Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Diskuse členů a příznivců o věcech přesahujících působnost orgánů, netýkajících se programu nebo o straně jako celku.

Moderátor: Odbor - administrativni

Pravidla fóra
Než napíšete nový příspěvek, zamyslete se, zda má takovou hodnotu, aby ho musely číst stovky lidí.
  • Aktuální politické kauzy lze řešit v příslušné části veřejné diskuze.
  • Části programu, současné či budoucí, diskutujte na fóru Pirátský program.
  • Podání orgánům a jednoduché návrhy čiňte v příslušné podatelně.
  • Pokud chcete něco rozhodnout(usnést, zvolit, odvolat, přijmout), podejte členský podnět. Ale nejdřív zvažte, jestli by na to nestačil třeba republikový výbor.
  • Povídat o čemkoli si můžete v Podpalubí, což je skrytá část fóra otevřená všem zájemcům. (Je třeba se přidat do skupiny "Zobrazit - Podpalubí".)
Dodržujte prosím pravidla fóra.
Zamčeno
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3990
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 620 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Možná by nebylo od věci v podobnejch případech svolávat nějakou schůzi RV, která by byla normálně řízená předsedajícím schůze, kterej by držel topic a řídil debatu podle nějakýho jednacího řádu.

Podobný věci schvalovací by měly bejt formalizovaný, by maximálně a účině zabránily výlevům emocionálním...

(Weber, řikal někdo Max Weber?)
Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Pavel.Cerny
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 98
Registrován: 25 čer 2009, 19:16
Profese: manažer, průmyslový inženýr (bez Ing!)
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Pavel.Cerny »

kamo jeste chvili takhle argumentuj... vubec si neprotirecis. hlavne ze my vsichni okolo potrebujeme psychofarmaka. ;)
Pavel Cerny

Use brain, prevent shitstem
Uživatelský avatar
Jan.Podhajsky
Člen KS Praha
Příspěvky: 3990
Registrován: 07 črc 2009, 15:14
Profese: sociolog, process hacker
Bydliště: Praha-Dubeč
Dal poděkování: 620 poděkování
Dostal poděkování: 1085 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Jan.Podhajsky »

Stopuji zásadně v županu.
Pište mi na email jan.podhajsky@pirati.cz
Sem pirát i bez předpicu.
Uživatelský avatar
Petr.Vileta
Člen KS Plzeňský kraj
Příspěvky: 31254
Registrován: 22 črc 2009, 18:12
Profese: Celkem Spokojený Důchodce
Bydliště: Plzeň 2
Dal poděkování: 27893 poděkování
Dostal poděkování: 23762 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Petr.Vileta »

Pánové, dovolte abych připojil svůj pohled na věc. Kontrolní komise je takový všetečka, šťoural, rýpal, který říká "tohle se mi nelíbí, tohle děláš špatně, tohle je v rozporu s tím nebo oním zákonem ČR, nebo předpisem ČPS". A podle závažnosti nalezeného nedostatku/rozporu KK upozorní konkrétní osobu, komisi, odbor nebo to předá Rozhodčí komisi, která rozhodne.
Takže nejsme všemocní, ale (téměř) vševidoucí. Jsme něco jako revizní technik nebo pracoviště výstupní kontroly ve fabrice. Tyhle profese taky ostatní nemají rádi, právě proto, že revizní technik bazíruje na tom, že "tenhle drát musí být zelený", ale dělníkovi je to jedno, pro něj je to prostě drát.
A už máme dva živé případy. Nebudu vynášet informace, ale jedno je podání od člena a druhé jsme si "proaktivně" našli sami. Ovšem oba případy jsou skutečně důležité, jak uvidíte po jejich uzavření a zveřejnění v reportu o práci naší komise.
A Krtka bych do diskuzí doporučoval vůbec nezatahovat. KK jedná kolektivně, tedy dokud nerozhodneme jednomyslně, nebo většinově (je nás lichý počet), tak žádný výstup není.
Kumulovaný zastupitel a člen finančních výborů zastupitelstev Města Plzně a Městského obvodu Plzeň 2.
tel: 608 445 655 (odpoledne a večer)
stínový ministr švihlých nápadů a fórista
----------------------------------------
Mějme vždy na paměti: Běžný občan je až ten poslední, komu bychom chtěli něco zakazovat.
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Pánové, myslím, že je tu parta lidí, která se nudí. Nevím, jak vy, ale já nestíhám číst ani mě přístupnou část fóra. A rozhodně nemám čas číst tuny žvástů, kdy se parta kluků hádá. Jestli někdo někomu rozšlapal bábovičku, to je věc, která asi nezajímá celou stranu.

Z mého pohledu - kontrolní komise má kontrolovat. Kdyby chtělo předsednictvo řešit něco skutečně "závadného", tak si to snadno můžou dělat uvnitř fóra tady nebo klidně někde jinde. To je podobné jako s dětskou pornografií - cenzura na ni nefunguje. Čili je dle mého jedno, zda je jednání zcela otevřené (baví se tam jen o veřejných věcech a co chtějí řešit soukromě, to budou řešit třeba na chatu) nebo zcela uzavřené (a nemusí si hlídat, zda toto pustí ke členům nebo s rizikem prozrazení chybné informace raději nepustí). Pokud se bude chtít předsednictvo chovat závadně, tak mu v tom nikdo nezabrání. Tak těm klukům nechme trošku soukromí, zvláště když nás kapitán poměrně pečlivě informuje o tom, co se děje. Opravdu nepotřebujeme, aby kluci začali probírat, že by nás mohla sponzorovat třeba Sazka a někdo pustil ven, že máme nového sponzora Sazku.

A co se týče kontrolní komise? Ano, proaktivní přístup je jistě správný. Pokud budou mít pocit, že předsednictvo kuje něco neférového, je asi oprávněný požadavek chtít po nich, ať se nám zpovídají, co dělají (zatím sama ten pocit nemám). Pokud budou mít pocit, že nějaká buňka či součást strany nefunguje, měli by KONSTRUKTIVNĚ zarýt a tento problém odhalit. A zde je dle mého i místo pro Krtka. Všímat si, kde je problém, co se nedělá - a pomáhat a radit, jak to opravit, pokud si příslušné orgány neví rady.

A kdo se nudí, klidně mi napište SZ, pošlu vám asi 10 návrhů, co by bylo potřeba udělat a není to, protože nejsou lidi a ti, co by byli, tu tlachají z mého pohledu o nesmyslech.
Uživatelský avatar
Jiri Vontroba
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 948
Registrován: 23 čer 2009, 18:53
Profese: podnikatel
Bydliště: Karviná
Dal poděkování: 1981 poděkování
Dostal poděkování: 551 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Jiri Vontroba »

Zásadně nesouhlasím. Jestli jsou pravomoci, způsob fungování a statut kontrolní komise nesmysly, tak co potom smysl má. Já se při hlasování o schválení statutu kontrolní komise potřebuji podle něčeho rozhodnout, takže třeba se zajmem sleduju, co tu kdo napíše. Howg
GSM: 776 072 702 Email: jiri.vontroba@gmail.com
Jana.Syrovatkova
Člen KS Praha
Příspěvky: 2827
Registrován: 04 zář 2009, 14:34
Profese: finanční specialista
Bydliště: trvalé Úvaly u Prahy, přechodné Praha 7, Holešovice
Dal poděkování: 567 poděkování
Dostal poděkování: 2247 poděkování

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Jana.Syrovatkova »

Jiri Vontroba píše:Zásadně nesouhlasím. Jestli jsou pravomoci, způsob fungování a statut kontrolní komise nesmysly, tak co potom smysl má. Já se při hlasování o schválení statutu kontrolní komise potřebuji podle něčeho rozhodnout, takže třeba se zajmem sleduju, co tu kdo napíše. Howg
Ale v tomto fóru jsem se o pravomocech, způsobu fungování či statutu KK moc nedozvěděla, ale připadala jsem si, jako bych četla Blesk (kdo co komu udělal, bojí se ...). Pokud se tu bude racionálně řešit, jaké má mít KK pravomoci (bez emocí a vzájemného napadání se), pak jen dobře.
Uživatelský avatar
Karel.Fuzik
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 3202
Registrován: 27 čer 2009, 18:53
Profese: Kolotočář
Dal poděkování: 1441 poděkování
Dostal poděkování: 1519 poděkování

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Karel.Fuzik »

Po přečtení SZ mistra Černého jej musím, i když nerad, vyzvat k tomu, aby nabídl své funkce k dispozici.

Důvody, které mě k tomu vedou jsou dva:

1. Jako člen RK má evidentně potíže s objektivitou, což je nevhodné i pro práci ve VK (objektivní důvod).
2. Myšlení typu my a oni, navíc uvnitř strany je podle mě v souběhu s takovými funkcemi nepřijatelné (subjektivní důvod).

Našel bych těch důvodů více, ale není to teď potřeba. Navíc jsou podle mě evidentní.

UPDATE: Argument, že to původně měla být SZ pouze Ivanovi, je irelevantní. Naopak vrhá špatné světlo na snahy uzavřít, co se dá, i když tyto snahy nemusí mít podobne motivace.
Předseda MS Ostrava. "Rozum nakonec vždycky zvítězí, jen co dorazí munice."
Chcete nějaký Bony, Marky? Nechcete? Tak co vlastně chcete . . .
Mumble status
Robert.Adamek
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 4035
Registrován: 22 čer 2009, 21:06
Profese: Obchodní ředitel
Bydliště: Výstavní 2475/6, Ostrava-Mariánské Hory
Dal poděkování: 935 poděkování
Dostal poděkování: 1613 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Robert.Adamek »

Nesouhlasim s tebou Karle ani v nejmensim, pravo uletet ma kazdy a RK neni jen jeden clovek.
Anonym101
Uživatel fóra – není člen Pirátů
Příspěvky: 1624
Registrován: 11 čer 2009, 01:44
Profese: nic
Dal poděkování: 493 poděkování
Dostal poděkování: 569 poděkování

Re: Kontrolní komise vs. Republikové předsednictvo

Příspěvek od Anonym101 »

ja sem po precteni ty soukromy zpravy myslel ze se nekdo zblaznil :lol: tak ale pokud to byl jen omyl a melo to bejt jen zakulisni jednani, tak chapu proc to bylo tak "zvlastne" napsane.
trosku me ale mrzi ze na "verejnost" se nam tu pise, ze se spochybnuje hlasovani protoze prej nebylo vedet dopredu, .... a pritom v tom je jen obycejna zast :cry:
Zamčeno

Zpět na „Vnitrostranická diskuse“