Setkání RP a šéfů odborů

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Robert Adamek píše:pak z mé pozice nemůžu od dané komise nic chtít, protože to ten člověk udělá jen pokud se mu bude chtít, nikomu se vlastně nezodpovídá
Samozrejme, ze po komisi z tve pozice muzes chtit cokoliv, ale dle stanov to skutecne udela jenom pokud se mu bude chtit. Nezodpovida se totiz Tobe, zodpovida se celostatnimu foru, stejnetak jako se zodpovidas celostatnimu foru i ty. Z tohoto pohledu predsednictvo komisim ani odborum nemuze nic narizovat, skutecne to musi byt dobrovolne. A je to takhle spravne, protoze celostatni forum komisim k tomuto udelilo „duveru“. To jsou ale zakladni demokraticke principy. Pokud jste chteli rozhodovat, meli jste kandidovat na vedoucich odboru, pripadne za cleny komise.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Michal Zdrazil píše:Problém je v tom, že řidič autobusu dostane zaplaceno za to, že se s ním cestující domluví kam se pojede... Tudíž má pádnou motivaci. Mimoto, navíc cestující platí řidiči autobusu za to, že můžou jet stejným směrem jakým jede on ;)
Predsednicka fuknce neni za trest ani za odmenu, je to priviligium a cestna funkce.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Robert.Adamek »

Lukas Novy píše:
Robert Adamek píše:pak z mé pozice nemůžu od dané komise nic chtít, protože to ten člověk udělá jen pokud se mu bude chtít, nikomu se vlastně nezodpovídá
Samozrejme, ze po komisi z tve pozice muzes chtit cokoliv, ale dle stanov to skutecne udela jenom pokud se mu bude chtit. Nezodpovida se totiz Tobe, zodpovida se celostatnimu foru, stejnetak jako se zodpovidas celostatnimu foru i ty. Z tohoto pohledu predsednictvo komisim ani odborum nemuze nic narizovat, skutecne to musi byt dobrovolne. A je to takhle spravne, protoze celostatni forum komisim k tomuto udelilo „duveru“. To jsou ale zakladni demokraticke principy. Pokud jste chteli rozhodovat, meli jste kandidovat na vedoucich odboru, pripadne za cleny komise.
To co říkáš je nesmysl, CF dalo předsednictvu důvěru, stejně jako komisím, udělalo se to proto aby nebyla pozřeba stálá asistence všech členů strany na jejím řízení. A členové strany od předsednictva očekávají, že stranu bude řídit a povede ji nějakým směrem ve spolupráci se zvolenými komisemi. Tedy pokud bude neustále každý člen "kecat" do toho, jak máme stranu vézt, jsme zbyteční a bez vedení to fungovat nebude,resp. bude, stejně jako doteď. Doteď to držely pouze kraje které byly aktivní a je jich jen pár. Na tomhle principu to ale postavit nelze. Není možné, aby předsednoctvo nemělo předsedu, který jej úkoluje a řídí, stejně tak není možné, aby komise neměla předsedu, který ji bude řídit.

Výsostně demokratické principy, které jsou tu prosazovány, nás vedou do pekla a blokují nás na místě. Mám pocit, že před CF jsme na tom byli lépe. Vláda lidu, kterou zde praktikujeme, není z dlouhodobého hlediska možná, stejně jako nefungoval komunismus, nefunguje ani toto, zvrhává se tov anarchii, pokud zde nejsou zodpovědní lidé, není nikdo, kdo bynesl zodpovědnost a pokud nikdo neponese zodpovědnost, tak za neúspěcch ČPS budou moci všichni, jeden vedle druhého a já se toho nechci dožít.

Zamysli se prosím nad tím, bez vedení není řízení, bez řízení nastává chaos.
Pokud my či šéfové odborů nebudou mít určité exekutivní pravomoci vyplývající z jejich funkce, bude to špatně.

Neberu post místopředsedy jako výsadu či poděkování, beru ji jako manažerskou funkci a manažery my v tuto chvíli potřebujeme. Řád je nutný!
Michal.Zdrazil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1016
Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
Profese: Grafik
Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Michal.Zdrazil »

Lukas Novy píše:
Michal Zdrazil píše:Problém je v tom, že řidič autobusu dostane zaplaceno za to, že se s ním cestující domluví kam se pojede... Tudíž má pádnou motivaci. Mimoto, navíc cestující platí řidiči autobusu za to, že můžou jet stejným směrem jakým jede on ;)
Predsednicka fuknce neni za trest ani za odmenu, je to priviligium a cestna funkce.
?? Cestna ??? Nejak ti nerozumim... cestna funkce je funkce bez jakychkoliv prav, takze se pak div, ze RP nadava, ze nic nemuze, kdyz maji cestne funkce
Vert

Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Mno, dodame tedy stanovisko KK, predpokladam, ze bychom to mohli stihnout projednat behem zitrka.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Petr.Vileta »

Vím, že tady nemám kecat, když nejsem předseda KK, ale aby nevznikl mylný dojem, že Lukáš mluví za KK, aniž by měl k tomu pověření ...
Ondřej Málek, předseda KK, se vyjádřil na našem uzavřeném jednání, že se mu to ale velmi nehodí, jestli bych nejel já, nebo Lukáš. Já to mám z Plzně úplně nejdál (nešlo by to příště uspořádat v Košicích?) a Lukášovi se to také moc nehodí, ale má to z nás 3 nejblíž. Ovšem rád by znal předem program.
Shodli jsme se, že úplně ideální by bylo uspořádat to jako videokonferenci. Ovšem TO zatím nesprovoznil potřebný software.

No tak já už mlčím ... :)
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Michal.Zdrazil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1016
Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
Profese: Grafik
Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
Dostal poděkování: 4 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Michal.Zdrazil »

V Košicích by to nešlo, protože ty sou na Slovensku ;)
Vert

Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Tak toto vlákno je masakr. Nedá se to ani komentovat. Co kdyby jste raději začali předsedat jednání na foru, jak to máte uloženo v JdŘ, když jste místopředsedové? A Roberte, nestačí ti pernamentně uzavřené jednání RP, že navíc ještě "poníženě zavíráš hubu" členům CF ve volné části fora???
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Robert.Adamek »

Karle když už jsi tady napsal aniž by jsi byl členem/šéfem kterékoliv komise či odboru, rád bych znal tvou představu toho, jak vézt stranu aby pracovala zevnitř efektivně, zvenku jako celek. Dávám ti zde prostor, aby jsi to nastínil.

Pokud po nás chcete, abychom zastávali "čestné funkce" místopředsedů, pak tuto funkci dělat nechci. Leží mi na srdci budoucnost ČPS, chci aby fungovala a chci, aby uspěla ve volbách a pokud toto nebudu schopný "zařídit" jako místopředseda, pak je pro stranu lepší, abych byl předseda kraje, protože u nás je to postaveno opravdu jako managerská funkce a kraj funguje velmi dobře, ostatně má momentálně nejvíce členů z celé republiky.
Podobný systém se snažím implementovat na celorepublikové úrovni, chápu, že to všem není po vůli, zkuste mi dát šanci, chvilku respektovat naše "požadavky" jako předsednictva a já vám naopak můžu slíbit, že tady zavedu systém, který bude funkční a efektivní.
Funkce betonového sloupu s mosaznou plaketkou a vyrytým jménem, nebo nápis místopředseda na vizitce, opravdu není to, s čím dokážu něco změnit a ani to, proč jsem do předsednictva kandidoval.

Takže se musíme zamyslet nad tím, jestli chceme výsostně demokratickou stranu, kde opravdu všichni rozhodují o všem a každý se ke všemu vyjádří, která ovšem zřejmě imploduje a vyhoří na vlastních systémových postupech, nebo chceme stranu o něco méně demokratickou, kde má předsednictvo a předsedové odborů o něco větší důvěru a větší pravomoci ale dokáže stranu efektivně a operativně vézt.

Nebojte/neradujte se, z pozice místopředsedy v žádném případě dobrovolně neodejdu, budu se snažit dál i přes to, že to bude složitější až do doby, než mě odvoláte nebo skončí funkční období.
Uživatelský avatar
Lukas.Novy
Příspěvky: 21224
Registrován: 02 črc 2009, 22:45
Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
Bydliště: Praha, V Klaudu 42
Dal poděkování: 2361 poděkování
Dostal poděkování: 11863 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání RP a šéfů odborů

Příspěvek od Lukas.Novy »

Pak navrhni zmenu stanov, pokud ti ty soucastne nevyhovuji. Do te doby strana bude fungovat demokraticky, zadny totalitni fasismus tu totiz nikdo nechce.
pani nováková povídala, že u vás na balkóně
sou furt ňáký kluci, kouřej a smějou se.
| ‒ | – | — | ― | … | „ | “ | ‚ | ‘ | » | « | ½ | ¼ | ¾ | × | ‰ | ® | © | ™ | Fotku Stierlitze jako avatara mi zakazali, toz sem nahodil catvatara.
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“