Participativní rozpočtování - PaRo

Moderátoři: Předsedající, KoKS Liberecký kraj, PKS Liberecký kraj, Odbor LbK - administrativni

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

[quote="Jan.Kohler"]Podal jsem dvě přihlášky na PaRo...termín je 23.7.2015

Paf 2015 - multižánr, hudba, workshopy, přehrada atd.
http://www.pirati.cz/fo/rozpocty/partic ... _fest_2015
Řešitel: Jan Kohler
Kontrolor: Jan Lehký


Štrojsa není člen - změň to v přihlášce!

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Jan.Kohler píše:Podal jsem dvě přihlášky na PaRo...termín je 23.7.2015

Paf 2015 - multižánr, hudba, workshopy, přehrada atd.
http://www.pirati.cz/fo/rozpocty/partic ... _fest_2015
Řešitel: Jan Kohler
Kontrolor: Jan Lehký
Štrojsa není člen - uprav to v žádosti!

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Oba projekty uspěli, díky všem. :)

Bobovka 5400Kč
post406973.html#p406973

Přehrada Art Fest PAF 2015 7000Kč
post406974.html#p406974

Zjišťuji, co dál, jakmile budu vědět, tak zde budu informovat v rámci celozávodního vzdělávání. Pravděpodobně čekám jako řešitel na uzavření/podepsání smlouvy a následné založení rozpočtové položky k čerpání financí.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Díky všem, kteří překonali moribundus a dali své hlasy na dobrou věc:-)

Bobovka (garant Mára Forster/J. Kohler):
Na akci ani jediná zmínka o Pirátech.
Musíme domluvit profinancování (např. úpravy na trati), případně zmínku mezi sponzory a my sami si dáme (naše) záběry z akce na web.
Rád bych zopakoval námluvy s Tanvaldem a Desnou - pokud je skutečný zájem. Naše pomoc musí být vidět, na tajné dobré skutky máme každý dost púrostoru v soukromí, politika vyžaduje zveřejňování (určitě nevolám po vlajkách a pirátském logu na každém stromu, ale...)

Art Fest (garant Jan Lehký/J. Kohler):
Učinit opatření, aby to nedopadlo stejně jako na Bobovce.

Každopádně pozitivní je, že se podařilo zburcovat členy a odhlasovat dva projekty - velký dík Honzovi Kohlerovi!

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:Díky všem, kteří překonali moribundus a dali své hlasy na dobrou věc:-)

Bobovka (garant Mára Forster/J. Kohler):
Na akci ani jediná zmínka o Pirátech.
Musíme domluvit profinancování (např. úpravy na trati), případně zmínku mezi sponzory a my sami si dáme (naše) záběry z akce na web.
Rád bych zopakoval námluvy s Tanvaldem a Desnou - pokud je skutečný zájem. Naše pomoc musí být vidět, na tajné dobré skutky máme každý dost púrostoru v soukromí, politika vyžaduje zveřejňování (určitě nevolám po vlajkách a pirátském logu na každém stromu, ale...)
Primárně jsme to hrál na výstupy, tak doufám, že máme ten průjezd trati s pirátskou vlajkou....
A obecně tam ta vlajka mohla vlát a být vidět v záběrech....kdekoliv podél trati, jen si šikovně stoupat do záběrů... :)
A pokud chcete aktivní reklamu, tak to je třeba dohodnout předem , tedy včas dopředu, jasně s pořadateli a pohlídat si to......nechci se vymlouvat, že jsem tady nebyl, ale znám to z vlastní zkušenosti, že nás taky občas opomínali vyhlašovat jako sponzory...
Ondrej.Kolek píše: Art Fest (garant Jan Lehký/J. Kohler):
Učinit opatření, aby to nedopadlo stejně jako na Bobovce.

Každopádně pozitivní je, že se podařilo zburcovat členy a odhlasovat dva projekty - velký dík Honzovi Kohlerovi!
Toto ať Mončič dohodne s Fireshow, klidně si tam postavme stánek, pokud nebudou mít nic proti politickému stánku, jako že pravděpodobně by nemusel být odpor,, jen to třeba zaměřit na svobodnou hudbu, ale to tam musí někdo fundovaný stát a dokázat lidem vysvětlit celý ten marast okolo toho.
Já se z toho zase vyvleču, protože tu nebudu....nějaké promo je u mne, vlajka je na Bobovce, nebo ji má Mára....
Připomínám, že od středy tu již nejsem. a pak si u mne už nic nevyzvednete, ale dovoláte se mi.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Ondrej.Kolek
Příspěvky: 1878
Registrován: 20 pro 2011, 17:05
Profese: chemik (manažer vývoje)
Bydliště: Praha 3
Dal poděkování: 1652 poděkování
Dostal poděkování: 1326 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Ondrej.Kolek »

Stánek nebudeme dělat, ale mám přístup k videzáznamu, Mára má vide i z drona, tak pak vytvoříme krátké video s průřezem akcí, které jsme uspořádali a/nebo sponzorovali...
Takže je potřeba dělat u dalších akcí fotky a video, ať je s čím pracovat.

Hlavně musíme zajistit to profinancování - nemůžeme jen tak do ruky rozdávat prachy, ale musíme vědět, na co se to reálně použilo!

"Podle ovoce poznáte dobrý či špatný strom"

Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Ondrej.Kolek píše:Stánek nebudeme dělat, ale mám přístup k videzáznamu, Mára má vide i z drona, tak pak vytvoříme krátké video s průřezem akcí, které jsme uspořádali a/nebo sponzorovali...
Takže je potřeba dělat u dalších akcí fotky a video, ať je s čím pracovat.

Hlavně musíme zajistit to profinancování - nemůžeme jen tak do ruky rozdávat prachy, ale musíme vědět, na co se to reálně použilo!
Videa OK i s tou retrospektivou, dejme si nějaký termín na toto video, ať máme nějaký bič za sebou, aby se to nedělalo rok :)
Primárně bych ale dělal výstupy z jednotlivých akcí, tedy hlavně z té bobovky,,,,za půl roku už to bude trochu přezrálé....
(sice říkám musíme, ale spíše někdo musí....:)
Ten průjezd bobovky s pirátskou vlajkou tedy není?

O tom profinancování nevím o co jde..... jestli jsou nějaké pochybnosti, tak je sděl, jinak za mne je vše OK, doklady na co to bylo použité jsou,,, to jestli to kluci nejprve zaplatili ze svého klubového nebo soukromého rozpočtu a pak si to dofinancují z podpory je asi technicky jedno...podle mne...

A připravte si tedy nějaké představy na ten PAF co bude v sobotu, abychom pak si po akci zase nesypaly popel na hlavu ohledně proma, resp. výstupů směrem ven k lidem....a to mne napadá co ten krajský web?
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Jen pro info:

jsem v kontaktu s AO, čekám na podpis smlouvy a založení rozpočtové položky.
Od Bobovky i od žonglérů jsem poptal faktury k proplacení.

Zbytek dořeším telefonicky s Márou a Mončičem

Ještě budeme muset udělat nějaké výstupy, zítra mrknu, jestli už nejsou nějaké z těch cyklozávodů, z PAF2015 ještě asi nebudou, ale jelikož bychom měli mít přístup k záznamům z videa, tak můžeme paralelně vedle toho připravit i nějaký vlastní....s větším promo na Piráti
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Rozpočtové položky založeny:

Bobovka:
https://www.pirati.cz/fo/hospodareni201 ... /231152190

PAF:
https://www.pirati.cz/fo/hospodareni201 ... /231152200

O faktury/doklady jsem zažádal jak DH-FR, tak i žongléry...........potvrdili a čekám...až budeme mít, tak budeme podávat žádosti o proplacení.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Participativní rozpočtování - PaRo

Příspěvek od Jan.Kohler »

Kluci z Bobovky už mají ofiko video... je to pirate free,,,, tak snad dokážeme udělat vlastní výstupy s pirátským logem....případně najít fotky (až budou, nebo jestli jste někdo dělal na vlastní přístroje?), kde bude vidět pirátská vlajka....pak nějaký vlastní výstup a TZ....

Video: https://youtu.be/gixxnRpDqfQ

ps.: pirátskou vlajku z Bobovky mám už u sebe

A sejdeme se pravidelně 3. úterý (15.9.2015), do té doby by mělo být vše uzavřené (proplacené, hotové výstupy)... a můžeme vymyslet co budeme dělat dál,,,prázdniny skončili, tak zpátky do práce :)

Co třeba tohle prozkoumat: http://liberec.idnes.cz/turista-jizersk ... zpravy_ddt
Některé turistické trasy v Jizerských horách mohou úplně zmizet. Značkaři Klubu českých turistů totiž vážně uvažují o cíleném zrušení značení a rozcestníků u vybraných cest ve vrcholových partiích hor. Zápolí s nedostatkem peněz na údržbu.
Požadavek značkařů je nereálný, tvrdí kraj

Vedení kraje ale nesouhlasí. „Ještě při našem nástupu na kraj byla dotace sto dvacet tisíc korun, loni už sto padesát tisíc a letos je sto sedmdesát tisíc. V návrhu rozpočtu na příští rok máme připraveno dvě stě tisíc. Práce značkařů si velmi vážíme, ale touto částkou se srovnáme s většinou ostatních krajů,“ říká náměstkyně Maierová.

Požadavek Klubu českých turistů, tedy přes 360 tisíc, což je 407 korun na kilometr, je podle vedení kraje v současné finanční situaci nereálné. „I ostatní kraje přispívají částkou ve výši dvou set až dvou set osmdesáti korun za kilometr,“ upřesnila náměstkyně Maierová.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Odpovědět

Zpět na „Liberecký kraj“