Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví :)

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Skolstvi

Uživatelský avatar
Josef.Janu
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví :)

Příspěvek od Josef.Janu »

Přicházím s pokusem o sondu do duše Pirátstva a když máme to pořadatelství MS, tak vyzkoušíme doslova a do písmene "tenký led" (na těch zimácích je to opravdu jen vrstvička 5-7 cm).
Takže k otázce: Co si kluci (na zamrzlé louži) zaslouží? ...
1. začneme asi zázemím ... je nutno provozovat sporty, které v podstatě u nás po několik posledních let nelze provozovat jinde, než ve zcela specializovaných halách?
2. pokračujeme provozem ... nakolik by si každý hokejista měl zaplatit své klouzání?
3. odměny ... kdo a proč by měl mít možnost si sportem vydělat?
Využiji výhodu výkopu:
ad.1 ... Patřím k těm, kteří se rádi na sport podívají a rádi si zafandí ... ale nejedná se pouze o rozmařilost? Je toto opravdu jeden z mála způsobů (vedle přírodních katastrof), jak si uvědomit, že patřím k větší skupině (národ) a mám možnost společně sdílet radost i smutek?
ad.2 ... zde se mi již odpovědi dostalo a líbí se mi pojem "socializace nákladů a privatizace zisků" = každá zájmová skupina (v tomto případě hokejisté) by si měla zřídit na veřejných rozpočtech nezávislé financování, kdy profesionální sport musí vygenerovat tolik peněz, aby si mohl vychovat další "slípky snášející zlatá vejce", které budou koloběh udržovat při životě a důsledně zakázat sponzorování firmám se státním, krajským, městským a obecním podílem ... ty by měli sponzorovat čistě provoz státu, případně zajistit dostatek prostředků pro "základní příjem" každého občana a ten ať už si rozhodne sám co podpoří.
ad.3. ... vydělávat by si asi měl jen ten o jehož práci (výkon) je zájem i bez dotovaného provozu z veřejných rozpočtů + technické a logistické zázemí pro masový sport a sportování mládeže (i když i zde je otázka kdo rozhodne co a jak preferovat).
...
Otázka pod čarou: co klukům přejeme? ... Za mne je to: minimum zranění, hezkej hokej, spokojený fanoušky a Jardovi na rozlučku s reprezentací placku :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Janu za příspěvky (celkem 7):
Mikulas.Peksa, Michaela.Schwarzova, Pavel.Moravec, David.Michal, Alexandr.Mansurov, Daniela.Bila, Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
Milos.Zmeskal
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 976
Registrován: 11 črc 2012, 21:31
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 986 poděkování
Dostal poděkování: 952 poděkování

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Milos.Zmeskal »

V podstatě nemám co bych dodal. Socializace nákladů a privatizace zisků se mi také nelíbí.
"Společnost mě nenávidí a já nenávidím ji. Její pravidla mě omezují, hodlám je porušit." James Cole
XOLK! XOLK! XOLK!

OFFTOPIC
73I 464 9IO
fb.com/milhauzz18
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Republikový výbor
Příspěvky: 4046
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2917 poděkování
Dostal poděkování: 5340 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Martin.Smida »

"chléb a hry" - léty prověřená politická strategie.
jinak pochopitelně souhlasím...

zajímavé je také srovnání sportu a kultury.
rozdíl mezi sportem a uměním je ten, že špičkový a kvalitní sport si na sebe vydělá, teoreticky tak může dotovat práci s mládeží,
zatímco špičkové umění (hudba, divadlo, výtvarné apod.) je vpodstatě menšinová záležitost a potřebuje dotace a naopak vydělává umění povrchní a komerční, tzv šoubyznys. to jen takové zamyšlení...

jinak samozřejmě naskakuju na vlnu nárazového vlastenectví a "kdo neskáče, není Čech" :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvek:
Ales.Sura
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já jim přeju Jardův hetryk ve finále, nic dalšího k tomu, buďme skromní!
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Michal.Horak »

To je taková snůška demagogií a nesmyslů, že jsem původně nechtěl ani reagovat, ale nakonec mi to nedalo.
Celkem nechápu co si představujete pod pojmem " generovat zisk " , protože jediný opravdu hmatatelný čistý zisk, který jsou sportovci schopni vygenerovat je vstupné, to jsou opravdu jediné peníze, které vyprodukují tím, že sportují, což jsou samozřejmě částky vzhledem k nákladům směšné. Ještě abyste mě nechytali za slovo, tak když nějaký top sportovec propůjčí ksicht do reklamy, ale o tom asi není řeč.
Pokud jsi postižený tím, že karlovarská radnice kvůli udržení extraligy nemá peníze na nic jiného, tak to laskavě negeneralizuj na celou republiku a hlavně né na všechny sporty!
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Zdenek.Stepanek
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 3524
Registrován: 25 črc 2009, 22:46
Profese: IT Expert
Bydliště: Varnsdorf
Dal poděkování: 1482 poděkování
Dostal poděkování: 3055 poděkování

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Zdenek.Stepanek »

Já jim přeju, aby měli tak vysokej plat, aby si každej z nich mohl dovolit koupit si vlastní puk a nemuseli se honit za jednim.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Stepanek za příspěvky (celkem 4):
Marek.Necada, Ales.Jakl, Mikulas.Peksa, Ales.Sura
Nerušit, porušuju kopírovací monopol EMI Music...

Zdeněk Štěpánek, 774 415 269
„Stát vypíše nové daně, - Čech se bude dříti na ně,
Neb mu brání mozku lenost - vidět svoji zotročenost..“
F. Gellner
Uživatelský avatar
Josef.Janu
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 383
Registrován: 04 lis 2014, 15:49
Profese: stavař projektant
Bydliště: Karlovy Vary - Tuhnice
Dal poděkování: 206 poděkování
Dostal poděkování: 528 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Josef.Janu »

Děkuji za reakce,
samozřejmě, že mne nejvíce zaujal Michal a popravdě si nejsem jist, jaká reakce je nyní z mé strany vhodná. Každopádně se těším až se osobně potkáme, kolem Písku docela jezdím. Z Tvých příspěvků jsem (snad správně) pochopil, že patříš k těm, kteří se snaží (a úspěšně) starat o amatérský sport a jeho budoucnost v naší zlenivělé společnosti. Protože se o něco podobného snažím i já, tak mne docela zajímá co Tě přimělo takto reagovat. Každopádně toto fórum není stavěné na postupné a poklidné vyjasňování.
...
Ale přeci jen, abych se zcela alibisticky nevyhnul alespoň částečné odpovědi: generování zisků v rovině profi sportu (a o něj tu prvoplánově šlo) není postavené jen na prodeji vstupenek, ale hlavně na platbách za hráče (přestupy, jednotlivé platy), dále prodej televizních práv i ta reklama, jak pro klub, tak i jednotlivé hráče a proč z tohoto "koláče" "neukrajovat" na výchovu dalších generací. A varské extraligové hokejisty si beru za příklad, který mám možnost osobně znát ... nic víc, nic míň.
Z prosluněných Varů zdraví Pepík :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Josef.Janu za příspěvek:
Vaclav.Fortik
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Přesně,
u vrcholových sportovců si dovedu představit drobný poplatek (řádově procento?) za přestup/z reklamních práv přímo do klubů, které se o sportovce starali jako dítě - sportovcem vygenerované peníze budou rozděleny dle roků, které (dle registrace) strávil v tom kterém oddílu. V některých sportech to bude hodně peněz, v jiných málo, ale zhruba to bude kopírovat jak popularitu, tak ekonomické toky kolem daného sportu.
Uživatelský avatar
Michal.Horak
Předseda/předsedkyně místního sdružení
Příspěvky: 922
Registrován: 29 říj 2013, 17:57
Profese: IT (database & system administrator)
Bydliště: Písek
Dal poděkování: 257 poděkování
Dostal poděkování: 779 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Michal.Horak »

Ale o tom to právě je, pravidla nebo postupy, které se zde snažíte obhájit, mohou platit pro sporty, které ty sponsory a televize, kterým lze prodat ta práva, dokážou přitáhnout. A to je fotbal, hokej a docela se teď marketingové daří basketu, samozřejmě neřešim individuální sporty tenis apod., protože v tom se moc nevyznám. Ale zpět ke kolektivním, osobně jsem bafuňářem u ženský házený, ta rozhodně mezi sponsorama za trhák neplatí, dokonce , když chce Český svaz házené přímý přenos z kvalifikace ženského nároďáku na MS , tak těm "takysportovcům" z ČT sport musí sám zaplatit! Jinak by tady nikdo nikdy už házenou v TV neviděl, protože Ti zmetci uznávají pouze koláče sledovanosti a to jim kromě fotbalu a hokeje jiný sport nevytrhne.
Takže jsme u jádra pudla, mají veškeré sporty , kvůli kterým neskáčou tisícihlavé davy na náměstích a tudíž nejsou až tak zajímavé pro sponsory, na vrcholné úrovni chcípnout anebo je zachránit z veřejných financí samospráv?
Chceme , aby kvůli dodržování nesmyslného liberalismu "neviditelné ruky trhu" nám tady zbyl akorát fotbal a hokej, protože ti jediný na trhu obstojí?
Já jsem reagoval trochu podrážděně, protože jste při svých úvahách vycházeli čistě z ohledu těch marketinkově úspěšných sportů, ale co ti méně úspěšní nebo přímo neúspěšní , ztrácí nárok na existenci anebo alespoň na existenci na vrcholové profi úrovni?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Horak za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Předseda Piráti Písecko
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Administrativní odbor
Příspěvky: 3425
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9678 poděkování
Dostal poděkování: 6754 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co si zaslouží "naši zlatí hoši"? ... tentokrát hokejoví

Příspěvek od Marek.Necada »

Podporu amatérského sportu chápu, tam je jasný veřejný zájem. Ale pořád nerozumím tomu, proč by měl stát dotovat jakýkoliv sport „na vrcholové profi úrovni“.
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Odpovědět

Zpět na „Volnočasové aktivity“