Priority zahraničního odboru

Zahraniční odbor komunikuje s dalšími členy mezinárodního Pirátského hnutí, zejména přináší v zahraničí osvědčené nápady do strany, vypracovává společný postup při projednávání mezinárodních problémů.

Moderátor: Zahraniční odbor

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Drazí Piráti,

priority zahraničního odboru, vytvořené minulý rok, pozbyly platnosti s koncem voleb do Evropského parlamentu. Jak jsem přislíbila již při své kandidatuře, hodlám vytvořit priority nové, a to asap. Prodlevu bohužel způsobily dva měsíce různých stupňů bolesti z různých příčin, takže mé možnosti soustředění byly omezené; omlouvám se za to.

Za tímto účelem bych ráda, abyste mi sem do konce týdne, tj. 6. 7., metodou brainstormingu psali své nápady, názory a vše k tématu. V této době také bude běžet tento doodle s pozdějším deadlinem, který určí, kdy se setkáme na (německém) mumble k probrání shromážděných vizí. Svou dodám v průběhu týdne. Jelikož na mumble nemohu moc brzy, můžete sem samozřejmě psát jak dlouho chcete, dokud neproběhne setkání a nevytvoří se priority, nicméně pro pořádek bych byla ráda, kdyby se zainteresovaní lidé ozvali do toho konce týdne.

Děkuji a mějte se krásně!
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Filip.Krska, Petr.Bajgar, Mikulas.Peksa

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Vojtech.Pikal
Administrativní odbor
Příspěvky: 26261
Registrován: 19 srp 2010, 23:45
Profese: politik, informatik
Bydliště: Olomouc
Dal poděkování: 37067 poděkování
Dostal poděkování: 30242 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Vojtech.Pikal »

Reforma PPI, (zbavení se odložených peněz PPI)
Prohlubování mezinároní spolupráce formou ideových a pracovních setkání
Tito uživatelé poděkovali autorovi Vojtech.Pikal za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Marketa.Gregorova

Profil, Vedoucí AO; KaS, ZO; vedoucí MRT Demokracie v rezignaci
„Nakonec vám budou vládnout ti nejneschopnější z vás. To je trestem za neochotu podílet se na politice.“*
Podporuji myšlenky.

Uživatelský avatar
Marketa.Gregorova
Republikové předsednictvo
Příspěvky: 1183
Registrován: 15 dub 2012, 21:18
Profese: europoslankyňa
Bydliště: Brno
Dal poděkování: 1228 poděkování
Dostal poděkování: 4295 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Marketa.Gregorova »

Ještě jsem zapřemýšlela nad okruhy, nebo řekněme otázkami, které je základní si při tvorbě odpovědět. Ale samozřejmě to někdo může vzít i z jiného konce, popř. budu ráa za doplnění.

1. Pomáhat Slovákům se založením? - prioritně řešit, ať i oni ví, co od nás čekat; slovenští Piráti jsou na tom zatím velice špatně personálně, tzn. zvážit pro a proti vkládání energie do projektu, který se nakonec může ukázat jako neudržitelný;
2. otázka PP-EU - je třeba ji nyní nějak výrazně řešit? Nemá bez pirátských europoslanců co na práci, či ji lze nějak využít?
3. Julia Reda - na jaké úrovni a v jaké míře s ní navázat spolupráci? Možnosti: stáže, získávání informací o projednávané parlamentní agendě (=> následně např. podpora určitých návrhů skrze petice či happeningy); nutné zjistit, jak to vidí s námi především ona .)
4. otázka PP3 - zvyšovat, udržovat, nebo snižovat regionální kooperaci? Nutné zhodnocení organizátory (Petr, Mikuláš) především efektivitu dosavadních výstupů.

EDIT: díky, Vojto, na PPI jsem zapomněla (proč asi .D)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Marketa.Gregorova za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Vojtech.Pikal

Europoslankyňa.
Místopředsedkyňa.
Vedoucí RT EZO.

Pravda bolí.
Politika je pro všechny.
NEklikat.
Píše se to AI.

Uživatelský avatar
Dalibor.Zahora
Člen KS Ústecký kraj
Příspěvky: 13456
Registrován: 21 dub 2009, 12:29
Profese: zakládající člen
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 34835 poděkování
Dostal poděkování: 17681 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Dalibor.Zahora »

Jedna inspirace reagující na výsledky voleb do EP.

Zvážil bych na evropské úrovni posílení antifašistické agendy Pirátů, nabízí se to logicky v návaznosti na úspěch evropských nacionalisticko-fašistických stran i "díru na politickém trhu". Ze stávajích demokratických stran na to téměř žádná (snad vyjimkou je Syriza či španělských nových levicových stran) z hlediska důvěryhodnosti nemá.

Samozřejmě je to i trochu riskantní krok, zvláště v souvislosti s nedávnými aférkami PPDE - což je názorný příklad, jak se to dělat nemá. Konkrétně si třeba dovedu představit evropský Piratcon na půdorysu PPEU na tohle téma , jako startovní akci. Odborně sem schopen supportovat.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Dalibor.Zahora za příspěvky (celkem 3):
Filip.Krska, Ondrej.Profant, Marketa.Gregorova

zakládající člen, více na profilu lide.pirati.cz, občas píšu na Deník Referendum, preferuji twitter @daliborzz před FB fb.com/dlbrz, najdete mě i na Mastodon witter.cz/@daliborzz
tel. 773 993 465, e-mail: dalibor.zahora(zav)pirati.cz

Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Dovolím si nabídnout několik podnětů.
1. Jako hlavní vidím personální posílování ZO, protože bez lidí kteří budou chtít skutěčně živě a efektivně komunikovat a hlavně spolupracovat s kolegy v dalších PP toho stejně mnoho neuděláme a zůstaneme jen dnešní organizační kostrou potaženou mediální kůží.

2. zatím nám funguje spíš formálně než reálně, skutečně efektivní výměna a sdílení informací, která by zesilovala naše schopnosti prosazovat naše programové priority a cíle a pro zvyšování našich schopností vzdorovat velice silným tlakům často nadnárodních(nahrávacích studií) korporací, které efektivně sofistikovaně a systematicky pracují proti životně důležité progresi a pozitivnímu vývoji pro vlastní firemní nebo uzce finanční zájmy investorů dobývajících na nás občanech svou rentu.

3. Piráti v PP-CZ jsou zatím stejně uzavřená partička jako konzervativní česká společnost a nenabízíme našim příznivcům a členům otevřené dveře ani ke kolegům Pirátům v nejbližších zemích-PP-PL, PP-AT, PP-SK natož k dalším

4. Je doba dovolených, která by mohla a jak jsem doufal i měla být obdobím vzájemného setkávání poznávání a navazování kontaktů. Zatím ale ani Mladí Piráti ani Piráti nic takového neprovozujeme. Přitom potěšení a radost ze setkání Pirátů z jiných zemí, když jsem je potkával a hlásili se ke mně v Praze Olomouci i jinde na cestách po Česku protože jsem chodil s vlajkou PP-CZ bylo veliké.

5. Je na nás v PP-CZ a ZO hledat nejen v Česku naše budoucí zahraniční vyjednávače-velvyslance, efektivně je úkolovat a dávat jim možnosti vyrůst v budoucí diplomaty třeba až na nejvyšší uroveň zastupování ČR po celém světě. Naše Česko je maličká země a bez zahraničních vztahů budeme slabí nejen jako PP-CZ.

kdyby někoho zajímaly moje podněty doplním další
Tito uživatelé poděkovali autorovi Petr.Bajgar za příspěvek:
Marketa.Gregorova
Uživatelský avatar
Mikulas.Peksa
Poslanec/poslankyně Evropského parlamentu
Příspěvky: 4625
Registrován: 29 lis 2012, 08:33
Profese: europoslanec, ajťák, fyzik
Dal poděkování: 7813 poděkování
Dostal poděkování: 11919 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Mikulas.Peksa »

Dovolím si taky přispět svou troškou do mlýna

1. Vytvoření seriózního dlouhodobého programu PP-EU (pro srovnání):
http://www.pes.eu/about_pes_document#middle
http://www.epp.eu/sites/default/files/c ... 0cover.pdf
http://europeangreens.eu/sites/european ... ifesto.pdf
OFFTOPICaneb básníme o nejpromakanější internacionální spolupráci, ale rozdíly v programu zjišťujeme až půl roku před volbami a jen mezi těmi, kdo přijeli na sjezd :D

2. Vytvoření celeevropského systému elektronické přímé/tekuté demokracie (LiquidFeedback, resp. podobný systém). Pro začátek může stačit on-line zpětná vazba nebo něco jako stálé on-line zasedání rady PP-EU. OFFTOPICProtože vo-vo tom to je. Tohle je tak trošku můj core-topic. Tu Evropu nezreformujeme, když spolu lidi nebudou komunikovat. A nějaká forma on-line komunikace napříč národy je potenciálně naše největší deviza do příštích eurovoleb, protože můžeme ukázat, že to funguje i jinak, bez jednání nějakých papalášů za zavřenými dveřmi někde v Bruselu.

3. Vytvoření seriózních stránek PP-EU. Stávající stav je tristní. http://ppeu.net/

Aktuální stav předsednictva PP-EU byl "řešíme eurovolby" a teď třeba začnou fungovat, takže IMO přišel čas jim jednak pomoct a jednak je tlačit k tomu, aby něco dělali. Momentálně máme v podstatě 2 roky bez voleb (v Česku) na budování infrastruktury na příští Evropské volby za 5 let. Takže můžeme a musíme rozjet nějaké dlouhodobé projekty, které nám příště dají výhodu. OFFTOPICProtože, přátelé, já jsem členem internetové strany, co prý nezná hranice. A odmítám se koukat, jak Zelení on-line volí své kandidáty na předsedu EK, Socani vyvěšují plakáty s tím svým a my nemáme ani volební web. Já chci, aby platilo "jo, Piráti, to jsou ti, co umí internet a tu mezinárodní spolupráci".

Budu zlej a budu odporovat Vojtovi, ale PPI nás prostě nepálí. Z hlediska internetové politiky nás zajímají PP-EU a PP-USA (bude-li kdy něco takového). Protože naše legislativa se tvoří v EU a USA. A z hlediska vyhrávání voleb má smysl působení na Evropskou politiku, protože o volbách v Bulharsku se naše média obtěžují referovat, zatímco volby v Urugayi je zajímají, až když je naruší státní převrat. PPI nepochybně řeší někdo jiný, ať to klidně řeší, ale já bych fakt rád viděl těžiště naší práce v Evropě.

Disclaimer: z logiky věci bychom měli napřed vyřešit body 2. a 3. a to nám dá možnost podívat se na bod 1.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Mikulas.Peksa za příspěvky (celkem 4):
Dalibor.Zahora, Ondrej.Profant, Evzen.Boura, Marketa.Gregorova
Mám blog, jsem na Facebooku, Twitteru, Instagramu a Mastodonu.

Chcete se zapojit do evropské politiky? Náš konzultační tým na Mattermostu evropských Pirátů najdete zde!
Uživatelský avatar
Evzen.Boura
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 348
Registrován: 11 srp 2009, 08:10
Profese: molekularní biolog
Bydliště: Praha
Dal poděkování: 237 poděkování
Dostal poděkování: 299 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Evzen.Boura »

Videl bych to taky tak" PP-EU a PPI jako prioritu
(jeden maly priklad, meli bychom prekladat a publikovat na nesem webu PPI newslettry - jeste porad ne kazdy umi anglicky)

Spoluprace s dalsimi piratskymi stranami je fajn ale od toho by prave melo byt PPI

ad Slovaci - jsou a)marni b) de facto neexistuji, nemuzeme zakladat politickou stranu v jinem state (a to i z pravniho hlediska), musi sebrat energii predevsim sami
Tito uživatelé poděkovali autorovi Evzen.Boura za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, Vojtech.Pikal
Uživatelský avatar
Alexandr.Mansurov
Člen KS Praha
Příspěvky: 1597
Registrován: 22 lis 2010, 16:56
Profese: programátor
Dal poděkování: 5083 poděkování
Dostal poděkování: 2015 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Alexandr.Mansurov »

Za mne: vlozit energii primarne do PP-EU, spolupracovat s Julii (ted jsem prekladal rozhovor s ni a celkem to vypada, ze by o spolupraci s evropskymi piraty stala)
Kdyby byli lide, tak zkusit koordinovat evropske piraty (alespon informacni cinnost, co se pece kde v EU, aspon sem tam nekomu napsat, at taky neco udelaji)
Kdybychom zvladli komentovat, co se v EU deje (cesky) tak muzeme v CR zvysit povedomi/zajem o EU, zaroven vybudovat vlastni renome, ze se vyzname a vyuzit to v kampani za 5 let
Toto asi hodne zalezi na tom, kolik bude aktivnich lidi

Dale lze udelat nekolik mensich veci, konkretne anglickou verzi nasich stranek (podstatne veci: kontakt, program a aktuality, co delame, zbytek klidne pryc) - momentalne sice formalne existuji, ale vsechny odkazy vedou na ceske stranky, navic si myslim, ze nemusi obsahovat tolik podrobnosti
Kdyz se toto povede, tlacit na ostatni PPs aby udelali totez, vytvorit maly standard pro piraty po svete (neni to extra narocne na udrzbu a kdykoliv nekoho zajima, co se deje v Polsku nebo Spanelsku, nebo jinde tak to bude mozne ziskat v anglitcine) - pak lze snadneji publikovat informace o deni v zahranici
Tito uživatelé poděkovali autorovi Alexandr.Mansurov za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Petr.Bajgar, Marketa.Gregorova
Petr.Bajgar
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 7457
Registrován: 22 čer 2009, 21:57
Profese: ,
Bydliště: Chrudim, Na Šancích 1180
Dal poděkování: 6865 poděkování
Dostal poděkování: 3623 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od Petr.Bajgar »

Lidi jsou a budou (s námi spolupracovat) pokud bude ZO(a další odbory) vytvářet, díky otevřené komunikativní rozvojové koncepci, možnosti pro jejich zapojování.
anonym72078
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 2945
Registrován: 10 říj 2011, 22:43
Dal poděkování: 5496 poděkování
Dostal poděkování: 3646 poděkování

Re: Priority zahraničního odboru

Příspěvek od anonym72078 »

prioritu 3 (Pomáhat ostatním Pirátským stranám) zmenit na prioritu 1
= nastavit pravidla a rychle (nebyrokraticke) procesy na snadne bezurocne pujcky a dary ostatnim pir. stranam za ucelem: a) kampane b) naboru clenu c) nahozeni infrastruktury
= umoznit zahranicnim piratum placene praxe u nas ve strane/u nasich zvolenych politiku
= sestavit tym schopnych lidi, kteri budou ochotni sirit know-how do zahranici (vycvik in-place)

+ poradat mezinarodni akce, ktere z PP-CZ udelaji stredobod piratskeho vesmiru, zvat piraty z ruznych zemi a priucit se od nich.

+ podporit mezinarodni vymenu pracovnich kapacit a know-how obecne mezi piraty.
Tito uživatelé poděkovali autorovi anonym72078 za příspěvky (celkem 3):
Dalibor.Zahora, Marketa.Gregorova, Mikulas.Peksa
Zamčeno

Zpět na „Zahraniční odbor“