Americka armada v Cr

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Michael.Polak
Člen KS Praha
Příspěvky: 3931
Registrován: 21 dub 2009, 17:19
Profese: programátor, poskytovatel Internetu
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 2772 poděkování
Dostal poděkování: 6461 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Michael.Polak »

Libor Spacek píše:Ten Dubček byl teda hrozná subinka. Chce se mi z něho zvracet. Celý ten hovor bossovi Brežněvovi uctivě vyká: "soudruhu Leonide Iljiči", nebo "soudruhu Brežněve", zatím co on mu tyká: "Sašo".
Tykání je skutečně takové "rodinné", nicméně co čekat od slovanských jazyků (v jihoslovanských jazycích dokonce otrok = dítě)... otrokářství bylo ve slovanské kultuře vlastně o přijetí dalších členů do rodiny (které se ovšem logicky podřizovaly autoritě). Ne náhodou si různé mafie také říkají "rodiny" - proto také současná slovanská despocie ruských oligarchů navenek připomíná západním pozorovatelům mafiánské praktiky...

Dubček se v tomto choval v souladu s nějakou západní diplomatickou etiketou - akorát ji naivně doplnil komunistickým titulem a zdvořilou ruskou formou oslovení. Víceméně svým stylem komunikace se naopak hlásil k západní demokratické a diplomatické kultuře, což je naprosté minimum, co od svých státníků očekáváme, a těžko mu to budu vyčítat.
Libor Spacek píše: To vůbec nebyl rozhovor dvou rovnoprávných partnerů, i když Brežněv se to snažil předstírat. Dubček: "Leonide Iljiči, prosím Vás, řekněte, co mám dělat?" to asi tak celé shrnuje. Vtip je v tom, že nemohl dělat nic, co by Brežněva od invaze opravdu odradilo. Já všechno tehdy četl a nic protisovětského se netisklo. Mluví o jednom konkrétním článku!? Mimo to, v Brežněvově argumentech zeje černá díra: pořád opakuje, že nás do ničeho nenutili, že to ti naši sami navrhli a zavázali se udělat určitá opatření (vyhazovy a cenzúru), jako kdyby Rusům to bylo jedno, ale přitom sám jmenuje konkrétní lidi (Krýgl, Pelikán, atd.) a trvá na jejich okamžitém vyhození. Čili jeho pozice nezní věrohodně.
Tak samozřejmě, bylo to divadlo: rozhovor mafiánského bosse se svým poskokem. Problém je, že ruská varianta komunismu, s udržením tradiční nutnosti na veřejnosti jednoznačně vyjadřovat souhlas a přitakání nezpochybnitelné autoritě, prostě nemohla vytvořit žádné jiné mocenské mechanismy: autorita, která je naprosto nezpochybnitelná ale současně se nedědí, se získává jen zbývajícími dvěma způsoby: kooptací (stávající autorita jmenuje následníky) a zákulisním bojem o moc a intrikami. Vzhledem k tomu, že zákulisní intriky nejsou vidět a "biologická" motivace gerontokratů vychovat a jmenovat si své následníky není zas až tak velká (nikdo nechce být doopravdy odstaven od moci ještě zaživa, že), tak samozřejmě Brežněv představoval úpadkovou fáze východního bloku, během které přišel i o podporu většiny zbytku západních levicových intelektuálů. (dokonce i těch, co zkousli Stalina min. kvůli jeho vítězství ve 2.světové válce) (jediná diskutabilní vzepětí SSSR za celou dobu jeho historii popravdě představovali Chruščov a Gorbačov, přičemž Gorbačov byl skutečně zábavný v tom, že vše přežil, moc si neudržel, a konspirační teoretici západu i východu jsou dodnes schopni označit jeho perestrojku za studenoválečnou intriku, kterou uměle vytvořila protistrana :-))) )
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michael.Polak za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Libor.Spacek, Petr.Jedelsky, Mikulas.Peksa
604 282398 | http://twitter.com/MxChaosP | http://twitter.com/PiratiBrevnov | http://www.pirati.cz/lide/michael_polak
zakládající člen | bývalý člen RV za CF | člen MS Praha 6 | neaktivní člen TO ! maloburžoazní centrista
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Libor.Spacek »

Novotný byl taky fanoušek Chruščeva a když to převzal Brežněv, tak gratulace Novotného nebyla prý dostatečně rychlá a vřelá. I proto byl odstaven.
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
Karel.Rada
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 708
Registrován: 12 srp 2013, 23:36
Profese: O
Dal poděkování: 1802 poděkování
Dostal poděkování: 1338 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Karel.Rada »

Tehdy jsme říkali, že je třeba vyhlásit válku Americe. Oni nás obsadí a bude klid. Tehdy ještě byla Amerika vzorem svobody a demokracie. Dnes, když už máme na to obsazení reálnou naději, je Amerika jiná. Totalitní fašounské praktiky, které se díky rozvoji techniky uplatňují mnohem snadněji než dřív, jsou pro vlády neodolatelné.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Karel.Rada za příspěvky (celkem 8):
Milan.Muller, msuchan, Lenka.Kozlova, Marek.Necada, Alexandr.Mansurov, Libor.Spacek, Homo Pyratus, Oldrich.Fischer
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od msuchan »

Karel Rada píše:Oni nás obsadí a bude klid. Tehdy ještě byla Amerika vzorem svobody a demokracie.
Jak a odkud jste tehdy věděli, že USA takové jsou...??? ;) Z Hlasu Ameriky, nebo ze Svobodné Evropy...???
Je to jako dnes, když někteří Ukrajinci vídí EU jako zemi zaslíbenou a někteří češi Rusko jako říši zla, aniž by tam kdykoliv byli, nebo měli jiné informace, než z režimních zdrojů... Lidi fungovali jen na nějakých virtuálních představách...

Když se zpětně kouknu cca na rok 68, tak bych to tak optimisticky neviděl...

Nedlouho před tím si ještě sami stříleli neposlušné prezidenty a černoši tam "neměli vobčanky"... Fungovala cenzura, vietnamce sprchovali napalmem, dělali hony na komunisty, policajti za městem vychovávvali hipíky pendrekama, Ku Klux Klan cválal v ulicích...
Tedy...pokud výše uvedené nedefinujeme jako svobodu a demokracii... ;)

http://www.jachymov-joachimsthal.cz/kni ... eti/48.pdf

"Freedom" v USA tehdy končíval spíš takto... ;)
http://www.csfd.cz/film/4508-bezstarostna-jizda/

V době, kdy si tady lidi někde špitali, že chtějí obsadit američanama, tak jinde vzali československou vlaječku do ruky a došli s ní zamávat na Rudé náměstí...a pak si to poctivě odrubali v gulagu... To byla ta pravá "frajeřina."
A nejvtipnějším...a zcela symbolickým je, že je ČR nijak neocenila... protože by to kazilo ideový obraz zlého Ruska a rusů... ;)
https://cs.wikipedia.org/wiki/Demonstra ... _roce_1968
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 4):
Milan.Muller, Ivo.Vasicek, Vaclav.Fortik, Oldrich.Fischer
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Marek.Necada »

Michael xChaos Polak píše:v jihoslovanských jazycích dokonce otrok = dítě
[zdroj?]
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Marek Necada píše:
Michael xChaos Polak píše:v jihoslovanských jazycích dokonce otrok = dítě
[zdroj?]
https://translate.google.com/#cs/sl/d%C3%ADt%C4%9B
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Tohle je zajímavé, pokud by se objevili na veřejnosti, rád se přidám k těm, co na ně budou házet zkažená vejce:http://www.novinky.cz/zahranicni/364260 ... eskem.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od msuchan »

Ivo Vasicek píše:Tohle je zajímavé, pokud by se objevili na veřejnosti, rád se přidám k těm, co na ně budou házet zkažená vejce:http://www.novinky.cz/zahranicni/364260 ... eskem.html
"Z bezpečnostních důvodů nebude čas a trasa zveřejněna"... ;)

Nějaké organizované "nežádoucí vítání" si nikdo neriskne... Takže budeme obdařeni pouze údernými záběry ve večerním zpravodajství, o spořádaném přesunu spřátelených vojsk...

Vtipným je cosi jiného...Směr přesunu... ;) Logicky by se mělo jednat o část tohoto kontingentu:
http://zahranicni.ihned.cz/c1-63652380- ... hnika-nato

Je zmíněn Vilseck a vozidla Stryker. Tedy můj oblíbený http://en.wikipedia.org/wiki/2nd_Cavalr ... _States%29, který byl v roce 2006!!! dislokován způsobem, že může být kdykoliv do 3 hod. v Praze. :roll:

Otázkou je, co tedy Atlancic Resolve cvičí, nebo má cvičit...? Zrychlený ústup od ruských hranic po vlastní ose...??? :lol: :lol: :lol:
Vojáci a stroje z Vilsecku byly před pár dny komplikovaně dopraveni do Rigy, aby se romanticky s tábořením vraceli "domu" po ose..??? ;)

Dle mého se jedná o "průzkum bojem"...reakcí obyvatelstva...demonstrace síly je to hlavně pro nás...a pozvolná příprava na návrat do reality, kdy jsme po staletí tranzitní zemí, přes kterou neustále tranzitují armády velmocí při svých výbojích...a různě tady "táboří" a rekvírují kravky... :lol:

No...pokud pojedou standardní trasou...tak mi jedou kolem baráku...

Pro ty, co neví, jak se to píše...tak "Yankee go home!!!" :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Ivo.Vasicek, Martin.Shanil, Petr.Nemecek
Uživatelský avatar
Libor.Spacek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2222
Registrován: 16 říj 2012, 09:30
Dal poděkování: 2636 poděkování
Dostal poděkování: 4247 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od Libor.Spacek »

Za války se lidi modlili, aby nás zabrali Rusi a potom když k tomu od Stalingradu začalo docházet, tak se z toho potutelně radovali.
To samé potom s tím tajným přáním, aby nás zabrala Amerika, a následným pozváním Havla do Washingonu a současně do NATO, atd.
Čili my vlastně pořád dostáváme přesně to co si přejeme, tak jak to, že to nikdy jaksi nefunguje?

Proč si nikdo nepřeje pro změnu to, co je pro nás jediné reálně a dlouhodobě výhodné? To je naši vlastní nezávislost a neutralitu?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Libor.Spacek za příspěvky (celkem 5):
Homo Pyratus, Milan.Muller, msuchan, Ivo.Vasicek, Oldrich.Fischer
Senilní dědouch a troll.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Americka armada v Cr

Příspěvek od msuchan »

Libor Spacek píše:Za války se lidi modlili, aby nás zabrali Rusi a potom když k tomu od Stalingradu začalo docházet, tak se z toho potutelně radovali.
To samé potom s tím tajným přáním, aby nás zabrala Amerika, a následným pozváním Havla do Washingonu a současně do NATO, atd.
Čili my vlastně pořád dostáváme přesně to co si přejeme, tak jak to, že to nikdy jaksi nefunguje?

Proč si nikdo nepřeje pro změnu to, co je pro nás jediné reálně a dlouhodobě výhodné? To je naši vlastní nezávislost a neutralitu?
Asi bych zacitoval z Geobelsových denníků, Heydrichových projevů, nebo vyjádření aktuálních, amerických aparátčíků... Ale jsem líný něco hledat...
Jak říkají klasikové, "češi jsou národ s mentalitou otroků"...

Proto jsou tu třeba ve srovnání s bývalými sovětskými satelity možné věci nevídané, viz třeba pohledávkový průmysl a pod...

Kterýžto stav se zhoršil s vymřením pamětníků dob, kdy mít vlastní stát a jazyk zdaleka nebylo samozřejmostí...s jak reálně život vypadá, když nad radnicí visí haknkrajc, nebo srp a kladivo...
Takže jen jedeme další kolo...aby si lidi zkusili, jaké to je pod praporem s hvězdami, nebo hvězdami a pruhy... :lol:

"Odnárodnění " má dnes širokou podporu obyvatelstva, všech věkových kategorií ...K asimilaci jsme blíž, než kdykoli v historii...
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Ivo.Vasicek
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“