Zahalené či odhalené?

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Richard Przeczek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Richard Przeczek »

Docela by mě zajímal názor členů, příznivců k této frekventované otázce posledních dnů. Jste pro udržování zvyklostí imigrantů ze zemí původu nebo jejich nucenou částečnou integraci či asimilaci?

Můj názor je takový, že by imigranti měli dodržovat minimální hladinu zvyklostí naší společnosti, tudíž v případě muslimských žen odhalené obličeje, zahalené vlasy mi absolutně nevadí, .
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Jakozto arcipapez pastafarianske cirkve to mam takhle: Delejte si co chcete, pokud to stejne mohou delat ostatni (zadna skupina neni zvyhodnovana pred ostatnimi). Zahalovani je ok, musi byt ale umoznena identifikace na zadost (odhaleni obliceje).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvky (celkem 9):
Richard Przeczek, Filip.Krska, next_ghost, YjM, Jiri.Ulip, Lukas.Findeis, Helena Jarolimkova, Mikulas.Peksa, Frantisek.Navrkal
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Richard Przeczek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 454
Registrován: 04 črc 2014, 23:03
Profese: je
Dal poděkování: 435 poděkování
Dostal poděkování: 592 poděkování

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Richard Przeczek »

@LN ... Takhle jsem o tom nepřemýšlel, docela bych souhlasil. Identifikace na vyžádání předem definovaných organů je velmi dobrý nápad.

EDIT: Opravdu šalamounské řešení, které se mi líbí. Vlk se nažere, a koza zůstane celá.OFFTOPIC:)
Petr.Nemecek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 586
Registrován: 22 led 2010, 11:40
Profese: IT - sítě a správa systémů
Bydliště: Trutnov
Dal poděkování: 1202 poděkování
Dostal poděkování: 784 poděkování

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Petr.Nemecek »

To není šalamounské, to vychází ze zachování svobody, ale i slušnosti, tak jak ji známe. Co se týče těch šátků ve škole, je to taky jednoduché - slušností je sundat si pokrývku hlavy při vstupu do budovy. Buď to škola v rámci výchovy vyžaduje a netoleruje šátky ani kšitlovky atd, nebo to neřeší, a potom ať si klidně mají šátky, ale nesmí nikoho buzerovat ani za kšiltovku.

Za mě tedy ať nás imigranti obohacují o své zvyky, ale je-li náš a jejich zvyk v kolizi, musí se bezpodmínečně podřídit našim pravidlům.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Nemecek za příspěvky (celkem 4):
Ondrej.Knotek, Lenka.Kozlova, Barbora.Hruzova, Lukas.Findeis
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Jiri.Ulip
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Já snad po té hysterii začnu na just chodit na veřejnosti maskovanej, a identifikovat se teda dobrovolně nenechám, jedině v případě odůvodněného podezření z trestného činu či přestupku. Jinak ani náhodou. Naopak při stupni masivní kamerizace je maskování jednou z obran vašeho soukromí.

Jinak je to koukám zas diskuze strhávající iluze o pirátech, radši spalte průkazky a přestupte k nějaké české maloměštácké straně, tam si budete rozumět. :roll:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Martin.Shanil, Marek.Necada, Frantisek.Navrkal

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Waseihou
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 471
Registrován: 05 úno 2012, 21:29
Profese: moudrý rádce
Dal poděkování: 24 poděkování
Dostal poděkování: 346 poděkování

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Waseihou »

V brzké době bude frčet něco jiného než burky či cedník na hlavě - Anti Face. Pokud byste chtěli udělat "pirátskou módu", tak se nechte inspirovat:

http://cvdazzle.com/
http://ahprojects.com/projects/cv-dazzle/
http://www.theatlantic.com/features/arc ... up/374929/

Alespoň k sobě přilákáte více borek :D
Tito uživatelé poděkovali autorovi Waseihou za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Marek.Necada, Lukas.Findeis
Mám Aspergerův syndrom a je to super! Nootropika navrch? Yes!!!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Lukas.Novy »

Dalibor Zahora píše:Já snad po té hysterii začnu na just chodit na veřejnosti maskovanej, a identifikovat se teda dobrovolně nenechám, jedině v případě odůvodněného podezření z trestného činu či přestupku. Jinak ani náhodou. Naopak při stupni masivní kamerizace je maskování jednou z obran vašeho soukromí.
Souhlas :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Lukas.Novy za příspěvek:
Dalibor.Zahora
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Ondrej.Knotek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 111
Registrován: 27 říj 2012, 17:33
Profese: Vedoucí oddělení kvality - průmyslová vý
Bydliště: Mariánské Lázně
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 156 poděkování

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Ondrej.Knotek »

Dalibor Zahora píše:Já snad po té hysterii začnu na just chodit na veřejnosti maskovanej, a identifikovat se teda dobrovolně nenechám, jedině v případě odůvodněného podezření z trestného činu či přestupku. Jinak ani náhodou. Naopak při stupni masivní kamerizace je maskování jednou z obran vašeho soukromí.

Jinak je to koukám zas diskuze strhávající iluze o pirátech, radši spalte průkazky a přestupte k nějaké české maloměštácké straně, tam si budete rozumět. :roll:
Tu maloměšťáckou narážku ani nebudu komentovat, ale k tomu vyzvání k prokázání totožnosti bys asi docela narazil protože např. zákon o policii umožňuje vyžádat prokázání totožnosti např.:
- ses li na miste kde byl spachan precin, či prestupek
- nachazis se na miste o kterem lze duvodne predpokladat, ze se na nem vyskytuji osoby bez povoleni k trvalemu pobytu na uzemi CR (coz je v Praze vsude)
- podobas li se dle usudku policisty osobe v celostatnim patrani

A dalsi, uz si je vsechny nepamatuju.....
Tak si dej v Praze bacha, slouzi tam totiz mnoho policistu malomestaku :-)
PEACE
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Knotek za příspěvek:
Barbora.Hruzova
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12121
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31212 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Zahalené či odhalené?

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Ondrej Knotek píše:
Dalibor Zahora píše:Já snad po té hysterii začnu na just chodit na veřejnosti maskovanej, a identifikovat se teda dobrovolně nenechám, jedině v případě odůvodněného podezření z trestného činu či přestupku. Jinak ani náhodou. Naopak při stupni masivní kamerizace je maskování jednou z obran vašeho soukromí.

Jinak je to koukám zas diskuze strhávající iluze o pirátech, radši spalte průkazky a přestupte k nějaké české maloměštácké straně, tam si budete rozumět. :roll:
Tu maloměšťáckou narážku ani nebudu komentovat, ale k tomu vyzvání k prokázání totožnosti bys asi docela narazil protože např. zákon o policii umožňuje vyžádat prokázání totožnosti např.:
- ses li na miste kde byl spachan precin, či prestupek
- nachazis se na miste o kterem lze duvodne predpokladat, ze se na nem vyskytuji osoby bez povoleni k trvalemu pobytu na uzemi CR (coz je v Praze vsude)
- podobas li se dle usudku policisty osobe v celostatnim patrani

A dalsi, uz si je vsechny nepamatuju.....
Tak si dej v Praze bacha, slouzi tam totiz mnoho policistu malomestaku :-)
PEACE
Ano, bohužel máš pravdu. Pravomoci policie se opět nenápadně asi před 3 lety a bez většího povšimnutá veřejnosti rozšířily, takže škála možností jak někoho buzerovat je opět větší. Kde jsou ty časy, kdy si mohlo proti neoprávněné identifikaci protestovat a díky blbosti policistů často i úspěšně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Kozlova, Marek.Necada

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“