Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Odpovědět
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ahoj, kvapem se blíží Celostátní fórum a v krajích probíhají nominace na volbu do předsednictva. Jelikož se nacházíme ve vnitrostranické diskusi, doufám, že můj příspěvek nevyvolá nějaké pohoršení. …


Je důležité, aby strana nadále rostla a vytvářela nové „kádry“, rozumějme zodpovědné lidi, kteří dokáží jak zvládat procesy související s výkonem funkce v RP (a že toho opravdu není málo a není to lehké), tak komunikovat mezi sebou a směrem ven, aniž by se hádali o to, kterým směrem se teď momentálně natočí kormidlo.
Nejdůležitějším bodem celé volby je dle mého názoru to, aby předsednictvo tvořilo konzistentní (nemusí být vždy názorově), ale jedním hlasem znějící orgán, který dokáže dát straně cíl a vizi. Zároveň by v něm měli být lidé, kteří již mají zkušenosti dlouhodobě pirátské či zkušenosti z reálného života (rozumějme pracovní), nebojí se vystoupit na veřejnosti či v médiích. Jeden infant terrible v předsednictvu nevadí.


Samozřejmě, že se jedná pouze o můj subjektivní názor, ale po X letech v tomto Orgánu (LOL) věřím, že dokážu zvážit plusy a mínusy lidí, kteří do volby budou vstupovat. Prosím tedy jednotlivé kraje, zda mohou zvážit či alespoň prodiskutovat tento krátký seznam lidí, který mi za tři týdny tak nějak vyvstal v hlavě. Někteří z něj dokonce svůj záměr kandidovat do RP již deklarovali, někteří i mají nominace, ale nominace z více krajů může být dobrým ukazatelem, zda jsou to ti lidé, kteří naší šalupu posunou dál směrem Tortuga. (dělali jsme to tak i dříve)

Kromě Jardy Němce, který si asi užívá někde dovču a Jirky Kadeřávka, který by byl mým tipem na předsedu, leč explicitně vyjádřil svůj nesouhlas, jsem se všemi pár slov prohodil.

Nechci tady psát ony pro a proti. Je to jen seznam k zamyšlení, který může být libovolně kritizován a diskutován. Dojde-li pak k nominaci některých lidí z něj, budu rád (což je můj osobní pocit), a věřím, že to straně v nadcházejícím období pomůže (což je podle mě střízlivý objektivní pohled).

Takže polibek smrti:

Los kapitános:
Lukáš Černohorský
No a pak tu máme známé tváře na potenciální místopředsednické posty:
Vojtěch Pikal,
Jarda Němec (ten enfant terrible, který o tomto postu asi neví a možná mě zabije),
Petr Kopač,
Martin “Punkie“ Šmída,
Ivo Vašíček,
Mikuláš Ferjenčík

Úmyslně nezmiňuji nikoho z poslední verze RP, tak snad se nikdo neurazí. Jakoubek prej taky nehodlá trpět:-) Chce to IMHO čerstvé síly.

Pokud se lidé ze seznamu cítí, prosím zažádejte si o nominace v dalších krajích, neb i tak se dá zjistit zda budoucí tým bude dosstatečně "oblíben" :-)

Na závěr, aby to nebylo moc krátké, zde odcituji Vítka z rozhovoru pro Krajské listy viz
medialni-odbor-f181/rozhovor-pro-krajsk ... 24637.html

OT: I když tu formulaci “byl výrazná“ mu ještě omlátím o hlavu :-)
S předchozí otázkou souvisí i dotaz na to, do jaké míry byl ztrátou odchod Ivana Bartoše z funkce předsedy. Řada lidí znala z Pirátů jen jeho, resp. jeho mediální obraz. A jak vůbec hodnotíte obecně pozici předsedy strany? Zdůrazňujete otevřenou diskusi a volnost rozhodování, např. v televizních debatách je ale přece role leadera klíčová. Také je nyní otázkou, zda je strana bez pevnější hierarchie schopná vyrovnat se s názorovými spory.

Ivan Bartoš byl výrazná postava, kterou si většina občanů naší země představí pod pojmem Pirátská strana, mnohé vykonal a stál za vzestupem voličské základny a vůbec rozšíření podvědomí o naší existenci a práci. V tuto chvíli ukáže až čas, jak dobré či špatné rozhodnutí bylo Ivanovo odstoupení z funkce. Osobně však věřím, že Česká pirátská strana má víc osobností, které se projeví jako další přirozené vůdčí typy a Ivana časem nahradí i jako mediální předobraz Pirátů. Předseda strany pro nás není jen nastrčená loutka, měl by to být především typ člověka, který by dokázal urovnat vnitrostranickou rozpolcenost. První srpnový víkend se v Praze koná zasedání celostátního fóra, kde si mimo jiné zvolíme nové předsednictvo. To pro náš další vývoj bude klíčové.
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vit.Konecny »

Poděkování dávám za formu - nenuceně upozorňuješ na některé osobnosti a na rysy, které by měly osobnosti v předsednictvu míti. Obsahově nesouhlasím s některými jmény.

A omlať i to o hlavu :fet:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 4):
Martin.Shanil, Tobias.Esner, Ivan.Bartos, Jaroslav.Nemec
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Martin.Shanil »

Ivane - nebuď srab a přihlaš se na místopředsedu - voličstvo si tě žádá (to je imho korektní informace.)
OFFTOPICostatně v sčk tě nominujeme
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 4):
Barbora.Hruzova, Ivan.Mikolas, Barbora.Pribylova, Isa
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vit.Konecny »

OFFTOPIC[quote="Martin Shanil"]Ivane - nebuď srab a přihlaš se na místopředsedu - voličstvo si tě žádá (to je imho korektní informace.)
OFFTOPICostatně v sčk tě nominujeme[/quote]

U vás nominujete všechny, i mě :D Já chci jen vidět poměr hlasování, do předsednictva se zatím netlačím, chci zůstat tam, kde jsem 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 2):
Tobias.Esner, Martin.Shanil
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Martine. To je sice hezké, ale dokavaď se ve straně nezačne aktivizovat "mlčící většina" proti lidem, kteří si myslí, že sežrali šalamounovo hovno (tzv echtPiráti :-)), nemá cenu to řešit. Navíc já se potřebuju zahojit po 5 ti letech a hlavně po třech měsících bez práce. Moje kandidatura na jakýkoliv post v rámci Pirátů je v nejbližších měsících naprosto OT. Navíc vzhledem k tomuto vláknu. O mě to vlákno není a nominace nechť si řeší kraje. COž jsem tam napsal. Tohle je prezentace mého názoru.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 7):
Lenka.Wagnerova, Radek.Holodnak, Ivan.Mikolas, Jindrich.Bartek, Karel.Rada, Maria.Vasickova, Helena Jarolimkova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Jakub.Burget
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 775
Registrován: 17 říj 2013, 11:27
Profese: právník, advokátní koncipient
Bydliště: Olomouc (reálné) tr.b.: Konice
Dal poděkování: 436 poděkování
Dostal poděkování: 1109 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Jakub.Burget »

OFFTOPICnechť fénix odpočívá v popelu..zatím
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Burget za příspěvek:
Tobias.Esner
Mgr. Jakub Burget KSOLK !
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Martin.Shanil »

Vit Konecny píše:OFFTOPIC[quote="Martin Shanil"]Ivane - nebuď srab a přihlaš se na místopředsedu - voličstvo si tě žádá (to je imho korektní informace.)
OFFTOPICostatně v sčk tě nominujeme
U vás nominujete všechny, i mě :D Já chci jen vidět poměr hlasování, do předsednictva se zatím netlačím, chci zůstat tam, kde jsem 8-)[/ot][/quote]

to víš, nízko položená laťka tím současným a předchozím RP. :fet:
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Ivan.Bartos »

OFFTOPICfenix váží 65kilo :-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Barbora.Pribylova
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Martin.Shanil »

Ivan Bartos píše:Martine. To je sice hezké, ale dokavaď se ve straně nezačne aktivizovat "mlčící většina" proti lidem, kteří si myslí, že sežrali šalamounovo hovno (tzv echtPiráti :-)), .....
tywl ja nikdy nevim jestli sem taky v nějaký škatulce. Zrovna tak bych ti moh vytknout žes vyjmenoval jen svý "podporovatele" (to sem to řek slušně, že jo? ) :fet:
Uživatelský avatar
Vit.Konecny
Příznivec Pirátů – Ústecký kraj
Příspěvky: 2806
Registrován: 15 říj 2012, 02:09
Profese: vedoucí skladu
Bydliště: Nučice-Praha-Žatec-Kadaň
Dal poděkování: 3018 poděkování
Dostal poděkování: 2659 poděkování

Re: Kdo by mohl soutěžit o kormidlo v RP (střízlivý výkop)

Příspěvek od Vit.Konecny »

Berme to jako doporučení bývalého předsedy - bývá to zvykem. ale řídit se tím nemusíme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vit.Konecny za příspěvky (celkem 2):
Lenka.Wagnerova, Jaroslav.Nemec
facebook / tel.: 73414nula516 / email: vitkonecny[zavináč]email.cézet

Chronický žadatel o členství.
Odpovědět

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“