Pomozme vrátit děti rodičům

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Pro zájemce o Norsko další případ....http://lucieamaliesulovska.blog.idnes.c ... ?cl=438362
Rád bych upozornil,že Česká republika děti cizinců také odmítá vydat...Do Norska nemáme daleko,včetně přesvědčení veřejnosti,že se nic zlého neděje....
Ale v mediích to nenajdete,musíte na ulici
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Jiri.Janecka »

zabzicek píše: Rád bych upozornil,že Česká republika děti cizinců také odmítá vydat...Do Norska nemáme daleko,včetně přesvědčení veřejnosti,že se nic zlého neděje....
No a vo tom to je.

Vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidíš.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1653 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Jiri Janecka píše:
zabzicek píše: Rád bych upozornil,že Česká republika děti cizinců také odmítá vydat...Do Norska nemáme daleko,včetně přesvědčení veřejnosti,že se nic zlého neděje....
No a vo tom to je.

Vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidíš.
V Norsku se o těchto praktikách běžně také neví.Zrovna jsem dostala infomaci přímo ze severu. Takže proto je nežádoucí pro Barnevern, aby byla kauza Michalákové jakkoliv medializovaná. Mohlo by to rozpoutat zájem veřejnosti Proto ji zřejmě zastrašují a vydírají zbavením práv rodiče a adopcí.
Takže můžeme začít také s "úklidem před naším prahem". Kdo má návrh?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 2):
Libor.Spacek, Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Maria Vasickova píše:
Jiri Janecka píše:
zabzicek píše: Rád bych upozornil,že Česká republika děti cizinců také odmítá vydat...Do Norska nemáme daleko,včetně přesvědčení veřejnosti,že se nic zlého neděje....
No a vo tom to je.

Vidíš třísku v oku bratra svého, ale břevno ve svém nevidíš.
V Norsku se o těchto praktikách běžně také neví.Zrovna jsem dostala infomaci přímo ze severu. Takže proto je nežádoucí pro Barnevern, aby byla kauza Michalákové jakkoliv medializovaná. Mohlo by to rozpoutat zájem veřejnosti Proto ji zřejmě zastrašují a vydírají zbavením práv rodiče a adopcí.
Takže můžeme začít také s "úklidem před naším prahem". Kdo má návrh?
Tak já osobně mám rozjetý boj o své dítě a spolu s Klárou Samkovou na úklidu pracujeme. Jinak snažím se radit lidem,kteří se na mě obrátí a dělám ,,ďáblova advokáta,,v několika fb skupinách,které se tohoto tématu týkají. Plus ještě nějaké menší akce,ovšem chybí mi v tom systém.Sám nestíhám všechno :fet:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Já myslím, že se s tím nedá dělat nic.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Jiri Janecka píše:Já myslím, že se s tím nedá dělat nic.
Jestli mluvíš o Čechách,tak dá.Minimálně určité poradenství pro ,,rizikové,,matky,jaká práva,kompetence a hlavně povinnosti má OSPOD. Tím by se dalo trošku omezit,,dobrovolné,,opouštění dětí. A dá se tlačit na dodržování zákona ze strany státu.Dá se udělat poměrně hodně.
Ty haldy článků v novinách a v tv o opilých matkách nebyla náhoda,ale záměr zmanipulovat veřejnost,aby sama volala po ,,norsku,,Jenže to nevyšlo. A to díky chybnému odhadu...když sociálky začali dělat večerní přepadovky v cigánských rodinách,strhl se křik a pohořeli.
Zatím ještě je šance.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Maria.Vasickova, Roman.Kucera
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

Kauzu vnímám především jako test úrovně současného pokrytectví tzv. "demokratického světa"...
Zejména lidí, co mají plnou hubu tzv. "lidských práv"...vůči Číně, Rusku a pod...
Nevím, co by mělo být lidským právem...pokud už to není ani právo, aby mi bez soudu a svévolně nemohlo být odebráno dítě soukromou firmou, která je financována od 1ks zabaveného dítěte...

Myslím, že "dělat se s tím" dá dost...
Jenže Zaorálek to nemá v "instrukcích"... ;) Tedy vyhlásit Norsko za zemi, kde nejsou dodržována lidské práva...a zavádět vůči nim sankce... ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Pavel.Moravec
Jiri.Janecka
Člen KS Středočeský kraj
Příspěvky: 1730
Registrován: 13 dub 2012, 21:57
Profese: právník
Bydliště: Za Parkem 866, 252 29 Dobřichovice
Dal poděkování: 462 poděkování
Dostal poděkování: 2366 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Jiri.Janecka »

Já jsem to samozřejmě nemyslel tak, že se nedají dělat nějaké akce, ale tak, že z hlediska reálných dopadů jsou předem odsouzeny k nicotnosti. Po každém drobném úspěchu v konkrétní věci přijde reakce státu, který zákon upraví tak, aby mohl to "drobné vítězství" obejít. Myšlení lidí by se muselo změnit někde v úplně jiném levelu. Ale to se nestane. Vem si třeba konkrétně děti Michalákovy - i v diskusích o nich se objevuje, že přece jen je tam soud a ten by to měl změnit... Pokud si 100 % lidí neuvědomí, že soud, který je neveřejný prostě nemá základní atributy soudu, tak je to marné. Bohužel, tento posun se děje už i u nás. Věř tomu, že myšlence, že soudnictví kolem rozvodů a péče o děti by mělo být neveřejné velká většina lidí zatleská. To, že veřejnost je ta základní ochrana pochopí teprve, až je to semele.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Janecka za příspěvky (celkem 2):
Robert.Magni, Pavel.Moravec
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Jiri Janecka píše:Já jsem to samozřejmě nemyslel tak, že se nedají dělat nějaké akce, ale tak, že z hlediska reálných dopadů jsou předem odsouzeny k nicotnosti. Po každém drobném úspěchu v konkrétní věci přijde reakce státu, který zákon upraví tak, aby mohl to "drobné vítězství" obejít. Myšlení lidí by se muselo změnit někde v úplně jiném levelu. Ale to se nestane. Vem si třeba konkrétně děti Michalákovy - i v diskusích o nich se objevuje, že přece jen je tam soud a ten by to měl změnit... Pokud si 100 % lidí neuvědomí, že soud, který je neveřejný prostě nemá základní atributy soudu, tak je to marné. Bohužel, tento posun se děje už i u nás. Věř tomu, že myšlence, že soudnictví kolem rozvodů a péče o děti by mělo být neveřejné velká většina lidí zatleská. To, že veřejnost je ta základní ochrana pochopí teprve, až je to semele.
Proto považuju pirátský program za schizofrenní. Svobodný přístup k informacím je OK,ale,,ochrana osobních údajů" je už důsledkem vymývání mozků.Šmejdi nemají problém zjistit si cokoliv,ale ochrana jim zaručuje,že běžný ovčan je bez šance zjistit,že oni jsou šmejdi... A skákal jsem do stropu,jak naši kavárníci slavili ,,vítězství"nad googlem,že půjde nechat se odstranit z výsledků vyhledávání.... :fet:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Takže proto kromě rodinné politiky považuji za nutnost tvrdě bojovat proti všem druhům,,prohibice,, atd. Lidi berou jako automatické,že když si někdo dá perník,nemůže se starat o děti...například. Jenže já během 30 let poznal víc holek,který děti v pohodě vychovali než těch,který na to neměli. A ty,co na to neměli by to nedali ani bez drog. Navíc ještě dochází v myšlení lidí k záměně příčiny a následku u matek,které,,se dost nesnaží,aby dostali děti zpět,,

Symptomy
PAS se vyznačuje jednak běžnými obecnými symptomy PTSP, jako jsou např. deprese, zvýšená konzumace alkoholu a drog, návaly úzkosti a zlosti, noční můry, psychotické stavy, poruchy sociálního chování a podobně, jednak má i specifičtější projevy. Mezi ty patří např. „výroční syndrom“, strach z neplodnosti či nadměrná touha znovu otěhotnět, vyhýbání se specifickým situacím a podnětům a úzkost z nich (těhotné ženy, malé děti, gynekologické vyšetření), poruchy příjmu potravy, problémy ve vztahu k vlastním dětem, psychosexuální poruchy či náhlé nekontrolované výbuchy pláče.[3]
http://cs.wikipedia.org/wiki/Postabortivn%C3%AD_syndrom

A tohle jsem pozoroval v praxi na holkách a sám si to dovodil ještě dřív,než jsem zjistil,že to je věc,o které věda dávno ví :evil:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“