Vyoseni JMK

Moderátor: PKS Jihomoravsky kraj

Pravidla fóra
  • Toto je veřejné fórum. Stanoviska nevyjadřují názor Pirátů, pokud nebyla schválena příslušnými orgány. Stanoviska se publikují na krajském webu.
  • V anketách mohou hlasovat i návštěvníci bez přihlášení. Ankety proto nelze v žádném případě považovat za závazná hlasování.
  • Moderátorem tohoto fóra je krajské předsednictvo.
  • Toto fórum je viditelné pro návštěvníky bez přihlášení. Přihlášeným uživatelům se zobrazuje pouze tehdy, pokud jsou členy krajského sdružení nebo jeho registrovanými příznivci. Fóra místních sdružení se zobrazují pouze jejich členům a jejich registrovaným příznivcům.
  • Mezi registrované příznivce se můžete sami zařadit přidáním do příslušné skupiny v nabídce Obrázek Nastavit zobrazovaná fóra.
Jiri.Ulip
Člen KS Jihomoravský kraj
Profese: Technology Manager
Dal poděkování: 5460 poděkování
Dostal poděkování: 1027 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Vyoseni JMK

Příspěvek od Jiri.Ulip » 23 kvě 2014, 15:58

Ahoj,
jak vsichni vite, Vyoseni v Hodonine bylo zruseno kvuli pocasi. Nicmene na schuzi (post317469.html#p317469) jsem se dohodli, ze by bylo dobre udelat ho v nahradnim terminu a take na jinem miste. Jako idealni se jevi kemp v nedalekych Dubnanech. Co se terminu i organizace tyce, rad bych predal slovo Majce, ktera to uvede lepe nez ja.
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jiri.Ulip za příspěvky (celkem 2):
Filip.Krska, Pavel.Moravec
propagátor otevřených dat, bývalý zastupitel a radní v Brně

Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail better.
-- Samuel Beckett

Maria.Vasickova
Profese: terapeut energetické psychologie
Dal poděkování: 1737 poděkování
Dostal poděkování: 1570 poděkování

Re: Vyoseni JMK

Příspěvek od Maria.Vasickova » 23 kvě 2014, 21:59

Děkuji Jirko za vlákno.
Nabídlo se několik možností, z kterých nejvýhodnější se nám jeví Kemp Josef v Dubňanech. Je tam podium 10x12m zastřešené a chráněné, je tam velká plocha, která pojme více než 1500 lidí, konají se tam pravidelně technopárty a jiné kulturní akce. Příznivé jsou také podmínky využití: nejsou potřeba povolení (aspoň o tom nebyla řeč), je to soukromý pozemek v rekreační zóně. Prakticky bez nájmu, pouze paušální poplatek za vodu 500,- a za odběr elektriky, což nebude přesahovat dle odhadů 300,-. Bude k dispozici občerstvení a jídlo, ubytování, parkování.
Dosavadní výdaj za přípravy festivalu činil: 100,- poplatek za Rozhodnutí MÚ v Hodoníně, 1500,- za letáky a 1500,- za vstupenky, což jsou pásky na ruku s potiskem akce, logo a QR kodu, použitelné pro kterékoliv Vyosení. (zatím nebylo fakturováno), a 750,- za výlep plakátů v Hodoníně a Kyjově jsou tam pouze placené plochy. Takže nám zbývá 36150,-
Plánujeme pozvat ty kapely, které byly plánované. Netuším, zda budou moct všechny. Máme rozjednáno pozvání Mňága a Žďorp, zatím není potvrzeno, ale mělo by to být jasné v pondělí.
Nejbližší termín, který nám kemp nabídl je 25.-26.7.2014.
Počítáme také s filmy. Zaměření na benefici s podporou těch, kteří by se mohli podílet na akci, je několik nových nápadů, ale zatím jsme to neupřesnili, takže budeme informovat až vše ujasníme.
Našim cílem je udělat z Vyosení značku, což by obnášelo organizovat festival pravidelně každoročně na stejném místě, v různých místech republiky s podpůrnými prvky jako jsou např. trička a jiné prvky s logem VyOsení určené k prodeji. Udělali jsme statistiku Vyosení, které se doposud konaly a bylo by ku prospěchu věci znát přesnější údaje kde (v jakém prostředí se konaly) o návštěvnosti, o tom, jaké byly náklady, způsob propagace, zaměření . Zatím proběhlo od r. 2011 k dnešnímu dni 15 Vyosení, 2 byly zrušeny, 4 jsou v přípravách. Proběhlo dvakrát ve dvou dnech, ve dvanácti krajích a v Ústí nejčastěji. Ještě chybí podstatný údaj o nákladech. A dle těchto údajů můžeme nabídnout místa, kde bude zřejmě úspěšné festival organizovat i ve větším měřítku, za přijatelné náklady a pokud se budou v daném místě opakovat, sledovat vývoj ve srovnání s celkovým vnímáním společnosti o problematice, což nám umožní udělat si obrázek o prospěšnosti projektu jako takového. Což může posloužit také jako inspirace k tvoření projektů v rámci participace. Cítím potřebu i touto cestou poděkovat Kájovi Pavelkovi za skvělou práci. Až bude tabulka kompletní, bude ji možné doplňovat průběžně.
Těšíme se na návrhy a nápady a hlavně na lidi, kteří jsou ochotni se podílet na akci přímo v místě a termínu konání, budeme je potřebovat. průběžně se můžete zapisovat v tomto vlákně.

Další info po MDD 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Pavel.Moravec, Ondrej.Kotas, Filip.Krska
Předsednictvo MS Slovácko

Štěstí spočívá ve svobodě a svoboda v odvaze.

Periklés

Jindrich.Bartek
Profese: Idealistický pragmatik
Dal poděkování: 3130 poděkování
Dostal poděkování: 2555 poděkování

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 24 kvě 2014, 17:10

Bude k dispozici občerstvení a jídlo, ubytování, parkování.
Kdo tam bude prodavat jidlo a obcerstveni? Jen pro informaci, zisky z akce, kde je navstevnost radove stovky lidi, se jen z prodeje alkoholu pohybuje v desitkach tisic korun. Pokud bychom to delali my, nejen ze bychom meli nulove naklady, ale v pripade vetsi navstevnosti (coz pri Mnaze a Zdorp by bylo stopro) bychom byli jeste vyrazne v plusu.

Avsak v pripade organizace akce kde prijede Mnaga a Zdorp taky nevidim jako realne, aby to organiizovali dva clenove Piratu ve svych volnych chvilicich. Neb by to nemuselo dopadnout uplne zrovna dobre. Takove akce resi nekolik lidi na full time. ;)
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 25 kvě 2014, 01:09

Jindrich Bartek píše:
Bude k dispozici občerstvení a jídlo, ubytování, parkování.
Kdo tam bude prodavat jidlo a obcerstveni? Jen pro informaci, zisky z akce, kde je navstevnost radove stovky lidi, se jen z prodeje alkoholu pohybuje v desitkach tisic korun. Pokud bychom to delali my, nejen ze bychom meli nulove naklady, ale v pripade vetsi navstevnosti (coz pri Mnaze a Zdorp by bylo stopro) bychom byli jeste vyrazne v plusu.

Avsak v pripade organizace akce kde prijede Mnaga a Zdorp taky nevidim jako realne, aby to organiizovali dva clenove Piratu ve svych volnych chvilicich. Neb by to nemuselo dopadnout uplne zrovna dobre. Takove akce resi nekolik lidi na full time. ;)
Jindro,zatím není potvrzeno, že Mňága a Žďorp budou hrát. Pokud bychom měli vlastní bufet, platili bychom nájem a to bychom asi neutáhli z odhlasovaného rozpočtu. Bufet řeší majitel kempu. Navíc, zajistit pro cca 1000-covku lidí bufet není legrace (něco málo mám zkušenost). Myslíš, že je nutné se touto otázkou zabývat? Jde nám o výdělek nebo o informace? Včera jsme měli schůzi na Slovácku. Přišel nový zájemce o členství. Pozorně poslouchal naše povídání o Vyosení a je nadšen, že jsou lidé, kteří se zabývají tímto tématem v takovém rozměru. Má osobní zkušenost s OSA, a požádala jsem ho, aby ji prezentoval na festivalu. Aby i ti, kteří zatím nejsou zcela v obraze mohli pochopit.

Nejsme vybaveni na to, abychom řešili otázku bufetu. Budeme rádi, pokud budeme vybaveni dostatečným množství lidí na samotnou organizaci. Abychom mohli koordinovat lidi, potřebujeme nejprve ty lidi. Bude super, pokud nějaké domluvíš ;)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 5):
Ondrej.Kotas, Pavel.Moravec, Petr.Balaz, Jiri.Ulip, Filip.Krska

Periklés

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 25 kvě 2014, 15:14

Obávám se, že tady je docela zásadní nepochopení. V létě bude ještě méně dobrovolníků než teď v květnu, těžko nějaké domluvím, já osobně budu rád, že budu mít čas na věci a kampaň související do komunálek. O většině členů nebude vidu ani slechu. Pokud si nějaké dobrovolníky Majko teď do měsíce nedomluvíte, budete pak asi hodně ve stresu, a budete z toho vinit celý kraj.

K těm penězům, zákon jasně říká, že příjmy z kulturních akcí (a tombol) nám náleží. Já to beru jako samozřejmý vedlejší efekt každé kulturní akce, že na tom můžeme finančně vydělat nebo prodělat. Ale už dopředu plánovat akci jako prodělečnou se mi zdá velice zvláštní, zvlášť v tom ohledu, že s volnými prostředky ve straně jsme téměř na dně, a vůbec nevím, z čeho tu komunální kampaň budeme platit. A náklady nebudou 5 tisíc. Jelikož už začíná být shoda i na placení dobrovolníků (a shoda na vytáhnutí hlav z písku ohledně věčně amatérských/nepovedených akcí), náklady budou v řádech desítek tisíc jen pro Brno, a to nepočítám ostatní obce.

Stánky s pitím a jídlem sice není lehké zařizovat, ale také neříkám, že by to měli dělat členové Pirátů. Pokud vím, máme nabídku např. od http://eventplanet.cz a existuje jistě další řádka lidí, kteří se tím profesionálně zabývají.

Přijet někam uspořádat větší kulturní akci, a ani tam neprodávat svoje vlastní drinky, je jak někomu darovat peníze. Nevím, proč zrovna my někomu musíme darovat peníze. Zatím jsem si nevšiml, že bychom na tom byli tak dobře.
Nikdy plně nezměníte věci bojem s existující realitou. Abyste něco změnili, vytvořte nový model, který udělá současný model zastaralým. -- z článku o bitcoinu

Lepší sebeřízení vede člověka nejen k větší produktivitě, ale i k mnohém větší míře seberealizace a tudíž i většímu pocitu štěstí.

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 27 kvě 2014, 01:22

Jindrich Bartek píše:Obávám se, že tady je docela zásadní nepochopení. V létě bude ještě méně dobrovolníků než teď v květnu, těžko nějaké domluvím, já osobně budu rád, že budu mít čas na věci a kampaň související do komunálek. O většině členů nebude vidu ani slechu. Pokud si nějaké dobrovolníky Majko teď do měsíce nedomluvíte, budete pak asi hodně ve stresu, a budete z toho vinit celý kraj.

K těm penězům, zákon jasně říká, že příjmy z kulturních akcí (a tombol) nám náleží. Já to beru jako samozřejmý vedlejší efekt každé kulturní akce, že na tom můžeme finančně vydělat nebo prodělat. Ale už dopředu plánovat akci jako prodělečnou se mi zdá velice zvláštní, zvlášť v tom ohledu, že s volnými prostředky ve straně jsme téměř na dně, a vůbec nevím, z čeho tu komunální kampaň budeme platit. A náklady nebudou 5 tisíc. Jelikož už začíná být shoda i na placení dobrovolníků (a shoda na vytáhnutí hlav z písku ohledně věčně amatérských/nepovedených akcí), náklady budou v řádech desítek tisíc jen pro Brno, a to nepočítám ostatní obce.

Stánky s pitím a jídlem sice není lehké zařizovat, ale také neříkám, že by to měli dělat členové Pirátů. Pokud vím, máme nabídku např. od http://eventplanet.cz a existuje jistě další řádka lidí, kteří se tím profesionálně zabývají.

Přijet někam uspořádat větší kulturní akci, a ani tam neprodávat svoje vlastní drinky, je jak někomu darovat peníze. Nevím, proč zrovna my někomu musíme darovat peníze. Zatím jsem si nevšiml, že bychom na tom byli tak dobře.
Jindro, jsem zcela mimo???? Co říká zákon je jedna věc a co říká majitel objektu, který pronajímáme je věc druhá. Nebráním se výdělku. naopak. Jsem snad někde řekla, že má být projekt prodělečný??? Shodujeme se v jednom, = nepochopení. Co má s Vyosením komunální kampaň? Mám za to, že rozpočet na Vyosení je jasný už nějakou dobu a nikdo neřešil komunálky v souvislosti s touto akcí???? No, asi jsem mimo. Chápu, také by se mi líbilo mít pod palcem ty vlastní drinky, až na to, že nevlastním hospodu. A strana je na tom, z nějakého důvodu stejně.
Možná máš na ten nájem, který by nám vypočítali, pokud bychom si ty drinky chtěli ze zištného důvodu prodávat. (Jiný, než zištný mne nenapadá)
Nějak mi uniká o co tady jde. Já myslela, že o svobodnou hudbu a teď koukám, že o zisk....???
Stalo se, že♫" vítr roznes písek do všech světa stran" ....a zmizela ta slova a zmizely i věty a tak nakonec zdá se budu přece sám" ???♫
Hmmm..........???

Nevím o nabídce eventplanet a nevím, v čem spočívá kouzlo ji oslovit??? A proč tedy neoslovit s touto věcí majitele kempu, když to dělá běžně? V čem je ve výsledku rozdíl?

Periklés

Jindrich.Bartek

Příspěvek od Jindrich.Bartek » 27 kvě 2014, 22:00

Mě jde o to, aby se postupovalo hospodárně a ekonomicky. Ekonomicky znamená, že když víme, že se blíží komunálky v kterých budeme potřebovat řekněme 50 tisíc Kč, a že když 2.5 měsíce předtím budeme pořádat koncert pro 250 lidí, abychom se zamysleli, jestli se ten koncert dá udělat tak, aby tam nezahučelo 40 tisíc schválených na akci, které nám pak budou chybět. Schválených totiž neznamená, že se musí za každou cenu rozfofrovat, můžou se zase nazpátek vrátit -- na tom se určitě shodneme.

Čili jinak řečeno, podle mě, každý veřejně prospěšný projekt (či jen pirátský projekt), pokud může, měl by si na sebe vydělat. Je jasný, že u většiny projektů to nejde, už kvůli zákonu, ale kde to jde, tam bychom měli dodat i tyto kritéria, při schvalování. Je škoda, že to usnesení nemluví i o tomto, příště to budu každopádně navrhovat.

Jelikož to v usnesení nebylo, říkám to teď přes fórum, a navrhuju s ohledem na výše postupovat.
Maria Vasickova píše:A proč tedy neoslovit s touto věcí majitele kempu, když to dělá běžně? V čem je ve výsledku rozdíl?
To mě je celkem jedno, ty si organizátorka, takže rozhoduješ nad formou organizace akce. Já jsem tu nabídku od eventplanet.cz zmínil proto, že vím, že členů na schuzích v létě bývalo tak 8, (o ostatních nebylo slyšet) a čili že hrozí, že vám na to budou chybět lidi a dobrovolníci. Eventplanet předpokládám by to zařídili profesionálně (včetně zásob pití). (Jako organizátorka můžeš požádat o změnu rozpočtu, kdyby bylo potřeba.)

Jinak netuším, jaké jsou aktivity provozovatele kempu, jestli jen pronajímá stánkařům prodejní místa, a nebo sám má stánky. To je právě nutné zjistit. Protože v prvním případě by asi nebyl problém, když by nám na jeden den umožnil mít vlastní stánek s pitím (Pirátským rumem např. ;) na naší vlastní akci. V druhém případě to chce s ním řešit trochu z jiného úhlu, ale prakticky jde o to stejný, jestli to je možný, nebo není, případně jak by se to dalo domluvit. Nakoupení pití v Makru, nebo pár beček, není už tak strašný. (I když to mění ekonomické parametry)

Říkám to dopředu už teď, aby mě někdo neobvinil, že jsem to měl říct dřív. Celkově mám trochu strach, abychom v komunálkách nedopadli zase na 4.8% jako teď, jen kvůli tomu, že jsme neměli peníze na obyčejné plakáty. Přitom VyOsení lze klidně brát jako začátek kampaně do komunálek..
Tito uživatelé poděkovali autorovi Jindrich.Bartek za příspěvek:
Maria.Vasickova

Tomas.Hesek
Příznivec Pirátů – Jihomoravský kraj
Profese: x
Dal poděkování: 646 poděkování
Dostal poděkování: 182 poděkování

Příspěvek od Tomas.Hesek » 27 kvě 2014, 23:39

Tímto chci požádat KS-Jmk i členy z jiných krajů,regp. příznivce a dobrovolníky , kteří mají zájem aktivně spolupracovat na připravovaném VyOsení v Dubňanech 25.-26.7. , aby psali zde do vlákna nebo SZ (mě nebo Majce Vašíčkové) . :D

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 06 čer 2014, 22:26

V tuto chvíli máme jasno v tom, že majitel objektu, kde plánujeme Slovácké Vyosení je jedním z těch, které "honí kvůli marušce". Je pohodový a vstřícný. Myslím, že je to dobrý začátek. Prostředí je maximálně vyhovující. Je možné postavit i více stage, pracujeme na dramaturgii.
Navíc to vypadá tak, že bude více muziky za méně peněz ;) Hlásí se kapely, které jsou ochotny účinkovat za minimální částky, bude toho asi dost. Ladíme to více do punku. Návštěvnost akcí v kempu bývá vysoká.
Počítáme asi s 15-ti dobrovolníky, kteří budou ochotni ve dnech Vyosení 25.-26.7.2014 spolupracovat na hladkém průběhu akce.
Postupně budeme informovat o tom, co vše tam chystáme.
Zatím je v plánu, mimo kapel: soutěž, graffitti, tattoo, piercing, stánek info Piráti, stánek prodej "pirátského" zboží.......a dále jsme v jednáních.
Bylo by fajn, pokud byste si v rámci dovolené dopřáli pobyt na Slovácku. Vyplatí se vám to. Je tady hezky 8-)
Tito uživatelé poděkovali autorovi Maria.Vasickova za příspěvky (celkem 3):
Ondrej.Kotas, Jiri.Ulip, Pavel.Moravec

Periklés

Maria.Vasickova

Příspěvek od Maria.Vasickova » 09 čer 2014, 13:17

Potřebuji vědět, zda můžeme mít zájem o placky s logem Vyosení jako s propagačním materiálem. Uvažujeme zadat výrobu na Moravskoslezském kraji, kde mají na to mašinku. Nevím zatím kolik stojí jedna, ale dle informací cca 5Kč, v té velikosti jakou disponují. Je vůle uhradit to z krajského rozpočtu nad rámec rozpočtu Vyosení?
Dále máme možnost prodávat také trička a jiné propagační věci, seznam snad dostanu ve čtvrtek, a bude to zasláno dobírkou, jak to umíme řešit?
Chci touto formou také požádat zatím funkční část PKS nebo MO o žádost na FO pro zálohu hotovosti, OFFTOPICReakce Petra Vilety na žádost o hotovost. "Požádat může někdo, kdo sedí na penězích (hospodář), tedy předseda kraje, vedoucí MO. To záleží na tom, z kterého rozpočtu se to má platit, kterou budeme potřebovat na výplatu nákladů kapelám a případné výběry dobírky.
Díky

Periklés

Odpovědět

Zpět na „Jihomoravský kraj“