Založení Nadace svobodné hudby

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Jsem pro zřízení Nadace svobodné hudby:

Ano
20
53%
Ne
15
39%
Zdržuji se
3
8%
 
Celkem hlasujících: 14 - Celkem hlasů: 38

Adam.Skorepa
Asistent/ka poslance/poslankyně
Příspěvky: 4725
Registrován: 27 dub 2009, 20:50
Profese: živnostník
Dal poděkování: 851 poděkování
Dostal poděkování: 6845 poděkování

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Adam.Skorepa »

Participativní rozpočet, Janku?
Author Sensei Tyrant Pervert
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Jakub Michalek píše:Tak jako jasně, pokud strana dá 500 000 Kč do vzniku nadace, která bude rozvíjet svobodnou hudbu, a nebude využívat její komerční potenciál, tak jsem taky všemi deseti pro. Akorát je to v porovnání s alternativami zcela nehospodárná varianta. :roll:
nech je nekaž jim to my si to pak sežereme pro komerční projekt.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvek:
Mikulas.Peksa
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jakub Michalek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
Smysl by mohl být otevřen pro další subjekty/autory/etc., aby se mohli rovnoprávně zapojit a na projektu participovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
Jindrich.Bartek, Helena Jarolimkova

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Jindrich.Bartek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2707
Registrován: 14 črc 2012, 00:45
Profese: Idealistický pragmatik
Bydliště: London
Dal poděkování: 3184 poděkování
Dostal poděkování: 2613 poděkování

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Jindrich.Bartek »

Tak on by se dal i využít Nadační fond, kde vklad 500 000 Kč povinný není. Klidně ať spolu soutěží Nadační fond a Svobodná hudba s.r.o. Bude to zajímavá soutěž, na které vydělají hlavně občané (provozovatelé).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 5):
Petr.Holek, Helena Jarolimkova, Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta, Ivan.Bartos
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Zřízení nadačního fondu a uložení podstatné části veřejných peněz do něj jsem už asi před půl rokem navrhoval předsednictvu - bez odezvy... Jsem rád, že se tato myšlenka znovu objevila! Já jsem chtěl původně udělat také jen něco na svobodnou hudbu, jak jsem popisoval na fóru, ale v porovnání s Petrovým projektem to nikdy nemůže být obchodně úspěšné a komerční poskytovatelé tak na tom budou profitovat tak jako tak.

Pokud je strana ochotna do toho ty peníze nalít, neočekává žádnou návratnost, nevadí jí využití jinými subjekty, potřebuje k tomu novou organizační strukturu s veškerou byrokracií, co s tím souvisí, má vhodné zástupce do orgánů nadačního fondu a nebojí se, že někdo nadační fond vytuneluje, tak do toho! :)

PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
Ondrej.Profant
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Jakub Michalek píše:Zřízení nadačního fondu a uložení podstatné části veřejných peněz do něj jsem už asi před půl rokem navrhoval předsednictvu - bez odezvy... Jsem rád, že se tato myšlenka znovu objevila! Já jsem chtěl původně udělat také jen něco na svobodnou hudbu, jak jsem popisoval na fóru, ale v porovnání s Petrovým projektem to nikdy nemůže být obchodně úspěšné a komerční poskytovatelé tak na tom budou profitovat tak jako tak.

Pokud je strana ochotna do toho ty peníze nalít, neočekává žádnou návratnost, nevadí jí využití jinými subjekty, potřebuje k tomu novou organizační strukturu s veškerou byrokracií, co s tím souvisí, má vhodné zástupce do orgánů nadačního fondu a nebojí se, že někdo nadační fond vytuneluje, tak do toho! :)

PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
Jen do toho. Tak nakonec Krtek je břídil proti vám.... Pěkně odstřelíte Piráty. ....Nekandiduje Holek na předsedu?
Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Janek.Wagner »

Jakub Michalek píše:PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
Před chvílí jsi mi vyčetl, že jsem jako vedoucí MO neutratil 400 000 Kč z veřejných peněz na Svobodnou hudbu ;-)

Vložení vkladu do nadace automaticky neznamená, že se ty peníze utratí ;-) Nebo to jste ve škole neměli?
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Martin.Smida »

tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamem
Adam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?
a zároveň s Jakubem
Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
Helena Jarolimkova
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 2490
Registrován: 26 dub 2013, 08:06
Profese: Anarchista
Dal poděkování: 6617 poděkování
Dostal poděkování: 1231 poděkování

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Helena Jarolimkova »

Martin Smida píše:tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamem
Adam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?
a zároveň s Jakubem
Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
? truc návrh? já to vidím jako řešení pro Piráty bez možné skandalizace...
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Založení Nadace svobodné hudby

Příspěvek od Martin.Smida »

Helena Jarolimkova píše:
Martin Smida píše:tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamem
Adam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?
a zároveň s Jakubem
Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
? truc návrh? já to vidím jako řešení pro Piráty bez možné skandalizace...
Participativní rozpočet, Heleno?
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“