Železnice v praxi -doplnění.

Moderátoři: Rada resortních týmů - členové, Resortni tym Doprava a Logistika

Pravidla fóra
Vítejte ve fóru resortního týmu Doprava a logistika. Kalendář akcí a další informace najdete na internetové stránce týmu.
Odpovědět
Oldrich.Fischer
Návštěvník – nepatří k Pirátům
Příspěvky: 153
Registrován: 26 zář 2013, 21:14
Profese: Konstruktér
Dal poděkování: 323 poděkování
Dostal poděkování: 131 poděkování

Železnice v praxi -doplnění.

Příspěvek od Oldrich.Fischer »

Kolegoví Zdeňku Štěpánkovi se můj příspěvek vůbec nezdál v ničem reálný. Doplňuji tedy.
Praha - Smíchov 8.23 R 764 (Zbiroh) , Zdice 9.05 Os 7904 . Březnice 11.21 Os 17 908 , Sedlice město 12.19 tj. 3hod 56 min. 129 km
cena 180 Kč. Průměrná rychlost 32 km / hod. Po zrušení parních lokomotiv si samozřejmě polovina žen nedává na lavici v kupé pod sebe velký šátek, aby se oddělila od sazí. To je tam teď čistčí. Avšak protože jsem nejméně o generaci starší než kolega, tak mi vše funguje hůř než jemu. Tak je možné .že za jednu jízdu vlakem, naberu víc zkušeností s čistotou WC ve vlaku, než můj kolega možná za rok.
Už si nepamatuji, který rok jsem jel naposled vlakem ze Strakonic, ale bylo to po vědecké revoluci , kdy v motoráku byl zrušen průvodčí a nahrazen strojkem na štípání lístků hned nad schůdky. Teprve za jízdy jsem se náhodou pročetl z nápisu , že až budu chtít vystupovat ,musím si předem zazvonit - před stanicí . Tenkrát bylo léto , a tak mi vůbec nepříšlo na mysl : jak to zvládnou v zimě v nocí.Nebo za mlhy. Nápisy ve stanicích svítí ve Strakonicích a pak až asi po patnácti stanicích v Blatné. A když pár stanic projedou bez zastávky ? Tuzemci to jistě nějak zvládnou. Snad podle charakteristického skřípění v té které zatáčce. Ale netuzemci ? A co se kamen ve vagonu týče , dodnes mám teple hřejivou vzpomínku , jak jsem se smál , když jsem je viděl.
Odpovědět

Zpět na „Doprava a Logistika“