Povinné zdravotní prohlídky.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Zdravotnictvi

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Zdravotnictví. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Povinné zdravotní prohlídky.

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Povinné zdravotní prohlídky.

100 Kč pro studium (každé další 50 Kč )
500 pro sport
500 pro zaměstnání ( vstkupní prohlídka )
500 pro řidiče
300 pro řidiče nad 60 let
800 pro zbrojní průkaz
500 pro zbrojní průkaz – prodloužení
300 pro zbrojní průkaz – zdravotní průkaz - po 30 měsících -za skupinu pro výkon povolání
200 pro bolestné
200 pro pojištˇovnu

Tento seznam jsem si opsal z papíru na dveřích obvodního lékaře.
Možnost: Nástup do práce 500 Kč . Budu dál studovat – pro práci 100 Kč . Musím si zařídit zbrojní průkaz 800 Kč , budu povinen řídit auto, řidičák 500 Kč , potřebuji být zdatný - nutný sport - 500 Kč.
Tolik poplatků při nástupu do práce – vlastně všechny zdravotní prohlídky v podstatě téměř naráz. Možno absolvovat během tří měsíců. Časem jsem absolvoval téměř všechny. Nevzpomínám si , že by se od sebe nějak medicínsky lišily. Jedinou výjimkou byl nástup do zaměstnání, kde byl pro firmu smluvní lékař. Sestra vše vyplnila a pak se mne zeptala jestli jsem zdravý. Pak někam odešla pro podpis lékaře. Ten měl na dveřích ordinace u jména Csc. Takže obrmachr. Tedˇ mě čeká : prohlídka pro prodloužení zbrojního průkazu za 500 Kč a nato za dva měsíce 300 Kč za zdravotní průkaz pro zbrojní pas – platnost 30 měsíců pro výkon povolání. To jsou vše poplatky do zdravotnictví, nutné pro získání zaměstnání v podstatě za minimální mzdu. Tedˇ už chybí jenom poplatky za objem plic .
Tito uživatelé poděkovali autorovi Oldrich.Fischer za příspěvky (celkem 2):
anonym2064, Tomas.Klapka
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1626
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné zdravotní prohlídky.

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

Já musím říct že zdravotníky tady ten opruz nijak zvlášť netěší. Většina studovala svůj obor proto aby pomáhala lidem, nikoliv proto aby vystavovala potvrzení. Proto to asi místy berou dost hákem a prohlídka spočívá opravdu jenom v tom vystavení papíru.

Pro určité zaměstnání nebo povolení činnosti ale určitě musí být nějaká garance zdravotního stavu. Většina z nás je asi ráda, že mu nemůže jídlo servírovat nemocný s latentní tuberkulózou, že zbrojní pas nedostane schizofrenik s paranoidními bludy a elektrikáře, který musí poznat barvu drátů, nemůže dělat barvoslepý. Další věc je, že podle rozdílu zddravotního stavu při nástupu do zaměstnání a po výstupu ze zaměstnání se odvozuje nárok na odškodné za nemoci z povolání či pracovní úrazy. Já bych byl klidně pro to, aby ty nízkorizikové profese (typu "kancelářská krysa") vlastně žádnou zdravotní prohlídku mít nemuseli, ale je otázka jak s tím prokazováním pro odškodné - i kancelářská krysa může na služební cestě havarovat s autem nebo na firemní akci na horách ho někdo sejme na sjezdovce ...

Jináč tu vstupní prohlídku do zaměstnání někdy platí zaměstnavatel, ale je v tom celkem binec, který by třeba bylo fajn zjednodušit
http://portal.pohoda.cz/zakon-a-pravo/p ... mestnancu/
Uživatelský avatar
Zdenek.Hrib
Republikový výbor
Příspěvky: 1626
Registrován: 03 říj 2013, 09:43
Profese: konzultant
Dal poděkování: 1065 poděkování
Dostal poděkování: 3288 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Povinné zdravotní prohlídky.

Příspěvek od Zdenek.Hrib »

A kromě toho k těm prohlídkám je už jedno vlákno tady:
zdravotnictvi-f549/povinne-lekarske-pro ... 17633.html
Uživatelský avatar
msuchan
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 870
Registrován: 29 říj 2013, 11:25
Profese: nacionalista, militantní antikonzument,
Dal poděkování: 173 poděkování
Dostal poděkování: 1433 poděkování

Re: Povinné zdravotní prohlídky.

Příspěvek od msuchan »

zdenekhrib píše:Já musím říct že zdravotníky tady ten opruz nijak zvlášť netěší. Většina studovala svůj obor proto aby pomáhala lidem, nikoliv proto aby vystavovala potvrzení. Proto to asi místy berou dost hákem a prohlídka spočívá opravdu jenom v tom vystavení papíru.
Všechny příslušné "zdravotníky" co znám, to maximálně TĚŠÍ a díky tomu (a provizím od distributorů léků) si staví hauzy a kupují ofroudy... :lol:
Je to celkem bezpracný, jistý cash za pár minut... Na rozdíl od tahání peněz z pojišťovny...

Samostatnou kapitolou jsou opravdové "preventivní prohlídky", kde to sice teče od pojišťovny, ale celkem spolehlivě...
Zjisti si, co bere obvoďák za "registrovanou hlavu" a nech si vyjet u zdravotní pojišťovny výpis úkonů na tvé osobě...
Budeš koukat, kolik prohlídek u obvoďáka a zubaře jsi absolvoval... ;) :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Zdravotnictví“