Zkusím to, i když nejsem členem RV. Trochu neskromně poznamenám, že tento princip "všechny peníze jsou stejné a bude se s nimi i stejně hospodařit", jsem navrhoval už dávno. Také jsem navrhoval princip "vyjmenujme zakázané použití peněz a vše ostatní bude dovoleno". No asi se v průběhu času a po zkušenostech s nedostatkem peněz "na něco" a haldou nevyužitých peněz "na něco jiného" někteří lidé k mému názoru více či méně přiklonili.Dominika Michailidu píše:Dominika Michailidu píše:Mohl by se někdo vyjádřit k této připomínce?z rozpočtových pravidel uplně vypadlo omezení užívání veřejných peněz, to bylo vyškrtnuto. Pojem veřejné peníze sice zustava, ale pouze jako značení - pouze pro účely transparence. defakto jsou všechny peníze odbarvené.
Jak se smí používat je v pravidlech hospodaření. Tady už není rozlišení o jaké peníze se jedná.
Je to něco jako v rodině. Nerozlišuji, jestli jde o peníze moje nebo mé ženy, ale jestli je utratit za to či ono, jestli to opravdu potřebujeme koupit, nebo je to zbytečnost.
