Postoj k zákazu kouření
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
-
David.Michal
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1220
- Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
- Profese: free
- Dal poděkování: 685 poděkování
- Dostal poděkování: 1628 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Mojí motivací je, abych nemsrděl a nemusel prát hadry jen proto, že jsem si byl někde dát pivo. A zdraví kůřáků je mi celkem ukradené, řeším to své zdraví.
A jinak nejde o právo chodit do restaurací, ale jde o prostý fakt, že způsob provozování libovolného podnikání může být státem regulován. Stát jsou lidé a lidé se můžou domluvit jak chtějí aby byly hospody regulované.
Kdo chce mít kuřáckou hospodu, ať si z toho udělá privátní klub a především ať nemá žádné zaměstnance. Protože zaměstnance stát také chrání.
A jinak nejde o právo chodit do restaurací, ale jde o prostý fakt, že způsob provozování libovolného podnikání může být státem regulován. Stát jsou lidé a lidé se můžou domluvit jak chtějí aby byly hospody regulované.
Kdo chce mít kuřáckou hospodu, ať si z toho udělá privátní klub a především ať nemá žádné zaměstnance. Protože zaměstnance stát také chrání.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvek:
- Tomas Babicky
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Nerad připojuji jednu ze svých "primárních teorií", ale podobná tzv. "bohulibá témata", mají mimo přivykání plebsu na totalitní praktiky ještě druhotný efekt... Plebs se mezi sebou hádá o blbostech a nemá čas řešit "nežádoucí témata." Je na to i metodika (zkuste sledovat mainstream)...Cca každý týden je plebsu předhozena jedna kauza, což ho drží v (ne)pozornosti...
Pak je tady hrozně důležitý jev "PROLOMENÍ"... Tedy na začátku jakéhokoliv totalitního šikanu plebsu, či změně stávajících definicí lidských práv a morálních pravidel, je nejdůležitějším prolomit prvotní překážku...A dál už to jde samo... Je na to spousta příkladů, kde už to prošlo...
Nesouvisející příklad - bezplatné zdravotnictví v ústavě ČR...Dovede si mladší generace představit, že v lékárně se platila symbolická 1 Kč...? A že někdy, někde, nenápadně, vznikl malý, bezvýznamný "doplateček" k nějakému léku...nikdo se "nebránil", časem se to stalo normalitou a najednou tady máme marže firem na stovky %...a důchodce nechávajícího v lékárně 2 000 měsíčně...
V našem případě hrajeme o prolomení:
" Stát SMÍ A JE OPRÁVNĚN regulovat, co plebs provozuje a konzumuje v pohostinství." Dneska kuřáci, zítra tlusťoši, co žerou bůček."
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat...
Fanoušky "biče na méněcené, nevhodně a nezdravě žijící občany" a státních regulací...bych také upozornil na jistou "asymetrii"...Tedy těžko obhajovat, že někde stát "bohulibě reguluje", když jinde regulováno není...Sice mne stát chrání před jiným ovčanem s cigárem, ale klidně mne pustí proti špičkovým týmům, jejichž cílem a pracovní náplní je mne sofistikovaně očurat při úvěru, nebo pojištění...
Tedy pro slabodušší: "Mám mít tzv. finanční gramotnost a nelézt si dobrovolně půjčovat (to je MŮJ BOJ)...ale při dobrovolném vlezu do kuřácké hospody mám mít právo být blbý a ochráněný státem."
Ohledy "na zdraví zaměstnanců" také chápu, ač si nemohu vybavit žádného barmana, co sám nekouří...
A nějak netuším, co provedeme s chlapama na šachtě, ve slévárně, ženskýma sestrama na infečním a průvodčíma ve vlaku...Asi zakážeme prach, horko, bacily a lidi vstupující do vlaku bez lékařské prohlídky na chřipku, tuberu, Ebolu a Žlutou zimnici...
Pak je tady hrozně důležitý jev "PROLOMENÍ"... Tedy na začátku jakéhokoliv totalitního šikanu plebsu, či změně stávajících definicí lidských práv a morálních pravidel, je nejdůležitějším prolomit prvotní překážku...A dál už to jde samo... Je na to spousta příkladů, kde už to prošlo...
Nesouvisející příklad - bezplatné zdravotnictví v ústavě ČR...Dovede si mladší generace představit, že v lékárně se platila symbolická 1 Kč...? A že někdy, někde, nenápadně, vznikl malý, bezvýznamný "doplateček" k nějakému léku...nikdo se "nebránil", časem se to stalo normalitou a najednou tady máme marže firem na stovky %...a důchodce nechávajícího v lékárně 2 000 měsíčně...
V našem případě hrajeme o prolomení:
" Stát SMÍ A JE OPRÁVNĚN regulovat, co plebs provozuje a konzumuje v pohostinství." Dneska kuřáci, zítra tlusťoši, co žerou bůček."
Můžeme s tím nesouhlasit, můžeme o tom vést spory, ale to je tak všechno, co s tím můžeme dělat...
Fanoušky "biče na méněcené, nevhodně a nezdravě žijící občany" a státních regulací...bych také upozornil na jistou "asymetrii"...Tedy těžko obhajovat, že někde stát "bohulibě reguluje", když jinde regulováno není...Sice mne stát chrání před jiným ovčanem s cigárem, ale klidně mne pustí proti špičkovým týmům, jejichž cílem a pracovní náplní je mne sofistikovaně očurat při úvěru, nebo pojištění...
Tedy pro slabodušší: "Mám mít tzv. finanční gramotnost a nelézt si dobrovolně půjčovat (to je MŮJ BOJ)...ale při dobrovolném vlezu do kuřácké hospody mám mít právo být blbý a ochráněný státem."
Ohledy "na zdraví zaměstnanců" také chápu, ač si nemohu vybavit žádného barmana, co sám nekouří...
A nějak netuším, co provedeme s chlapama na šachtě, ve slévárně, ženskýma sestrama na infečním a průvodčíma ve vlaku...Asi zakážeme prach, horko, bacily a lidi vstupující do vlaku bez lékařské prohlídky na chřipku, tuberu, Ebolu a Žlutou zimnici...
- Tito uživatelé poděkovali autorovi msuchan za příspěvky (celkem 2):
- Petr.Vileta, Petros.Michailidis
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
No není to krásné dej si pár facek, stát jsou lidé a regulují podnikání jo tohle mi připomíná grow shopy. Prober se.dvdmchl píše:Mojí motivací je, abych nemsrděl a nemusel prát hadry jen proto, že jsem si byl někde dát pivo. A zdraví kůřáků je mi celkem ukradené, řeším to své zdraví.
A jinak nejde o právo chodit do restaurací, ale jde o prostý fakt, že způsob provozování libovolného podnikání může být státem regulován. Stát jsou lidé a lidé se můžou domluvit jak chtějí aby byly hospody regulované.
Kdo chce mít kuřáckou hospodu, ať si z toho udělá privátní klub a především ať nemá žádné zaměstnance. Protože zaměstnance stát také chrání.
EDIT: zmírněná vulgarita
-
David.Michal
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1220
- Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
- Profese: free
- Dal poděkování: 685 poděkování
- Dostal poděkování: 1628 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Ano stát jsou lidé a lidé mohou regulovat co se v jejich okolí smí a nesmí dělat. Jak se smí a jak nesmí vydělávat.
A hospody obzvláště je nutné regulovat. Podává se tam jídlo, tedy nutná hygiena. Podávají se tam psychoaktivní látky, alkohol a nikotin. Tedy se reguluje, komu se můžou podávat. Provozuje se tam návykový hazard, automaty, tedy i zde je nutná regulace.
Příznivce neoliberalismu a volného trhu bych odkázal do strany Svobodných.
A jinak je blbost tahat sem důchodce a nízkou ochranu lidí před lichvou. To jsou jiná témata a i ta je nutné řešit. Ale vzájemně to moc nesouvisí.
Jediná souvislot tam je, že tak jako zde se zákazu kouření v hospodách brání toliko kuřáci a provozovatelé hospod, v jiných vláknech se omezení lichvy a exekutorů brání toliko konkurzní správce a exekutor. Omezení marží na léky se budou zase bránit jejich výrobci a prodejci.
Každopádně kuřáků je prostě menšina. A provozovatelé hospod, tedy prodavači drog s přidanou marží, budou se muset přizpůsobit přání nekuřácké většiny.
Nu a nekuřáci si musí uvědomit, že jsou doopravdy ve většině a že to jim v demokracii umožňuje určovat si podmínky.
A hospody obzvláště je nutné regulovat. Podává se tam jídlo, tedy nutná hygiena. Podávají se tam psychoaktivní látky, alkohol a nikotin. Tedy se reguluje, komu se můžou podávat. Provozuje se tam návykový hazard, automaty, tedy i zde je nutná regulace.
Příznivce neoliberalismu a volného trhu bych odkázal do strany Svobodných.
A jinak je blbost tahat sem důchodce a nízkou ochranu lidí před lichvou. To jsou jiná témata a i ta je nutné řešit. Ale vzájemně to moc nesouvisí.
Jediná souvislot tam je, že tak jako zde se zákazu kouření v hospodách brání toliko kuřáci a provozovatelé hospod, v jiných vláknech se omezení lichvy a exekutorů brání toliko konkurzní správce a exekutor. Omezení marží na léky se budou zase bránit jejich výrobci a prodejci.
Každopádně kuřáků je prostě menšina. A provozovatelé hospod, tedy prodavači drog s přidanou marží, budou se muset přizpůsobit přání nekuřácké většiny.
Nu a nekuřáci si musí uvědomit, že jsou doopravdy ve většině a že to jim v demokracii umožňuje určovat si podmínky.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvek:
- Tomas Babicky
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
nastuduj si terminologii mluvíš tu o restauracích s jídlem tady se ovšem mluví o restauračním zařízení restaurační zařizení nemusí nutně vařit, může to být úplně sprostá nálevna 4té kategorie.
Plně s tebou souhlasím že restauratéři musí reagovat na trh jinak zaniknou ale takovéhle striktní vynucování pravidel je hnus.
Navíc podíl kuřáků a nekuřáků navštěvujících restaurační zařízení by mě tedy zajímal správně si podotknul že nekuřáků je majorita ovšem nejsem si jist dokonce se odvážím tvrdit že v restauracích majoritu nepředstavují.
Je to velmi podobné grow shopům za které jsme se postavily a ty mě odkazuješ na svobodné
Plně s tebou souhlasím že restauratéři musí reagovat na trh jinak zaniknou ale takovéhle striktní vynucování pravidel je hnus.
Navíc podíl kuřáků a nekuřáků navštěvujících restaurační zařízení by mě tedy zajímal správně si podotknul že nekuřáků je majorita ovšem nejsem si jist dokonce se odvážím tvrdit že v restauracích majoritu nepředstavují.
Je to velmi podobné grow shopům za které jsme se postavily a ty mě odkazuješ na svobodné
- Radek.Holodnak
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2640
- Registrován: 06 pro 2012, 20:51
- Profese: filozofický antropolog
- Bydliště: Žatec
- Dal poděkování: 1397 poděkování
- Dostal poděkování: 2075 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Pokud souhlasíte s mým odmítavým stanoviskem, můžete sdílet tento článek:
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/ ... reni-34214
Stanovisko jsem vydal sám za sebe.
Těm, jež mě posílají ke Svobodným, vzkazuji, že já je posílám do KSČM a socialistického státního ráje, kde se nekouří už ani doma, protože dobří soudruzi si přece nekazí zdraví.
http://www.parlamentnilisty.cz/profily/ ... reni-34214
Stanovisko jsem vydal sám za sebe.
Těm, jež mě posílají ke Svobodným, vzkazuji, že já je posílám do KSČM a socialistického státního ráje, kde se nekouří už ani doma, protože dobří soudruzi si přece nekazí zdraví.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvky (celkem 2):
- observer, Petr.Vileta
-
David.Michal
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 1220
- Registrován: 28 kvě 2012, 12:40
- Profese: free
- Dal poděkování: 685 poděkování
- Dostal poděkování: 1628 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Tak jen pár věcí.
1. prodej nekolkovaných cigaret zvedá spotřební daň, nikoliv omezení kouření v různých prostorách, ono se tam nesmí kouřit ani nekolkované
2. je jedno kam chodí kuřáci potupně kouřit, potupné je to kdekoliv. Jakmile neovládnu závislost, je to potupné.
3. nekuřáckých podniků je velmi málo, např. tedy v Č. Lípě (40 000 obyvatel) vím o jedné kavárně pro maminy a je tu jedna pizzerie, jinak nic. Plošný zákaz kouření je spravedlivý, platí pro všechny hospody a tak žádná nemá výhodu před druhou
4. žádná svoboda s nakládáním s vlasním majetkem neexistuje. Vždy v historii existovala nařízení co je možné s majetkem dělat a co ne. Např. si nemůžu jen tak odbouchnout svůj barák. Nemůžu si na svém pozemku postavit co chci. S autem nemůžu dělat co chci. Se zvířatama také ne. Tedy volání o omezování svobody je v podstatě dost směšné, žádná taková svoboda neexistuje.
5. Samoregulace u závislých lidí není, závisláci jsou regulováni svou drogou.
6. nikdo nechce dělat z kůřáků nějakou kategorii, navíc druhou, prostě ti lidé nejsou schopni sami od sebe nefunět kouř na nekuřáky, tak je potřeba regulace
"Přivoď si závislost a ona za tebe bude myslet a jednat" ... dvdmchl
1. prodej nekolkovaných cigaret zvedá spotřební daň, nikoliv omezení kouření v různých prostorách, ono se tam nesmí kouřit ani nekolkované
2. je jedno kam chodí kuřáci potupně kouřit, potupné je to kdekoliv. Jakmile neovládnu závislost, je to potupné.
3. nekuřáckých podniků je velmi málo, např. tedy v Č. Lípě (40 000 obyvatel) vím o jedné kavárně pro maminy a je tu jedna pizzerie, jinak nic. Plošný zákaz kouření je spravedlivý, platí pro všechny hospody a tak žádná nemá výhodu před druhou
4. žádná svoboda s nakládáním s vlasním majetkem neexistuje. Vždy v historii existovala nařízení co je možné s majetkem dělat a co ne. Např. si nemůžu jen tak odbouchnout svůj barák. Nemůžu si na svém pozemku postavit co chci. S autem nemůžu dělat co chci. Se zvířatama také ne. Tedy volání o omezování svobody je v podstatě dost směšné, žádná taková svoboda neexistuje.
5. Samoregulace u závislých lidí není, závisláci jsou regulováni svou drogou.
6. nikdo nechce dělat z kůřáků nějakou kategorii, navíc druhou, prostě ti lidé nejsou schopni sami od sebe nefunět kouř na nekuřáky, tak je potřeba regulace
"Přivoď si závislost a ona za tebe bude myslet a jednat" ... dvdmchl
- Tito uživatelé poděkovali autorovi David.Michal za příspěvky (celkem 2):
- Marek.Necada, Tomas Babicky
- msuchan
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 870
- Registrován: 29 říj 2013, 11:25
- Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
- Dal poděkování: 173 poděkování
- Dostal poděkování: 1432 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
dvdmchl píše:Tak jen pár věcí.
1. prodej nekolkovaných cigaret zvedá spotřební daň, nikoliv omezení kouření v různých prostorách, ono se tam nesmí kouřit ani nekolkované
2. je jedno kam chodí kuřáci potupně kouřit, potupné je to kdekoliv. Jakmile neovládnu závislost, je to potupné.
3. nekuřáckých podniků je velmi málo, např. tedy v Č. Lípě (40 000 obyvatel) vím o jedné kavárně pro maminy a je tu jedna pizzerie, jinak nic. Plošný zákaz kouření je spravedlivý, platí pro všechny hospody a tak žádná nemá výhodu před druhou
4. žádná svoboda s nakládáním s vlasním majetkem neexistuje. Vždy v historii existovala nařízení co je možné s majetkem dělat a co ne. Např. si nemůžu jen tak odbouchnout svůj barák. Nemůžu si na svém pozemku postavit co chci. S autem nemůžu dělat co chci. Se zvířatama také ne. Tedy volání o omezování svobody je v podstatě dost směšné, žádná taková svoboda neexistuje.
5. Samoregulace u závislých lidí není, závisláci jsou regulováni svou drogou.
6. nikdo nechce dělat z kůřáků nějakou kategorii, navíc druhou, prostě ti lidé nejsou schopni sami od sebe nefunět kouř na nekuřáky, tak je potřeba
Osobně mohu mít výhrady...třeba k závislosti "na žrádle"...někdo potupně, opakovaně a cíleně konzumuje cosi, co nemá "nutriční zdůvodnění" ...zmrzlinu, kafe, čokoládu, Coca-Colu...uzeninky agenta Bureše...alkohol..? Vepřové koleno..? Tedy i k jiným lidem, co "potupně nezvládají svoji závislost"...
Bod 4 je obzvlášť smutný a implikuje jedince, co poznal už jen nějaký druh direktivního, nebo totalitního režimu... ostatně...s tím hodnocením historie bych byl malinko opatrný...
- Radek.Holodnak
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2640
- Registrován: 06 pro 2012, 20:51
- Profese: filozofický antropolog
- Bydliště: Žatec
- Dal poděkování: 1397 poděkování
- Dostal poděkování: 2075 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
To mě prostě fascinuje, že máme v programu legalizaci všech drog (heroin do každé rodiny), ale cigára byste zakazovali 
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Radek.Holodnak za příspěvek:
- rst
- Ales.Jakl
- Místní předsednictvo
- Příspěvky: 1898
- Registrován: 24 kvě 2014, 16:20
- Profese: řidič kamionu
- Bydliště: Tachov
- Dal poděkování: 2490 poděkování
- Dostal poděkování: 2620 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Oblbováky přece nejsou naše moře!
Jak praví sám veliký Bob Stoned:
I said: I wanna see more positiff peopula
more peopula with the A.I.D.S.A.
I said: I wanna see more positiff peopula
not like Nicka Cavea, not like Toma Waitsa
I said: I wanna see more positiff peopula
but sometimes it´s a harda
I said: I wanna see more positiff peopula
more innocent retarda
I wanna see retarda like me
(Xavi)
D.Taxis Tramway
Strakovka a veverka
..a nic na tom nemění ani to zúžení.