Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/15

Kontrolní komise je kontrolním orgánem strany, dohlíží na hospodaření a dodržování předpisů a vyšetřuje stížnosti na jejich porušení, které předává rozhodčí komisi.
Pravidla fóra
  • Sem vkládejte připomínky k činnosti kontrolní komise. Ke každému podnětu založte nové téma.
  • Prostřednictvím tohoto fóra také můžete podat oficiální stížnost kontrolní komisi.
  • Na dotazy a podněty odpovídají dobrovolníci, buďte prosím ohleduplní. Svá podání pište slušně a požadavky formulujte dostatečně určitě.
  • Místo odkazů do jiných fór citujte celé texty, protože lidé mají zobrazování některých fór vypnuté.
  • V podatelně se nediskutuje a jakmile bylo podání vyřešeno, téma se zamyká.
Další informace můžete nalézt na následujících místech:
Zamčeno
Uživatelský avatar
Rene.Vanecek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 48
Registrován: 06 lis 2013, 12:28
Bydliště: KLADNO
Dal poděkování: 157 poděkování
Dostal poděkování: 87 poděkování

Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/15

Příspěvek od Rene.Vanecek »

Klára Rychtaříková odcizila v mé provozovně 10000,-Kč. Peníze byly vybrány na pohřeb našeho kamaráda Luboše Schindlera .
Klára Rychtaříková se mi sama nabídla,že peníze odnese matce zemřelého kamaráda. Peníze k matce nedorazily, od února to jsou tři měsíce a doposud by tak zůstalo,kdyby David Malý(dřívější můj zaměstnanec) nezavolal matce zesnulého kamaráda.
Na otázku, kde jsou peníze, odpověděla Klára Rychtaříková, že je poslala a nechala mě v tomto domnění.
Osobně jsem se přesvědčil,že to tak není.Klára Rychtaříková se pak přiznala ,že je použila pro osobní prospěch a slíbila ,že je vrátí matce zesnulého.To udělala někdy minulý týden,kdy jí byla nabídnuta půjčka od Michala Metelky(nájemce mé restaurace),aby tak předešel velké ostudě,která by pak padla na celou restauraci Pohoda.
Na sbírku se totiž skládali všichni kamarádi Luboše a sledují,jak celá kauza dopadne.Při předávce peněz řekla matka Kláře Rychtaříkové,že se nestydí!!
Pro mě je tento čin neslučitelný s mým pirátským přesvědčením a myslím,že i se stanovy a navrhuji vyloučení ze strany.
Po této zkušenosti,jsem zjistil,že Klára Rychtaříková se potýká s dluhy dlouhodobě.
No a na závěr jedno konstatování.Kdyby David Malý nezavolal matce zesnulého,pravděpodobně by nikdo nic nevěděl a nezjistil.
Svědci: Michal Metelka
Vít Konečný
René Vaněček
p. Schindlerová
Miroslav Vršek
Alena Vaněčková
Eva Novosibilská
Vlastimil Fučík
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rene.Vanecek za příspěvky (celkem 2):
Roman.Kucera, Barbora.Hruzova
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2447
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Zásadní porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkov

Příspěvek od Jan.Novak »

Za KK beru na vědomí, založím poradní vlákno, aby sme se mohli poradit ve všech potřebných ohledech.

EDIT: Pro přiřazení značky bylo třeba zkrátit jméno vlákna (maximální počet znaků), umazal jsem tedy slovíčko "Zásadní" na začátku.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Rene.Vanecek

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Vážená kontrolní komise,na začátku mého sdělení bych ráda uvedla, že tento spor dle mého názoru nikterak nesouvisí se stranou, jde pouze o osobní problém mezi dvěma zúčastněnými, proto se omlouvám, že se tímto musíte zaobírat a my dva si to nemůžeme vysvětlit jako dva dospělí lidé.

Zúčastněné strany
 - Klára Rychtaříková
- René Vaněček
- David Malý (bývalý zaměstnanec posezení Pohoda)
- Anna Schindlerová (matka zesnulého kamaráda)

14. ledna nám právě na Pohodě zemřel kamarád. Byla založena sbírka, která měla být posléze okamžitě předána matce zesnulého kamaráda.Přes jiné osobní spory se tak ale nestalo, a David Malý na Pohodě jako zaměstnanec skončil - i když sbírku on nezaložil, o peníze které v ní byly se celou dobu zajímal a řekl také, že je předá zmiňované paní Schindlerové. Na začátku unora ale David na Pohodě skončil, měl si vzít všechny osobní věci - dle nařízení Reného Vaněčka, jen peníze si bohužel vzít zapomněl. René Vaněček si je ze skladu vzal a řekl, že mu je vrátí až ve chvíli, kdy budou dluhy mezi Davidem a Reném srovnány. David mi ale několikrát denně volal, že už je domluven s maminkou kamaráda, která už s penězi počítá, že je mám od Reného Vaněčka vzít, a podobně. Požádala jsem tedy Reného, jestli mi peníze vydá. Bez problému tak učinil, já volala mamince zesnulého kamaráda, že bychom se tedy měly sejít, a ona řekla, že s nikým na ničem domluvená nebyla, že o žádných penězích neví, a že žádné peníze přijmout nechce. Podotýkám, že toto se odehrávalo měsíc po jeho smrti, kdy měly být peníze dávno předány, a nemusela jsem se do toho interesovat já. S paní Schindlerovou jsem se v mezidobí několikrát přátelsky sešla, nebyl mezi námi nijaký konflikt. Peníze stále přijmout nechtěla, protože si to nepřál její manžel a rodina - ale domluvily jsme se, že by se to dalo vyřešit takovým způsobem, že až půjde na hřbitov řešit pomník, půjdu s ní, a peníze na to přidám. Čekala jsem tedy, kdy se mi ozve, abychom tam došly - zavolala po několika týdnech, že mi chtěla pouze říct, že na hřbitově už je hotový pomníček, a že by byla ráda, kdybych se tam zašla podívat a zapálit svíčku. Byla jsem zaskočena, protože jsem sama 
netušila, že se plány opět změnily. Zeptala jsem se tedy, co s těmi penězi, a ona mi opět zopakovala, že je přijmout nechtějí.
 Dostaňme se tedy k jádru problému. Před sedmi lety jsem se zadlužila, chybělo mi zaplatit posledních 12 000,- korun, člověk, kterému jsem peníze dlužila mne začal vydírat, a já, v "pudu sebezáchovy" vzala z kelímku, ve kterém jsem ty peníze měla 10 000,-, 2 000,- přidala ze zdrojů vlastních a dluh zaplatila s tím, že do kelímku samozřejmě peníze vrátím, zavolám poté znovu paní Schindlerové, a pokud je stále nebude chtít, odnesu je zpět na Pohodu, čímž problém už nebude na mé straně.Vložil se do toho ale David Malý, který si stál za tím, že ty peníze máme předat okamžitě (jedná se o tři dny po splacení mého dluhu).Řekla jsem, že peníze odešlu, neučinila tak, a po dvou dnech jsem paní Schindlerové volala s tím, jak se věci mají, jaký mám problém a ona se se mnou v naprostém klidu domluvila na tom, že jí peníze tedy předám - že si mám určit v jakých splátkách se mi to hodí. Navrhla jsem tedy splátky dvě, vše jsme si odsouhlasily s tím že to není vůbec žádný problém, a podobně. Peníze jsem zaplatila několik dní potom, celkovou částku 10 000,-. Nemyslím si, že je důležité, kdo mi finanční prostředky poskytl a zda jsem někdy měla dluh u někoho jiného.
Uživatelský avatar
Jan.Novak
Republikový výbor
Příspěvky: 2447
Registrován: 22 čer 2010, 19:12
Profese: Politolog, Historik
Bydliště: Týn nad Vltavou
Dal poděkování: 4042 poděkování
Dostal poděkování: 2936 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Jan.Novak »

(Nejsem zpravodaj, ale stejně se zeptám): Píšeš, že paní Schindlerová peníze nechtěla, proč pak "z ničehonic" otočila? Popravdě to nedává úplně smysl.

OFFTOPICBez nějaké snahy výpadu vůči Tobě - v případě, že by bylo tvrzení protistrany pravdivé. Tedy, že jsi peníze prostě vzala a až když se na to přišlo, tak jsi je vrátila - strany by se to týkalo. Mohlo by to poměrně úspěšně poškozovat pověst.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jan.Novak za příspěvek:
Tobias.Esner

Člen RV za JčK
Předseda kontrolního výboru zastupitelstva Jihočeského kraje
Zastupitel města Týn nad Vltavou

Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Tohle by KK neměla vůbec řešit, doporučuji odložit.

Není jak ověřit Reného či Klářino tvrzení, pokud existuje podezření, že došlo k majetkové újmě (těch 10 klacků), musí to řešit PČR, ne kontrolní orgán politické strany, do jehož působnosti to ani omylem nespadá.
Author Sensei Tyrant Pervert
Klara.Rychtarikova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 107
Registrován: 11 zář 2014, 10:03
Profese: student
Bydliště: Kadaň
Dal poděkování: 64 poděkování
Dostal poděkování: 73 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Klara.Rychtarikova »

Jan.Novak píše:(Nejsem zpravodaj, ale stejně se zeptám): Píšeš, že paní Schindlerová peníze nechtěla, proč pak "z ničehonic" otočila? Popravdě to nedává úplně smysl.

OFFTOPICBez nějaké snahy výpadu vůči Tobě - v případě, že by bylo tvrzení protistrany pravdivé. Tedy, že jsi peníze prostě vzala a až když se na to přišlo, tak jsi je vrátila - strany by se to týkalo. Mohlo by to poměrně úspěšně poškozovat pověst.
Donutil jí k tomu David. Peníze chce věnovat na koncert ve výše zmiňované hospodě, jinak peníze využít nechce. Stále sii stojím za tím, že je to do extrému dotažený osobní spor.
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15276
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9834 poděkování
Dostal poděkování: 18137 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Roman.Kucera »

Když někdo udělá jakoukoliv sbírku, třeba i v hospodě, je povinován nejen vůči osobě, na kterou se vybíralo, ale vůči VŠEM dárcům. Pokud obdarovaná dar odmítla, měli se kontaktovat dárci a být jim nabídnuto vrácení. Ne si zaplatit soukromý dluh.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 5):
Homo.Pyratus, Barbora.Hruzova, Robert.Magni, Rene.Vanecek, Petr.Jedelsky
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Homo.Pyratus »

jj v usteckem kraji maji hodne plevele.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Rene.Vanecek
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Michal.Ketner »

Homo Pyratus píše:jj ve strane je hodne plevele.-)))
to i prodejnejch kurvicek, pasacku a lidi co resej osoby a ne principy , taky tech co jinejm rikaj co by jiny mel byt a jak by mel vypadat podle jejich obrazu,
ale to stale neni problem strany.

ja jsem nad tim premyslel a nejak tak je to vhodne , tohle je jen obraz spolecnosti, takze pokud opravdu chceme zmenit dogma ze lidi tu nejsou pro stat ale stat pro lidi , tak bychom clenstvi nemeli nejak omezovat, protoze v principu bychom meli byt radi ze uz se dalsi clovek nadchnul k tomu byt obcancky cini a menit svet kolem sebe veci, to mi prijde jako nejlepsi forma k ceste k prime demokracii

samozrejme jsou tu principy ktere by mel dodrzovat kazdy clen protoze s nima souhlasil, pri vstupu protoze podepsal tohle ,,souhlasí s programovými cíli Pirátů a zaváže se je podporovat" ,ale stale je tu ta vec ze i to muze zmenit pokud najde zapalenou skupinu lidi , kteri budou sdilet jeho nazor, ze by se strana mela vyvijet takto
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Michal.Schmidt

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Homo.Pyratus
Příspěvky: 2403
Registrován: 09 led 2013, 12:19
Profese: Pyratství
Dal poděkování: 3025 poděkování
Dostal poděkování: 1008 poděkování

Re: Porušení dobrého jména strany Klárou Rychtaříkovou KK 3/

Příspěvek od Homo.Pyratus »

kdyz se nadchnes, muzes podporovat stranu i jako priznivec.-)))
ja jsem to delal a po tom co zas nejsem clenem to delam zas.-)))
clenstvi by nemelo byt dulezite pro cloveka, ktery se s totoznil s programem.-)))
pravda vitezi.-) zbavte se iluze, vsichni jsme pirati.-)
pravdu ma jenom bouchacka.-)))
Tito uživatelé poděkovali autorovi Homo.Pyratus za příspěvek:
Rene.Vanecek
Zamčeno

Zpět na „Podatelna kontrolní komise“