vytvoření Koncepce: Hodonín

V projektovém inkubátoru zakládá projekty samozvaný projektový manažer založením nového tématu.

Moderátoři: PKS Jihomoravský kraj, KoKS Jihomoravský kraj, Mediální tým - KS Jihomoravský kraj

Pravidla fóra
  • Toto fórum slouží ke koordinaci projektů tvořených v Jihomoravském kraji.
  • Projekt se vytváří založením nového tématu v tomto fóru a zakládající se automaticky stává samozvaným projektovým manažerem.
  • Jako název vlákna vyberte co nejvýstižnější stručný popis projektu.
  • Do prvního příspěvku zakládaného tématu napište rozšířený popis projektu, materiální a personální požadavky, jména současného manažera a jeho týmu a také dobu trvání projektu.
  • Krajské předsednictvo řídí zásadní projekty a zakládá je jako důležité vlákno. Také má pravomoci převzít řízení ostatních projektů nebo je rušit.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

vytvoření Koncepce: Hodonín

Příspěvek od Petr.Balaz »

Vzhledem k menší členské základně našeho MS si zakládám zde pracovní vlákno pro vytvoření konceptu zviditelnění pirátské buňky v Hodoníně. Byl bych rád za Vaše nápady, postřehy, rady ale i tipy a kritiku :). Tenhle příspěvek bude editován postupně, takže charakteristiku a taký hrubý náčrt dodám v druhém příspěvku.
====Souhrn=====

===============
Naposledy upravil(a) Petr.Balaz dne 13 úno 2015, 22:32, celkem upraveno 1 x.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Balaz za příspěvky (celkem 4):
Maria.Vasickova, Tomas.Kolacny, Pavel.Moravec, Michal_Wagner
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1652 poděkování

Re: Koncepce: Hodonín

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Co besedy....Piráti a.....(cokoliv z programového prohlášení strany???) OFFTOPICNěco mám do placu

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Petr.Balaz
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 358
Registrován: 05 říj 2013, 16:07
Profese: dělník
Bydliště: Hodonín
Dal poděkování: 250 poděkování
Dostal poděkování: 304 poděkování

Re: Koncepce: Hodonín

Příspěvek od Petr.Balaz »

Charakteristika Hodonína:
Okresní město, +-25500 Obyvatel, 72% je v produktivním věku(podle sčítání lidu), nemocnice, druhá největší nezaměstnanost v okrese = 10,41%... minulé volební období se vystřídali na čele 3 starosté/ka, tzv 4x byl volen nový starosta... poslední starostka momentálně starostkou zůstala a je v koalici s místním uskupení Změna a KSČM.. volební účast = 29,26%
výsledek voleb pro nás http://volby.cz/pls/kv2014/kv111111?xja ... 0&xvyber=0, brali jsme to spíše jako majákové volby( ukázání se, že Piráti mají sic malé , ale alespoň nějaké zastoupení v Hodoníně
------------------------------------------
koncept zviditelnění pirátské buňky
------------------------------------------¨

virtuální:

web: Ač máme vlastní web, bylo by možné, že by mi někdo pomohl s externím webem, který by byl přehledný, pomohl s grafikou a pomohl s redakčním systémem? náš web je sice dobrý, nicméně pro mě se zdá nepřehledný( teď mluvím o sekci MS SLovácko), pokud na něj potřebuji jako občan města Hodonína najít, pokud by se vydávali tiskovky a články, tak každý článek za chvíli spadne do útrob stránky a těžko se bude nalézat... proto přemýšlím o webu na externím hostingu, který by splňoval mé předpoklady( ty ještě nemám přesně ucelené), navíc odkazovat na tiskovinách na (vezmu příklad) "https://www.pirati.cz/regiony/jiznimora ... acko/start" se mě zdá horší než odkazovat třeba na http://www.piratihodonin.cz

sociální sítě:
Facebook:
beru jako samozřejmost, už jsem s MO Jmk(s Michalem Vágnerem) domluvený na spolupráci při vytváření TZ, které reflektují dění v Hodoníně
odkaz na stránku: https://www.facebook.com/PiratiHodonin
napadá někoho, zda něco na něm zlepšit? co přidat, nebo na co se zaměřit? třeba blogování? či to využívat jen na TZ a diskuzi ? navíc mám problém s propagací stránky( nejspíš musím mít 100+ lajků) což mě značně limituje, když potřebuji mezi hodoňáky na FB pustit nějaké info a zasponzorovat... takto se spoléhám jen na momentální lidi co to mají lajknuté a to jsou většinou piráti z celé republiky
some idea jak se dostat alespoň na hranici, kdy budu moct sponzorovat příspěvky??

ostatní sítě: má cenu na komunální úrovni řešit jiné sociální sítě? Twitter atd??


osobní:
Základem je samozřejmě kontakt s hodoňáky

Zastupitelstvo:
snažím se analyzovat veškeré materiály, jak to co projednává Rada tak následně co je projednávané na zastupitelstvu( ono je to většinou to co projednává rada, jen má k něčemu kompetence, že to může vyřešit radnice) a nemusí to řešit zastupko...
zatím jsem proti ničemu na zastupku osobně nevystoupil

v oblasti prosazování Pirátského programu spolupracuji s dvěma Svobodnýma, nicméně spíše jen v oblasti transparence a nějak jsme dopodrobna neprobírali naši shodu v ostatních bodech... tzv. momentálně "politické body" sbírají spíše oni

vizuální zviditelnění:
nepomohl by mi někdo s navržením grafiky na oblečení? momentálně mám jen bílé triko, kde je pouze logo vepředu a to je vše... potřebuji něco co upoutá lidské oko, co bych mohl používat při akcích v městě, při sbírání podpisů ale i při předvolebních kampaních, nebo jen při sběru dat k veřejnému mínění..

napadá někoho ještě něco, chtěl bych vzbudit v lidech zájem o komunální politiku, ale sám nevím jak

Majko, to je taky v plánu, ale potřebuji momentálně tento základ

navíc přemýšlím i s pravidelnými výstupy na Youtube... co vy na to? A pod hlavičkou buňky, bo pod osobním profilem a s odkazováním?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Balaz za příspěvky (celkem 2):
Maria.Vasickova, Tomas.Kolacny
Nechtěj být člověkem, který je úspěšný, ale člověkem, který za něco stojí. Albert Einstein
Kontakty:
Odpovědět

Zpět na „Projektový inkubátor Jihomoravský kraj“