Odvolání Ivo Vašíčka

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Zamčeno

Jednat o odvolání 3. republikového místopředsedy Pirátů Ivo Vašíčka

Pro
51
43%
Proti
61
51%
Zdržuji se
8
7%
 
Celkem hlasujících: 120 - Celkem hlasů: 120

Uživatelský avatar
Robert.Cuma
Předseda/předsedkyně krajského sdružení
Příspěvky: 1235
Registrován: 05 čer 2012, 11:57
Profese: manažer
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1292 poděkování
Dostal poděkování: 2768 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Robert.Cuma »

jsem proti odvolání. zdůvodnění navrhovatele respektuji, ale mě nepřesvědčilo.

EDIT: gramatika..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvek:
Robert.Magni
Róbert Čuma - předseda KS JmK
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Petr Vileta píše:
Ivo Vasicek píše:OFFTOPIC[quote="Ivo Vlasaty"]...Jarní mimořádné volby nemohly být zrušeny, protože nebyly nikdy vyhlášeny. Sociální demokraté jimi jen hrozili....
Proč tady píšeš nepravdy?
Sociální demokraté ničím nehrozili, s těmi volbami všichni ve Švédsku počítali:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6091 ... ranty.html
A tady -u švédských Pirátů:http://piratetimes.net/swedish-prime-mi ... -election/
A z textu zcela jednoznačně:
On 27 December, the government parties (the Social Democrats and the Greens) and the opposition (the centre-right Alliance) held a joint press conference revealing a new agreement, which effectively called off the planned snap election.
..[/ot]
Pozn.: a já primárně (ten post na FB)reagoval na to, že jsem věděl o těch volbách a chtěl jsem vědět jaké mají šance švédští kolegové, v tu chvíli jsem překvapivě narazil na info, že volby nebudou. Začal jsem googlit a česky jsem našel jen ten text, který jsem postoval. Další média to zmínila až o týden později a to jen některá.
Tedy sis přes nedostatek informací utvořil nějaký názor a ten jsi publikoval. Lidově se tomu říká buď "skočit na špek", nebo "být moc hrr". Rozhodně by se to ale nemělo stávat místopředsedovi strany.

P.S. Plánuji letět na Mars, napevno s tím počítám a moje manželka také. :twisted: To ovšem neznamená, že to není naprostá blbost a jen a pouze můj plán. Chci tím říci, že švédští SocDem mohli plánovat co chtěli a část veřejnosti jim na to mohla kývat, ale byly to jen plány, které jakási smlouva překazila.[/quote]
Neumíš číst psaný text, nebo lžeš úmyslně? Jasně jsem uvedl, že na základě článku jsem si žádný názor nedělal a že jsem ten článek našel jako jediný v češtině, kde informace o zrušení plánovaných voleb a oposmlouvě našel. Nikomu jsem neskočil na špek, ani jsem žádný takový názor nepublikoval, jen jsem postnul článek na FB s komentářem "rušení demokracie". S opoziční smlouvou jsou zkušenosti i z ČR a jsem přesvědčen, že to demokracii poškodilo značně. Věřím, že to může Klaus se Zemanem a někteří vidět jinak.
Ten co jsi tu postoval ty je také nepřesný a přibližně stejně - nicméně je ten článek polemikou po měsíci od události.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Robert.Magni »

Dnešní mládež málo chlastá a potom z toho blbne.
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Ivo.Vlasaty
Člen KS Jihočeský kraj
Příspěvky: 2092
Registrován: 31 led 2012, 09:15
Bydliště: České Budějovice/Praha 4
Dal poděkování: 8056 poděkování
Dostal poděkování: 3452 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vlasaty »

3. prosince
Swedish PM Stefan Lofven says he will call snap elections after his minority government lost a budget vote less than three months after coming to power.
The center-left prime minister said a new poll would take place on March 22. ... Under the constitution the prime minister cannot officially call a national poll until December 29.
http://www.bellenews.com/2014/12/03/wor ... dget-vote/
“The [centre-right] parties did not take responsibility for their promise not to give the Sweden Democrats decisive influence in Swedish politics – this is an irresponsible action of these parties and is unprecedented in our political history,” Löfven told journalists on Wednesday evening.
Green party leader Gustav Fridolin said: “We cannot let the Sweden Democrats dictate the terms of politics.”
http://www.theguardian.com/world/2014/d ... government
27. prosince
Lofven's Social Democrats, junior coalition partner the Greens, and centre-right opposition parties – the Moderates, the Liberals, the Christian Democrats and the Centre Party – gave a joint news conference at 09:30 GMT, announcing the deal had been reached.
"This agreement means that Sweden can be governed even in a difficult parliamentary situation," Lofven said.
http://www.aljazeera.com/news/europe/20 ... 60136.html
29. prosince
  • Není důvod vyhlašovat volby
  • 2006-2009 Topolánek
  • 1998-2002 Zeman
  • 1996-1998 Klaus
vs.
  • 2010-2014 Reinfeldt
  • 1996-2004 Persson
  • 1994-1996 Carlsson
  • 1991-1994 Bildt
  • 1986-1991 Carlsson
  • 1982-1986 Palme
  • 1981-1982 Fälldin
  • 1978-1979 Ullsten
  • 1969-1976 Palme
  • ...
Nechci se tě dotknout, ale řekl bych, že Švédové ví o menšinových vládách víc než ty a že jim asi docela vyhovují. Jedna opoziční smlouva po česku a hned jsme na všechno odborníci!

A vůbec, nevím, jestli by se měl na schopnost číst psaný text ptát někdo, kdo odmítá rozlišovat "call off" - tedy 'odvolat' - od například "cancel" - tedy 'zrušit'.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
Ivo.Vasicek, Mikulas.Peksa, Jan.Novak, trinitrofenol
Ivo Vlasatý
ivojr@seznam.cz
člen MS Českobudějovicko, host v MS Praha 4
792446700
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Petr.Vileta »

Ivo Vasicek píše:Neumíš číst psaný text, nebo lžeš úmyslně? Jasně jsem uvedl, že na základě článku jsem si žádný názor nedělal a že jsem ten článek našel jako jediný v češtině, kde informace o zrušení plánovaných voleb a oposmlouvě našel. Nikomu jsem neskočil na špek, ani jsem žádný takový názor nepublikoval, jen jsem postnul článek na FB s komentářem "rušení demokracie".
Buď já neumím správně číst text, nebo ho ty neumíš správně napsat. :) Když napíšeš "rušení demokracie" a z kontextu to nelze považovat za vtip, pak je to názor.

Je to stejné, jako když postnu článek o historii Opencard a k tomu připojím svůj titulek "rozkradené miliardy". To by jednoznačně znamenalo, že mám názor, že nějaké miliardy byly někým rozkradeny. Kdybych za takový titulek dal otazník, pak je to otázka a kdybych tam dal smajlík úsměvu nebo mrknutí, pak jde o vtip/ironii.

Svoje činy a projevy nikdy nemůže posuzovat člověk sám, vždycky to posuzují ti ostatní. A když to neustále špatně chápou, asi to dělám blbě a musím to začít dělat tak, aby to ostatní chápali tak, jak to já zamýšlím. ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4259
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7441 poděkování
Dostal poděkování: 10824 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ivo Vasicek píše:S opoziční smlouvou jsou zkušenosti i z ČR a jsem přesvědčen, že to demokracii poškodilo značně. Věřím, že to může Klaus se Zemanem a někteří vidět jinak.
Teď budu kontroverzní, ale - jakkoli je opoziční smlouva špatně, to, co přišlo po ní byl opačný extrém. Topolánkovy a Paroubkovy tahanice ve stylu "každý chvilku tahá pilku", kdy se čekalo, až se pár lidí z nějakého slepence typu VV nebo SZ špatně vyspí a budeme mít úplně jiné zákony, taky nebyly žádné štěstí. A všichni máme v paměti Kalouska, který bez nějakého širšího konsensu prostě zaváděl "reformy", aniž by se zeptal, co si myslí opozice.

V Česku byl koncept kompetitivní demokracie ("hurá, máme 101 hlasů, rozválcujeme je na prach") nepochybně oblíben. Jsme na to zvyklí a na základě zkušenosti s opo-smlouvou vyvozujeme, že jakékoli výchylky směrem ke konkordanční demokracii jsou v podstatě totalita. Jenže - politická kultura je v různých zemích různá. Česko nebo Itálie jsou jeden extrém, narozdíl od výše zmíněného Švýcarska, které je opačný extrém. Pokud se Švédsko v některých aspektech podobá víc Švýcarku, než Itálii, nemám s tím problém a do jisté míry jim to závidím. Princip "odhlasujeme to" nemusí být vždy apriorně lepší než "dohodneme se". OFFTOPICTeď mi právě došlo, co asi chtěl říct ten borec loni na PP3 přednáškou "konsensus"....

Každopádně Švédské reálie neznám a netroufám si je posuzovat bez znalosti tamního prostředí. Může to být špatně a může to být dobře, čas ukáže.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Marek.Necada, Jan.Novak
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od msuchan »

S ohledem na jev, kdy se tady už 15 stran spíše "mlátí sláma" a příspěvky jdou do stále absurdnějších rovin, tedy získání nějakého privátního VIN pocitu, tak si zdvořile dovoluji navrhnout tento postup:

1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
2) Vytvoření samostatného vlákna o příslušné situaci ve Švédsku, kde je možno ji rozebírat do aleluja...
3) Přesunutí bojovníků "za dobré jméno strany" na jiné, důležitější téma (dávám si závazek, že vhodné téma nabídnu)
4) Ponechání vašíčkofobů zde, nechť se volně realizují
5) Vyvolání seriozní všeobecné diskuse o tom, "kde přesně končí svoboda" volených představitelů strany... (již jsem navrhoval dříve, kupodivu bez odezvy, přesto, že přesně o tomto téma je)...nebo tedy...původně mělo být...

Jo, a také bych rád připoměl, že největší popularitu má vždy politik, co nic nedělá a není o něm slyšet...Kdo něco dělá a říká, má vždy odpůrce...


Pokud má politil vysokou popularitu, tak vysvětlení jsou pouze tři:

1) Platí jev výše.
2) Říká jen věci, které lidé chtějí slyšet.
3) Výsledky jsou zmanipulované.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 8):
Vaclav.Fortik, Milan.Muller, Vojtech.Pikal, Martin.Shanil, Robert.Magni, Dominika.Michailidu, odis, Vaclav.Urban
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Petr.Vileta »

msuchan píše:1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
Tady nejde vůbec o nějaké vašíčkofoby. :roll: Pokud bude za stranu mluvit někdo, kdo si v žádném svém veřejném projevu neodpustí zmínku o 9/11 a o tom, že to byla práce US vlády, tak budu chtít také jeho odvolání, protože takový člověk pak dělá z celé strany bandu vyšinutých konspirátorů.

Kdyby tohle vlákno bylo postavené jinak, totiž jako anketa o souhlasu s názory Ivo Vašíčka (kromě ekonomických, to je jeho parketa), tak by se možná zjistilo, že s ním souhlasí jen malá část členů. No a za jakoukoliv skupinu nemá mluvit člověk, který zastupuje menšinový názor. Abych zase nebyl obviněn z cenzury a zakazování, tak ne, nechci nikomu zakazovat jeho názory, ale je rozdíl mezi názorem prostého člena a názorem představitele (mluvčího, místopředsedy) nějaké skupiny. Možná to někteří berou jinak, ale většina lidí to chápe tak, že "když si ho vybrali za svého mluvčího, tak jistě tlumočí většinový názor té skupiny".

A nebo ještě jinak. Když se tu nedokážeme shodnout, jestli na Ukrajině jsou prozápadní demokraté, nebo fašisti, nebo váleční zločinci a jestli Putin je válečný dobrodruh, okupant a nebo hodný a rozumný přítel, tak by o tom na veřejnosti nikdo z našich představitelů neměl mluvit za stranu. Jednotný názor nemáme, dokonce ani většinový nemáme. Náš představitel může říkat "na tom se nedokážeme shodnout a můj soukromý názor je ..." ale nesmí si brát do huby celou stranu. A nesmí o tom mluvit ani tak, že to budí dojem, že jde o stranický názor.

Kdy už to konečně lidi pochopíte, že nelze říkat "Já mám pravdu, jen to lidi nechápou". ;) Jsou totiž dvě možnosti:
1) nemám pravdu
2) mám skutečně pravdu, ale blbě to lidem sděluji, proto nechápou
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
Frantisek.Kopriva
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Marek.Necada
Zahraniční odbor
Příspěvky: 3342
Registrován: 05 lis 2009, 22:44
Profese: silozpytec
Bydliště: Helsinki
Dal poděkování: 9333 poděkování
Dostal poděkování: 6540 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Marek.Necada »

Petr Vileta píše:bandu vyšinutých konspirátorů
Doufám, že víš, co je to konspirátor.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
Ivo.Vlasaty
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Uživatelský avatar
Ivo.Vasicek
Člen KS Jihomoravský kraj
Příspěvky: 6953
Registrován: 02 úno 2010, 22:50
Profese: manažer
Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
Dal poděkování: 10833 poděkování
Dostal poděkování: 11395 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Odvolání Ivo Vašíčka

Příspěvek od Ivo.Vasicek »

Já se někde ve veřejném projevu zmínil o 9/11? Že o tom nic nevím. Pokud by však byla vhodná příležitost tak to učiním. Rozhodně však nemám v úmyslu tohle prezentovat v situaci, kdy to vzbudí výsměch (já si umím počkat na vhodný okamžik). Ostatně mé vystoupení jsou i na YT a to třeba i k Ukrajině. Posty na FB nepovažuji za veřejné vystoupení, pro mne je to bulvár kde je zapotřebí provokovat, jinak si toho profilu nikdo z návštěvníků FB ani nevšimne.
Svoje postoje jsem v době voleb předsednictva zcela otevřeně formuloval a to včetně negativního názoru na USA a názor na ukrajinskou krizi - že je to USA útok proti EU taky. Lidi mne kvůli tomu možná nezvolili předsedou a jen místopředsedou.
nebyl jsem nečitelný a nezměnil jsem ten postoj
Já své názory nemíním měnit kvůli populismu nebo nátlaku.
Tady blogy z doby mé volby:
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/421584/J ... telna.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/420059/B ... emuze.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/419518/P ... zprav.html
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“