z čeho tak soudíš? Z této ankety s minimální účastí?Radek Holodnak píše:Jednoduše. Piráti stojí za současnou podobou zákona; Piráti nechtějí kouřit ve veřejných prostorách, restaurace by však měly být v dikci majitelů; Piráti nepodporují plošný zákaz kouření
Postoj k zákazu kouření
Moderátor: Odbor - administrativni
Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
-
Ondra.kl
- Příznivec Pirátů – Moravskoslezský kraj
- Příspěvky: 3729
- Registrován: 18 čer 2009, 12:09
- Profese: IT administrátor
- Dal poděkování: 727 poděkování
- Dostal poděkování: 3798 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Pokud by kdokoliv chtěl v hospodě šířit jakékoliv jiné jedy šířící se vzduchem (např. oxid uhelnatý, toluen, benzen, formaldehyd, azbest apod.), tak by ho okamžitě zavřeli. Když je však na těchto jedech někdo závislý a obtěžujete tím ostatní návštěvníky, tak je to okamžitě otázkou jeho "svobody". Já bych uvítal, kdyby si to především provozovatelé hospod uvědomili. Podle mě není vzhledem ke společenským podmínkám a komparaci s ostatními oblastmi omezování svobody vhodné prezentovat zákaz kouření jako zásadní otázku osobní svobody. Naopak uživatelé psychotropních látek by si měli uvědomit, že jejich svoboda užívat psychotropní látku není bezbřehá a nesmí zasahovat do práv jiných. Kouření IMHO třeba zohledňovat též při platbě zdravotní pojišťovně. Já bych podpořil zákaz kouření s odůvodněnými výjimkami (např. pro místa s kouřením dýmek v čajovnách, kuřácké odvětrané místnosti splňující normy, kuřácké bary apod.). Nemyslím si, že by bylo nutné nyní k tomu vydávat stanovisko, máme pro nás mnohem důležitější témata.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Profant, Janek.Wagner, Viktor.Mahrik, Marek.Necada, Tomas Babicky
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Takových odpovědí a ani k jedné se nemohu přiklonit...
Např. já jsem pro motivaci omezování kouření. To jest třeba zavést daň pro podniky, kde se kouří (rozhodně ne likvidační!). Navíc bych rozlišoval plně kuřácké a jiné. Stejně tak u insittucí - na dohodě. Motivovat bez kouření.
Např. já jsem pro motivaci omezování kouření. To jest třeba zavést daň pro podniky, kde se kouří (rozhodně ne likvidační!). Navíc bych rozlišoval plně kuřácké a jiné. Stejně tak u insittucí - na dohodě. Motivovat bez kouření.
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
-
Janek.Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3170
- Registrován: 26 úno 2012, 19:46
- Profese: ICT konsultant, novinář
- Dal poděkování: 3864 poděkování
- Dostal poděkování: 4261 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Jen DVA členové zaškrtli "Nesouhlasím se zákazem kouření, zákaz diskriminuje kuřáky"Ondra.kl píše:z čeho tak soudíš? Z této ankety s minimální účastí?Radek Holodnak píše:Jednoduše. Piráti stojí za současnou podobou zákona; Piráti nechtějí kouřit ve veřejných prostorách, restaurace by však měly být v dikci majitelů; Piráti nepodporují plošný zákaz kouření
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Viktor a trochu i Jakub nechápou. Lidi, já se vám tu snažím vysvětlit, že teď se zakáže kouření (a bohužel i vodní dýmky a dokonce i elektronické cigarety) a příště se z podobných důvodů zakážou destiláty nad 30%, pak se zakáže onen již zmiňovaný bůček, přeslazené nápoje, příliš sladká čokoláda atd. Je to salámová metoda zuřivých ochránců veřejného zdraví. Oni nás budou chránit i proti naší vůli. A úplně stejně někdy v budoucnu mohou naopak nařídit povinné očkování proti chřipce. Tady vůbec nejde o kouření. Někdo si usmyslí, že je něco nezdravé a protože lidi považuje za hlupáky, tak místo argumentů a přesvědčování zvolí zákaz.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Jak se popíjení destilátů a žraní bůčků osobou A projevuje na svobodě osoby B? Spíš bych řekl, že jsi ten argument nepochopil ty. Dělej si co chceš, pokud to neškodí ostatním, to je odvěká myšlenka neminem laedere. Některé zákazy a povinnosti jsou na místě kvůli účinkům na ostatní osoby. Člověk nechce přesvědčovat někoho jiného, prostě jen chce, aby mu ten jiný přestal škodit, aniž by si kvůli tomu musel dělat podrobný přehled restaurací, do kterých může bezpečně chodit.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 4):
- Ondra.kl, Viktor.Mahrik, Tomas Babicky, David.Michal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
to je pěkné hlavně aby nekuřáci nedošli k újmě začíná mě fakt rozčilovat jak se všichni soustředí na majoritu a popírají fakt že dochází k pošlapávání práv majitelů restauračních zařízení, já chci aby se u mě v restauraci kouřilo splnuji hygienické normy co do vzduchotechniky a komu se to nelíbí at jde jinam pokud jsem udělal chybu když jsem toužil po kuřácké restauraci projeví se to tak že lidi nebudou chodit a já zkrachuju, jak jsem řekl nekuřáckých restaurací je dost na to aby nekuřákům neškodily na zdraví.
A jděte už doprdele, nikdo z vás si nezjištoval informace neznáte ty lidi kteří mají restaurace a hospody a melete pantem o svobě.
Kvůli novým hygienickým normám spousta restauratérů předělala prostory které má v nájmu za nemalé finanční prostředky došlo k oddělení kuřádkých a nekuřáckých prostor a nákupu nové výkonější vzduchotechniky, samotná investice byla v řádu xset tisíc korun, předělání prostor a usurpování kůřáků mělo jednoduchý efekt lidi přestaly chodit v tak hojném počtu protože byli zviklí sedat na baru a koukat na fotbal, zapálit si u toho popíjet a kecat, ostatní si zvykli na to že musí sedět jinde, nyní po té co si podnikatel půjčil na předělání prstor které mu nepatří přichází lahůdka celkový zákaz kouření, výborně takže mám v bance dluh kterej jsem si bral úplně zbytečně a budou mi odcházet další zákazníci.
Tohle je story z restaurace kterou provozuje jeden kamarád.
Jestli je cílem omezovat lidi a posílat je na pracák tak si zatleskejte tudyma to půjde.
A jděte už doprdele, nikdo z vás si nezjištoval informace neznáte ty lidi kteří mají restaurace a hospody a melete pantem o svobě.
Kvůli novým hygienickým normám spousta restauratérů předělala prostory které má v nájmu za nemalé finanční prostředky došlo k oddělení kuřádkých a nekuřáckých prostor a nákupu nové výkonější vzduchotechniky, samotná investice byla v řádu xset tisíc korun, předělání prostor a usurpování kůřáků mělo jednoduchý efekt lidi přestaly chodit v tak hojném počtu protože byli zviklí sedat na baru a koukat na fotbal, zapálit si u toho popíjet a kecat, ostatní si zvykli na to že musí sedět jinde, nyní po té co si podnikatel půjčil na předělání prstor které mu nepatří přichází lahůdka celkový zákaz kouření, výborně takže mám v bance dluh kterej jsem si bral úplně zbytečně a budou mi odcházet další zákazníci.
Tohle je story z restaurace kterou provozuje jeden kamarád.
Jestli je cílem omezovat lidi a posílat je na pracák tak si zatleskejte tudyma to půjde.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.dj-bobr.Ulehla, Petr.Vileta
-
Janek.Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3170
- Registrován: 26 úno 2012, 19:46
- Profese: ICT konsultant, novinář
- Dal poděkování: 3864 poděkování
- Dostal poděkování: 4261 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
http://www.cevro.cz/web_files/soubory/2 ... 4_2012.pdf :
Pokud se podíváme na dopady zákazu kouření ve světě, tak například v Anglii po zavedení zákazu kouření na veřejných místech nastal znatelný pokles spotřeby cigaret a naopak vzrostla návštěvnost restaurací či barů. V Irsku stoupla návštěvnost o cca 13 %.
-
observer
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 195
- Registrován: 28 pro 2012, 20:10
- Profese: úředník
- Dal poděkování: 171 poděkování
- Dostal poděkování: 160 poděkování
Re: Postoj k zákazu kouření
Na tom není nic divného. Když část restaurací krachne, tak návštěvnost těch zbylých vzroste.
- Petr.Vileta
- Člen KS Plzeňský kraj
- Příspěvky: 31254
- Registrován: 22 črc 2009, 18:12
- Profese: Celkem Spokojený Důchodce
- Bydliště: Plzeň 2
- Dal poděkování: 27893 poděkování
- Dostal poděkování: 23762 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Postoj k zákazu kouření
Jakube, tady nejde o to, aby kuřák neškodil nekuřákovi.Jakub Michalek píše:Jak se popíjení destilátů a žraní bůčků osobou A projevuje na svobodě osoby B? Spíš bych řekl, že jsi ten argument nepochopil ty. Dělej si co chceš, pokud to neškodí ostatním, to je odvěká myšlenka neminem laedere. Některé zákazy a povinnosti jsou na místě kvůli účinkům na ostatní osoby. Člověk nechce přesvědčovat někoho jiného, prostě jen chce, aby mu ten jiný přestal škodit, aniž by si kvůli tomu musel dělat podrobný přehled restaurací, do kterých může bezpečně chodit.
A mimochodem, v jakém zákoně je občanské právo chodit do restaurace? Kdyby všichni hostinští své hospody zavřeli, bude jim někdo přikazovat znovu otevřít ve veřejném zájmu?
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.