Jana Syrovatkova píše:S finanční gramotností pro školy se již trošku začíná, jsou na to i nějaké projekty - ale zatím jen okrajově.
Koneckonců kdo by to měl učit?
Jak jsem si přečetl to slovo "projekty" napadlo / připomělo jeden původně studentský projekt (mám dojem že to mělo okrajově simulvat trh nebo tak něco jako podklady pro nějakou závěrečnou práci). Defakto se jednalo/jedná o online hru - taková ta klasika hraná z prohlížeče, velmi jednoduchý princip, ale ve finále bez propočítávání člověk nemohl dlouhodobě prospívat. V dnešní době je to již regulérní hra, dokonce i zkomercionalizovaná, jeden čas ji hrálo 20k lidí.
Škola hrou. Když to bude pro dítě zábavné, bude to mít větší přínos a většina dětí bude mít sama chuť zaplout do problému systému. Něpřemýšlel jsem nad detailama, jsem ale přesvědčen, že dříve nebo později se takovéto simulátory pro školy objeví.
| Jan Köhler | E-mail:
jan.kohler@pirati.cz | +420 775 579 686 | Jablonec nan Nisou |
|
3D tiskárna | Řezací ploter na reklamy,
samolepky,
šablony a
nažehlovačky | DTP/grafika |
| Lepená reklama na padákové kluzáky |