Setkání RP a šéfů odborů
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
- Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
- Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
- Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
- Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
- Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Nikdo nikdy nerekl, ze by KK nemela zajem se zucastnit. Chci jen vedet zda date prednost tomu, ze se predseda KK pripadne nebude z casovych duvodu moci zucastnit pred tim, ze by se pripadne zucastnil jeho povereny zastupce - clen kontrolni komise. Tato moznost tu totiz je.
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Samozřejmě upřednostníme účast přímo předsedy komise
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Z mého pohledu nemá zástupce komise ani zdaleka takový smysl, jako samotný předseda, je to samozřejmě ze zcela logického důvodu, ten už jsem uvedl, potřebuju předsedy, abych věděl jak si to představují a abychom si přesně dojednali propojení spolupráce s dalšími odbory a jelikož předseda to řídí, případně k tomu použije předsednictvo jako prostředníka, tak člen komise postrádá smysl (na tom jednání), nemůže totiž říct že to bude tak či tak.
Naposledy upravil(a) Robert.Adamek dne 24 lis 2009, 23:19, celkem upraveno 1 x.
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Predseda komise samozrejme take nemuze rict, ze to bude tak nebo onak, zadny predseda komise tam nemuze prijet a rozhodovat za komisi jako celek, to nejde, komise jsou kolektivni organy.
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Fakt bych nechtěl být člen KK
Ano, samozřejmě, kolektivní orgány, tím pádem ale předsedy nepotřebujeme vůbec, každý si může napsat komu chce jak mu to vyhovuje. To samé s předsednictvem strany a samotným předsedou. Očekávám od předsedů komisí, že to budou řídit a zajišťovat funkčnost, pokud jim to kolektiv neumožní, jejich status ztrácí smysl, protože jejich místo může být nahrazeno pouhým zpravodajem. Je to takhle v pořádku?
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Roberte opet to spatne chapes. Davas dohromady 2 intituty:
1. Predseda komise, toho muze zastupovat v pripade KK urceny clen kotrolni komise (Statut KK §4 o zastupovani predsedy). Predseda KK jedna za KK navenek (Statut KK §3(3) o pravomocech predsedy).
2. Komise jako celek.
Predseda komise, pripadne jeho zastupce komunikuje za KK navenek, avsak vicemene nerozhoduje o cinnosti uvnitr komise. Cinnost komise uvnitr ridi vsichni jeji clenove formou usneseni na jednani.
Zobecnene tohle plati vicemene pro kazdou komisi. Z tohoto pohledu neni rozdil mezi tim, kdyz na jednani bude pritomen predseda sam nebo zastupce predsedy, ktery ma v tomto pripade naprosto stejne pravomoce (tedy temer zadne, vyjma jednani za KK navenek). Huh, to je to tak slozite?
1. Predseda komise, toho muze zastupovat v pripade KK urceny clen kotrolni komise (Statut KK §4 o zastupovani predsedy). Predseda KK jedna za KK navenek (Statut KK §3(3) o pravomocech predsedy).
2. Komise jako celek.
Predseda komise, pripadne jeho zastupce komunikuje za KK navenek, avsak vicemene nerozhoduje o cinnosti uvnitr komise. Cinnost komise uvnitr ridi vsichni jeji clenove formou usneseni na jednani.
Zobecnene tohle plati vicemene pro kazdou komisi. Z tohoto pohledu neni rozdil mezi tim, kdyz na jednani bude pritomen predseda sam nebo zastupce predsedy, ktery ma v tomto pripade naprosto stejne pravomoce (tedy temer zadne, vyjma jednani za KK navenek). Huh, to je to tak slozite?
- Jiri.Rezek
- Republikový výbor
- Příspěvky: 5005
- Registrován: 23 čer 2009, 19:35
- Profese: výzkumný pracovník
- Bydliště: Sokolovská, Plzeň
- Dal poděkování: 1697 poděkování
- Dostal poděkování: 2635 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Souhlasím s Robertem. pokud to není z předchozích příspěvků jasné...
člen RV, tel.: 72tri 175 03devet
-
Robert.Adamek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 4035
- Registrován: 22 čer 2009, 21:06
- Profese: Obchodní ředitel
- Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
- Dal poděkování: 935 poděkování
- Dostal poděkování: 1613 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Lukáši pochopil jsem to, nicméně to považuji za velmi špatné, pokud tam není někdo, kdo z práci dané komise nese zodpovědnost, pak z mé pozice nemůžu od dané komise nic chtít, protože to ten člověk udělá jen pokud se mu bude chtít, nikomu se vlastně nezodpovídá, tím pádem jsme zase v situaci "udělej si sám" což jsem doteď praktikoval a je to poměrně náročné. Pokud ale budu chtít, aby se něco opravdu spolehlivě udělalo, nic jiného mi nezbývá... tenhle systém se mi nelíbí, potřebuji aby tam byl člověk, který za vaši práci ponese odpovědnost a kterého můžu oslovit s požadavky a dle tohoto systému je to naprosto kdokoliv z té komise, kdo mi zrovna "příjde pod ruku".
- Lukas.Novy
- Příspěvky: 21224
- Registrován: 02 črc 2009, 22:45
- Profese: specialista pocitacove bezpecnosti
- Bydliště: Praha, V Klaudu 42
- Dal poděkování: 2361 poděkování
- Dostal poděkování: 11863 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Jeste me napadlo dobre vysvetleni rozdilu mezi rizenim a rozhodovanim, coz si je treba uvedomit.
Ridic autobusu autobus ridi, ale nerozhoduje uz o tom, kam autobuds pojede, jede podle toho, co ma napsano v jizdnim radu nebo mozna lepe, jede tam, kam se domluvil ze pojede spolecne s cestujicimi. Predseda komise ridi, nerozhoduje. Stejnetak predsednictvo dle stanov ridi, ale nerozhoduje. (tohle je obecne, jista rozhodovaci privilegia samozrejme ma, stejnetak jako ma ridic privilegium rozhodnout jak rychle autobus pojede)
Ridic autobusu autobus ridi, ale nerozhoduje uz o tom, kam autobuds pojede, jede podle toho, co ma napsano v jizdnim radu nebo mozna lepe, jede tam, kam se domluvil ze pojede spolecne s cestujicimi. Predseda komise ridi, nerozhoduje. Stejnetak predsednictvo dle stanov ridi, ale nerozhoduje. (tohle je obecne, jista rozhodovaci privilegia samozrejme ma, stejnetak jako ma ridic privilegium rozhodnout jak rychle autobus pojede)
-
Michal.Zdrazil
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1016
- Registrován: 02 kvě 2009, 23:32
- Profese: Grafik
- Bydliště: Lazecká 44, Olomouc
- Dostal poděkování: 4 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Setkání RP a šéfů odborů
Problém je v tom, že řidič autobusu dostane zaplaceno za to, že se s ním cestující domluví kam se pojede... Tudíž má pádnou motivaci. Mimoto, navíc cestující platí řidiči autobusu za to, že můžou jet stejným směrem jakým jede on 
Vert
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!
Vesmír změtřit jde, lidskou blbost nikoliv
Use brain! Prevent shitstem!!