Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasíte s účastí České pirátské strany na podnikání Svobodná hudba, s.r.o.?

Ano
17
30%
Ne
28
49%
Nevím
12
21%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Zdenek Strnad píše:Pokud to správně chápu, podnikatelé neplatí za hudbu samotnou, ale za servis, spojený s její distribucí, na který by museli vynaložit náklady tak jako tak (streamovací hardware, pomoc s odhláškami u kolektivních správců etc.). Tohle opravdu spoustu lidí přivítá. Mám dva konkrétní dotazy:

a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?

Díky za odpovědi.
zisk - 30% = bude rozdělenmezi autory
v rámci jednorázové platby autoři nedostanou nic protože se bude jednat jen a pouze o svobdnou hudbu platí se pouze za zařízení na přehrávání hudby.
opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Dále se tu rozepisovat nehodlá protože zbytek podléhá marketingu firmy a je tudíš jejím obchodním tajemstvím.
Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Zdenek Strnad píše:
Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?
zvolí li si tento tip produktu ano.
Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Petr Holek píše:
Zdenek Strnad píše:
Petr Holek píše: opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Aha, takže ti majitelé restaurací budou platit poplatek každej rok?
zvolí li si tento tip produktu ano.
Ok, jsem zvědavej na produktovou strukturu (a chápu proč o ní nechceš mluvit před spuštěním projektu). Z obecnýho hlediska se mi ten projekt líbí, uvidíme, jak nastavíte pricing a jednotlivé úrovně.

(Účast PS nekomentuju, nejsem člen)
Ivan.Bartos
Předseda strany
Příspěvky: 10141
Registrován: 11 čer 2009, 09:44
Profese: Senior Oracle Database Engineer / Functi
Bydliště: U Botiče 1390/3, Praha 4 - Michle, 14000
Dal poděkování: 4177 poděkování
Dostal poděkování: 17096 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Ivan.Bartos »

Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ivan.Bartos za příspěvek:
Dalibor.Zahora
předseda Pirátů
ivan.bartos@pirati.cz
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Ivan Bartos píše:Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)
jsi šikulka zařid si to a rejžuj co ti brání?
PS: jinak tohle je o svobodné hudbě s.r.o založ si separe vlakno na svoje projekty
Naposledy upravil(a) Petr.Holek dne 09 črc 2014, 19:45, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Ivan Bartos píše:Ja jsem clen. Proc nevstoupime majetmkovym podilem do serialu nebo ulozto.cz. Jak rikam, serialy by vynesly vic:-)
Předlož projekt. A bude to super.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Lukas.Findeis
Komunální zastupitel/ka
Příspěvky: 4889
Registrován: 04 dub 2010, 15:47
Profese: běžecký trenér
Dal poděkování: 4617 poděkování
Dostal poděkování: 4035 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Lukas.Findeis »

Jakub s Petrem tak tvrdě vyjednával, aby měla strana podíl, protože to pro ni bude velmi výhodné, a ona to snad i odmítne. To je vážně super.
735 07 66 99, zastupitel MČ Praha 12
běžecký trenér, Dornova metoda PLUS, Spirální stabilizace (SM systém)
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Martin.Shanil »

autoři budou platit roční poplatky za členství, a dostanou pár šupů ze zisku, co mi to sakra připomíná?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 3):
Helena Jarolimkova, Dalibor.Zahora, Petr.Vileta
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Martin Shanil píše:autoři budou platit roční poplatky za členství, a dostanou pár šupů ze zisku, co mi to sakra připomíná?
nechápu proč by měl autor platit poplatek za členství firma není strana :-)
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“