Ideový mumble o geopolitice

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym EZO

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Evropská unie, zahraničí, obrana. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Mikulas Peksa píše:.... nechci vyhnat čerta ďáblem......
Ďáblem ne, ale pirátem ano, nebo spíš pirátským celosvětovým hnutím ktere bude prosazovat globální solidaritu, svobodu, spoluprace obyčejných lidi, sdílení informace a znalosti ke prospěchu obecenstva ne kvůli zisku, atd., atp.
Mikulas Peksa píše: Chce to rozmyslet/implementovat několik nových konceptů....
Nebo nadechnout novy život do starého konceptu - PPI :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, Mikulas.Peksa

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Tady náhodou potkal na netu hezkou vizualizací geopolitiký, přesněji řečeno zapadni ekonomiky :
http://stopsyjonizmowi.files.wordpress. ... erberg.jpg
image.jpg
PS. Tak ten pirátský koncept musí byt stejně famózní :mrgreen: :mrgreen: :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Dalibor.Zahora

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Ivan Sirko píše:
Mikulas Peksa píše:.... nechci vyhnat čerta ďáblem......
Ďáblem ne, ale pirátem ano, nebo spíš pirátským celosvětovým hnutím ktere bude prosazovat globální solidaritu, svobodu, spoluprace obyčejných lidi, sdílení informace a znalosti ke prospěchu obecenstva ne kvůli zisku, atd., atp.
Mikulas Peksa píše: Chce to rozmyslet/implementovat několik nových konceptů....
Nebo nadechnout novy život do starého konceptu - PPI :fet:
To nijak nerozporuju, ale z mého pohledu je relevantní, aby ta část PPI, kterou mám bezprostředně kolem sebe dělala to, co má. Moc nevěřím tomu, že nějaké politbyro vedené Gregorym Engelsem OFFTOPICnic proti Gregorymu osobně, ale má prostě kouzelné jméno, ještě by to chtělo sehnat jako druhého co-chairmana PPI nějakého Marxe :D, či kdo tam teď zrovna sedí, vyřeší shora problémy celé planety.

Jinak ano, když už jedeme do Bruselu, máme mapku a jdeme provozovat archeologii, resp. zjistit, co vlastně zbylo z tamní kanceláře PPI.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Alexandr.Mansurov, Ivan.Sirko
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Ivan.Sirko
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2751
Registrován: 04 úno 2011, 15:23
Profese: Putující filosof
Bydliště: Praha - 1
Dal poděkování: 10373 poděkování
Dostal poděkování: 2644 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Ivan.Sirko »

Ano, podivejte co tam ješte zůstalo naživu :P , možna taky podaří to taky RESTARTOVAT ;)

Ale nezapomínejte, a historije mi svědkem, žádná kancelář anebo politbyro nedělá organizace, ale předevšim její členové. Pokuď jsou aktivni a maji zájem zapojit, bude v tom úspěch, když denně odcházejí znechuceni zájemci a strávení aktivitu stávající pirati, tak něco neni vpořadku "v kralovstvi Dánskem" :fet:

PS. To jsem snažil rozhýbat v Praze prostřednictvím skupiny RESTART, ale po volbách jakoby všichni podlehli EBOlE :(

Nechci byt prorokem a tvrdit že vím kde je zakopáný pes, ale jsem hodně blízko, jenže bez zajmu ostatních je to nanic. Maximálně sepsat "diagnózu" a podívat za par let jestli jsem měl pravdu :?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Sirko za příspěvek:
Mikulas.Peksa

Слава Україні! Героям слава! 🇺🇦 ✌️ Podpoř ukrajinskou armádu.

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Hele, když odhlédnu od filozofické stránky věci, IMO to stojí a padá s místním KS. Buď se lidi sházejí jednou do měsíce někde v hospodě, zjišťujou, že v tom nejsou sami, a po pár pivech se odvážou k plánování nějakých akcí - nebo ne. Tyhle zastřečující organizace jsou jen taková "třešnička na dortu". Mají smysl pro koordinaci aktivit na globální úrovni - ale musí být někdo, kdo by ty aktivity zrealizoval. Ano, nemá cenu popírat, že tyhle organizace jako PPI nebo PP-EU trošičku přispívají i k určitému sebeuvědomnění členů (že jsou součástí globálního hnutí) - ale v praxi je to IMO relativně slabé a chtělo by vymyslet nějaké nástroje, abychom to podpořili. Ale to už je fakt offtopic.

Tohle vlákno jsem založil, protože si myslím, že je třeba se shodnout na programu, co a proč chceme vlastně dělat v mezinárodní politice. IMO všechny díly skládačky tu ve vzduchu poletujou, jen je potřeba je dát dohromady. Prostě pokud jeden Pirát drží půlku celkového obrazu, druhý druhou, měli by si jí nasdílet, protože je to obohatí. A Pirátskému hnutí to pomůže, protože s tím kompletnějším obrazem se zase o něco málo víc dokážeme prezentovat jako funkční alternativa a ne jako snílci.

Je čas začít sdílet.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 2):
Dalibor.Zahora, Ivan.Sirko
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Adam.Skorepa
Příznivec Pirátů – Středočeský kraj
Příspěvky: 4726
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6848 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Mikulas Peksa píše:Tohle vlákno jsem založil, protože si myslím, že je třeba se shodnout na programu, co a proč chceme vlastně dělat v mezinárodní politice. IMO všechny díly skládačky tu ve vzduchu poletujou, jen je potřeba je dát dohromady.
Tak tedy pár náhodných a neuspořádaných myšlenek...

Dosažení odmítnutí (ne přepracování, ale skutečně odmítnutí) dohod TTIP, TISA, CETA na národní i evropské úrovni, tomu je třeba i uzpůsobit rétoriku. Odsuzovat Putina je zbytečné, protože to dělají až na prezidenta v podstatě všichni. Tím nechci dělat Rusku advokáta, pochopitelně se mi nelíbí, že je v Ruské federaci zakázáno v podstatě všechno, co mám rád. Ale v tomto ohledu je nepřítel identifikován jasně a jsou jím Spojené státy. Hezky si musíme vzít jednu velmoc po druhé a vzhledem k aktuálnímu dění ohledně vyjednávání mezinárodních dohod je, myslím, jasné, proti které z těch tří stojíme v tuto chvíli.

Má vize geopolitiky a toho, o co by měli Piráti usilovat, je zásadnější a jednotnější postoj Evropské unie, která pozvolna přestane dělat "yesmana" pro USA. V zásadě podporuji hlubší integraci jednotlivých národních celků a jejich politik, aby byla Unie schopnější lepšího plánování a nezasekávala se na neustálém handrkování se o... euronesmysly aka píčoviny. K tomuto nemám žádný konkrétní návrh, jen tak sdílím vizi. Z Východu i Západu je patrná snaha o to udržovat Unii ve zmateném a roztříštěném stavu, protože o Čtvrtou velmoc Američené, Rusové (a nakonec ani Číňané) nestojí. Proto se domnívám, že bychom měli (asi ve spolupráci s Němci, oh jak krásně historické :fet: ) co nejvíce dbát o rozšíření povědomí termínu "Evropan", což by mělo v ideálním případě vést k omezování nacionalismu ve členských státech (národní hrdost patří do minulého století).

Co se mezinárodních pirátských organizací týče... they are dead, dead, dead. Jediné, co funguje, je jakás takás výměna informací a já osobně pochybuji o tom, že by se přes PPI nebo PP-EU dalo kdy cokoliv užitečného udělat. Považuji tyhle orgy právě za "mezinárodní symboly", které působí dobře na morálku a sebevědomí, ale žádnou energii bych do nich nevkládal.

Jo a abych nezapomněl - navrhuji uznání Palestiny.
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Kybersoudruhu ideokomisaři ;), mým plánem je dotáhnout k mumblu každého Piráta, kterého budu moct, a přesně toto probrat a následně napsat do programu. Myslím, že na obsahu bude shoda a je pouze třeba si ujasnit formu. My totiž nechceme Čtvrtou Říši, takže musíme být opatrní - s konceptem "Evropana" totiž dokázal poměrně slušně žonglovat i Joseph Goebbels - autor výroku "Jsem přesvědčen, že za 40 let už lidé nebudou uvažovat z hlediska národních států". Já jsem v první řadě Evropan a pak teprve Čech, ale nacistická Evropa je něco, co opravdu nechci. Takže chci mluvit o tom, jak se tomu vyhnout a dojít k nějaké Evropě, co by se nám jako Pirátům mohla líbit. Ano, národní státy hopsající, jak Obama/Putin píská, to IMO fakt nejsou.

Putina je třeba řešit - my totiž nechceme přebírat jen voliče KSČM, ale i TOPce a část ČSSD. Spousta lidí, co volí TOPku, skočila na špek propagandě a volí úplný opak toho, než co vlastně chce. A Putinofylie je něco, co se jim hodně ekluje. Oni se totiž zhusta cítí Evropany. Samozřejmě, full support na Tvou aktivitu proti TTIP - ale já chci dodat ten kousíček ideologie, abys mohl vzít na palubu proti TTIP spoustu dalších lidí.

PPI je mrtvá a nedá se přes ní nic udělat. PP-EU je následující 4 roky k ničemu, zajímavá začne být, až budeme řešit další program pro eurovolby a budeme mít formální předpis, jak se k němu dojednat/prohlasovat. Jinak jsou to fakt hlavně akorát symboly. A my si musíme poradit sami resp. s lidmi, co splašíme pro podporu našich cílů v zahraničí. A základem toho je čitelný program Mezinárodních vztahů.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 5):
Ivan.Sirko, Dalibor.Zahora, Frantisek.Navrkal, Adam.Skorepa, Alexandr.Mansurov
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Frantisek.Navrkal
Zahraniční odbor
Příspěvky: 4764
Registrován: 11 kvě 2012, 23:42
Profese: datový inženýr
Dal poděkování: 9909 poděkování
Dostal poděkování: 5722 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Frantisek.Navrkal »

S Palestinou bacha, protože je situace dost zamotaná. V Gaze vládne Hamas a v autonomních částech Západního břehu Fatah a spol. (a to dlouho bez voleb, který furt odkládaj). Ani jedna z dominantních politických stran v Palestině (tím míněno Hamas a Fatah) neprosazují tak úplně liberálně demokratickou politiku. Já taky Palestincům stát přeju, ale aby to nevyznělo, že podporujeme současnou palestinskou vládu (nebo lépe řečeno vlády). Kdyžtak si o tom můžeme taky zejtra popovídat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Frantisek.Navrkal za příspěvek:
Ivan.Sirko

Flamewar does not determine who is right - only who is left.
Moje (bývalé) poslancování: poslanecký report, stránka na Facebooku, Twitter profil, podcast Na vrkanou

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13431
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34744 poděkování
Dostal poděkování: 17623 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jak už sem avizoval, bohužel dnes na mumble nemůžu, musím být v Crossu.

Nicméně můj pohled na věc zhruba vystihl níže Adam Skořepa. Dodám k tomu důraz na internacionální povahu pirátů a logickou spolupráci napříč státy. Neomezovat se jen na Evropu, byť ta je primární, ale severní Afrika i Blízký východ je v podstatě za humny. Nezapomeňte, že start arabských revolucí začal v Tunisku, kde to začalo i zatýkáním členů tuniské Pirátské strany.

Původně sem myslel, že se debata bude točit hlavně o Ukrajině jako zlomovém tématu - racionální a imho jediný možný přístup je zhruba popsán zde
http://denikreferendum.cz/clanek/19190- ... ske-levici Poslat k čertu nacionalisty/fašisty jak ukrajinské, tak ruské i s oligarchy.

K podezřelé aktivitě EU platí hlavní argument - proč se cpe na Ukrajinu, když "nebyla" schopna pomoct Řecku? Je to jen drang nach Osten, aby zase oddálili smrt kapitalismu a jeho struktur uchvácením nového prostoru.

Těším se na výstupy.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Ales.Jakl, Marek.Necada

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7811 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Ideový mumble o geopolitice

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dalibor Zahora píše:Původně sem myslel, že se debata bude točit hlavně o Ukrajině jako zlomovém tématu
Humphrey: "Všechno souvisí se vším."
Humphrey: "Víte, kdo to řekl?"
Bernard: "Tajemník vlády?"
Humphrey: "Těsně vedle. Byl to Lenin."

Jinak, já si chystám mumble a připravuju se.

A souhlas s Vojtěchem Srnkou.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Odpovědět

Zpět na „Evropská unie, zahraničí, obrana“