Školství

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
play3r
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 386
Registrován: 23 dub 2009, 18:45
Profese: jak kdy
Dal poděkování: 77 poděkování
Dostal poděkování: 106 poděkování

Re: Školství

Příspěvek od play3r »

Finanční gramotnost není žádná věda, průměrný učitel by to mohl zvládnout :-).

Když už jsme u toho, co třeba racionální čtení? Proč se lidi přestávaj učit číst tuším někdy ve 3 třídě po tom co zvládnout dát dohromady větu?
Nebo proč se neučí taková základní věc, jako je efektivní používání paměti? Když už mají někteří učitelé rádi doslovné citace z učebnic.
Co pozitivní přístup k životu? Taky věc co se dá naučit. Nebo mluvení? A určitě by se našlo spoustu dalších věcí.
"Kdo chce zůstat svobodný, musí bojovat na smrt s těmi, kdo ho chtějí o svobodu připravit." - Ludwig von Mises
Faust Roland
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 88
Registrován: 23 dub 2009, 22:24
Profese: student
Dostal poděkování: 2 poděkování

Re: Školství

Příspěvek od Faust Roland »

Proč? Protože školy neslouží jako místo, kde má mladý člověk získat (užitečné) vědomosti ale jako odkladiště dětí (a dospívajících) aby mohli rodiče nerušeně pracovat. Samozřejmě že se to navzájem nevylučuje, ale jak se dívám na poslední trend rušení různých škol (popřípadě možnost si dát jen jednu přihlášku na SŠ [nebo jak to bylo]) tak nabývám dojmu, že vládnoucí vrstva si masy inteligentních lidí prostě nepřeje.

Když se ohlédnu do své minulosti a vidím 16 absolvovaných let tak poměr relevantních informací vůči těm balastním je žalostný. Netvrdím že by se měl přestat učit např. zeměpis a dějepis, nicméně si musíme uvědomit že mnoho z těch informací jsou jen "parazitní memy" - žák se naučí informaci která je určená jen k tomu aby ji učil (po té co se stane učitelem) nové žáky (ti ostatní co nejsou učitelé ji bez výčitek svědomí zapomenou).

A protože na individuální přístup nejsou peníze ani lidské zdroje tak se holt všichni učí všechno.
Prometheus byl první hacker a pirát. Vloupal se do příbytku bohů, zkopíroval od tam oheň a nasdílel ho lidem.

Otevřete OSA..tedy FBI!!!
http://www.youtube.com/watch?v=g3KPSyNxnL8
Uživatelský avatar
Jan.Kohler
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 888
Registrován: 25 kvě 2010, 15:51
Profese: OSVČ
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Dal poděkování: 697 poděkování
Dostal poděkování: 521 poděkování

Re: Školství

Příspěvek od Jan.Kohler »

Jana Syrovatkova píše:S finanční gramotností pro školy se již trošku začíná, jsou na to i nějaké projekty - ale zatím jen okrajově.

Koneckonců kdo by to měl učit?
Jak jsem si přečetl to slovo "projekty" napadlo / připomělo jeden původně studentský projekt (mám dojem že to mělo okrajově simulvat trh nebo tak něco jako podklady pro nějakou závěrečnou práci). Defakto se jednalo/jedná o online hru - taková ta klasika hraná z prohlížeče, velmi jednoduchý princip, ale ve finále bez propočítávání člověk nemohl dlouhodobě prospívat. V dnešní době je to již regulérní hra, dokonce i zkomercionalizovaná, jeden čas ji hrálo 20k lidí.

Škola hrou. Když to bude pro dítě zábavné, bude to mít větší přínos a většina dětí bude mít sama chuť zaplout do problému systému. Něpřemýšlel jsem nad detailama, jsem ale přesvědčen, že dříve nebo později se takovéto simulátory pro školy objeví.
| Jan Köhler | E-mail: jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
| 3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy, samolepky, šablony a nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“