Založení Nadace svobodné hudby
Moderátor: Predsedajici
-
Adam.Skorepa
- Asistent/ka poslance/poslankyně
- Příspěvky: 4725
- Registrován: 27 dub 2009, 20:50
- Profese: živnostník
- Dal poděkování: 851 poděkování
- Dostal poděkování: 6845 poděkování
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Založení Nadace svobodné hudby
nech je nekaž jim to my si to pak sežereme pro komerční projekt.Jakub Michalek píše:Tak jako jasně, pokud strana dá 500 000 Kč do vzniku nadace, která bude rozvíjet svobodnou hudbu, a nebude využívat její komerční potenciál, tak jsem taky všemi deseti pro. Akorát je to v porovnání s alternativami zcela nehospodárná varianta.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvek:
- Mikulas.Peksa
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Smysl by mohl být otevřen pro další subjekty/autory/etc., aby se mohli rovnoprávně zapojit a na projektu participovat.Jakub Michalek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 2):
- Jindrich.Bartek, Helena Jarolimkova
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Jindrich.Bartek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2707
- Registrován: 14 črc 2012, 00:45
- Profese: Idealistický pragmatik
- Bydliště: London
- Dal poděkování: 3184 poděkování
- Dostal poděkování: 2613 poděkování
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Tak on by se dal i využít Nadační fond, kde vklad 500 000 Kč povinný není. Klidně ať spolu soutěží Nadační fond a Svobodná hudba s.r.o. Bude to zajímavá soutěž, na které vydělají hlavně občané (provozovatelé).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvky (celkem 5):
- Petr.Holek, Helena Jarolimkova, Lenka.Wagnerova, Petr.Vileta, Ivan.Bartos
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Zřízení nadačního fondu a uložení podstatné části veřejných peněz do něj jsem už asi před půl rokem navrhoval předsednictvu - bez odezvy... Jsem rád, že se tato myšlenka znovu objevila! Já jsem chtěl původně udělat také jen něco na svobodnou hudbu, jak jsem popisoval na fóru, ale v porovnání s Petrovým projektem to nikdy nemůže být obchodně úspěšné a komerční poskytovatelé tak na tom budou profitovat tak jako tak.
Pokud je strana ochotna do toho ty peníze nalít, neočekává žádnou návratnost, nevadí jí využití jinými subjekty, potřebuje k tomu novou organizační strukturu s veškerou byrokracií, co s tím souvisí, má vhodné zástupce do orgánů nadačního fondu a nebojí se, že někdo nadační fond vytuneluje, tak do toho!
PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
Pokud je strana ochotna do toho ty peníze nalít, neočekává žádnou návratnost, nevadí jí využití jinými subjekty, potřebuje k tomu novou organizační strukturu s veškerou byrokracií, co s tím souvisí, má vhodné zástupce do orgánů nadačního fondu a nebojí se, že někdo nadační fond vytuneluje, tak do toho!
PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvek:
- Ondrej.Profant
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
-
Helena Jarolimkova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2490
- Registrován: 26 dub 2013, 08:06
- Profese: Anarchista
- Dal poděkování: 6617 poděkování
- Dostal poděkování: 1231 poděkování
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Jen do toho. Tak nakonec Krtek je břídil proti vám.... Pěkně odstřelíte Piráty. ....Nekandiduje Holek na předsedu?Jakub Michalek píše:Zřízení nadačního fondu a uložení podstatné části veřejných peněz do něj jsem už asi před půl rokem navrhoval předsednictvu - bez odezvy... Jsem rád, že se tato myšlenka znovu objevila! Já jsem chtěl původně udělat také jen něco na svobodnou hudbu, jak jsem popisoval na fóru, ale v porovnání s Petrovým projektem to nikdy nemůže být obchodně úspěšné a komerční poskytovatelé tak na tom budou profitovat tak jako tak.
Pokud je strana ochotna do toho ty peníze nalít, neočekává žádnou návratnost, nevadí jí využití jinými subjekty, potřebuje k tomu novou organizační strukturu s veškerou byrokracií, co s tím souvisí, má vhodné zástupce do orgánů nadačního fondu a nebojí se, že někdo nadační fond vytuneluje, tak do toho!![]()
PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
-
Janek.Wagner
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 3170
- Registrován: 26 úno 2012, 19:46
- Profese: ICT konsultant, novinář
- Dal poděkování: 3864 poděkování
- Dostal poděkování: 4261 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Před chvílí jsi mi vyčetl, že jsem jako vedoucí MO neutratil 400 000 Kč z veřejných peněz na Svobodnou hudbuJakub Michalek píše:PS: Jen pro porovnání, náklady na založení nadačního fondu budou patrně větší, než vklad 10 000 Kč, který jsme chtěli do Svobodné hudby, s. r. o.
Vložení vkladu do nadace automaticky neznamená, že se ty peníze utratí
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Založení Nadace svobodné hudby
tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamem
tady musím souhlasit s Adamem
a zároveň s JakubemAdam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?
Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
-
Helena Jarolimkova
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 2490
- Registrován: 26 dub 2013, 08:06
- Profese: Anarchista
- Dal poděkování: 6617 poděkování
- Dostal poděkování: 1231 poděkování
Re: Založení Nadace svobodné hudby
? truc návrh? já to vidím jako řešení pro Piráty bez možné skandalizace...Martin Smida píše:tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamema zároveň s JakubemAdam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Založení Nadace svobodné hudby
Participativní rozpočet, Heleno?Helena Jarolimkova píše:? truc návrh? já to vidím jako řešení pro Piráty bez možné skandalizace...Martin Smida píše:tohle je nějaký truc-návrh?
tady musím souhlasit s Adamema zároveň s JakubemAdam Skorepa píše:Participativní rozpočet, Janku?Jakoubek píše:Nechápu, k čemu chcete zřizovat novou právnickou osobu. Právnická osoba ovládaná Českou pirátskou stranou sama neudělá nic, co by nemohla udělat Česká pirátská strana samotná. Jenom zvyšujete byrokracii.