Pavel Moravec píše:Ad WTC7: dejme tomu že zdůvodnění od NIST neplatí. Fajn, tomu bych i věřil. Jak tedy došlo k jejímu pádu? Zatím jsem tu četl, že díky náložím (když ten volný pád "musí" být způsoben náložemi a ta budova "zřejmě" padala volným pádem, jde o "logické" zdůvodnění, ne?

). Fajn, dobře, ale odstřel budovy je dosti hlasitá záležitost a tam si prý žádné rány nikdo nevšiml. Nebo existuje výbušnina, která exploduje potichu? A lze ji nenápadně a bezpečně rozmístit předem?
To je dobrá otázka. Co tedy bezprostředně předcházelo pádu? Bylo natočeno
vytékání evidentně roztaveného kovu bezprostředně před kolapsem.
Zřejmě se
slévárna v 90 patře na poslední chvíli pokoušela splnit plán.
A teď vážně. Už jsme tu zmínili, že teploty hoření kerosinu (a požáry z kancelářského vybavení) neměly potenciál rozpoutat ve věžích podmínky vysoké pece. Jak je tedy možné, že vidíme roztavený kov, který
potvrzují i hasiči?
Má to poměrně jednoduché a hlavně důkazy podepřené
vysvětlení (s českými titulky)
Kdo si neklikne na dokument, tak to sem vypíšu. Ve vzorku prachu z trosek našel fyzik Steven Jones
drobné kuličky čistého železa (ne oceli, železa). Kuličky jsou a) nezvratným důkazem, že ocel nebyla jen měkká jako Viletova tyčka vytažena z hliníkové lázně, ale že ocel tekla právě jako ten zmíněný hliník, tzn, že její teplota
přesáhla více než 1350°C a b) jelikož šlo o kuličky čistého železa, byly tyto spolehlivě určeny jako reziduum po použití termitové směsi. Je to exotermická směs oxidu železa a hliníku, která se používá např. při svařování kolejí. Více je na tom linku, např. o tom jak byla termitová směs vylepšena.
Co se umisťování náloží týče, o víkendu před jedenáctým zářím prošla dvojčata "kompletní rekonstrukcí ethernetové sítě". Kupodivu to nedělali za provozu, ale dvojčata byla komplet odpojena od elektřiny (kvůli rekonstrukci ethernetové sítě?!). Nefungovaly kamery ani další prvky zabezpečení.
P.S. Kontaktoval jsem s Mikulášovými připomínkami ing. Martinu Juráňovou, autorku diferenciální rovnice. Pokud neodpoví, zkusím přímo docenta Němce.
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.