Ty jsi na nějakém "úděsném" gymnáziu dokázal věci jako individuální studijní plán?? Měl bys za to své gymnázium blahořečit. Mám kamarádku, která měla ve škole i problém, aby je pustili ze školy - například na různá odborná soustředění či i soutěže. Uznávám, že ta kamarádka toho dělala fakt hodně - ale když na to má? A to tuším ani nepožadovala doprovod, jen prostě uvolnění ze školy. Já když jsem jeden den zjistila, že mi omylem (no, bordelem v doručování pošty ve škole... to ještě nebyly maily) nedorazila pozvánka na soustředění, tak jsem tuším ještě večer vytelefonovala s třídní, že jet můžu (tuším se následující den odjíždělo).Marek Necada píše: Jednou z nich je individuální studijní plán, druhou je přeskočení ročníku. Využil jsem během SŠ obě, ale ani jedna věc neřeší -- člověk se stejně musí biflovat i to, co nechce, na úkor svého talentu. Navíc v mém případě byl individuální studijní plán spojen s naprosto nesmyslnými požadavky některých učitelů.
(já jsem to měl bohužel na GMK či jarošku dost daleko, tak jsem byl nucen chodit na úděsné jihlavské gymnasium).
Pravda, já měla tu výhodu, že jsem dělala Jarošku - a tam je individuál dost dobře udělaný - a dost profesorů to bere i tak, že když máme individuál kvůli matice, tak po nás v tom jejich předmětu chtějí základy. A pravdou je i to, že skutečně nadaní Jarošáci (aspoň za mě) těch "obyčejných" předmětů moc neměli (či spíše na ně nechodili, protože měli v tu dobu jiný program).