TTIP: Foreign Corps

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Budiž toto pracovní vlákno pro projekt PaRo: Evropští piráti proti TTIP
Budget máme 41 100 Kč.

Že jsem ten tajemník, tak odtajním dosavadní činnost:
11.12. se konala konspirační schůzka ve složení Adam S., Mikuláš P. a moje maličkost, kde jsme se shodli na tom, že uděláme weby.
Mikuláš se stavil na schůzi boardu PP-EU a do 12.1., kdy bude další, by se hodilo mít připravenou naší argumentaci jakožto budoucí obsah webů. Adam koordinuje jednání s IuRE.
Smlouva se prozatím zadrhla.

V redmine evidujeme úkoly.
Do konce roku Adam s Ondrou P. sepíší článek o digitálních právech v TTIP pro jednu souhrnnou publikaci, ta nám pak dobře poslouží jako zdrojový materiál.
Bude třeba zvýšit množství stranických výstupů. Honza K. a Cthulhu jsou support pro překlady, rešerše a přípravy textů.
Adam Skorepa píše: Tvoříte tedy v rámci našeho kampaňového komanda (ať to zní správně kruťácky) foreign corps, na které se budu obracet v rámci koordinace zahraničních sil. Vytvořím i další tým, který bude řešit TTIP jako mediální téma v českém veřejném prostoru, zároveň nám chci zaháknout i nějaké webaře, abychom mohli dodat pro PP-EU ten web, který jsme s Mikulášem a Alexem probírali. Jinak ten papír s poznámkami snad tento týden konečně přepíšu (a asi i zpracuji do nějaké prezentace, abychom to pak mohli dobře vysvětlovat i prostším jedincům).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 5):
Vojtech.Pikal, Adam.Skorepa, Milan.Muller, Jan.Kochert, Mikulas.Peksa
Richard.Przeczek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Richard.Przeczek »

Prosím o otevření diskuze nad možnými a konkrétními formami pomoci evropským Pirátům.

Půjde v zásadě čistě o sdílení informací?

Nebo se taky počítá s nějakými formami materiální pomoci jako ražba placek, odznáčků, náramků apod?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard.Przeczek za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

V první fázi se jednalo o tvorbu webů, ale vzhledem k tomu, že projekt byl poměrně úspěšný, asi to můžeme pojmout trochu velkoryseji.

Rozhodnutí, co a jak, je obecně na řešiteli (Adam Skořepa), já se k vyjádřím k tomu, co by prošlo přes mě, jakožto hospodáře. Pokud zahraniční politická strana plánuje uspořádat např. podpisovou akci proti TTIP a rozdávat tam letáčky/odznáčky, neměl bych s tím obecně problém. Přišlo by mi nesmyslné ty odznáčky platit např. Němcům, protože jsem přesvědčen o tom, že pár set nebo tisíc odznáčků je v rozpočtu PP-DE něco jako plivnutí v moři. Naopak v případě Slováků by mi to přišlo velmi smysluplné, protože pár set odznáčků je pro ně rozdíl mezi variantou "máme holé ruce" a "jsme připraveni". V žádném případě to ale nechceme strhat, podstatný je IMO spíš počet různých podpořených stran, než natlačit jedné konkrétní co nejvíc peněz - ve větším množství IMO ten mezní užitek rychle klesá.

Takže závisí na situaci. Zeptal bych se - jak jsou na tom Poláci?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Richard.Przeczek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Richard.Przeczek
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Richard.Przeczek »

Mikulas Peksa píše: Takže závisí na situaci. Zeptal bych se - jak jsou na tom Poláci?
IMHO dost blbě, podobně jako Slováci, s tím rozdílem, že nějakou dobu přešlapují v podstatě na místě, financují se v podstatě sami příspěvky a dary, a k iniciativě proti TTIP v Polsku se přidali hlasováním předsednictva před vánoci.

Samozřejmě by se chtěli v novém roce restartovat, ale netuším na kolik jim to půjde. TTIP by mohla být příležitost k novému impulsu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Richard.Przeczek za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Reálně můžeš počítat s tím, že můžeme mít problém těch 40k za 3 měsíce smysluplně vyčerpat. Čili, pokud vymyslíš plán, jak udělat z TTIP v Polsku druhá ACTA, řekl bych, že rozumné množství peněz na jeho podporu se najde.

Já zkouším vést podobné rozhovory s PP-EU, ale neřekl bych, že na ně chceme spotřebovat všechno.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Richard.Przeczek
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: TTIP: Foreign Corps

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Uvidíme, jak to narozpočtujeme, stay tuned.
Author Sensei Tyrant Pervert
Odpovědět

Zpět na „Zahraniční odbor“