Samozrejme, ze po komisi z tve pozice muzes chtit cokoliv, ale dle stanov to skutecne udela jenom pokud se mu bude chtit. Nezodpovida se totiz Tobe, zodpovida se celostatnimu foru, stejnetak jako se zodpovidas celostatnimu foru i ty. Z tohoto pohledu predsednictvo komisim ani odborum nemuze nic narizovat, skutecne to musi byt dobrovolne. A je to takhle spravne, protoze celostatni forum komisim k tomuto udelilo „duveru“. To jsou ale zakladni demokraticke principy. Pokud jste chteli rozhodovat, meli jste kandidovat na vedoucich odboru, pripadne za cleny komise.Robert Adamek píše:pak z mé pozice nemůžu od dané komise nic chtít, protože to ten člověk udělá jen pokud se mu bude chtít, nikomu se vlastně nezodpovídá
Setkání RP a šéfů odborů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Predsednicka fuknce neni za trest ani za odmenu, je to priviligium a cestna funkce.Michal Zdrazil píše:Problém je v tom, že řidič autobusu dostane zaplaceno za to, že se s ním cestující domluví kam se pojede... Tudíž má pádnou motivaci. Mimoto, navíc cestující platí řidiči autobusu za to, že můžou jet stejným směrem jakým jede on
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
To co říkáš je nesmysl, CF dalo předsednictvu důvěru, stejně jako komisím, udělalo se to proto aby nebyla pozřeba stálá asistence všech členů strany na jejím řízení. A členové strany od předsednictva očekávají, že stranu bude řídit a povede ji nějakým směrem ve spolupráci se zvolenými komisemi. Tedy pokud bude neustále každý člen "kecat" do toho, jak máme stranu vézt, jsme zbyteční a bez vedení to fungovat nebude,resp. bude, stejně jako doteď. Doteď to držely pouze kraje které byly aktivní a je jich jen pár. Na tomhle principu to ale postavit nelze. Není možné, aby předsednoctvo nemělo předsedu, který jej úkoluje a řídí, stejně tak není možné, aby komise neměla předsedu, který ji bude řídit.Lukas Novy píše:Samozrejme, ze po komisi z tve pozice muzes chtit cokoliv, ale dle stanov to skutecne udela jenom pokud se mu bude chtit. Nezodpovida se totiz Tobe, zodpovida se celostatnimu foru, stejnetak jako se zodpovidas celostatnimu foru i ty. Z tohoto pohledu predsednictvo komisim ani odborum nemuze nic narizovat, skutecne to musi byt dobrovolne. A je to takhle spravne, protoze celostatni forum komisim k tomuto udelilo „duveru“. To jsou ale zakladni demokraticke principy. Pokud jste chteli rozhodovat, meli jste kandidovat na vedoucich odboru, pripadne za cleny komise.Robert Adamek píše:pak z mé pozice nemůžu od dané komise nic chtít, protože to ten člověk udělá jen pokud se mu bude chtít, nikomu se vlastně nezodpovídá
Výsostně demokratické principy, které jsou tu prosazovány, nás vedou do pekla a blokují nás na místě. Mám pocit, že před CF jsme na tom byli lépe. Vláda lidu, kterou zde praktikujeme, není z dlouhodobého hlediska možná, stejně jako nefungoval komunismus, nefunguje ani toto, zvrhává se tov anarchii, pokud zde nejsou zodpovědní lidé, není nikdo, kdo bynesl zodpovědnost a pokud nikdo neponese zodpovědnost, tak za neúspěcch ČPS budou moci všichni, jeden vedle druhého a já se toho nechci dožít.
Zamysli se prosím nad tím, bez vedení není řízení, bez řízení nastává chaos.
Pokud my či šéfové odborů nebudou mít určité exekutivní pravomoci vyplývající z jejich funkce, bude to špatně.
Neberu post místopředsedy jako výsadu či poděkování, beru ji jako manažerskou funkci a manažery my v tuto chvíli potřebujeme. Řád je nutný!
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
?? Cestna ??? Nejak ti nerozumim... cestna funkce je funkce bez jakychkoliv prav, takze se pak div, ze RP nadava, ze nic nemuze, kdyz maji cestne funkceLukas Novy píše:Predsednicka fuknce neni za trest ani za odmenu, je to priviligium a cestna funkce.Michal Zdrazil píše:Problém je v tom, že řidič autobusu dostane zaplaceno za to, že se s ním cestující domluví kam se pojede... Tudíž má pádnou motivaci. Mimoto, navíc cestující platí řidiči autobusu za to, že můžou jet stejným směrem jakým jede on
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Mno, dodame tedy stanovisko KK, predpokladam, ze bychom to mohli stihnout projednat behem zitrka.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Vím, že tady nemám kecat, když nejsem předseda KK, ale aby nevznikl mylný dojem, že Lukáš mluví za KK, aniž by měl k tomu pověření ...
Ondřej Málek, předseda KK, se vyjádřil na našem uzavřeném jednání, že se mu to ale velmi nehodí, jestli bych nejel já, nebo Lukáš. Já to mám z Plzně úplně nejdál (nešlo by to příště uspořádat v Košicích?) a Lukášovi se to také moc nehodí, ale má to z nás 3 nejblíž. Ovšem rád by znal předem program.
Shodli jsme se, že úplně ideální by bylo uspořádat to jako videokonferenci. Ovšem TO zatím nesprovoznil potřebný software.
No tak já už mlčím ...
Ondřej Málek, předseda KK, se vyjádřil na našem uzavřeném jednání, že se mu to ale velmi nehodí, jestli bych nejel já, nebo Lukáš. Já to mám z Plzně úplně nejdál (nešlo by to příště uspořádat v Košicích?) a Lukášovi se to také moc nehodí, ale má to z nás 3 nejblíž. Ovšem rád by znal předem program.
Shodli jsme se, že úplně ideální by bylo uspořádat to jako videokonferenci. Ovšem TO zatím nesprovoznil potřebný software.
No tak já už mlčím ...
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
V Košicích by to nešlo, protože ty sou na Slovensku 
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
- Karel.Fuzik
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3202
- Registrován: 27 čer 2009, 18:53
- Profese: Kolotočář
- Dal poděkování: 1441 poděkování
- Dostal poděkování: 1519 poděkování
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Tak toto vlákno je masakr. Nedá se to ani komentovat. Co kdyby jste raději začali předsedat jednání na foru, jak to máte uloženo v JdŘ, když jste místopředsedové? A Roberte, nestačí ti pernamentně uzavřené jednání RP, že navíc ještě "poníženě zavíráš hubu" členům CF ve volné části fora???
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Karle když už jsi tady napsal aniž by jsi byl členem/šéfem kterékoliv komise či odboru, rád bych znal tvou představu toho, jak vézt stranu aby pracovala zevnitř efektivně, zvenku jako celek. Dávám ti zde prostor, aby jsi to nastínil.
Pokud po nás chcete, abychom zastávali "čestné funkce" místopředsedů, pak tuto funkci dělat nechci. Leží mi na srdci budoucnost ČPS, chci aby fungovala a chci, aby uspěla ve volbách a pokud toto nebudu schopný "zařídit" jako místopředseda, pak je pro stranu lepší, abych byl předseda kraje, protože u nás je to postaveno opravdu jako managerská funkce a kraj funguje velmi dobře, ostatně má momentálně nejvíce členů z celé republiky.
Podobný systém se snažím implementovat na celorepublikové úrovni, chápu, že to všem není po vůli, zkuste mi dát šanci, chvilku respektovat naše "požadavky" jako předsednictva a já vám naopak můžu slíbit, že tady zavedu systém, který bude funkční a efektivní.
Funkce betonového sloupu s mosaznou plaketkou a vyrytým jménem, nebo nápis místopředseda na vizitce, opravdu není to, s čím dokážu něco změnit a ani to, proč jsem do předsednictva kandidoval.
Takže se musíme zamyslet nad tím, jestli chceme výsostně demokratickou stranu, kde opravdu všichni rozhodují o všem a každý se ke všemu vyjádří, která ovšem zřejmě imploduje a vyhoří na vlastních systémových postupech, nebo chceme stranu o něco méně demokratickou, kde má předsednictvo a předsedové odborů o něco větší důvěru a větší pravomoci ale dokáže stranu efektivně a operativně vézt.
Nebojte/neradujte se, z pozice místopředsedy v žádném případě dobrovolně neodejdu, budu se snažit dál i přes to, že to bude složitější až do doby, než mě odvoláte nebo skončí funkční období.
Pokud po nás chcete, abychom zastávali "čestné funkce" místopředsedů, pak tuto funkci dělat nechci. Leží mi na srdci budoucnost ČPS, chci aby fungovala a chci, aby uspěla ve volbách a pokud toto nebudu schopný "zařídit" jako místopředseda, pak je pro stranu lepší, abych byl předseda kraje, protože u nás je to postaveno opravdu jako managerská funkce a kraj funguje velmi dobře, ostatně má momentálně nejvíce členů z celé republiky.
Podobný systém se snažím implementovat na celorepublikové úrovni, chápu, že to všem není po vůli, zkuste mi dát šanci, chvilku respektovat naše "požadavky" jako předsednictva a já vám naopak můžu slíbit, že tady zavedu systém, který bude funkční a efektivní.
Funkce betonového sloupu s mosaznou plaketkou a vyrytým jménem, nebo nápis místopředseda na vizitce, opravdu není to, s čím dokážu něco změnit a ani to, proč jsem do předsednictva kandidoval.
Takže se musíme zamyslet nad tím, jestli chceme výsostně demokratickou stranu, kde opravdu všichni rozhodují o všem a každý se ke všemu vyjádří, která ovšem zřejmě imploduje a vyhoří na vlastních systémových postupech, nebo chceme stranu o něco méně demokratickou, kde má předsednictvo a předsedové odborů o něco větší důvěru a větší pravomoci ale dokáže stranu efektivně a operativně vézt.
Nebojte/neradujte se, z pozice místopředsedy v žádném případě dobrovolně neodejdu, budu se snažit dál i přes to, že to bude složitější až do doby, než mě odvoláte nebo skončí funkční období.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Pak navrhni zmenu stanov, pokud ti ty soucastne nevyhovuji. Do te doby strana bude fungovat demokraticky, zadny totalitni fasismus tu totiz nikdo nechce.