PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Do tohoto fóra se přesouvají Uzamčené členské podněty

Moderátor: Predsedajici

Podpora celoevropské iniciativy za regulaci konopí

Podporuji tuto petici
32
84%
Nepodporuji tuto petici
3
8%
rezignuji-zdržuji se
3
8%
 
Celkem hlasujících: 12 - Celkem hlasů: 38

Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Přehledná mapa aktuálních výsledků počtu podpisů pod petici:

https://ec.europa.eu/citizens-initiativ ... lic/map.do

Zatím nic moc a to jsem právě s hrůzou zjistil, že M.Kmínek na tuto petici upozorňoval už 7.března lp 2014 což je docela mazec. Vice zde: post290003.html#p290003

My Piráti jsme ale banda sráčů :roll: :oops: :evil:
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5113 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Kontaktoval jsi MO?
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Alexandr Mansurov píše:Kontaktoval jsi MO?
Zatím jsem nenašel odvahu odrazoval mě obecný nezájem o toto téma. Pokouším se oslovovat známe jestli by mi pomohli připravit propagační leták, který by se dal rozdávat.
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Zahraniční odbor
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5113 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Toto je soucast Piratskeho programu, tudiz by i MO mel konat - udelat letak (pokud ho nedodaji tvi znami) a roztroubit do sveta (FB, Twitter,web a spol.) - hned muzes mit odezvu spousty priznivcu piratu, co na forum ani nepachnou :)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvek:
Petr.Bajgar
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Martin.Shanil »

ale já nechci regulaci. nechci aby se marihuana prodávala v lékarnách. chci aby se pěstovala legálně jako rajčata. dá to stejně práce a výpěstek musí mít taky podobnou cenu. regulací se dosáhne pouze změna dealera z černého trhu na stát. To marihuanu podstatně zdraží.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvek:
Michal.Ketner
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Vileta »

Martin Shanil píše:ale já nechci regulaci. nechci aby se marihuana prodávala v lékarnách. chci aby se pěstovala legálně jako rajčata. dá to stejně práce a výpěstek musí mít taky podobnou cenu. regulací se dosáhne pouze změna dealera z černého trhu na stát. To marihuanu podstatně zdraží.
To jsi celý ty. :roll: Zatím je marihuana na seznamu zakázaných drog. I regulace a prodej v lékárnách bude lepší stav, než je teď.

Jestli jsem to správně četl, v té iniciativě jde o zdanění marihuany, tedy aby byla legalizována jako jiné zboží a šlo s ní podnikat. Když za léto vypěstuješ 5 tun rajčat, prodáš je a nezdaníš, je to nedovolené podnikání a daňový únik, ne šíření toxikomanie nebo obecné ohrožení. No a iniciativa chce, aby marihuana byl normální zemědělský produkt, jako rajčata, a mohl se prodávat - po zdanění.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Uživatelský avatar
Martin.Shanil
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7036
Registrován: 07 dub 2012, 21:03
Profese: eshop + prodejna
Bydliště: Karoliny Světlé 486, Sadská 28912
Dal poděkování: 9169 poděkování
Dostal poděkování: 9464 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Martin.Shanil »

já pěstuju tak 30 kilo rajčat a moje představa je, že uplně stejně si každej může vypěstovat marihuanu. Jaký daně? Já si ty rajčatu sežeru sám. Na prvním místě je pro mě ta svoboda pěstovat. Regulace tudy nevede. Ta dává státu monopol na pěstování a zakazuje pěstovat doma. nebo se pletu? Nikde jsem tam podmínky domácího pěstování nezahlíd. Jde jen o kšeft a daně.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Martin.Shanil za příspěvky (celkem 2):
Michal.Ketner, Lukas.Novy
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Martin Shanil píše:Na prvním místě je pro mě ta svoboda pěstovat. Regulace tudy nevede. Ta dává státu monopol na pěstování a zakazuje pěstovat doma. nebo se pletu? Nikde jsem tam podmínky domácího pěstování nezahlíd. Jde jen o kšeft a daně.
Martine co to tady motáš?
Základním principem této petice je přestat kriminalizovat bežné chování milionů občanů EU. Jde o to otevřít diskuzi o užitečnosti konopí místo dnešní absolutní oficiální restrikce, která z milionů spoluobčanů dělá potenciální zločince, které by vlády mohli okamžitě kriminalizovat přesto, že nikomu nebližují a konopí pěstují pro vlastní léčebné nebo rekreační účely.
Tvoje teze, že když nebude absolutní svoboda není to žádná svoboda je sice líbivá a rádoby racionální ale v podstatě nejen nereálná, ale navíc zcela kontraproduktivní a jistá míra restrikci je zcela běžným stanovením pravidel používání.

Navíc v této petici máme viditelně možnost pozorovat schopnosti aktivizace občanských společností v jednotlivých zemích EU, protože počty uživatelů jsou celkem známé a vyčíslitelné.

Druhou a pro nás Piráty poměrně zásadní záležitostí je mezinárodnost a tedy možnost prověřit naše schopnosti politicky se navzájem podporovat a spolupracovat na této konkrétní záležitosti s dalšími PP v EU.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Petr.Vileta
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Hlásím historický úspěch:) za dnešek zatím z ČR 46 podpisů a tím jsme dosáhly na hranici 3000 podepsaných signatářů za ČR takže už nám na zbývajících 112 dní zbývá sehnat pouhopouhých 13 500 podpisů. Navíc se držíme na 9.místě z 28 zemí EU dáleko před Francií, Itálií, Španělskem, Velkou Británií, nebo sousedním Rakouskem.
Screen shot 2014-07-30 at 17.50.55.png
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Petr.Vileta
Petr.Bajgar
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 7455
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, K Ploché dráze 494
Dal poděkování: 6882 poděkování
Dostal poděkování: 3620 poděkování

Re: PODPOŘME CELOEVROPSKOU PETICI ZA REGULACI KONOPÍ!

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Ve středu 30.7. jsem si ve vysílání BBC vyslechl plány našeho pana ministra vnitra na téma plošná a tvrdá kriminalizace každého, kdo u sebe bude mít i to sebemenší množství jakékoliv drogy a to včetně konopí. Musím se přiznat, že nejdříve jsem si myslel, že pan Chovanec jen velmi neobratně žertuje na nějaké dané téma, ale tento náš ministr mne velmi rychle vyvedl z omylu. píše Zdeněk Majzlík ve svém blogu

Proto tímto veřejně prohlašuji, že považuji za trestuhodné, že my Piráti kteří máme legalizaci konopí pro léčebné účely ve svém programu, neděláme ve věci této EU petice mnohem více než za posledních šest měsíců.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvky (celkem 2):
Petr.Vileta, Tomas.Semenec
Zamčeno

Zpět na „[Archív] Uzamčené členské podněty“