zisk - 30% = bude rozdělenmezi autoryZdenek Strnad píše:Pokud to správně chápu, podnikatelé neplatí za hudbu samotnou, ale za servis, spojený s její distribucí, na který by museli vynaložit náklady tak jako tak (streamovací hardware, pomoc s odhláškami u kolektivních správců etc.). Tohle opravdu spoustu lidí přivítá. Mám dva konkrétní dotazy:
a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?
Díky za odpovědi.
v rámci jednorázové platby autoři nedostanou nic protože se bude jednat jen a pouze o svobdnou hudbu platí se pouze za zařízení na přehrávání hudby.
opakující se platba je roční poplatek za používání služeb streamingu jak svobodné hudby tak hudby nasmlouvaných autorů bez ohledu na to zda autor hudbu uvolnil nebo s námi uzavřel smlouvu dostává férový podíl v závislosti na počtu přehrání jeho skladeb.
Dále se tu rozepisovat nehodlá protože zbytek podléhá marketingu firmy a je tudíš jejím obchodním tajemstvím.