nemá anketu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Frantisek.Navrkal

Profil, Vedoucí AO; člen KaS; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5092 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Členský podnět není hlasování CF. Je to něco jako petice - až když má dostatečný počet "podpisů" - hlasů pro, tak je svoláno jednání CF k odvolání. Je celá řada důvodů proč nezavádět časové omezení pro členský podnět.

Kdyby ve vlákně ke svolání jednání CF k odvolání vedoucí PO lidé hlasovali pro, po chvíli by bylo jednání CF, kde by se fakticky rozhodovalo o odvolání a následně by se dotyční v jednání CF proti/zdrželi se a věc by se uzavřela do doby, než někdo založí další podnět. Nicméně - jakkoliv nemám nic proti stávajícímu vedení PO - není náplní činnosti PO mj. osvětlovat členům jak fungují mechanismy vnitrostranické demokracie?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Alexandr.Mansurov píše:Členský podnět není hlasování CF. Je to něco jako petice - až když má dostatečný počet "podpisů" - hlasů pro, tak je svoláno jednání CF k odvolání. Je celá řada důvodů proč nezavádět časové omezení pro členský podnět.

Kdyby ve vlákně ke svolání jednání CF k odvolání vedoucí PO lidé hlasovali pro, po chvíli by bylo jednání CF, kde by se fakticky rozhodovalo o odvolání a následně by se dotyční v jednání CF proti/zdrželi se a věc by se uzavřela do doby, než někdo založí další podnět. Nicméně - jakkoliv nemám nic proti stávajícímu vedení PO - není náplní činnosti PO mj. osvětlovat členům jak fungují mechanismy vnitrostranické demokracie?
Je celá řada důvodů proč nezavádět časové omezení pro podnět k odvolání z funkce? Neznám ani jeden. Myslíš si, že člověk, který dobrovolně a bez jakýchkoliv výhod přijme neplacenou funkci, které věnuje svůj volný čas a úsilí bude lépe a s ještě větším nadšením pracovat s mečem nad hlavou? Z vlastní zkušenosti ti můžu říct, že to tak není. Každý blbec může založit nekonečné vlákno na odvolání a bavit se tím, jak dobrovolník postupně ztrácí motivaci a chuť cokoliv dělat. Je pro mě dost hořké poznání, že u Pirátů je lepší nedělat nic a jen kritizovat, než přijmout funkci a pak snášet nekonečné urážky od lidí, kteří sami nedělají nic, jen sedí u počítače a zakládají vlákna na odvolávání druhých.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 4):
Robert.Magni, Roman.Kucera, Karel.Rada, Michal.Havranek
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6867 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Alexandr.Mansurov píše:...náplní činnosti PO mj. osvětlovat členům jak fungují mechanismy vnitrostranické demokracie?

Bylo by absurdní i když ne nemožné, kdyby tyto "Principy" zkoušel vysvětlovat někdo kdo demokracii a její principy naprosto nechápe a od počátku agresivně odmítá :!:

Problém s tím jestli se mají zodpovídat volení voličům, nebo voliči voleným rádoby nedotknutelným máme nejen v Pirátské straně a nejen v Česku.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
BAN za porušování pravidel
Příspěvky: 15317
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9850 poděkování
Dostal poděkování: 18163 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Roman.Kucera »

Zavést limity pro odvolávačky se snažím už dýl než rok. Důvod chápou všichni, kteří něco dělají, ale jelikož jich je menšina, nemá šanci to projít, přesila budižkničemů je na fóru drtivá.
Přectava, že odvolávací podnět je něco jako "petice" je úplně směšná. Je to tak debilní analogie, že nestojí ani za vyvracení.
A právě jsem se rozhodl, že až uvidím Bajgara v reálu, už ho nebudu jen tiše trpět. On si slušnost vykládá jako slabost.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Barbora.Hruzova, Robert.Magni
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2903
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3400 poděkování

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Michal.Ketner »

Roman.Kucera píše:Zavést limity pro odvolávačky se snažím už dýl než rok. Důvod chápou všichni, kteří něco dělají, ale jelikož jich je menšina, nemá šanci to projít, přesila budižkničemů je na fóru drtivá.
Přectava, že odvolávací podnět je něco jako "petice" je úplně směšná. Je to tak debilní analogie, že nestojí ani za vyvracení.
A právě jsem se rozhodl, že až uvidím Bajgara v reálu, už ho nebudu jen tiše trpět. On si slušnost vykládá jako slabost.
výčet :fet:

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolani a neodvolavani???

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Vojtech.Pikal píše:Hlasování není na nekonečno, volební období někdy končí.

Jdu tohle vlákno přemístit do vnitrostranické, když nemá anketu.
Jasně, zvolením do dobrovolné funkce se automaticky z každého normálního člověka stává podezřelý nedotknutelný a netransparentní nadřazený padouch, kterého je třeba až do konce jeho volebního období neustále urážet a udržovat v nejistotě vláknem s odvolávací anketou, aby se alespoň trochu vyrovnalo to množství peněz a výhod, které z titulu své funkce má :lol: . Aby byl podle hesla Franty Kocórka - "Furt ve střehu!"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Michal.Havranek
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“