Zdravotní pojišťovny

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.


Moderátoři: Administrativní odbor, Mediální odbor, Financni tym, Zahraniční odbor, Garanti, Rada resortních týmů - členové

Pravidla fóra

Pirátská strana všechny informace zveřejňuje, včetně transparentních účtů, transparentního hospodaření. A to samé chceme prosadit u státu. Na otázky odpovídají členové a příznivci strany.

Bára.Vávrová
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 12
Registrován: 08 srp 2014, 15:09
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Bára.Vávrová »

Bohužel nemám ponětí, kam jinam se obrátit se svým dotazem než na Vás. Zjistila jsem, že VZP podporuje velmi pochybné preventivní programy, konkrétně se jedná o program S kojenci proti obezitě, kdy je v podstatě podporována jedna soukromá firma, kterou vlastní dva lékaři (manželé) a program vykazuje minimální činnost, o kvalitě nemluvě. Jedná se o firmu Medical Access Solutions, s.r.o. Už dříve jsem si všimla podobného pochybného programu proti poruchám příjmu potravy, kde na jejich stránkách byla například kalkulačka BMI, která počítala úplně špatně a možná to zní normálnímu člověku směšně, ale ty holky z toho byly dost špatné a přišlo mi to vyloženě nebezpečné, také šlo o podporu jednoho konkrétního lékaře. Stejně tak nebezpečné mi přišly rady o tom, že matky nemají své děti kojit apod. Nejsem lékař, ale mluvila jsem o tom s několika znalejšími lidmi, kteří mi to potvrdili. Zajímalo by mě, kde se dá a jakou cestou najít nějaké informace o tom, kdo za tím stojí a kolik to vlastně VZP potažmo daňové poplatníky stojí? A dá se to vůbec nějak řešit? Pan doktor se o tom se mnou samozřejmě odmítl bavit a na FB stránkách projektu mě zablokoval.
Bára.Vávrová
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 12
Registrován: 08 srp 2014, 15:09
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Bára.Vávrová »

Od pojišťovny mi odmítli podat detailnější informace, protože: "děkujeme za Váš podnět, který jste označila jako žádost podle zákona č. 106/199 Sb. Vaše žádost však nesplňuje formální náležitosti pro podání žádosti ve smyslu uvedeného zákona." Poradí někdo?
Vaclav.Fortik
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2094
Registrován: 02 črc 2009, 22:39
Profese: manager
Dal poděkování: 4026 poděkování
Dostal poděkování: 3796 poděkování

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Vaclav.Fortik »

Od boku to vypadá na malou domů, kterou hraje VZP (resp. asi nějaký dobře postavený úředník) a jednotliví lékaři s kontakty, jde nejspíš o vyvádění peněz z VZP dle vtipu:

Zavíračka v hospodě a číšník počítá hostovi (značně podroušenému) útratu.
3 panáky bechera 126 Kč, 6 piv 115 Kč, guláš 86 kč, když to půjde 68 Kč, 4 rohlíky 8 kč
Host ho zarazí a říká - co je prosím to když to půjde?
Číšník bez mrknutí oka škrtá položku když to půjde - hm tak to nejde, celkem to dělá ...

Tedy jste narazila na situaci, když to půjde. Sice bych mohl radit obrátit se na kontrolní orgány VZP (dozorčí rada?), popř. NKU, ale odhadem vnitřní kontrolní orgány to nechají vyhnít (neb jsou v tom namočené taky) a NKÚ sice prokáže, že máte pravdu, pojmenuje viníky i škodu, ale nic víc se nestane. Tím Vás nechci odradit od aktivity, ale skutečně účinná rada zní volte v příštích volbách Piráty - i jen z pár měsíců v komunálních pozicích jasně dokazují, že jsou jediní, kteří myslí otevřenost, neplýtvání veřejných prostředků ... vážně :).
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Můžete sem překopírovat ten dotaz co jste posílala podle 106ky?
Doplníme nějaké náležitosti a třeba to půjde.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Bára.Vávrová
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 12
Registrován: 08 srp 2014, 15:09
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Bára.Vávrová »

"podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím žádám o poskytnutí informací týkajících se preventivního programu "S kojenci proti obezitě", především výše finančních prostředků, jejich použití a komu byly poskytnuty." a jen podpis. Našla jsem na nějakých stránkách, že by to mělo stačit, tak asi ne... (Bohužel nevím, co konkrétně žádat, VZP např. píše, že prostředky poskytuje jen neziskovým organizacím. A taky je otázka, zda proběhlo nějaké "výběrové řízení" a je tam pár dalších věcí, ale to by bylo asi lepší řešit přes poštu.)
Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26224
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37004 poděkování
Dostal poděkování: 30168 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

"Do žádosti uveďte název a adresu úřadu, po kterém informace žádáte."
"Žádost podávaná fyzickou osobou (tedy člověkem, nikoli firmou) by měla obsahovat také její jméno, příjmení, datum narození a adresu místa trvalého pobytu. Můžete uvést i adresu pro doručování, pokud je jiná než adresa vašeho trvalého pobytu nebo aktuálního bydliště. Adresou pro doručování může být také e-mailová adresa."

http://www.otevrenaspolecnost.cz/pravo- ... -informaci

Zkuste to znovu. Emailem.

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Republikový výbor
Příspěvky: 5262
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 7653 poděkování
Dostal poděkování: 8840 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Dival jsem se na to a vypada to na pouhou propagacni osvetovou cinnost. To samo o sobe nemusi byt nic spatneho, zalezi kolik do toho VZP investovala a jestli si ty vlozene penize kontroluje. Uprime rikam, ze pokud je to v radu desetitisicu, tak to nikdo resit nebude, proste jen byl vybran nejaky fond na takove akce urceny. Medasol je tam jen partner, garantem je MUDr. Zlatko Marinov z Motola, cili v tom az takovy problem na prvni pohled nevidim, sice ho neznam, ale odborne publikacne aktivni je. Navic projekt v unoru skoncil, jestli tomu dobre rozumim.
Zkuste pozadat o ty informace spravnym zpusobem, jak vam doporucuje Vojta a uvidite, co z toho vyctete.

Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
exJunior clen KK.
Podporuji myšlenky Renesance Pirátů. web | forum | zulip

Bára.Vávrová
Příznivec Pirátů – Praha
Příspěvky: 12
Registrován: 08 srp 2014, 15:09
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 6 poděkování
Dostal poděkování: 17 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zdravotní pojišťovny

Příspěvek od Bára.Vávrová »

Děkuju za informace, snad jim to tedy takto bude stačit, ale pošlu to asi raději doporučeným dopisem. Za prvé ta jeho doporučení jdou proti doporučení WHO a dalším viz. http://www.pediatriepropraxi.cz/pdfs/ped/2013/06/18.pdf za druhé i na stránkách VZP je napsané, komu se tyto dotace mohou poskytnout a jedná se jen o ústavy či neziskové organizace a už to běží několikátým rokem a plus k tomu dostal dotace od MZ...
Odpovědět

Zpět na „Otevřený stát“