Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Pomozte nám splnit aktuální úkoly nebo se zapojte do našich projektů. Nebo sami navrhněte nějakou užitečnou činnost.
Není potřeba být členem, abyste pomohli.


Moderátoři: Republikové předsednictvo - asistenti, Vedoucí centrálních orgánů, Personální odbor - celý

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

15. února proběhnou v Hamburku volby do městké rady. Jsou důležité, protože je to první západoněmecký zemský parlament, do kterého by se mohli dostat náckové z AfD. A jsou důležité pro Piráty, protože mají v Hamburku relativně dobrou pozici, výsledky tam byly dobré v porovnání se Spolkovým průměrem (to velkých městech obecně). Od loňského roku smí volit i mladí od 16 let. CDU+SPD jsou proti legalizaci, pro jsou FDP, Komunisti a Zelení (ty by z toho údajně chtěli udělat modelový případ). IMO docela dobrý prostor pro to, ukázat, že Piráti nepatří do starého železa.

Pokud jde o PP-CZ, máme nějaké kontakty v Berlíně, ale o Hamburgu víme akorát tak, že existuje. Potřebujeme lidi, kteří by vyjeli pomoct jim tam s kampaní. Je jasné, že to nestrháme. Podstatné je se ukázat, říct jim že v Mariánkách je Pirátský starosta a že to jde. A na oplátku si odvézt pár kontaktů na lidi, které můžeme požádat o pomoc, když budeme něco potřebovat.

Kdo si chce udělat výlet spojený s rozdáváním letáků a lepením plakátů v zimním Hamburku?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 3):
Petr.Bajgar, Dalibor.Zahora, Vojtech.Pikal
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Roman.Kucera »

Připiš si mě. V Hamburku jsem ještě nebyl a je to město, které stojí za to vidět.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 2):
Mikulas.Peksa, Alexandr.Mansurov
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Michal.Ketner
Republikový výbor
Příspěvky: 2897
Registrován: 09 pro 2012, 13:16
Profese: Panda všeho druhu
Dal poděkování: 1910 poděkování
Dostal poděkování: 3394 poděkování

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Michal.Ketner »

když si budu moc zajít na St.Pauli tak určitě pojedu taky :D :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Michal.Ketner za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Nejhorsi je lidska ublíženost :fet:

Sebeonanující popisky jaký mám funkce a jak jsem důležitej. :fet:

Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Roman.Kucera »

Tam by mohlo zabrat, že jsme Češi, Hamburk je takové kosmopolitní město. Těším se.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Michal: Když budeš tvrdě otročit při rozdávání letáků a hezky prosit místní organizátory, třeba i st. Pauli bude :)

Ok, lidi máme, tak jdeme shánět někoho, kdo se vás na druhé straně ujme :) Tento víkend mají sjezd, tak další informace budou později. Další dobrovolník se přihlásil po FB, tak bych skoro uvažoval o variantě vyslat auto plné lidí. Vlak se vyplatí pro jednoho.

Jak jste na tom časově?
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Barbora.Hruzova
Příspěvky: 378
Registrován: 27 říj 2013, 22:24
Profese: knihovnice, spisovatelka
Bydliště: Praha 6
Dal poděkování: 1790 poděkování
Dostal poděkování: 826 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Barbora.Hruzova »

Jela bych taky, ale neumím německy. Budu tam pak něco platná?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Barbora.Hruzova za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Barbora Hruzova píše:Jela bych taky, ale neumím německy. Budu tam pak něco platná?
Angličtina stačí. Alternativně se holt musíš spolehnout na tlumočení svých spolucestujících. V rámci akce je typicky důležité umět strkat letáky do poštovních schránek nebo lepit plakáty na sololity a to může i hluchoněmý (stačí, když podle čar na mapě pochopí, ve které čtvrti). Ale asi si s místními nepokecáš o tajích tekuté demokracie, nepodmíněného základního příjmu a Pirátské politiky.
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od msuchan »

A sakra...Pořád se nevědělo "co s penězi"...a nejednou se jezdí na poznávací výlety... :roll:
Na Hamburk vám nejsem zvědavý, byl jsem tam jen letos 7x, ale dal bych něco ve Španělsku u moře... ;)

S tím roznosem letáků vám do toho nechci kecat, ale připadá mi to jako nesmysl...Tedy "vézt tam lidi na roznos letáků."
Jedině, pokud by to bylo bráno vyloženě jako symbolická akce, typu "kladení věnců", nebo nějaký hapening...

Tzn.

Varianta 1) - Naložím v ČR člověka, co si vezme dovolenou, za stranické ho dopravím do Hamburku, nechám ho tam přespat, zaplatím mu oběd a on bude s letáky někde zmateně pobíhat po cizím městě a většinou se v bytových domech nedostane ani ke schránce..

Varianta 2)
- Vezmu peníze, co bych utratil za variantu 1 a dám je roznáškové službě v místě...(tedy "zadotuju" říšské piráty touto formou)

Za vesnice v Bavorsku se platí 0,90 kč za 1 leták profi roznosu, počítám, že velkoměsto bude levnější.
Tak si to spočítejte...kolik byste museli roznést schránek, abyste se "rentovali"... :lol:
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Petr.Bajgar »

msuchan píše:A sakra...Pořád se nevědělo "co s penězi"...a nejednou se jezdí na poznávací výlety...
V žádném případě nejde o samoúčelné výlety, ale právě naopak na velice dúležite navazování osobních kontaktů a vzájemného seznamování s politickou situací v daných zemích pro další budoucí součinnost. Je to asi takový omyl jako zaměňovat osobní návštěvu u přátel se zájezdem k ležení u moře. Jde o to, že jen pouhé dovezení někoho někam ještě nijak neotevírá dveře k další součinnosti. Potřebné je aby naši vyslanci nechodili v dosebeuzavřených českých skupinkách ale naopak aby se učastnili jednotlivě ve smíšených skupinkách se člený v tomto případě PP-DE a seznamovali se tak osobně s jejich mentalitou a jemnostmi jejich politického vnímání a tamní reality, které často velice významně ovlivňují další vývoj a přitom při jednání pouze verbálním zůstávájí skryty.

Jde o velice důležitý a potřebný vývoj k vybřednutí z dosavadní bohužel tradiční dosebezahleděnosti, sebestřednosti a provinční malosti české politiky a získat díky těmto výpravam za poznáním jiné nové pohledy a zkušenosti.

Především potřebujeme takto navštěvovat menší ze zemí sjednocených v EU protože právě s nimi potřebujeme v budoucnu umět nejvíce efektivně jednat a spolupracovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Ferjencik, Marek.Necada, Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Roman.Kucera
Člen KS Praha
Příspěvky: 15254
Registrován: 14 zář 2010, 10:04
Profese: IT
Bydliště: Praha, Letná
Dal poděkování: 9815 poděkování
Dostal poděkování: 18113 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc s volební kampaní v Hamburku

Příspěvek od Roman.Kucera »

Já tam jedu proto, abych se mohl postavit před radnici a provolat "Ich bin ein Hamburger!"
Tito uživatelé poděkovali autorovi Roman.Kucera za příspěvky (celkem 3):
Barbora.Hruzova, Mikulas.Peksa, Vojtech.Pikal
Pirátem se člověk nestává, pirátem se rodí!
Odpovědět

Zpět na „Úkoly a projekty“