Pomozme vrátit děti rodičům

Moderátoři: Vedouci resortnich tymu, Resortni tym Socialni

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Práce a sociální věci. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1653 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Maria.Vasickova »

Jak vnímáme svobodu?
Osobně bych definovala svobodu jako "vše, co mohu" OFFTOPICne, že můžu vše
V čem spočívá svoboda rodičů ? A v čem svoboda dětí?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... patrovany/
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

Maria Vasickova píše:Já mám na mysli Nory, protože myslím, že oni vůbec netuší co se tam děje,
S tímto opět musím nesouhlasit.
Když si vezmu kalkulačku, statistiku Bernevertenu a odhadnu stejný poměr dětí do 15 let jako v ČR, tak v nějaké jejich "péči" je aktuálně každé 11-té dítě, tedy 2-3 z každé školní třídy.
Což mi připadá příliš, aby to nějak "běželo mimo" norské (minimálně) rodiče.
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Robert.Magni
Uživatelský avatar
Rostislav.Reha
Kontrolní komise
Příspěvky: 4692
Registrován: 15 říj 2013, 12:16
Profese: informatik
Bydliště: Ostrava
Dal poděkování: 6802 poděkování
Dostal poděkování: 7520 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Rostislav.Reha »

Ad Marksova: Ona je (podle toho, co jsem od ni slysel) idealni kandidat na zavedeni podobneho systemu u nas. Je hnana bohulibymi umysly - je potreba dbat na nazor deti, dneska se tak u nas nedeje atd. Ona musi nad tema Norama uplne slintat, jak je obdivuje. Nevidi problem v tom, ze takhle dat rozhodovaci pravomoc na v podstate nejslabsi clanek ve hre je brutalne korupcni manipulativni mechanismus - primet to dite rict to, co si dospely znaly veci a triku zamane, je bohuzel krute realne.

Ad velvyslankyne: To uz je uplne vymasteny rozhovor, jako bych slysel hlas z fasistickeho nemecka nebo ze socialismu - my nevime, co se tam deje, my to vedet nesmime, ale nasi soudruzi-soukmenovci jednaji prisne podle zakona a prava a nemohou se mylit... hruza des.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Rostislav.Reha za příspěvky (celkem 5):
Roman.Kucera, Robert.Magni, Ivo.Vasicek, Marek.Dluhos, Ivana Hudcova
Neverim na mensi zlo. Je jen velke zlo a zlo, co zatim nemelo sanci vyrust.
Junior clen KK.
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

Maria Vasickova píše:Jak vnímáme svobodu?
Osobně bych definovala svobodu jako "vše, co mohu" OFFTOPICne, že můžu vše
V čem spočívá svoboda rodičů ? A v čem svoboda dětí?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci ... patrovany/
Svoboda a dítě není to úplně správné spojení. To už je "hraní jejich hry"...
Užitečnější jsou slova "zodpovědnost", "práva" a "způsobilost".

Norský systém popírá systém dosavadní a to velmi zásadním způsobem.

V Norsku se říká rozhodnutí tříletého dítětě "svoboda" a na jeho základě se jedná. U nás to zatím je jen nějaké přání, ke kterému může rodič přihlédnout. Uvádím schválně rodič, protože ten je v našem systému primárně osobou způsobilou a zodpovědnou za dítě a jeho vývoj, dokud ho tohoto práva a povinnosti někdo nezbaví. Ditě způsobilé za sebe jednat není...naštěstí...

Svoboda rodičů je také obskurní pojem. Nyní doplácíme nejspíš na jev, že desetitíce let bylo nejzákladnější právo lidí na rozmnožování a život se svojí rodinou natolik samozřejmým, že jsme si ho zapoměli definovat... :roll:

Mimochodem by mne zajímalo, jak milý Barnevernet respektuje "svobodu rozhodování dětí", když křičí, že chtějí zpátky k mámě... :x
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvek:
Maria.Vasickova
Uživatelský avatar
Maria.Vasickova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2453
Registrován: 01 úno 2010, 21:56
Profese: terapeut energetické psychologie
Bydliště: Jižní Morava
Dal poděkování: 1772 poděkování
Dostal poděkování: 1653 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Maria.Vasickova »

msuchan píše:
Mimochodem by mne zajímalo, jak milý Barnevernet respektuje "svobodu rozhodování dětí", když křičí, že chtějí zpátky k mámě... :x
To je dobrá otázka :?:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvek:
Robert.Magni

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

Opatrovník je dítěti udělen, protože rodiče mohou mít v krizových situacích rozdílné názory na situaci, a ty nemusí být vždy objektivní a k prospěchu dítěte.
V praxi to znamená,že ve chvíli,kdy vstoupí do hry OSPOD končí všechna práva,bez ohledu na to,co tvrdí zákony..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Robert.Magni za příspěvky (celkem 2):
Jiri.Janecka, Roman.Kucera
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 3):
Roman.Kucera, Robert.Magni, Ivana Hudcova
Uživatelský avatar
Robert.Magni
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 4745
Registrován: 18 led 2013, 17:08
Profese: dělník
Bydliště: Břasy 264,okr.Rokycany
Dal poděkování: 17929 poděkování
Dostal poděkování: 3694 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Robert.Magni »

msuchan píše:http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:
No a totéž máme v ČR. Např.v Kroměříži je,,znalcem - psychologem,, tamního úřadu evangelický farář se specializací na traumata a vyhoření kněží.... Co jsou zač soudní znalci netřeba rozvádět,většina ,,znalcovala,, už za soudruhů :fet:
Robert Magni
zabzicek@gmail.com
704051696
799796575
Rokycansko
Marek.Dluhos
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 588
Registrován: 27 říj 2013, 20:53
Profese: filosof, kriminolog, teolog
Bydliště: Praha (Ostravak)
Dal poděkování: 799 poděkování
Dostal poděkování: 742 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od Marek.Dluhos »

Celá tato kauza se možná objevila v pravý čas, aby ukázala, jak je norský systém (a podobné systémy) nelidský a že by se v ČR neměl naprosto zavádět. Místo vymýšlet a zavádět přeplácené pěstounské systémy by se stát měl po vzoru vyspělých států jako Německa a Francie učit opravdu pomáhat rodinám s dětmi, samoživitelkám, což se v ČR nezvládá taky (směšné výše přídavků na dítě, peníze na bydlení končící místo podpory rodin jak to bylo dříve před Kalouskem (byl pro rodiny sociální příplatek) v ghettech s ubytovnami atd.). Takže Nory kritizovat, ale to co se děje s podporou rodin v ČR, aby nenastávalo to co v Norsku, je taky katastrofa.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marek.Dluhos za příspěvky (celkem 2):
Ivana Hudcova, Robert.Magni
Uživatelský avatar
msuchan
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1432 poděkování

Re: Pomozme vrátit děti rodičům

Příspěvek od msuchan »

zabzicek píše:
msuchan píše:http://zpravy.idnes.cz/barnevern-kauza- ... ranicni_hv

Klasika...tak už to z nich začíná lézt...
Takže posudečky... ;) Od "znalců" kteří spolupracují s Barnevertenem a ten jim proplácí faktury... :lol:
Tudíž ekvivalent, když v ČR Policie zatýká lidi za "propagaci hnutí" a objednává si na to posudky od znalců, kteří když jim tu akci 1x zblamují, tak už nikdy od Policie zakázku nedostanou...
Vážně vidím toho znalce Barnevertenu, který dělá pro jejich pobočku 200 posudků ročně a bude do nich psát, že "k odebrání nebyl důvod." :lol: :lol: :lol:
No a totéž máme v ČR. Např.v Kroměříži je,,znalcem - psychologem,, tamního úřadu evangelický farář se specializací na traumata a vyhoření kněží.... Co jsou zač soudní znalci netřeba rozvádět,většina ,,znalcovala,, už za soudruhů :fet:
Začínám mít pocit, že stav v ČR je také "zajímavý"... Minimálně bych se rád podíval na penězotoky, tedy hospodaření a financování různých "Klokánků", znalců a pod...
A za čísla vidím, že v Norsku se odebírá cca jen 2x více, než u nás, což vůči tomu jejich komunistickém systému zase není takový rozdíl...

Jinak kauza docela jede a veřejnost to zajímá...Nebylo by to na nějaké oficiální stanovisko? Aspoň nějaké..?
Odpovědět

Zpět na „Práce a sociální věci“