Odvolání Ivo Vašíčka
Moderátor: Predsedajici
- Robert.Cuma
- Předseda/předsedkyně krajského sdružení
- Příspěvky: 1235
- Registrován: 05 čer 2012, 11:57
- Profese: manažer
- Bydliště: Brno
- Dal poděkování: 1292 poděkování
- Dostal poděkování: 2768 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
jsem proti odvolání. zdůvodnění navrhovatele respektuji, ale mě nepřesvědčilo.
EDIT: gramatika..
EDIT: gramatika..
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Cuma za příspěvek:
- Robert.Magni
Róbert Čuma - předseda KS JmK
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Tedy sis přes nedostatek informací utvořil nějaký názor a ten jsi publikoval. Lidově se tomu říká buď "skočit na špek", nebo "být moc hrr". Rozhodně by se to ale nemělo stávat místopředsedovi strany.Petr Vileta píše:Proč tady píšeš nepravdy?Ivo Vasicek píše:
Sociální demokraté ničím nehrozili, s těmi volbami všichni ve Švédsku počítali:
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/6091 ... ranty.html
A tady -u švédských Pirátů:http://piratetimes.net/swedish-prime-mi ... -election/
A z textu zcela jednoznačně: ..[/ot]
Pozn.: a já primárně (ten post na FB)reagoval na to, že jsem věděl o těch volbách a chtěl jsem vědět jaké mají šance švédští kolegové, v tu chvíli jsem překvapivě narazil na info, že volby nebudou. Začal jsem googlit a česky jsem našel jen ten text, který jsem postoval. Další média to zmínila až o týden později a to jen některá.
P.S. Plánuji letět na Mars, napevno s tím počítám a moje manželka také.
Neumíš číst psaný text, nebo lžeš úmyslně? Jasně jsem uvedl, že na základě článku jsem si žádný názor nedělal a že jsem ten článek našel jako jediný v češtině, kde informace o zrušení plánovaných voleb a oposmlouvě našel. Nikomu jsem neskočil na špek, ani jsem žádný takový názor nepublikoval, jen jsem postnul článek na FB s komentářem "rušení demokracie". S opoziční smlouvou jsou zkušenosti i z ČR a jsem přesvědčen, že to demokracii poškodilo značně. Věřím, že to může Klaus se Zemanem a někteří vidět jinak.
Ten co jsi tu postoval ty je také nepřesný a přibližně stejně - nicméně je ten článek polemikou po měsíci od události.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvek:
- Robert.Magni
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)
- Robert.Magni
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 4745
- Registrován: 18 led 2013, 17:08
- Profese: dělník
- Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
- Dal poděkování: 17929 poděkování
- Dostal poděkování: 3694 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
- Ivo.Vlasaty
- Člen KS Jihočeský kraj
- Příspěvky: 2092
- Registrován: 31 led 2012, 09:15
- Bydliště: České Budějovice/Praha 4
- Dal poděkování: 8056 poděkování
- Dostal poděkování: 3452 poděkování
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
3. prosince
27. prosince
29. prosince
A vůbec, nevím, jestli by se měl na schopnost číst psaný text ptát někdo, kdo odmítá rozlišovat "call off" - tedy 'odvolat' - od například "cancel" - tedy 'zrušit'.
http://www.bellenews.com/2014/12/03/wor ... dget-vote/Swedish PM Stefan Lofven says he will call snap elections after his minority government lost a budget vote less than three months after coming to power.
The center-left prime minister said a new poll would take place on March 22. ... Under the constitution the prime minister cannot officially call a national poll until December 29.
http://www.theguardian.com/world/2014/d ... government“The [centre-right] parties did not take responsibility for their promise not to give the Sweden Democrats decisive influence in Swedish politics – this is an irresponsible action of these parties and is unprecedented in our political history,” Löfven told journalists on Wednesday evening.
Green party leader Gustav Fridolin said: “We cannot let the Sweden Democrats dictate the terms of politics.”
27. prosince
http://www.aljazeera.com/news/europe/20 ... 60136.htmlLofven's Social Democrats, junior coalition partner the Greens, and centre-right opposition parties – the Moderates, the Liberals, the Christian Democrats and the Centre Party – gave a joint news conference at 09:30 GMT, announcing the deal had been reached.
"This agreement means that Sweden can be governed even in a difficult parliamentary situation," Lofven said.
29. prosince
- Není důvod vyhlašovat volby
- 2006-2009 Topolánek
- 1998-2002 Zeman
- 1996-1998 Klaus
- 2010-2014 Reinfeldt
- 1996-2004 Persson
- 1994-1996 Carlsson
- 1991-1994 Bildt
- 1986-1991 Carlsson
- 1982-1986 Palme
- 1981-1982 Fälldin
- 1978-1979 Ullsten
- 1969-1976 Palme
- ...
A vůbec, nevím, jestli by se měl na schopnost číst psaný text ptát někdo, kdo odmítá rozlišovat "call off" - tedy 'odvolat' - od například "cancel" - tedy 'zrušit'.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vlasaty za příspěvky (celkem 4):
- Ivo.Vasicek, Mikulas.Peksa, Jan.Novak, trinitrofenol
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Buď já neumím správně číst text, nebo ho ty neumíš správně napsat.Ivo Vasicek píše:Neumíš číst psaný text, nebo lžeš úmyslně? Jasně jsem uvedl, že na základě článku jsem si žádný názor nedělal a že jsem ten článek našel jako jediný v češtině, kde informace o zrušení plánovaných voleb a oposmlouvě našel. Nikomu jsem neskočil na špek, ani jsem žádný takový názor nepublikoval, jen jsem postnul článek na FB s komentářem "rušení demokracie".
Je to stejné, jako když postnu článek o historii Opencard a k tomu připojím svůj titulek "rozkradené miliardy". To by jednoznačně znamenalo, že mám názor, že nějaké miliardy byly někým rozkradeny. Kdybych za takový titulek dal otazník, pak je to otázka a kdybych tam dal smajlík úsměvu nebo mrknutí, pak jde o vtip/ironii.
Svoje činy a projevy nikdy nemůže posuzovat člověk sám, vždycky to posuzují ti ostatní. A když to neustále špatně chápou, asi to dělám blbě a musím to začít dělat tak, aby to ostatní chápali tak, jak to já zamýšlím.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Robert.Magni
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Mikulas.Peksa
- Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
- Příspěvky: 4259
- Registrován: 29 lis 2012, 08:33
- Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
- Dal poděkování: 7441 poděkování
- Dostal poděkování: 10824 poděkování
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Teď budu kontroverzní, ale - jakkoli je opoziční smlouva špatně, to, co přišlo po ní byl opačný extrém. Topolánkovy a Paroubkovy tahanice ve stylu "každý chvilku tahá pilku", kdy se čekalo, až se pár lidí z nějakého slepence typu VV nebo SZ špatně vyspí a budeme mít úplně jiné zákony, taky nebyly žádné štěstí. A všichni máme v paměti Kalouska, který bez nějakého širšího konsensu prostě zaváděl "reformy", aniž by se zeptal, co si myslí opozice.Ivo Vasicek píše:S opoziční smlouvou jsou zkušenosti i z ČR a jsem přesvědčen, že to demokracii poškodilo značně. Věřím, že to může Klaus se Zemanem a někteří vidět jinak.
V Česku byl koncept kompetitivní demokracie ("hurá, máme 101 hlasů, rozválcujeme je na prach") nepochybně oblíben. Jsme na to zvyklí a na základě zkušenosti s opo-smlouvou vyvozujeme, že jakékoli výchylky směrem ke konkordanční demokracii jsou v podstatě totalita. Jenže - politická kultura je v různých zemích různá. Česko nebo Itálie jsou jeden extrém, narozdíl od výše zmíněného Švýcarska, které je opačný extrém. Pokud se Švédsko v některých aspektech podobá víc Švýcarku, než Itálii, nemám s tím problém a do jisté míry jim to závidím. Princip "odhlasujeme to" nemusí být vždy apriorně lepší než "dohodneme se".

Každopádně Švédské reálie neznám a netroufám si je posuzovat bez znalosti tamního prostředí. Může to být špatně a může to být dobře, čas ukáže.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 6):
- Ivo.Vlasaty, Vojtech.Pikal, Ivo.Vasicek, Petr.Vileta, Marek.Necada, Jan.Novak
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
S ohledem na jev, kdy se tady už 15 stran spíše "mlátí sláma" a příspěvky jdou do stále absurdnějších rovin, tedy získání nějakého privátního VIN pocitu, tak si zdvořile dovoluji navrhnout tento postup:
1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
2) Vytvoření samostatného vlákna o příslušné situaci ve Švédsku, kde je možno ji rozebírat do aleluja...
3) Přesunutí bojovníků "za dobré jméno strany" na jiné, důležitější téma (dávám si závazek, že vhodné téma nabídnu)
4) Ponechání vašíčkofobů zde, nechť se volně realizují
5) Vyvolání seriozní všeobecné diskuse o tom, "kde přesně končí svoboda" volených představitelů strany... (již jsem navrhoval dříve, kupodivu bez odezvy, přesto, že přesně o tomto téma je)...nebo tedy...původně mělo být...
Jo, a také bych rád připoměl, že největší popularitu má vždy politik, co nic nedělá a není o něm slyšet...Kdo něco dělá a říká, má vždy odpůrce...
Pokud má politil vysokou popularitu, tak vysvětlení jsou pouze tři:
1) Platí jev výše.
2) Říká jen věci, které lidé chtějí slyšet.
3) Výsledky jsou zmanipulované.
1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
2) Vytvoření samostatného vlákna o příslušné situaci ve Švédsku, kde je možno ji rozebírat do aleluja...
3) Přesunutí bojovníků "za dobré jméno strany" na jiné, důležitější téma (dávám si závazek, že vhodné téma nabídnu)
4) Ponechání vašíčkofobů zde, nechť se volně realizují
5) Vyvolání seriozní všeobecné diskuse o tom, "kde přesně končí svoboda" volených představitelů strany... (již jsem navrhoval dříve, kupodivu bez odezvy, přesto, že přesně o tomto téma je)...nebo tedy...původně mělo být...
Jo, a také bych rád připoměl, že největší popularitu má vždy politik, co nic nedělá a není o něm slyšet...Kdo něco dělá a říká, má vždy odpůrce...
Pokud má politil vysokou popularitu, tak vysvětlení jsou pouze tři:
1) Platí jev výše.
2) Říká jen věci, které lidé chtějí slyšet.
3) Výsledky jsou zmanipulované.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 8):
- Vaclav.Fortik, Milan.Muller, Vojtech.Pikal, Martin.Shanil, Robert.Magni, Dominika.Michailidu, odis, Vaclav.Urban
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Tady nejde vůbec o nějaké vašíčkofoby.msuchan píše:1) Oficiální uznání pojmu "vašíčkofob" a akceptaci možné existence podobných jedinců v plénu.
Kdyby tohle vlákno bylo postavené jinak, totiž jako anketa o souhlasu s názory Ivo Vašíčka (kromě ekonomických, to je jeho parketa), tak by se možná zjistilo, že s ním souhlasí jen malá část členů. No a za jakoukoliv skupinu nemá mluvit člověk, který zastupuje menšinový názor. Abych zase nebyl obviněn z cenzury a zakazování, tak ne, nechci nikomu zakazovat jeho názory, ale je rozdíl mezi názorem prostého člena a názorem představitele (mluvčího, místopředsedy) nějaké skupiny. Možná to někteří berou jinak, ale většina lidí to chápe tak, že "když si ho vybrali za svého mluvčího, tak jistě tlumočí většinový názor té skupiny".
A nebo ještě jinak. Když se tu nedokážeme shodnout, jestli na Ukrajině jsou prozápadní demokraté, nebo fašisti, nebo váleční zločinci a jestli Putin je válečný dobrodruh, okupant a nebo hodný a rozumný přítel, tak by o tom na veřejnosti nikdo z našich představitelů neměl mluvit za stranu. Jednotný názor nemáme, dokonce ani většinový nemáme. Náš představitel může říkat "na tom se nedokážeme shodnout a můj soukromý názor je ..." ale nesmí si brát do huby celou stranu. A nesmí o tom mluvit ani tak, že to budí dojem, že jde o stranický názor.
Kdy už to konečně lidi pochopíte, že nelze říkat "Já mám pravdu, jen to lidi nechápou".
1) nemám pravdu
2) mám skutečně pravdu, ale blbě to lidem sděluji, proto nechápou
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Vileta za příspěvek:
- Frantisek.Kopriva
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Marek.Necada
- Zahraniční odbor
- Příspěvky: 3342
- Registrován: 05 lis 2009, 22:44
- Profese: silozpytec
- Bydliště: Helsinki
- Dal poděkování: 9333 poděkování
- Dostal poděkování: 6540 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Doufám, že víš, co je to konspirátor.Petr Vileta píše:bandu vyšinutých konspirátorů
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Necada za příspěvek:
- Ivo.Vlasaty
Místopředseda finských Pirátů
Долой царя!
Долой царя!
- Ivo.Vasicek
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 6953
- Registrován: 02 úno 2010, 22:50
- Profese: manažer
- Bydliště: 69615 Čejkovice, Bílovická
- Dal poděkování: 10833 poděkování
- Dostal poděkování: 11395 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Odvolání Ivo Vašíčka
Já se někde ve veřejném projevu zmínil o 9/11? Že o tom nic nevím. Pokud by však byla vhodná příležitost tak to učiním. Rozhodně však nemám v úmyslu tohle prezentovat v situaci, kdy to vzbudí výsměch (já si umím počkat na vhodný okamžik). Ostatně mé vystoupení jsou i na YT a to třeba i k Ukrajině. Posty na FB nepovažuji za veřejné vystoupení, pro mne je to bulvár kde je zapotřebí provokovat, jinak si toho profilu nikdo z návštěvníků FB ani nevšimne.
Svoje postoje jsem v době voleb předsednictva zcela otevřeně formuloval a to včetně negativního názoru na USA a názor na ukrajinskou krizi - že je to USA útok proti EU taky. Lidi mne kvůli tomu možná nezvolili předsedou a jen místopředsedou.
nebyl jsem nečitelný a nezměnil jsem ten postoj
Já své názory nemíním měnit kvůli populismu nebo nátlaku.
Tady blogy z doby mé volby:
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/421584/J ... telna.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/420059/B ... emuze.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/419518/P ... zprav.html
Svoje postoje jsem v době voleb předsednictva zcela otevřeně formuloval a to včetně negativního názoru na USA a názor na ukrajinskou krizi - že je to USA útok proti EU taky. Lidi mne kvůli tomu možná nezvolili předsedou a jen místopředsedou.
nebyl jsem nečitelný a nezměnil jsem ten postoj
Já své názory nemíním měnit kvůli populismu nebo nátlaku.
Tady blogy z doby mé volby:
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/421584/J ... telna.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/420059/B ... emuze.html
http://vasicek.blog.idnes.cz/c/419518/P ... zprav.html
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivo.Vasicek za příspěvky (celkem 2):
- Robert.Magni, Martin.Shanil
"Skutečná svoboda slova je právo říkat lidem to, co nechtějí slyšet"(George Orwell)