Setkání RP a šéfů odborů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Nepoužívej srovnání s totalitními režimy a už vůbec ne s fašizmem, nebo snad máš pocit, že mám v plánu páchat genocidu či popravovat lidi bez soudu? Takže to prosím nestavěj na tuto rovinu. Chápu, že od tebe se Lukáši podpory nedočkám.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Tím "o něco méně demokratická" jsem myslel to, že bude vložena důvěra do rukou demokraticky volených zástupců, kteří budou opět demokraticky rozhodovat o dalším směrování. Tak by to snad mělo být.
Je jen otázkou času, kdy nás bude takový počet, že to stejně ani jinak nepůjde a na fóru se vyjadřují v podstatě stále ti stejní lidé. Většina z nich je v nějaké volené funkci, a my se tady bijeme jako kohouti na smetišti. Takže nechci v žádném případě obdobu diktatury, ale funkční systém toho, co jsme tady vlastně už postavili.
Je jen otázkou času, kdy nás bude takový počet, že to stejně ani jinak nepůjde a na fóru se vyjadřují v podstatě stále ti stejní lidé. Většina z nich je v nějaké volené funkci, a my se tady bijeme jako kohouti na smetišti. Takže nechci v žádném případě obdobu diktatury, ale funkční systém toho, co jsme tady vlastně už postavili.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Ty prostě nedokážeš odložit tuhle osobní averzi že ne? Bávím se tady s tebou úplně normálně, zkus to samé, navíc to bylo před cf a od té doby se situace změnila.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Jeste ses mi v teto zalezitosti ani neomluvil, to bychom meli mit predevsim na mysli;)
Naposledy upravil(a) Lukas.Novy dne 25 lis 2009, 09:08, celkem upraveno 1 x.
- Martin.Svadlenka
- Krajský zastupitel
- Příspěvky: 1834
- Registrován: 20 srp 2009, 22:24
- Profese: elektromechanik
- Bydliště: Přerov
- Dal poděkování: 2930 poděkování
- Dostal poděkování: 1624 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Takže vlastně to, co už v politice vidíme teď.Robert Adamek píše:Tím "o něco méně demokratická" jsem myslel to, že bude vložena důvěra do rukou demokraticky volených zástupců, kteří budou opět demokraticky rozhodovat o dalším směrování. Tak by to snad mělo být.
Žádné referendum, žádná přímá demokracie.
Zvolili jste nás, nechte to na nás a nestarejte se.
Proto jsem ale do politiky nešel.
Bůh zaplať za Stanovy!
Boj s dezinformacemi nelze vyhrát pomocí dezinformací.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
Krajský zastupitel v OLK, pěšák v operaci "Hrajeme svobodnou hudbu!" a aktivista Hnutí za pravdu o 11. září 2001.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Dovolím si malé srovnání:
http://zpravy.kurzy.cz/198338-listopad- ... ske-forum/
čtěte pozorně co se stalo s OH s vedením, jaké funguje u nás teď.
Tohle jsou léty ověřené záležitosti a my JSME politická strana, nejsme úplně standardní, ale JSME politická strana!
Pokud se nedostaneme do parlamentu, nejsme schopni naše cíle efektivně prosazovat, to je snad všem jasné.
My máme referendum, ale dělat to ohledně čehokoliv mi příjde prostě jen zbytečně zdlouhavý postup a to co navrhuji já, je rychlejší, efektivnější a stejně demokratické.
Lukáši a tobě se za předseefkovskou dobu omlouvám.
http://zpravy.kurzy.cz/198338-listopad- ... ske-forum/
čtěte pozorně co se stalo s OH s vedením, jaké funguje u nás teď.
Tohle jsou léty ověřené záležitosti a my JSME politická strana, nejsme úplně standardní, ale JSME politická strana!
Pokud se nedostaneme do parlamentu, nejsme schopni naše cíle efektivně prosazovat, to je snad všem jasné.
My máme referendum, ale dělat to ohledně čehokoliv mi příjde prostě jen zbytečně zdlouhavý postup a to co navrhuji já, je rychlejší, efektivnější a stejně demokratické.
Lukáši a tobě se za předseefkovskou dobu omlouvám.
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
prosím o konec tohoto flame. Máte-li potřebu diskutovat na jiné téma, než se zde probírá, jděte prosím do jiného vlákna. Požádám nyní admina, aby další offtopic smazal.
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
- Jaroslav.Kucera
- Člen KS Jihomoravský kraj
- Příspěvky: 4614
- Registrován: 21 dub 2009, 15:19
- Profese: Konfigurační inženýr/programátor
- Bydliště: Mošnova 29, Brno
- Dal poděkování: 7485 poděkování
- Dostal poděkování: 1590 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Žádná z volených funkcí by neměla být pouze na ozdobu. Ať už se jedná o předsednictvo republikové, krajské, předsedy komisí nebo předsedy odborů.
Právě v posledním případě to platí dvojnásob. Tito šéfové nesou plnou zodpovědnost právě proto, že mají pravomoc úkolovat a zodpovídají za splnění potřebných úkolů. Stejně tak by měli mít pravomoc úkolovat a tedy řídit i ostatní volené orgány. Takový orgán přijme rozhodnutí a následně jej deleguje dále.
Jiná motivace než úspěch celku a prosazení našich témat u nás není a proto to nejde bez dobrovolné akceptace úkolů. Pokud je však člověk členem některého z orgánů ČPS musí počítat, že čas od času nějaký ten úkol dostane a je jen jeho vizitkou, zda přijme nebo odmítne. Aktivní člověk pak snáze získá podporu i pro své nápady. To se samozřejmě týká i práce v krajích. Prací, pro kterou volený člověk nezíská podporu, pak zaúkoluje sám sebe a nebo v případě, že na ni nestačí nebo nemá čas, bohužel nechá být.
Právě v posledním případě to platí dvojnásob. Tito šéfové nesou plnou zodpovědnost právě proto, že mají pravomoc úkolovat a zodpovídají za splnění potřebných úkolů. Stejně tak by měli mít pravomoc úkolovat a tedy řídit i ostatní volené orgány. Takový orgán přijme rozhodnutí a následně jej deleguje dále.
Jiná motivace než úspěch celku a prosazení našich témat u nás není a proto to nejde bez dobrovolné akceptace úkolů. Pokud je však člověk členem některého z orgánů ČPS musí počítat, že čas od času nějaký ten úkol dostane a je jen jeho vizitkou, zda přijme nebo odmítne. Aktivní člověk pak snáze získá podporu i pro své nápady. To se samozřejmě týká i práce v krajích. Prací, pro kterou volený člověk nezíská podporu, pak zaúkoluje sám sebe a nebo v případě, že na ni nestačí nebo nemá čas, bohužel nechá být.
člen KS Jihomoravský kraj, zakládající člen
- Zdenek.Pech
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 712
- Registrován: 05 kvě 2009, 14:07
- Profese: ICT specialista
- Bydliště: Plzeň
- Dal poděkování: 30 poděkování
- Dostal poděkování: 81 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Pánové, prosím o klid a ustoupení od flame!
Ačkoliv se mě tato diskuse též coby nefunkcionáře a nepředsedy komise přímo netýká, reaguji na žádost z pozice moderátora. Pokud nedokážete překousnout vzájemné antipatie nebo názorové neshody, budu nucen toto vlákno uzamknout. Což by jistě byla veliká škoda, protože to je téma celkem důležité. Mějte prosím na paměti, že jsme se - alespoň pevně doufám - posunuli o pár kroků vpřed a staré šarvátky skončily v koutě... nebo ne?
P.S. předsednictvo si může samozřejmě po LOCKu topic opět otevřít, ale jde tu především o princip - nedopusťte ani náznakem nepříkladné jednání
Ačkoliv se mě tato diskuse též coby nefunkcionáře a nepředsedy komise přímo netýká, reaguji na žádost z pozice moderátora. Pokud nedokážete překousnout vzájemné antipatie nebo názorové neshody, budu nucen toto vlákno uzamknout. Což by jistě byla veliká škoda, protože to je téma celkem důležité. Mějte prosím na paměti, že jsme se - alespoň pevně doufám - posunuli o pár kroků vpřed a staré šarvátky skončily v koutě... nebo ne?
P.S. předsednictvo si může samozřejmě po LOCKu topic opět otevřít, ale jde tu především o princip - nedopusťte ani náznakem nepříkladné jednání
Obrázek || jednatel PPC s.r.o. || Pirát tělem i duší
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------