"Daně z cigaret uhradí plnou třetinu nákladů na státní zdravotní péči. Zachráníme mnohem více životů než by jinak bylo možné díky těm kuřákům, kteří dobrovolně pokládají životy za své bližní. Kuřáci jsou dobrodinci národa."
Poplatky ve zdravotnictví
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Jistě, pane premiére:
"Daně z cigaret uhradí plnou třetinu nákladů na státní zdravotní péči. Zachráníme mnohem více životů než by jinak bylo možné díky těm kuřákům, kteří dobrovolně pokládají životy za své bližní. Kuřáci jsou dobrodinci národa."
"Daně z cigaret uhradí plnou třetinu nákladů na státní zdravotní péči. Zachráníme mnohem více životů než by jinak bylo možné díky těm kuřákům, kteří dobrovolně pokládají životy za své bližní. Kuřáci jsou dobrodinci národa."
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Pacient by se o tom samozřejmě musel dozvědět z nějakého výpisu. Dnes je sice možné o něj požádat, ale lepší by bylo kdyby byl posílán automaticky. A když v tom pacient bude mít vlastní prachy (ať už formou poplatků nebo procent +- z pojištění) tak tomu papíru bude věnovat trochu pozornosti.next_ghost píše:Jaká přirozená kontrola? Lékař si napíše výkon, který neudělal, pacient o něm neví a pojišťovna nemá možnost ověřit, jestli lékař ten výkon opravdu udělal nebo ne. Jak tohle řeší poplatky?velecky píše:V okamžiku, kdy bude do vztahu lékař-pojišťovna finančně zaangažován i pacient nějakou formou spoluúčasti tak se bude zajímat o to jaké výkony lékař na něj účtuje a bude existovat jakási přirozená kontrola.
Samozřejmě netvrdím, že poplatky jsou všeřešící a bezchybné, ale je to dle mého dobrý start k vylepšení systému.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Nevymýšlejme vymyšlené. Banka Vám také vždy k 31.12. posílá kontrolní výpis zůstatku. Stejně by mohla postupovat i pojišťovna. Dostanete výpis, podíváte se do něj. Sedí, nic se neděje, nesedí, reklamujete jej. Proč by se Vám měl snižovat bonus na pojistném proto, že si na Vás nějaký lékař vyrobil body?
To Lucky;-)
To je demagogie. Pokaždé, když někdo poukáže, že by se měla vlastní péče o zdraví vyplácet, tak se ozvou lidé, kteří mají pocit, že oni budou doplácet a že za to nemohou, protože si zdravotní problémy nezavinili sami. Co to mění na faktu, že člověk, které o své zdraví pečuje je v průměru méně nemocný? Vůbec nic. Nechceš snad, aby zdraví platili procentuelně více než nemocní (už tak platí více absolutně, protože zdravý člověk má většinou vyšší příjem - to je holt solidární systém).
Zkusme diskutovat k věci. Já vyjádřil nesouhlas s poplatky a navrhuji pojistné bonusy. Tzn. ten kdo lékaře potřebuje bude platit stejně a bez poplatků, ten kdo jej nepotřebuje dostane bonus. Motivace šetřit zůstane zachována, přibudou výpisy a zruší se administrativně náročné, z hlediska ústavy minimálně pochybné, politicky výbušné a pojištění dublující poplatky.
To Lucky;-)
To je demagogie. Pokaždé, když někdo poukáže, že by se měla vlastní péče o zdraví vyplácet, tak se ozvou lidé, kteří mají pocit, že oni budou doplácet a že za to nemohou, protože si zdravotní problémy nezavinili sami. Co to mění na faktu, že člověk, které o své zdraví pečuje je v průměru méně nemocný? Vůbec nic. Nechceš snad, aby zdraví platili procentuelně více než nemocní (už tak platí více absolutně, protože zdravý člověk má většinou vyšší příjem - to je holt solidární systém).
Zkusme diskutovat k věci. Já vyjádřil nesouhlas s poplatky a navrhuji pojistné bonusy. Tzn. ten kdo lékaře potřebuje bude platit stejně a bez poplatků, ten kdo jej nepotřebuje dostane bonus. Motivace šetřit zůstane zachována, přibudou výpisy a zruší se administrativně náročné, z hlediska ústavy minimálně pochybné, politicky výbušné a pojištění dublující poplatky.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Jak chcete donutit k šetření lidi, kteří jsou nezaměstnaní nebo jsou v důchodu? Za ně platí pojištění stát...
Poplatky mají regulační efekt, který je okamžitě viditelný a zároveň není likvidační. Jsem pro jejich zachování.
Dobře nastavený systém bonusů však může fungovat paralelně s nimi.
Poplatky mají regulační efekt, který je okamžitě viditelný a zároveň není likvidační. Jsem pro jejich zachování.
Dobře nastavený systém bonusů však může fungovat paralelně s nimi.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Systém bonusů ale na placení nemá vliv. Bonus se vyplácí bokem spolu s ročním vyúčtováním. Už jsem to zmiňoval, je to o pár příspěvků výše. Takže i důchodce co nic neplatí by od pojišťovny dostal bonus ve formě hotovostní výplaty.
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
-
Kamil Horky
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3167
- Registrován: 21 dub 2009, 12:08
- Profese: IT Manager
- Dostal poděkování: 8 poděkování
Re: Poplatky ve zdravotnictví
V zásadě chápu jak to myslíš, asi by to i šlo, jen bych se zdržel nějakých konkrétních návrhů a skutečně je nechal na posouzení odborníka.
Julínkovi poplatky taky mají nějaká pozitiva, ale mají i nedostatky.
Julínkovi poplatky taky mají nějaká pozitiva, ale mají i nedostatky.
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12121
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31212 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poplatky ve zdravotnictví
kdyz se tu bavime o usporach ve zdravotnictvi, tak piratske strany maji v programu mimo jine i omezeni patentu na leky, coz je mozna podstatnejsi tema nez poplatky, protoze laicky odhaduji, ze se tam toci vice penez nez v 30,- od pacienta
najde se tu nejaky odobrnik, ktery by si vzal toto tema za sve a pomohl nam s nim?
najde se tu nejaky odobrnik, ktery by si vzal toto tema za sve a pomohl nam s nim?
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- next_ghost
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3239
- Registrován: 21 dub 2009, 18:03
- Profese: programátor
- Dal poděkování: 1433 poděkování
- Dostal poděkování: 5131 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Když se v prosinci z výpisu dozvíš, že si tvůj lékař v únoru napsal prohlídku kvůli bolesti v krku a horečce, jak potom dokážeš, žes u něj ten den nebyl? Lékař má orazítkovanou zprávu (a případně nějaký doklad o poplatku, který si zaplatil sám) a ty nemáš v ruce nic. Kromě toho naštvat svého lékaře spousta lidí považuje za hodně špatný nápad, který by se jim mohl vymstít. Proto je potřeba vyřešit tenhle problém nejlépe zcela bez osobní účasti pacienta.velecky píše:Pacient by se o tom samozřejmě musel dozvědět z nějakého výpisu. Dnes je sice možné o něj požádat, ale lepší by bylo kdyby byl posílán automaticky. A když v tom pacient bude mít vlastní prachy (ať už formou poplatků nebo procent +- z pojištění) tak tomu papíru bude věnovat trochu pozornosti.
Samozřejmě netvrdím, že poplatky jsou všeřešící a bezchybné, ale je to dle mého dobrý start k vylepšení systému.
Přece jen si myslím, že četnost návštěv u lékaře není to nejvhodnější měřítko. Spousta faktorů (dědičnost, lokální epidemie...) se ovlivnit nedá. Bonus by se měl týkat věcí, které člověk může vlastním přičiněním objektivně (a nejlépe měřitelně) ovlivnit.Jiri Kaderavek píše:Tzn. ten kdo lékaře potřebuje bude platit stejně a bez poplatků, ten kdo jej nepotřebuje dostane bonus.
Chceš, aby organizace fungovala? Komunikuj!
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
Česká pirátská strana: Neškodná.
Otisk PGP klíče: B5E9 147C A94C 9B75 6817 9CA4 43D0 B4CF 1CDE 2360 (nový klíč od listopadu 2016)
-
Lucky_
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 84
- Registrován: 10 kvě 2009, 14:51
- Profese: student geografie
- Dostal poděkování: 5 poděkování
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Tohle je přesné vystížení mého postoje...next_ghost píše:Přece jen si myslím, že četnost návštěv u lékaře není to nejvhodnější měřítko. Spousta faktorů (dědičnost, lokální epidemie...) se ovlivnit nedá. Bonus by se měl týkat věcí, které člověk může vlastním přičiněním objektivně (a nejlépe měřitelně) ovlivnit.
- Jiri.Kaderavek
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 7907
- Registrován: 21 dub 2009, 12:58
- Profese: programátor, analytik, manažer, trenér
- Dal poděkování: 2710 poděkování
- Dostal poděkování: 7708 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Poplatky ve zdravotnictví
Jak Váš problém řeší poplatky? Objednaný úkon se nehradí, je to tak? Takže by o bylo stejné, objednaný úkon by bonus nesnižoval. Tím bychom měli tuto věc z krku 
Zakladatel České pirátské strany
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/
„Svobodu nekoupíte, tu si volíte“
https://lide.pirati.cz/personProfile/96/