Progresivní pokutování - ano či ne?
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Radek.Holodnak
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2640
- Registrován: 06 pro 2012, 20:51
- Profese: filozofický antropolog
- Bydliště: Žatec
- Dal poděkování: 1397 poděkování
- Dostal poděkování: 2075 poděkování
Progresivní pokutování - ano či ne?
Piráti, co si myslíte o ideje progresivního pokutování?
Případ z Finska: http://www.novinky.cz/koktejl/363287-ri ... -km-h.html
Případ z Finska: http://www.novinky.cz/koktejl/363287-ri ... -km-h.html
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvek:
- Pavel.Moravec
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Jsem jednoznačně pro. Pevná sazba pokut je nesmysl. Pro někoho je tisícikorunová pokuta skoro likvidační, pro jiného jsou to drobné, kvůli kterým by ani nevstal z postele. Pokud má pokuta fungovat jako trest, tak musí bolet přiměřeně provinění.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi next_ghost za příspěvky (celkem 8):
- Radek.Holodnak, Marek.Necada, Petr.Bajgar, Patrick K, Vit.Konecny, Vaclav.Fortik, Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
- Radek.Holodnak
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2640
- Registrován: 06 pro 2012, 20:51
- Profese: filozofický antropolog
- Bydliště: Žatec
- Dal poděkování: 1397 poděkování
- Dostal poděkování: 2075 poděkování
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Souhlasím, vnitřně to tak taky cítím.
Ovšem co s argumentem, že progresivní pokutování je stejně nespravedlivé, jako progresivní zdanění (možný liberální - libertariánský argument)?
Ovšem co s argumentem, že progresivní pokutování je stejně nespravedlivé, jako progresivní zdanění (možný liberální - libertariánský argument)?
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Co s ním? Je to špatný argument. Naopak by se dalo říci, že to je rovná pokuta (ve smyslu podobném jako rovná daň z příjmu).Radek Holodnak píše:Ovšem co s argumentem, že progresivní pokutování je stejně nespravedlivé, jako progresivní zdanění (možný liberální - libertariánský argument)?
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvky (celkem 3):
- Roman.Kucera, Ondrej.Profant, Frantisek.Navrkal
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla
- Příspěvky: 1252
- Registrován: 14 črc 2010, 22:42
- Profese: zvuk, IT, auta, všehochuť
- Bydliště: Praha/Otrokovice
- Dal poděkování: 2182 poděkování
- Dostal poděkování: 1345 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Vidím tady trošku problém s tím, že spousta lidí v ČR dnes (bohužel) pracuje formálně za minimální mzdu a zbytek dostává bokem.. (prosím, zdržte se komentářů, že takovou práci neměl brát a že má možnost volby do takového jobu nechodit - leckde to tak snadné není)
Bývalý Pirát, úzce spjatý s tradičními dávnými pirátskými hodnotami
2016/2017 flipped to XSFP MBTI co se na vojně naučíš, za to tě v civilu zavřou
porcelánové zařízení, spojující výhody umyvadla a klosetové mísy, se jmenuje umyvadlo (citace, třetí komentář)
-
Petr.Nemecek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 586
- Registrován: 22 led 2010, 11:40
- Profese: IT - sítě a správa systémů
- Bydliště: Trutnov
- Dal poděkování: 1202 poděkování
- Dostal poděkování: 784 poděkování
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Myšlenka hezká, ale komu to prospěje? Gauneři už mají dávno majetek převedený na Panamská s.r.o. a podobná místa, takže papírově nic nemají a pro ty slušné bohaté bude jen další impuls přidat se k té první skupině.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Mě se to líbí, protože paušální pokuta je to samé jako paušální daň.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Bajgar, Frantisek.Navrkal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
- Vit.Konecny
- Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
- Příspěvky: 2806
- Registrován: 15 říj 2012, 02:09
- Profese: vedoucí skladu
- Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
- Dal poděkování: 3018 poděkování
- Dostal poděkování: 2659 poděkování
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Progresivní pokuty nejsou to samé jako progresivní daně, protože čím vyšší příjem máš, tím větší platíš daně i při rovném nastavení systému.
- Roman.Kucera
- Příspěvky: 15166
- Registrován: 14 zář 2010, 10:04
- Profese: IT
- Bydliště: Praha, Letná
- Dal poděkování: 9751 poděkování
- Dostal poděkování: 17930 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Samozřejmě to povede k najímání bezdomovců jako řidičů "Jeď, co to dá, pokuty cáluju" a jsou s tím další problémy, ale myšlenka je to správná. Jen nevím, jak ji realisovat.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
- Michael.Polak
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
-
pirat
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 99
- Registrován: 18 říj 2013, 01:06
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 80 poděkování
- Dostal poděkování: 106 poděkování
Re: Progresivní pokutování - ano či ne?
Pokuta by mela vsechny bolet stejne, takze ano. Ale:
1. Povede to k vetsi byrokracii, ma to cenu? Je tam spousta specialnich pripadu (nezamestnani, OSVC, cizinci, sef firmy ktery nema plat a zije z dividend, ...).
2. Pokud to je zalozene na logice, ze to ma vsechny bolet stejne, tak procento z prijmu neni optimalni.
1. Povede to k vetsi byrokracii, ma to cenu? Je tam spousta specialnich pripadu (nezamestnani, OSVC, cizinci, sef firmy ktery nema plat a zije z dividend, ...).
2. Pokud to je zalozene na logice, ze to ma vsechny bolet stejne, tak procento z prijmu neni optimalni.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi pirat za příspěvek:
- Petr.Nemecek