Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasíte s účastí České pirátské strany na podnikání Svobodná hudba, s.r.o.?

Ano
17
30%
Ne
28
49%
Nevím
12
21%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Martin Shanil píše:hele je výdělečné sdílení ještě sdílení, nebo už prodej?
Obojí, na tom není nic divného. Proto je super, že to licence umožňuje.

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy. Akorát by to spíš mohli na férovku přiznat a netentočkovat si do vlastní pusy (vzhledem k jejich předchozím - u Jakuba - i současným aktivitám).
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Janek.Wagner

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Dalibor Zahora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy. Akorát by to spíš mohli na férovku přiznat a netentočkovat si do vlastní pusy (vzhledem k jejich předchozím - u Jakuba - i současným aktivitám).
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
Jsem spoojen s pirátskou ideou a líbí se mi některé projekty kterých se účastním byt jen radou, co se mě týká nikdy jsem nekandidoval za piráty do nějáké funkce a nestojím o to, to že si vybírám věci kterých se účastním je moje rozhodnutí nemám povinost dělat všechno a co se mi nelíbí nedělám např volby do EU.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 2):
Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Martin.Smida
Mediální odbor
Příspěvky: 3971
Registrován: 12 črc 2012, 07:45
Profese: Kompostář
Bydliště: Majetín
Dal poděkování: 2830 poděkování
Dostal poděkování: 5221 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Martin.Smida »

očividně bude (pro všechny) nejlepší, když to bude na Pirátech nezávislé.

Pokud se vám podaří zničit OSU, tak vám zatleskáme a budeme z toho mít upřímnou radost. Vážně.

Pokud by z toho však Piráti měli nějaký zisk, tak se mi to bude voličům fakt blbě vysvětlovat (já vím, neplatí se za hudbu, ale za další servis...ale stejně... na sledujuserialy byl problém s reklamou, protože to rázem nebylo nekomerční sdílení).

chvilku si tady připadám jak Tomio Okamura v pořadu Den D. :-D
investovat či neinvestovat?

nejvíc by se mi to líbilo jako participativní projekt (třeba i takový, jako jsou pir.listy - odměna za počet osvobozených provozoven, nebo tak něco).

Pokud to bude fungovat, tak bych se nebál i další podpory od pirátů, ale je mi trochu divný, aby strana měla majetkový podíl v s.r.o.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Martin.Shanil, Ivan.Mikolas, Dominika.Michailidu
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dalibor Záhora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy.
Motáš nesouvisející věci dohromady. Spojení s politickou stranou jako jsou Piráti komplikuje činnost v akademické sféře a obecně patrně i v podnikání. Nedivil bych se, kdyby část podnikatelů napojených na současné struktury nechtěla přejít na svobodnou hudbu právě kvůli tomu. Některé by to naopak mohlo přitáhnout. Celkový vliv je ale neutrální, proto je nám jedno, jak se strana rozhodne. Na komunální úrovni v politice je podle mě značka Pirátů neutrální, na celostátní úrovni mírně pozitivní (to si věřím!).

A ještě jednu poznámku k transparentnímu účtu. Zcela souhlasím s tím, aby obchodní společnosti ovládané městem, zdravotními pojišťovnami, politickými stranami apod. byly zcela průhledné. Pokud se však veřejné instituce stanou minoritním vlastníkem, resp. už nevykonávají v obchodní společnosti rozhodující vliv, tak už není žádný důvod pro zveřejňování informací, protože společnost je ovládána soukromými zájmy a myslím, že Piráti nemají v programu nucené zveřejňování informací o soukromém podnikání. Na druhou stranu mohou být situace, kdy si město bude chtít ponechat např. v privatizované firmě minoritní podíl, protože i minoritní podíl mu poskytuje lepší postavení než žádný podíl (např. stadion ledního hokeje, soukromá klinika spolupracující s pojišťovnou apod.). Abych parafrázoval jednu kampaň, "někdy je lepší být uvnitř než venku". Cíleně jsme zvolili nabídku minoritního podílu, protože strana prostě z povahy věci není schopna efektivně řídit firmu a nebude ji ovládat. Logicky ani nebude moci vynucovat transparentní účet. Praktická výhoda spočívá v tom, že nikde nestavíme na odiv seznam našich klientů, takže nejsou dohledatelní ani OSA a Intergramem a nemohou je tak snadno šikanovat. Ostatně ani e-shop Pirátů nemá transparentní účet a využívá značku Pirátů. OFFTOPICAle asi to je pro zdejší komunisty a anarchisty jen další parazit, že... Soukromý majetek společnosti by byl transparentní jen co do vkladu strany (tj. vědělo by se, na co by se použilo těch 10 000 Kč vkladu strany). Je na straně, aby zvážila, zda jsou pro ni tyto podmínky přijatelné nebo zda je pro ni výhodnější zůstat mimo projekt. Jak už jsem psal, pro nás to nic podstatného nemění, akorát samolepky holt nebudou s podporou Pirátské strany.
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Motáš je spíš ty Jakube, podle toho jak se ti to hodí, ale to je u tebe celkem bežná věc. Ať žije sofistika! :)

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Hele, mně to je jedno. Spíš mi přijde šílené, že kvůli této nabídce mi Lenka Wagnerová píše, že náš projekt smrdí, její manžel Janek Wagner to nazývá podvodem a vyzývá nás vystoupení ze strany, Dalibor Záhora teprve po pár stránkách pochopil rozdíl mezi nesvobodným a komerčním, pročež to bylo tím, že jsme ve střetu zájmů apod. Je to jejich styl, já jim to neberu. Požádám statutární orgán, ať se k naší nabídce vyjádří, obě varianty nás potěší. Ten ať si vyřeší, jakým způsobem to chce projednat, sdělí nám rozhodnutí o přijetí nebo odmítnutí nabídky do cca 1 měsíce a my se podle toho zachováme.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Ivan.Mikolas, Adam.Zabransky, Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Patrick K
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 323
Registrován: 10 zář 2013, 22:42
Profese: profese
Dal poděkování: 132 poděkování
Dostal poděkování: 273 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Patrick K »

Takhle to pak dopadne http://ceskapozice.lidovky.cz/miliardov ... -tema_paja když se to nevyvede (ve větším). Pokud někdo tvrdí, že někdo jiný nebyl schopný nějaký projekt vytvořit, tak jak ten samý člověk může tvrdit, že ten druhý bude schopný efektivně kontrolovat, co se s vkladem děje, resp. že to nebude černá díra? To spíše vypadá, jako by se této situace snažil využít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick K za příspěvek:
Helena Jarolimkova
Uživatelský avatar
Zdenek.Strnad
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 472
Registrován: 08 črc 2012, 11:07
Profese: novinář, projektový manažer
Bydliště: Praha 10
Dal poděkování: 115 poděkování
Dostal poděkování: 772 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Zdenek.Strnad »

Pokud to správně chápu, podnikatelé neplatí za hudbu samotnou, ale za servis, spojený s její distribucí, na který by museli vynaložit náklady tak jako tak (streamovací hardware, pomoc s odhláškami u kolektivních správců etc.). Tohle opravdu spoustu lidí přivítá. Mám dva konkrétní dotazy:

a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?

Díky za odpovědi.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvky (celkem 2):
Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Tomas.Klapka
Příspěvky: 1984
Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
Profese: discordian pope
Dal poděkování: 1711 poděkování
Dostal poděkování: 3362 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Tomas.Klapka »

Nemyslím si, že by měl někdo z "podnikavců" nějaké nekalé úmysly, ale politika a byznys mi nejdou moc dohromady.
Za sebe jsem již delší dobu proti účasti strany v jakémkoliv ziskovém podnikání, pokud by to nebylo formou družstva.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Profant, Ivan.Mikolas, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal

You'll be redlacep!

Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“