Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Toto fórum slouží k orientačním průzkumům mezi členy.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
V tomto fóru se zjišťují pomocí anket názory členů na nějakou oblast (např. pokud přijde dotaz zvenku). Odpovídat na otázky zde mohou pouze členové strany.
Chcete-li vyvolat jednání nebo hlasování celostátního fóra, použijte Členské podněty.
Odpovědět

Souhlasíte s účastí České pirátské strany na podnikání Svobodná hudba, s.r.o.?

Ano
17
30%
Ne
28
49%
Nevím
12
21%
 
Celkem hlasujících: 18 - Celkem hlasů: 57

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Ivan Bartos píše:Reklamu na svobodnou hudbu jsem odpálil v x debatách a v x novinovejch článcích. V rámci kampaně to bylo jedno z témat, které tlačil marcel. Podmínky se šalamounem jsme vypracovávali měsíc. V každé vesnici (kde to šlo) roznášejí zadarmo Piráti po hospodách brožurky. Já jsem v Praze udělal zatím jenom 3. Shame on me. Svobodná hudba s.r.o. je míčovina. Začneme ten právní servis prodávat a databázi free music zpoplatníme? Jupí!
EDIT: Založme OS, které může tyto aktivity zastřešovat. Svobodnou hudbu do podvědomí dostala Pirátská strana a nikdo jiný.
Svobodná hudba je pojem já ti tímto děkuji že jsi šířil pirátské myšlenky svobodné kultury.

Víte silně mě udivuje fakt že tady bartoška a ostatní se rozčilují nad tím že chceme prodávat něco co je zdarma, ale nikdo už nepřemýšlí nad tím že to nikomu nevnucujeme každý má právo si zdarma stáhnout hudbu z pirátského archivu a využít službu právníka opět zdarma nic proti tomu, my jako firma budeme toto nabízet i s veškerým serivsem a zázemím za poplatek. Pokud nemáme pravdu tak to bude působit jen ve prospěch pirátské strany a šíření svobodné hudby, pokud máme pravdu tak to bude opět ve prospěch svobodné hudby a ještě na tom vyděláme, je třeba odvézt velkou spoustu práce a za tuto časovou i peněžní investici očekáváme profit. Kdo to nechápe má smůlu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvky (celkem 2):
Frantisek.Navrkal, Tomas.Vymazal
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Janek Wagner píše:
Petr Holek píše:o žádnou nálepku nám nejde....
Bez labelu Pirátů žádný mediální a komerční efekt mít nebudeš.
říkáš ty.
Uživatelský avatar
Jakub.Michalek
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 11939
Registrován: 22 čer 2009, 14:54
Profese: poslanec
Bydliště: Žižkov - Praha 3
Dal poděkování: 5161 poděkování
Dostal poděkování: 19270 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Jakub.Michalek »

Dalibor Záhora píše:Jenže v tom by mohl být problém, protože ne každý to může mít jako ty. Dovedu si představit, že někdo to bude považovat za neoprávněné obohacení na úkor strany a člena/členů a bude se chtít třeba i právně bránit - pokud byl ten projekt vymyšlen v rámci strany jejími členy a celou stranou podporován a nyní se to změní a autoři jej použijí na komerční projekt je tam prostor pro spor - už jen jeho proběhnutí bez ohledu na výsledek bude mít pro Piráty negativní důsledky.
GÓÓÓL! Pirátská strana vyhrožuje soudním sporem kvůli šíření svobodné hudby! Taktiku odkoukala od firmy LEGO. Svoji žalobu staví na tom, že se objevil někdo, kdo chtěl z jejího malého a nepříliš úspěšného projektu, který neměl žádný vliv na fungování OSA a Intergramu, udělat spin off nabízející profesionální služby, které by tisícům podnikatelů uspořily miliony. Jo, to bude skvělé promo. Asi bych zvážil, jestli bychom neměli Dalibora Záhoru angažovat do mediálního odboru, má totiž úžasnou představivost. :lol:
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jakub.Michalek za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Profant, Lukas.Findeis, Vit.Konecny
Jakub Michálek, předseda poslaneckého klubu Pirátů, vedoucí resortního týmu Spravedlnost
Prosím obracejte se přednostně na poslance dle resortu či gesce. Na mě se prosím obracejte e-mailem, v akutních věcech po telefonu.
Šance pro nové nápady!
Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Janek Wagner píše:
Petr Holek píše:o žádnou nálepku nám nejde....
Bez labelu Pirátů žádný mediální a komerční efekt mít nebudeš.
Upřímně fakt nevidím souvislost. Všichni kdo jsme po hospodách chodili známe ostré limity naší kampaně. Ty by šlo vyřešit. Ale nikdo to nedokáže udělat. Proto je super, že za nás špinavou práci(soutěž s OSOu) udělá někdo jiný. A my se budeme moci věnovat dalším hrozbám, které jsou čím dál tím akutnější (TTIP, pěstování, open access, ...).

Zkuste chvíli všichni nebýt peroucí se kohouti. Strana opravdu není vnucena zapojovat se. Jen viditelně spoustě lidí přijde, že by bylo vhodné, aby aktivněji stála u zrodu něčeho, co může hodně změnit OSU. A zároveň může nastat moment, kdy bude potřeba tuto novou organizaci nějak řídit správným směrem (a to se lépe dělá zevnitř, než z venku). Ale nejspíš to rozhodne RV...
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Tobias.Esner, Vit.Konecny

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Uživatelský avatar
Ondrej.Profant
Poslanec/poslankyně Parlamentu ČR
Příspěvky: 7898
Registrován: 22 dub 2009, 23:55
Profese: Poslanec
Bydliště: Praha 8
Dal poděkování: 14563 poděkování
Dostal poděkování: 8177 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Ondrej.Profant »

Jo a fakt poprosím o trochu využívání mozku. Lidé, kteří bojují proti sdílení fakt nesnesu. Je vidět, že jste toho moc svobodného zatím netvořili.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Ondrej.Profant za příspěvky (celkem 3):
Mikulas.Peksa, Tobias.Esner, Vit.Konecny

profant.eu
vedoucí resortních týmů Informatika a Místní rozvoj

Janek.Wagner
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3170
Registrován: 26 úno 2012, 19:46
Profese: ICT konsultant, novinář
Dal poděkování: 3864 poděkování
Dostal poděkování: 4261 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Janek.Wagner »

Petr Holek píše:Svobodná hudba je pojem já ti tímto děkuji že jsi šířil pirátské myšlenky svobodné kultury.
Rádi to děláme i bez tvého poděkování.
Petr Holek píše:Víte silně mě udivuje fakt že tady bartoška a ostatní se rozčilují nad tím že chceme prodávat něco co je zdarma,
Ale houby, prodávej si, co chceš, když to od tebe někdo koupí. Ale netahejte do tohohle kšeftu Piráty a nesnaž se pro tenhle kšeft zneužívat jejich kredit.
Petr Holek píše:Pokud nemáme pravdu tak to bude působit jen ve prospěch pirátské strany a šíření svobodné hudby, pokud máme pravdu tak to bude opět ve prospěch svobodné hudby a ještě na tom vyděláme, je třeba odvézt velkou spoustu práce a za tuto časovou i peněžní investici očekáváme profit.
Jen za tu značku Pirátů nedáte nic a dosud odvedenou práci dobrovolníků si taky přivlastníte, že?!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Janek.Wagner za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Republikový výbor
Příspěvky: 12122
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 31215 poděkování
Dostal poděkování: 15933 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jakub Michalek píše:
Dalibor Záhora píše:Jenže v tom by mohl být problém, protože ne každý to může mít jako ty. Dovedu si představit, že někdo to bude považovat za neoprávněné obohacení na úkor strany a člena/členů a bude se chtít třeba i právně bránit - pokud byl ten projekt vymyšlen v rámci strany jejími členy a celou stranou podporován a nyní se to změní a autoři jej použijí na komerční projekt je tam prostor pro spor - už jen jeho proběhnutí bez ohledu na výsledek bude mít pro Piráty negativní důsledky.
GÓÓÓL! Pirátská strana vyhrožuje soudním sporem kvůli šíření svobodné hudby! Taktiku odkoukala od firmy LEGO. Svoji žalobu staví na tom, že se objevil někdo, kdo chtěl z jejího malého a nepříliš úspěšného projektu, který neměl žádný vliv na fungování OSA a Intergramu, udělat spin off nabízející profesionální služby, které by tisícům podnikatelů uspořily miliony. Jo, to bude skvělé promo. Asi bych zvážil, jestli bychom neměli Dalibora Záhoru angažovat do mediálního odboru, má totiž úžasnou představivost. :lol:
No vzhledem k tomu, že si vyhrožoval žalobou za to, že o tobě někdo něco napsal na FB, tak je moje představivost zcela v souladu s pirátskou realitou. ;)
Akorát teď si z nějakých důvodů na jiné straně sporu - stejně dobře si tě dovedu představit, jak komerční projekt Svobodné hudby cupuješ a hájíš právo Pirátské strany na něj, aktéry iniciativně vyšetřuješ před KK a vyslýcháš je téměř inkvizičním stylem, jak si předvedl v nedávné minulosti, kvůli nepoměrně menším prohřeškům než je tento kontroverzní projekt.
Jistě, právník přece musí zvládnout jak obžalobu, tak obhajobu, jde jen o to jaký dostane úkol nebo jakou má motivaci a samozřejmě i integritu.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvek:
Helena Jarolimkova

jednatel Republikového výboru a zástupce za Ústecký kraj, zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz tel. 778 044 243, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz (hostuji také v kraji Středočeském)

Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Janek Wagner píše:
Petr Holek píše:Svobodná hudba je pojem já ti tímto děkuji že jsi šířil pirátské myšlenky svobodné kultury.
Rádi to děláme i bez tvého poděkování.
jste šikulky
Janek Wagner píše:
Petr Holek píše:Víte silně mě udivuje fakt že tady bartoška a ostatní se rozčilují nad tím že chceme prodávat něco co je zdarma,
Ale houby, prodávej si, co chceš, když to od tebe někdo koupí. Ale netahejte do tohohle kšeftu Piráty a nesnaž se pro tenhle kšeft zneužívat jejich kredit.
Stranu jsem do toho tahat nechtěl protože do kola vysvětlovat pirátům co a jak se mi zajídá.
Janek Wagner píše:
Petr Holek píše:Pokud nemáme pravdu tak to bude působit jen ve prospěch pirátské strany a šíření svobodné hudby, pokud máme pravdu tak to bude opět ve prospěch svobodné hudby a ještě na tom vyděláme, je třeba odvézt velkou spoustu práce a za tuto časovou i peněžní investici očekáváme profit.
Jen za tu značku Pirátů nedáte nic a dosud odvedenou práci dobrovolníků si taky přivlastníte, že?!
tady tě nechápu piráti zatím obešli jen pár firem ve kterých bud hraje nebo nehraje svobodná hudba pokud hraje mají vše potřebné a naše nabídka je nebude zajímat pokud nehraje nabídneme jim náš produkt.

Ke značce pirátu.
Je to ale hezká věc taková společensky znělá a to ve stylu hlubokého amaterismu a demokratické paralyzace, o tohle fakt nestojím. Nejlepší pro mě by bylo kdyby se od toho piráti distancovali ale potom laskavě nechďte plakat že s váma nechce naše firma nic mít.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Holek za příspěvek:
Janek.Wagner
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Martin.Shanil »

hele je výdělečné sdílení ještě sdílení, nebo už prodej?
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Dalibor.Zahora
Uživatelský avatar
Petr.Holek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 839
Registrován: 24 zář 2012, 16:00
Profese: Housenka
Dal poděkování: 358 poděkování
Dostal poděkování: 1094 poděkování

Re: Účast České pirátské strany na podnikání Svobodné hudby

Příspěvek od Petr.Holek »

Martin Shanil píše:hele je výdělečné sdílení ještě sdílení, nebo už prodej?
to záleží na tom na čem vyděláváš :-)
Odpovědět

Zpět na „Zjišťování názorů členů“