Obojí, na tom není nic divného. Proto je super, že to licence umožňuje.Martin Shanil píše:hele je výdělečné sdílení ještě sdílení, nebo už prodej?
Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Moderátor: Odbor - administrativni
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
- Ondrej.Profant
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 7898
- Registrován: 22 dub 2009, 23:55
- Profese: Poslanec
- Bydliště: Praha 8
- Dal poděkování: 14563 poděkování
- Dostal poděkování: 8177 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
- Janek.Wagner
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Petr.Holek
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 839
- Registrován: 24 zář 2012, 16:00
- Profese: Housenka
- Dal poděkování: 358 poděkování
- Dostal poděkování: 1094 poděkování
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Jsem spoojen s pirátskou ideou a líbí se mi některé projekty kterých se účastním byt jen radou, co se mě týká nikdy jsem nekandidoval za piráty do nějáké funkce a nestojím o to, to že si vybírám věci kterých se účastním je moje rozhodnutí nemám povinost dělat všechno a co se mi nelíbí nedělám např volby do EU.Dalibor Zahora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy. Akorát by to spíš mohli na férovku přiznat a netentočkovat si do vlastní pusy (vzhledem k jejich předchozím - u Jakuba - i současným aktivitám).
Petr se aspoň stáhnul a nemá žádnou funkci, ale že tyhle hámotiny vážně prohlašuje Jakub, co by člen KK a hlavně lídr na magistrát, to je fakt slušná schíza. Proč teda v té straně vůbec učinkuje, když je to tak špatná a nanicovatá značka (která měla v posledních volbách 4,78% a sama se označuje za nejsilnější neparlametní stranu).
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 2):
- Ondrej.Profant, Dalibor.Zahora
- Martin.Smida
- Mediální odbor
- Příspěvky: 3971
- Registrován: 12 črc 2012, 07:45
- Profese: Kompostář
- Bydliště: Majetín
- Dal poděkování: 2830 poděkování
- Dostal poděkování: 5221 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Pokud se vám podaří zničit OSU, tak vám zatleskáme a budeme z toho mít upřímnou radost. Vážně.
Pokud by z toho však Piráti měli nějaký zisk, tak se mi to bude voličům fakt blbě vysvětlovat (já vím, neplatí se za hudbu, ale za další servis...ale stejně... na sledujuserialy byl problém s reklamou, protože to rázem nebylo nekomerční sdílení).
chvilku si tady připadám jak Tomio Okamura v pořadu Den D.
investovat či neinvestovat?
nejvíc by se mi to líbilo jako participativní projekt (třeba i takový, jako jsou pir.listy - odměna za počet osvobozených provozoven, nebo tak něco).
Pokud to bude fungovat, tak bych se nebál i další podpory od pirátů, ale je mi trochu divný, aby strana měla majetkový podíl v s.r.o.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Smida za příspěvky (celkem 5):
- Janek.Wagner, Dalibor.Zahora, Martin.Shanil, Ivan.Mikolas, Dominika.Michailidu
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Motáš nesouvisející věci dohromady. Spojení s politickou stranou jako jsou Piráti komplikuje činnost v akademické sféře a obecně patrně i v podnikání. Nedivil bych se, kdyby část podnikatelů napojených na současné struktury nechtěla přejít na svobodnou hudbu právě kvůli tomu. Některé by to naopak mohlo přitáhnout. Celkový vliv je ale neutrální, proto je nám jedno, jak se strana rozhodne. Na komunální úrovni v politice je podle mě značka Pirátů neutrální, na celostátní úrovni mírně pozitivní (to si věřím!).Dalibor Záhora píše:Mě se fakt líbí jak tu Jakub a Petr tvrdí, že pojem Pirátská strana vlastně jejich projekt poškozuje - emocionálně je chápu, jejich frustraci, protože být zde aktivní je silný nápor na nervy.
A ještě jednu poznámku k transparentnímu účtu. Zcela souhlasím s tím, aby obchodní společnosti ovládané městem, zdravotními pojišťovnami, politickými stranami apod. byly zcela průhledné. Pokud se však veřejné instituce stanou minoritním vlastníkem, resp. už nevykonávají v obchodní společnosti rozhodující vliv, tak už není žádný důvod pro zveřejňování informací, protože společnost je ovládána soukromými zájmy a myslím, že Piráti nemají v programu nucené zveřejňování informací o soukromém podnikání. Na druhou stranu mohou být situace, kdy si město bude chtít ponechat např. v privatizované firmě minoritní podíl, protože i minoritní podíl mu poskytuje lepší postavení než žádný podíl (např. stadion ledního hokeje, soukromá klinika spolupracující s pojišťovnou apod.). Abych parafrázoval jednu kampaň, "někdy je lepší být uvnitř než venku". Cíleně jsme zvolili nabídku minoritního podílu, protože strana prostě z povahy věci není schopna efektivně řídit firmu a nebude ji ovládat. Logicky ani nebude moci vynucovat transparentní účet. Praktická výhoda spočívá v tom, že nikde nestavíme na odiv seznam našich klientů, takže nejsou dohledatelní ani OSA a Intergramem a nemohou je tak snadno šikanovat. Ostatně ani e-shop Pirátů nemá transparentní účet a využívá značku Pirátů.
Soukromý majetek společnosti by byl transparentní jen co do vkladu strany (tj. vědělo by se, na co by se použilo těch 10 000 Kč vkladu strany). Je na straně, aby zvážila, zda jsou pro ni tyto podmínky přijatelné nebo zda je pro ni výhodnější zůstat mimo projekt. Jak už jsem psal, pro nás to nic podstatného nemění, akorát samolepky holt nebudou s podporou Pirátské strany.Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
- Dalibor.Zahora
- Republikový výbor
- Příspěvky: 12122
- Registrován: 21 dub 2009, 12:29
- Profese: zakládající člen
- Bydliště: Praha
- Dal poděkování: 31215 poděkování
- Dostal poděkování: 15933 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)
- Jakub.Michalek
- Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
- Příspěvky: 11939
- Registrován: 22 čer 2009, 14:54
- Profese: poslanec
- Bydliště: Žižkov - Praha 3
- Dal poděkování: 5161 poděkování
- Dostal poděkování: 19270 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Profant, Ivan.Mikolas, Adam.Zabransky, Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
-
Patrick K
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 323
- Registrován: 10 zář 2013, 22:42
- Profese: profese
- Dal poděkování: 132 poděkování
- Dostal poděkování: 273 poděkování
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Patrick K za příspěvek:
- Helena Jarolimkova
- Zdenek.Strnad
- Uživatel fóra – není člen Pirátů
- Příspěvky: 472
- Registrován: 08 črc 2012, 11:07
- Profese: novinář, projektový manažer
- Bydliště: Praha 10
- Dal poděkování: 115 poděkování
- Dostal poděkování: 772 poděkování
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
a) jak bude vysoký ten jednorázový poplatek, který bude muset majitel restaurace zaplatit?
b) Petře (Holek), někde si psal v diskuzi, že peníze dostanou i autoři hudby. Kolik to bude? A bude to jednorázová nebo opakující se platba?
Díky za odpovědi.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Zdenek.Strnad za příspěvky (celkem 2):
- Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal
- Tomas.Klapka
- Příspěvky: 1984
- Registrován: 30 kvě 2010, 18:50
- Profese: discordian pope
- Dal poděkování: 1711 poděkování
- Dostal poděkování: 3362 poděkování
- Kontaktovat uživatele:
Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby
Za sebe jsem již delší dobu proti účasti strany v jakémkoliv ziskovém podnikání, pokud by to nebylo formou družstva.
- Tito uživatelé poděkovali autorovi Tomas.Klapka za příspěvky (celkem 5):
- Ondrej.Profant, Ivan.Mikolas, Frantisek.Navrkal, Dominika.Michailidu, Tomas.Vymazal
You'll be redlacep!